Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by daemon's_smile » 14 Oct 2008, 20:31

Doolio wrote:
Jednostavno postoje ljudi koji muziku uzimaju zdravo za gotovo, oni je jednostavno dozivljavaju kao jos jedan nacin da se ubije vreme. Nikada se nisu ni zapitali treba li ta muzika mozda da im prenese poruku, moze li muzika da im pruzi neko unutrasnje zadovoljstvo. Takvi ljudi se sasvim sigurno isto ophode i prema drugim stvarima u zivotu
netacno:) znam dosta takvih koji, recimo, citaju pet knjiga dnevno, mastaju ko blesavi, introspektivni su i introvertni u pizdu materinu, pa s muzikom nemaju veze, niti je shvataju dublje od atmosferske melodije dok sede ili rade nesto peto.
Moram da priznam da mi je recenica izvucena iz konteksta, ali takodje priznajem da sam pisao kasno sinoc pa se i nisam najbolje izrazio.... sada kada procitam malo bolje moj post mogu da primetim da sam napravio neke propuste.

Generelno kada sam ovo pisao prvensteno sam mislio na Grand populaciju, ne na ljude koje ti pominjes. Naime ljudi o kojima ti pricas su ocigledno sasvim normalni ljudi samo sto muzici ne pridaju nikakav znacaj. Pa cak i ako slusaju sam grand, bez obzira sto ih ne poznajem siguran sam da ti ljudi ne izlaze po splavovima svaki vikend, da ne kupuju svaki primerak skandala, da ih nije sramota da u drustvu kazu kako su procitali pet knjiga ove nedelje.... i td....
Medjutim moja ciljna grupa o kojoj sam pisao je bila grand populacija. Znam da se nista ne moze generalizovati, pa samim tim ne bih bio u pravu ako bi rekao svi koji slusaju grand su reatrdi sa ispodprosecnom(nisam siguran da ova rec postoji :)) inteligencijom. Madjutim ako napisem svi ljudi koji slusaju grand a pri tom vriste kada sretnu neku od zvezda shtanda, izlaze na splavove i tamo se opijaju do iznemoglosti, sramota ih je da se druze sa nekim ko cita bilo sta drugo osim zute stampe .... bla bla bla .... To vec cini jednu pod grupu ove populacije. E sad iako se ni jedna grupa ne moze generalizovati, bilo koja podgrupa sigurno moze, sto je i socioloski dokazano. Recimo na tom principu rade sve ankete, uzme se reprezentativan primerak odredjene ciljne grupe i posle analize odgovora sa sigurnoscu se moze tvrditi da i ostatak grupe ima slicne stavove o temi....

Nadam se da sam ovaj put bio jasniji ....

Pozdrav.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 14 Oct 2008, 23:13

kao kad bi okrivio bicikliste sto nose kacige... postoje odredjene grupe biciklista koje nose kacige i ja nepricam generalizovano da svi biciklisti nose kacige, ali ti da da ti sto nose oni mozda ne citaju 6 knjiga na dan, al zato imaju kacige... xD salim se, al apsurdno je uopste postavljati kako bi ti rekao "grand populaciju" na neki nizi nivo, uopste je apsurdno postavljati coveka kao individualca na nizi ili visi nivo... svi smo ljudi isti, nije sve black and white, ja imam dosta grand drugara koji ne citaju uopste a ako su citali ista onda je to bio tolstojevski ali brate oni su meni haos, dojaja su mi drugari i dojaja su mi kao osobe i dojaja mi je to sto ni oni neprave ikakve razlike... nemas tu ukus i neukus, dobro i zlo ili ljude koji su upravu znaju sta je dobro i one sto neznaju... to nepostoji... ako ti se nesvidja grand ok, pa ni meni se nesvidja npr. neka tuc tuc tehnaja pa to je normalno, nemozemo svi voleti SVE... ali onda necu da pricam kako neki dj ne cita knjige i slicno, ok komentarisacu muziku, zasto mi se nesvidja, ali necu da analiziram zivot dj ili sabana saulica jer je njihov zivot isti kao zivot konduktera ili pilota... kako bi bob dylan definisao uspeh - da od trenutka kad se probudis do trenutka kad lezes u krevet budes nasmejan sretan i veseo... sve je to isto, radovali se mi Tocku ili Vlatku ili pak Ceci i Seki, naravno ne u muzickom smislu, daleko bilo... za dela npr. tocka treba dosta vremena da se skapiraju, ok ko nece da mu muzika bude primarna stvar skroz je ok da slusa neku muziku koju mozes cisto da pustis i odslusas, mozda se nekom tocak svidi odmah ili slicno, al netreba ih kriviti ako se pale na cecu i sabana(ne bajrama on je car, rip)... kako vec neko rece, sve je to isto ko i drugde, zasto bi neki brother iz brooklyna bio napredniji od nasije turbofolkera, isto je to.... zato je truba uopste ceo taj fazon us and them jer svi mi znamo da ma koliko pokusali biti objektivni uvek ce bolje da ispadne us... xD xD xD
ako sam te iscimo buraz izvinjavam se, nadam se da nisam, cisto ono informativno XD

slainte!

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by daemon's_smile » 15 Oct 2008, 00:43

Ma taman posla da si me nesto iscimao. Mislim zato sam i ovde zbog razmene misljenja, price... opustancija :)

Ok ti je razmisljanje ... i ja sam takodje sam super sa tim drugarima koji slusaju grand i idu na splavove... mislim zasto bi izbegavao da se druzim sa neki sa kim sam drug od osnovne skole, samo zato sto on sluza narodnu muziku :)

Takodje nije mi bio cilj da kazem kako su sada oni nesto drugo a mi smo nesto opet posebno ... tipa oni su niza rasa, a mi treba da vodimo plalnetu... taman posla....
Ono za knjige sam naveo kao banalan primer u zelji da istaknem cinjenicu kako postoje psiholoski profili ljudi,(mogao sam isto tako da kazem kako ljudi koji slusaju grand vole da jedu slane babnane), psiholoski profili imaju slicne a ponekad i iste afinitete i ukuse. Recimo ja se bavim racunarima i volim SF, takodje skoro sve moje kolege i ljudi sa kojima sam dolazio u kontakt a koji se bave racunarima takodje vole SF, naravno ovo nije pravilo ali je dosta cesta pojava jer izgleda da mozgovi tih ljudi rade na slican nacin.
Poenta svega toga je da su faktori koji su oblikovali nas mozak da volimo racunare veoma slicni.
Recimo ja nikada necu razumeti zasto je tamo neki lik izabrao da se bavi ekonomijom, a no je opet ceo svoj zivot zeleo da radi bas to .... znaci nasi psiholosku profili se mimoilaze, drugaciji parametri su uticali na razvijanje naseg mozga i time se postigao takav efekat.

Sto sve vodi do mog zakljucka kako ja nikada necu razumeti zasto neki tamo Mile voli da slusa narodnjake, niti ce mile razumeti zasto ja volim da slusam R'n'R. :) Te stoga mislim da je i suludo postavljati pitanje kako neko moze da slusa narodnjake.

Nadam se da sam sada bio nedvosmislen :)

May the force be with you :metal6:
P.S. Admini dajte neki smajli sa dzedajima kako se macuju :) LOL nekako se cudno osecam bez tih smajlija :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by KnightOfDoom » 15 Oct 2008, 01:00

:jedi_fight:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 15 Oct 2008, 02:02

duejne brate, lepo pricas, za razliku od onoga kad si pijan, onda pricas potpuno suprotno :mrgreen:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by dejankuki » 15 Oct 2008, 08:30

Hmmmm. a mozda je on bio pijan kad je ovo piiis'o. Hmmmm....





Nista, nista, samo naglas razmisljam...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 15 Oct 2008, 10:24

e ja sad ispo neka ispicutura sa evo sace 17 godina za rambov koncert xD ma ja se to jednom olesio sa druzima al me puklo bome solidno i bacio glupe komentare kojih me je ujutru vec bilo sram, ali nisam cak mislio da cete da ih shvatite kao ono attack na metal ili na delay pedale(koje ja obozavam iako ih neam xD)...
ok daemone sad si se razresio xD

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by daemon's_smile » 15 Oct 2008, 14:29

In you strong force I can feel :) tnx za smajlije :jedi_fight:

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Ivinci » 17 Oct 2008, 15:28

daemon's_smile wrote:Ma taman posla da si me nesto iscimao. Mislim zato sam i ovde zbog razmene misljenja, price... opustancija :)

Ok ti je razmisljanje ... i ja sam takodje sam super sa tim drugarima koji slusaju grand i idu na splavove... mislim zasto bi izbegavao da se druzim sa neki sa kim sam drug od osnovne skole, samo zato sto on sluza narodnu muziku :)

Takodje nije mi bio cilj da kazem kako su sada oni nesto drugo a mi smo nesto opet posebno ... tipa oni su niza rasa, a mi treba da vodimo plalnetu... taman posla....
Ono za knjige sam naveo kao banalan primer u zelji da istaknem cinjenicu kako postoje psiholoski profili ljudi,(mogao sam isto tako da kazem kako ljudi koji slusaju grand vole da jedu slane babnane), psiholoski profili imaju slicne a ponekad i iste afinitete i ukuse. Recimo ja se bavim racunarima i volim SF, takodje skoro sve moje kolege i ljudi sa kojima sam dolazio u kontakt a koji se bave racunarima takodje vole SF, naravno ovo nije pravilo ali je dosta cesta pojava jer izgleda da mozgovi tih ljudi rade na slican nacin.
Poenta svega toga je da su faktori koji su oblikovali nas mozak da volimo racunare veoma slicni.
Recimo ja nikada necu razumeti zasto je tamo neki lik izabrao da se bavi ekonomijom, a no je opet ceo svoj zivot zeleo da radi bas to .... znaci nasi psiholosku profili se mimoilaze, drugaciji parametri su uticali na razvijanje naseg mozga i time se postigao takav efekat.

Sto sve vodi do mog zakljucka kako ja nikada necu razumeti zasto neki tamo Mile voli da slusa narodnjake, niti ce mile razumeti zasto ja volim da slusam R'n'R. :) Te stoga mislim da je i suludo postavljati pitanje kako neko moze da slusa narodnjake.

Nadam se da sam sada bio nedvosmislen :)

May the force be with you :metal6:
P.S. Admini dajte neki smajli sa dzedajima kako se macuju :) LOL nekako se cudno osecam bez tih smajlija :)
potpuno te razumem u svim tvojim postovima i znam na kakvu podelu misliš, tako nešto sam i ja hteo da napišem ali ne mogu da nadjem adekvatne izraze za formuliranje celog teksta kako ne bi tekst bio pogrešno shvaćen pa sam se zato uzdržao. Pogotovu u toj grand parceli ima gadnih podela ljudi. Imaš ljude tipa
"jao ma mene bre treba samo sinan, kurta, jamezdin kurtović, da zveknem čašu u astal i pevam aj lele lele lele, nemam pojma ko je tolstoj i posle osnovne sam išo bre da zaradim pare i da se ženim, kući da dovedem neku dobru snajku a jok da se zamlaćavam s tamo neke knjige, koji će to meni k...."

a imaš i ljude sasvim različitih profila, mada u tvojim postovima vidim da si mislio na ove koje sam gore citirao.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by vasko » 17 Oct 2008, 20:09

sori ali ja da citam ovako duge postove ne mogu

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 18 Oct 2008, 15:32

ali si prosto morao da podelis tu cinjenicu sa nama

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Ivinci » 27 Oct 2008, 13:53

e pa to se zove "otvorena ličnost" :D

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by daemon's_smile » 11 Nov 2008, 19:19

Evo i malo nauke da potkrepi moju teoriju. Slazem se da ne treba svemu verovati, i sve generalizovati, ali ima tu malo i istine.

http://www.rockserbia.net/dopisnistvo/m ... cnost.html

Danielt
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2008, 17:38
Location: Zrenjanin

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Danielt » 15 Nov 2008, 19:14

jednom jedan rece ˝nestedite tastaturu˝ a vi ga bash bukvalno svatili jooj 14 treba strana procitati ali posto je krenulo sa pljuvanjem grandovaca rado cu se uklucim

pa da krenem =pucketanje prstiju=

1. muziku KRADU od drugih (bugari grci itd...) neznaju ni notu da napisu
2.tekstove zajedno sa muzikom prevode i prepevavaju (bugari grci itd...) neznaju ni recenicu da sastave (pitam se dali su uopste pismeni)
3.muzika nema nikakvu harmoniju lepotu odredjen pravac ili tako nesto nego ono tuc tuc violina pa ibanez sa distorzijom posle toga gajde pa malo harmonika sve u jedan lonac i pljus eto ti hit :vomit: :wallbash_2: pa nasta to lici nek mi neko objasni
4. tekstovi su na foru eee ja sam najbogatija kucka u gradu svi hoce da me j**u a ja se dajem samo bogatim mafijozama :vomit: dajte ljudi stidite se

seticu se ja josh samo da mi dodje

ah osecam se malo bolje :twisted: :smil_guitar:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 15 Nov 2008, 19:17

(pitam se dali su uopste pismeni)
:bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest