Casovi Pevanja

Paja_rezim
Posts: 18
Joined: 13 Jul 2009, 13:30

Casovi Pevanja

Post by Paja_rezim » 05 Oct 2009, 15:08

Zdravo svima, ja sam Paja :) Pevam u Pop-rock bendu, i zelim da popravim svoje pevanje. Imam problema najvise sa disanjem, odnosno pevam iz grla.>> http://www.myspace.com/rezimbg .. << ovde mozete cuti kako pevam. Da li ima neko ko bi mogao da mi drzi casove? Zelim da naucim da pevam iz dijafragme, trilere, vibrato, da drzim ravan ton itd. Vokalni uzor mi je Tose Proeski :D

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Casovi Pevanja

Post by Djole_BB » 05 Oct 2009, 22:14

ovako, imash 15-16 godina koliko sam skapirao.
slushao sam vas pre jedno pola godine, pa imam jedno pitanje, da li ti je glas sazreo?
ako nije- nemoj josh da uzimash chasove.
ako hocesh, javi se na pp pa cu ti poslati broj moje profesorke.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Casovi Pevanja

Post by Tiga » 05 Oct 2009, 22:22

Pajo, za muškarce se preporučuje da počnu da pevaju od 18-e godine.
Ako još nemaš toliko, sačekaj, ili vidi sa profesorom da li on smatra da bi mogao da počneš.

U svakom slučaju, bravo za ambiciju da naučiš da pevaš pravilno! :D

Paja_rezim
Posts: 18
Joined: 13 Jul 2009, 13:30

Re: Casovi Pevanja

Post by Paja_rezim » 06 Oct 2009, 10:19

Pa..imam 16 godina, odnosno sutra punim :D Ali, ne znam kako mogu da znam da li mi je sazreo glas, valjda mozes po glasu mom da cujes? Ne razumem se mnogo u te stvari, pevam amaterski.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Casovi Pevanja

Post by Tiga » 06 Oct 2009, 12:16

Paja_rezim wrote:Pa..imam 16 godina, odnosno sutra punim :D Ali, ne znam kako mogu da znam da li mi je sazreo glas, valjda mozes po glasu mom da cujes? Ne razumem se mnogo u te stvari, pevam amaterski.
Pa vidim, ja bih rekla da ti još nije sazreo glas.
Najbolje bi bilo da odeš do profesora i da popričaš sa njim, on će ti reći najbolje.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Casovi Pevanja

Post by cccira » 06 Oct 2009, 12:19

Jel imate da preporucite nekog finog profu koji nije u okviru neke muzicke skole i tako to? Cisto mi treba da sa nekim predjem osnove i da vidim da li sve pravilno radim
Btw. 'zvin'te sto se ubacujem u temu

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Casovi Pevanja

Post by Tiga » 06 Oct 2009, 12:27

cccira wrote:Jel imate da preporucite nekog finog profu koji nije u okviru neke muzicke skole i tako to? Cisto mi treba da sa nekim predjem osnove i da vidim da li sve pravilno radim
Btw. 'zvin'te sto se ubacujem u temu
Imam ja jednu profesorku koja radi u muzičkoj, ali drži privatno časove za 10e.
Nije loša, mogu da ti dam broj, ako hoćeš?

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Casovi Pevanja

Post by cccira » 06 Oct 2009, 12:45

Ae pusti na pp :)

Paja_rezim
Posts: 18
Joined: 13 Jul 2009, 13:30

Re: Casovi Pevanja

Post by Paja_rezim » 06 Oct 2009, 12:49

Ma ja sam prva godine srednje skole u muzickoj. Sviram klasicnu gitaru. U muzickim skolama postoji solo pevanje odnosno opersko, mislim da to nema nikakve veze sa Pop pevanjem, sem disanje?

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Casovi Pevanja

Post by La Divina » 06 Oct 2009, 13:21

Paja_rezim wrote:Ma ja sam prva godine srednje skole u muzickoj. Sviram klasicnu gitaru. U muzickim skolama postoji solo pevanje odnosno opersko, mislim da to nema nikakve veze sa Pop pevanjem, sem disanje?
Ima velike veze... :)

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Casovi Pevanja

Post by Djole_BB » 06 Oct 2009, 16:06

Paja_rezim wrote:Ma ja sam prva godine srednje skole u muzickoj. Sviram klasicnu gitaru. U muzickim skolama postoji solo pevanje odnosno opersko, mislim da to nema nikakve veze sa Pop pevanjem, sem disanje?
ima veeeeeeeeeeeeeeeeeeelike veze.
sva tehnika je ista.
btw. preko ovih traka ne mogu da znam poshto je matkovic tu dodao dosta toga. :D

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Casovi Pevanja

Post by musiclover » 06 Oct 2009, 19:19

Paja_rezim wrote:Ma ja sam prva godine srednje skole u muzickoj. Sviram klasicnu gitaru. U muzickim skolama postoji solo pevanje odnosno opersko, mislim da to nema nikakve veze sa Pop pevanjem, sem disanje?
Ima ogromne veze. Kazes da ti je Tose uzor, e pa da znas da je on zavrsavao muzicku akademiju, solo pevanje, uporedo sa karijerom pop pevaca, tako da ima ogromne veze. Moja ti je preporuka da ides u muzicku, makar u nizu koja traje 2 godine. Tamo ces da naucis osim pevanja jos par korisnih stvarcica koje su ti potrebne da bi postao dobar muzicar. Pozz

Paja_rezim
Posts: 18
Joined: 13 Jul 2009, 13:30

Re: Casovi Pevanja

Post by Paja_rezim » 06 Oct 2009, 22:47

Pa ja vec idem u muzicku. Ne mogu da se vratim u nizu, mogu samo da upisem odsek solo pevanje u srednjoj, ali nece mi ni primiti jer imam 16 godina, milsim jos mi se razvija glas.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Casovi Pevanja

Post by Tiga » 06 Oct 2009, 23:12

Paja_rezim wrote:Pa ja vec idem u muzicku. Ne mogu da se vratim u nizu, mogu samo da upisem odsek solo pevanje u srednjoj, ali nece mi ni primiti jer imam 16 godina, milsim jos mi se razvija glas.
Možeš da upišeš solo pevanje u osnovnoj!
Čak ćeš verovatno i imati prednost, zato što ideš u srednju.

Za solo pevanje je donja granica 16-za devojke, 18-za momke.
Zato si u pravim godinama da razmišljaš o tome.

Neki upisuju i ranije, zato bi trebalo da odeš do profesora da se raspitaš.

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Casovi Pevanja

Post by La Divina » 06 Oct 2009, 23:32

Paja_rezim wrote:Pa ja vec idem u muzicku. Ne mogu da se vratim u nizu, mogu samo da upisem odsek solo pevanje u srednjoj, ali nece mi ni primiti jer imam 16 godina, milsim jos mi se razvija glas.
Kada bi upisao solo pevanje, išao bi u nižu, ne možeš da ideš direktno u srednju i da hoćeš! Zamisli da želiš da upišeš klavir i direktno upišeš srednju... xD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest