Problem: ne cujem svoj glas od ozvucenja

robilad
Posts: 93
Joined: 02 Dec 2008, 14:02

Re: Problem: ne cujem svoj glas od ozvucenja

Post by robilad » 22 Jan 2009, 10:01

1-Ako nisi primetio Tiki ima poprilicno sale u mom postu, tako da mi nemoj pisati da je bezveze i neznam sta vec - ako si raspolozen mozes da dodjes na probu mog benda pa da cujes
2-Pevaci/pevacice pocetnici uglavnom ne znaju da rade sa mixerom, nemaju svoj (kvalitetan) mikrofon, greske i nesigurmost provuku tako sto pevaju odredjene deonice tise + bespotrebno napanjivanje neukih muzicara + losa akustika studija za probu + neadekvatna oprema = sveopsta zbrka tonova, prstanje i mikrofonija, svi zagluseni i to je to
Unapred se izvinjavam za delimican off

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Problem: ne cujem svoj glas od ozvucenja

Post by Tiki the Boyler » 22 Jan 2009, 11:01

Šala je uvijek OK.
I to što kažeš za loše prostore, miksere, mikrofone... je takođe na mjestu!
Ali kada neko ima problem... nije baš dobro zbunjivati ga informacijama koje mu nikako ne mogu biti od koristi!

btw. Niko nije ni rekao da bubnjar treba da svira tako da se pjevač(ica) čuje bez razglasa! A da se na probama uglavnom svira preglasno - svira se preglasno!

Velika pomoć pjevaču(ici) u situaciji kad je pretih(a) u odnosu na bend je kupovina adekvatnog mikrofona i što kvalitetnijeg binskog monitora! Kompletna investicija se kreće u rangu investiranja ostalih članova benda, tako da pjevač(ica) to mora da shvati kao nužnost! I što prije se to obavi - utoliko bolje!

Poz!

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Problem: ne cujem svoj glas od ozvucenja

Post by istiqrac » 24 Jan 2009, 12:06

Meni se zbog takvih problema raspao bend. Pevac za dve godine pevanja u bendu i oko 50 samostalnih svirki i od istih zaradjenog novca nije sebi kupio bilo kakav mikrofon, a o monitoru i da ne pricam. Ko god hoce bar malo ozboiljnije da se bavi muzikom mora u istu i da ulozi bar malo novca. Normalan mikrofon i kakav takav monitor resavaju mnogo problema u bendu... Ja sam zbog pojacavanja razglasa, i okretanja zvucnika ka bini da bi pevac cuo sebe dobio nervni slom i izasao iz benda.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest