Megadeth vs Metallica

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Никкиии » 27 Mar 2010, 11:42

Ма нема ту пуно премишљања, црни дио је љепши! :P Ја сам имала недоумице са 10 година, али сада сам сигурна! :D

Да, они баш постадоше бенд за широке народне масе, а албум је неоригиналан и поприлично досадан... Мени се чак не свиђају ни све те поменуте пјесме, 'д деј' је добра, али како ми се МТВ другарица хвали да је научила цијели текст, ја полако одустајем, ха ха... 'анфоргивен 3' исто добро звучи, али докле више? Како смо кренули, стићемо и до дванаестог дијела. :grummel_2: Свиђа ми се инструментал, и мислим да им је и најбоља ствар одатле.
Дејв се не сматра пјевачем, вау (како патетично, па пјева 25 година)...

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Megadeth vs Metallica

Post by vasko » 27 Mar 2010, 11:58

suti bona,alen islamowic je pravo dobar pjevac,ba :bambi:

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Никкиии » 27 Mar 2010, 12:03

јес вала, ијон и тифо! ово ти одговарам јер знам да ће скинути коментар. :bambi:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Kristijan » 27 Mar 2010, 12:10

A kad je Metallica to bila išta više od benda za široke mase? Ako je baš nužno, možemo i da potegnemo brojke, pa da vidite koji su to milionski tiraži u pitanju. Pa ko su ti milioni, ako nisu široke mase? Sad ispade da su bili neka muzika za probrane, da su bili neki underground, šta li... U krajnjoj liniji, ja stvarno ne mogu da shvatim tu priču o tome kako se neki bend prodao zato što ne svira jedno te isto 30 godina za redom. Izdali stare obožavaoce... Ma pitanje je da li su stari obožavaoci živi, i da li se uopšte više sećaju šta su to njihovi nekadašnji idoli svirali.

Ne volim ja Metallicu, nikad ih nisam vario, i ne pišem ovo kao odbranu. Ono, baš sam ravnodušan da li će neko da ih gađa paradajzom. Samo mi ta priča o tome ko je tr00 a ko nije, ko se prodao a ko nije... nekako iducka na živac. Da sada Kebra reši da će "Obojeni program" od sutra da bude srpski "Nickelback" - e to je jurenje širokih narodnih masa, to je lov na veliku kintu. Metallica je bila i ostala stadionska atrakcija, i ko i dalje misli da su se oni prodali tek u poslednjih par godina - jednostavno nema pojma kako funkcioniše muzička industrija. Lepo je Koja prepričao svoje otrežnjujuće iskustvo posle godina provedenih u Londonu - ovde ljudi mnogo tripuju kako je rokenrol neki bunt, neki pokret otpora - preko je sve to samo strašno unosan biznis... straaaaašno unosan!!!

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Никкиии » 27 Mar 2010, 12:32

Јесте, јесте, разумије се... То 'широке масе' се можда односило на њихову популарност у нашем уском кругу (глупо звучи, ха? :D ) Мислим на околину која је до малоприје 'готивила' оно што се у том часу налагало... Али некако кад узмем, макар је било другачије слушати нешто о чему ти се не бруји сваки дан гдје год се окренеш. А за продају не осуђујем никог - има људи којима је новац много дражи и то је сасвим схватљиво. Није то случај само са њима, има их на милионе.
И да, и ја их сматрам једним од најпрецјењенијих бендова, али кад имају пјесама које волим, слушам их. Додуше, биће прије, слушала сам их.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Doolio » 27 Mar 2010, 13:32

da, previse emo posmatraju ljudi stvari i onda se osecaju izdanim kad se neki bend menja, a promena je prirodna. to stoji. medjutim, kod metalike je druga stvar, specificni su jer se kod njih bas vidi da uopste ne sviraju ono sto im se svira. a nekad se opet videlo da sviraju ono sto im se svira. sta god to bilo. i onda se, naravno, dobija neki polu-proizvod i to nema veze sa muzikom, mislim, ako pravis sendvic preko kurca, napravices sranje sendvic iako ces da stavis standardne sastojke.

moj je neki utisak da bi oni najradije svirali neki malo tvrdji bluz i kantri i rokic...al ne smeju:)

User avatar
SixxSense
Posts: 7
Joined: 20 Mar 2010, 14:37
Location: NBG

Re: Megadeth vs Metallica

Post by SixxSense » 27 Mar 2010, 13:38

ma ne nemojte pogresno da me shvatite ja sam prvi za komercijalizaciju i za to da dobar rock/metal regrutuje sto vise ljudi,medjutim Metallica je nekako ladno iskulirala onu grupaciju ljudi koja je od njih i napravila to sto jesu. Megadeth je npr. imao taj pokusaj komercijalizacije sa abumom "Risk" (pogodite zasto se tako zove) koj nije naisao na preterano dobar odziv kod fanova i sta se desava vec na sledecem The world needs a hero vracaju spooky maskotu Vic-a na cover i rokaju iz sve snage u starom dobrom Megadeth stilu tu je i simbolicki nazvana pesma "Return to hangar". Nekako Dave uvek ispostuje i nije mu problem da izadje sa akustarom u park i otpeva na klupici par stvari zajedno sa fanovima,dok ovi,ne znam eno ga i kod mene negde na polici and justice for all skuplja prasinu,kao uspomena na nekada gotivnog prijatelja koj je postao tezak ljakse u medjuvremenu. :)

p.s. Dave je trazio pevaca jedno vreme kolko znam dok mu na kraju nije puko film pa je sam preuzeo pevanje.

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Џими » 27 Mar 2010, 13:39

Ово прозивање бендова да су се продали и да су за широке народне масе је деформација која потиче са Балкана, и то у новије време. Јер, већина наших добрих бендова (условно речено), оних који се нису продали, нема скоро никакав приход од музике (већ се издржавају радом на неким десетим пословима), па кад неко потпише за Сити рекордс или шта већ, тај се одмах продао. Људи овде не могу да схвате да на западу неко живи од музике, да му је то главно занимање у животу, да му је одлазак на посао у ствари одлазак на пробу са бендом и да отуд долази 'леба који им једе породица. Кад је ситуација таква, нормално је да ћеш да правиш и нешто за широке народне масе.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Doolio » 27 Mar 2010, 13:48

Metallica je nekako ladno iskulirala onu grupaciju ljudi koja je od njih i napravila to sto jesu.
ne znam, ja generalno imam problem sa ovakvim tipom izjava. mislim, ti kao slusalac, kupis album zato sto se tebi svidja i hoces da ga slusas, sta vise oces od toga? ako krenu da prave nesto sto se tebi ne svidja, predji na drugi bend. ne znam, ja stvarno ne pojmim taj 'iskulirala' i 'napravili od njih' trip. nisu oni politicka stranka pa da 'iskuliravaju' glasace. slusaj njihovu muziku do onog trenutka do kog ti je prijatna i to je to. a pusti ljude da rade sta hoce. pa bas ti fanovi bi trebalo da postuju zelju benda za promenom i ako im ne odgovara da slusaju neki drugi, a ne da ga vezuju u lance neke kvazi-tr00 ideologije.
mislim, to je sindrom ljubomornog muza 'ako te ja nemam, nece niko', sto je prilicno patoloski ako pricamo o bendovima i muzici ej.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Kristijan » 27 Mar 2010, 13:58

Upravo to. Ne sećam se da sam ikad uz album koji kupim dobio i kopiju ugovora kojim se bend obavezuje da će uvek da pravi muziku koja a) zvuči isto ili makar srodno kao album uz koji je ugovor poslat b) zvuči onako kako ja volim i želim dok je sveta i veka. A fanovi imaju tendenciju da se ponašaju kao da imaju baš takav jedan ugovor pohranjen u sefu, i spremni su da ga potegnu na sudu kao dokazni materijal.

User avatar
SixxSense
Posts: 7
Joined: 20 Mar 2010, 14:37
Location: NBG

Re: Megadeth vs Metallica

Post by SixxSense » 27 Mar 2010, 14:01

ma jeste sve si to u pravu kome se ne svidja nek produzi dalje i to je ok ali ja jednostavno muziku dozivljavam emotivno ipak je to neka umetnost i nekako mi zao da ih gledam ovako ipak smo ja i James mnogo noci proveli zajedno :) bolje stvarno sto si rekao da su presli na neki bluz i sviraju ono sto im se svira,neverujem da im je nesto egzistencija ugrozena pa da nece imati za infostan ako ne naprave metal album. izgledaju mi nekako kao da znaju da jedu govna al su odlucili da ih pojedu do kraja po svaku cenu.

User avatar
SixxSense
Posts: 7
Joined: 20 Mar 2010, 14:37
Location: NBG

Re: Megadeth vs Metallica

Post by SixxSense » 27 Mar 2010, 14:05

a i vi ko da nikad niste imali 14 godina,mislim vezes se za neki bend kao za fudbalski klub recimo,kupis njihovu majcu (dres) ides na koncert (stadion) svadjas se sa sa onima iz protivnickog tabora :) i na kraju oni prodaju najboljeg igraca i promene boje kluba :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Doolio » 27 Mar 2010, 15:37

da, ali pazi sad, ako sviraju sta oce onda ce verovatno razocarati te fanove sa ugovorima u sefovima, a ako nece da ih razocaraju, morace da budu totalno neiskreni u svom tr00nessu, sto je po meni trista puta vece sranje nego da totalno promenis fazon jer zelis da ga promenis.

User avatar
SixxSense
Posts: 7
Joined: 20 Mar 2010, 14:37
Location: NBG

Re: Megadeth vs Metallica

Post by SixxSense » 27 Mar 2010, 17:01

moguce,nisam razmisljao na taj nacin al ne znam mislim da mozda cak nije ni problem ni u fazonu koj se svira vec vise u osecaju koj imas dok slusas,definitivno moze da se oseti dal je nesto odradjeno sa gustom ili onako preko one stvari.meni je bio super onaj gareage inc. sa obradama vidi se da su svirali muziku koju gotive a ovi autorski albumi su mi nekako ne znam kao da gadjaju neku meni nejasnu ciljnu grupu.
to se vidi kad pogledam produkciju st.anger meni zvuci katastrofalno ne znam sta bi onom Bob Rock-u bubanj ko neka kanta,vokali mi zvuce nekako totalno van miksa,gitare sterilne sve u svemu ko da su na silu pokusali da nadju neki novi zvuk a zasto menjati tim koj pobedjuje? :)
death magnetic mi zvuci malo bolje,ako nista bar su pobedili sto se tice loudness war-a,dinamiku nije videlo :D

evo momci sa ultimate metal foruma su se malo nasalili na tu temu:

http://www.youtube.com/watch?v=QPu0DKyG ... re=related

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Doolio » 27 Mar 2010, 17:14

moguce,nisam razmisljao na taj nacin al ne znam mislim da mozda cak nije ni problem ni u fazonu koj se svira vec vise u osecaju koj imas dok slusas,definitivno moze da se oseti dal je nesto odradjeno sa gustom ili onako preko one stvari.
pa...zar mu ne dodje to isto? :)
zato je i stanger takav kakav je, a i death magnetic, iako je slusljiv, popusta po savovima vec posle par slusanja. mlate mrtvog konja sto bi rekli ameri:) a ne mlati im se zapravo...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest