Pocetak...

Post Reply
*RnB_GiRl*
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2009, 21:34

Pocetak...

Post by *RnB_GiRl* » 06 Jan 2009, 22:45

Pozdrav :)
Izvinjavam se ako sam postavila temu u pogresan podforum ali jos ne znam dobro gde sta ide jer sam na forum naisla tek danas. :)
Ovako...Imam 14 godina ( :oops: :lol: ) i zivim u Crnoj Gori.Posto zivim u jako malom gradu, gdj nema nikakve muzicke skole, znam jako malo o teoriji i svemu tome u muzici.Ne znam apsolutno NISTA oko lestvica, tonaliteta, tehnika pevanja...Tek ponesto u vezi muzicke kulture i nota sto smo ucili na casu muzickog.Zelim da se jednog dana bavim muzikom profesionalno (ne mislim sad na estradu nego eventualno da pevam u nekom restoranu ili bendu, nesto tako) i vidim da necu moci nista bez tog osnovnog muzickog obrazovanja.Trenutno nemam nikakve sanse da idem u neku muzicku skolu jer moram da zavrsim osnovnu i gimnaziju (to mi je ipak ispred muzike) a volela bih da steknem bar neke osnove o muzici, zato sam i dosla ovde.Volela bih da mi date neke savete kako da pocnem i ako ima neko da mi ovako online kaze te neke osnove i to...
Volim da pevam RnB, Hip-hop, orjentalnu muziku, pop, latino, ponekad rock ili cak folk...Ma skoro sve.Slusam isto tako skoro sve.Znam da pevam na spanskom i engleskom (jer ih govorim dosta dobro, pa isto tako ako nekom treba neka pomoc oko textova volela bih da mogu da pomognem).Problem mi je takodje i za koji od tih stilova da se odlucim.Profesor muzickog mi je rekao da je moj glas ALT, a ja bih volela da ga prosirim tj. da mogu da pevam i visocije tonove (mogu ja da ih otpevam nekako, i meni to dok pevam izgleda dobro, ali kad snimim izgleda kao da imam max. 5 godina, mozda je sto sam jos mlada, ne znam ni sama pa ako neko zna nesto oko toga isto bi mi dobro doslo...).
Eto tako, rekla sam sve moje muzicke probleme koji mi trenutno padaju na pamet

*RnB_GiRl*
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2009, 21:34

Re: Pocetak...

Post by *RnB_GiRl* » 06 Jan 2009, 23:27

slucajno prekinuh pisanje poruke, htela sam da kazem rekla sam neke od mojih muzickih problema koji mi trenutno padaju na pamet pa bih volela da mi neko pomogne u ovim stvarima...
I jos sam zaboravila da kazem da od instrumenta nemam nista i nadam se da mi nece trebati, osim jedne stare gitare koja moze da posluzi za neke hitne slucajeve. :wink:
Unapred hvala i izvinjavam se zbog smaranja :wink:

Uragan Katrina
Posts: 42
Joined: 21 Dec 2008, 22:07
Location: Zrenjanin

Re: Pocetak...

Post by Uragan Katrina » 06 Jan 2009, 23:51

Procitala sam sve tvoje ''probleme'',kako ih ti nazivas.Nije strasno to sto znas malo o svemu ovome,na ovom sajtu mozes naci skoro sve odgovore na svoja pitanja.Ako zelis da pevas u bendu,najbitnije ti je da znas tehniku pevanja i osnove solfedja.Ako imas lep glas i pevas cisto (bez falsa) sve ce biti u redu.Sto se tice tvog glasa,tesko da si alt,prvenstveno zbog godina,tvoj glas jos nije potpuno formiran.A i ako jeste najverovatnije da si ti sopran sa tamnijom bojom glasa.Ima vise vrsta soprana.Zene koje pevaju alt su jako retke,pogledaj samo kroz istoriju muzike,ima jako malo arija i uopste pesama pisanih za alt,jer nije bilo pevacica.Pazi,ovo je jako ozbiljna stvar.Ne bi trebala da pevas deonice koje ti ne leze.Necu da kazem nista pritev tvog profesora muzickog,ali bolje ti to proveri sa nekim strucnijim-profesori solo-pevanja su najbolji za to,mada su i muzicki pedagozi strucni za to.Kazem ti,jer pogresno pevanje,kao i pevanje neodgovarajucih deonica moze da ti unisti glasne zice.Pitaj bilo kog solo-pevaca i sto ce ti reci.Kada budes imala priliku,upisi nizu muzicku skolu za pevanje.Ona traje,cini mi se,nisam sigurna.2 godine,ali je svi zavrsavaju za jednu godinu.Tu ces nauciti sve ono sto ti je potrebno za ''tezgarenje''.Zelim ti puno srece,nadam se da sam ti pomogla/Sto se tice solfedja i teorije muzike,slobodno me pitaj,ja to studiram.Ovde na forumu imas dosta informacija,neke su i suvise opsirne za pocetnike,tako da ako ti ne bude nesto jasno,tu sam.Postoji jedan sajt gde mozes naci ponesto od skripti,dosta zanimljivih stvari ako te interesuje ono sto se desava u muzickim skolama.Nadam se da nisam bila suvise opsirna (a jesam :shock: ).
Puno pozdrava iz Banata!

Uragan Katrina
Posts: 42
Joined: 21 Dec 2008, 22:07
Location: Zrenjanin

Re: Pocetak...

Post by Uragan Katrina » 07 Jan 2009, 00:23

Zaboravila sam da ti kazem koji je sajt u pitanju. www.zanimljivamuzika.com

*RnB_GiRl*
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2009, 21:34

Re: Pocetak...

Post by *RnB_GiRl* » 07 Jan 2009, 12:23

Hvala puno na odgovoru!
Ja i ne kazem da su to neki veliki problemi, samo sam to rekla jer ne znam kako drugacije da nazovem te moje nedoumice.Ja ne znam stvarno oko tih glasova dosta, samo znam da je meni profesor jos pre par godina rekao da sam ja alt - duboki zenski glas.Meni se opet glas ne cini previse dubok.Ne znam, pokusacu da nadjem nekog ko bi mogao da mi to odredi, a ko zna - mozda i snimim nesto pa stavim na forum. :D
Sto se tice teorije meni su cini mi se najveci problem te lestvice, jer ne znam nista kako to kad ti neko kaze pevaj A-mol ili ne znam ni ja, ja sam mislila da je to samo za sviranje bitno ali cula sam to i u pevajnu.Znam jedino cini mi se da se molske lestvice koriste u harmonici.Ali uopste ne znam te polustepene i to.Koliko je to bitno u pevanjU?

Uragan Katrina
Posts: 42
Joined: 21 Dec 2008, 22:07
Location: Zrenjanin

Re: Pocetak...

Post by Uragan Katrina » 09 Jan 2009, 21:01

Lestvice spadaju u osnove muzicke teorije i bilo bi lepo da ih znas,naravno ne detaljno.To mozes pronaci i u svojim knjigama iz muzicke kulture.Prvo nauci da ih sviras,pa onda ih sviraj i pevaj u isto vreme,tako ces ih najlakse nauciti.
To ce ti puno znaciti,jer kad znas lestvice,znaces i tonalitete,koji ce ti biti bitni kad budes pevala u nekom bendu,jer neces moci svaku pesmu da otpevas iz svakog tonaliteta.Bitno je da utvrdis raspon svog glasa,to je razmak izmedju najdubljeg i najviseg tona koji mozes da otpevas.Tada ces sigurno znati kojoj vrsti glasa pripadas.

*RnB_GiRl*
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2009, 21:34

Re: Pocetak...

Post by *RnB_GiRl* » 21 Jan 2009, 21:18

Hvala vam puno na pomoci, i ja mislim da cu puno toga nauciti na ovom forumu. :D I naravno ako mogu da vam pomognem oko bilo cega nekih obrada, prevoda ili nesto tako - tu sam. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest