Za koliko biste prodali dušu šabanima?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Ja sam ponosni šaban already
25
19%
200 eura
18
14%
20 000 eura
27
21%
Ni za šta na svetu
38
29%
Za neku sitnu sexualnu dobit
22
17%
 
Total votes: 130

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Doolio » 16 Jan 2010, 03:14

pa to i nije neko misljenje, to je vise predlog ili naredjenje :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by cccira » 16 Jan 2010, 03:15

Ali to ja mislim :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Doolio » 16 Jan 2010, 03:20

nonsensical, moram da primetim:)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by cccira » 16 Jan 2010, 03:22

JEL TO TVOJE SUBJEKTIVNO MISLJENJE?!

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by cccira » 16 Jan 2010, 03:27

Inace, za koliko biste dusu prodaouli dzavolu?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Doolio » 16 Jan 2010, 03:28

JEL TO TVOJE SUBJEKTIVNO MISLJENJE?!

zapravo nije, fraza je evidentno nelogicna ako se odnosi na imperativ...

necu vise da oftopicim ti se bas zaleteo:) kapiram da te smara, al ono...
to jest, sama tema o kojoj se prica je oftopik, al ovo sto sad radimo je spam, kontam da je to grdje...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by cccira » 16 Jan 2010, 03:32

Okheej, necu kvarim parti. Izvinjavamo se :(

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by nebojsak » 16 Jan 2010, 04:20

Doolio wrote:to da, ali ja i dalje ne vidim poentu:)

stvar je u nastupu dvejne, ja ako dodjem i kazem nesto konacno, ti ZNAS da je to moje misljenje, ali je drsko sa moje strane sto ga nisam sam okarakterisao takvim nego sam uvatio boga za muda i sad delim kao svoju mudrost sa plebsom, a od toga tesko da ima gore, ili ako bas hocete tehnicizirano, pogresnije stvari u diskusiji.

dalje, nije sve bas tako jednostavno. ja ako dodjem i kazem "jedno od fundamentalnih pravila u crtanju je to i to", to nije isto kao da sam rekao "ja nesto tripujem da je jedno od fundamentalnih pravila u crtanju to i to", zar ne? u prvom slucaju ti ces uzeti to zdravo za gotovo jer me uzimas kao nekog ko je mozda upucen, pa ZNA da je pravilo takvo i takvo.
mislim, forsiras da je "imho" jedna bespotrebna i podrazumevajuca stvar, a uopste nije tako, mislim, kao da nikad nisi diskutovo s nekim. postoje razni argumenti, raznih tezina, a "ja mislim" argument i "ja znam" argument su kvalitativno razlicite vrednosti i tako se i kapiraju. meni je recimo to vrlo, vrlo, vrlo (vrrrlo) jak pokazatelj da li cu nekog da uzimam za ozbiljno ili ne. ako neko moze olako da iznese neku tvrdnju koja nije sama po sebi jasna (kao 'lopta je okrugla'), a ne oseca potrebu da ostavi rezervu u vidu 'ja mislim', 'ja bih reko', 'cini mi se' itd, ja smatram da sa njim ne moze da se diskutuje i onda mozda diskutujem jer mi je dosadno ili interesantno, ali odbacujem bilo kakav trip i rezultat iz vida. npr ja se nikad ne raspravljam sa vernicima o bogu jer ja ulazim u diskusiju otvoren, a oni ulaze sa tripom "ja znam da bog postoji" i tu automatski nema diskusije. ne da imam nesto protiv vas vernika, nego jednostavno navodim primer jer NE MOZE da se diskutuje sa vernikom o bogu upravo zbog tog stava (cast izuzecima, ja ih ne sretoh do sada). i zato je to sto mantram i dosadjujem sa tim bitno, a i nemojmo se praviti blesavi kad mozemo prostom statistikom da utvrdimo da je upravo zanemarivanje takvih stvari povod za 90% svadja i drndanja na forumu. ako ne verujes, a ti proveri.

ulete mrav:
-ja sam pogresno skontao tvoju sintagmu sa odvratnim dizelasima.
-nisi ga indirektno prozvao, naveo si svoj utisak, on moze da se naduri, ali ti nisi rekao da je on pijan ili glup nego si naveo da imas utisak da je pijan ili glup. on moze da ti kaze da si zatucan ili da gresis, a moze i da se uvredi jer si tim cinom PREKRSIO ETIKECIJU I NEKO LEPO PONASANJE sto uopste nije poenta onoga sto ja pisem. ti si ostavio rezervu da ja dodjem i da te ubedim u suprotno. takodje, bitna je namera, ako si ti to rekao da bi provocirao i bio maliciozan, onda cu se uvrediti, ali ako zaista mislis tako, sta onda da se vredjam? samo nemoj da prezentujes ono sto smatras kao neku kosmicku istinu jer mi ne dajes prostora da kazem nesto drugo.
cak i onaj seselj je non stop mlatio nekim 'dokazima' u tv duelima, a nije prosto pricao "vi ste lopov" jer na "vi ste lopov", a bez "dokaza", moze da se kaze "ne, nisam" isto bez "dokaza" i da ode rasprava u patku jer onda krece "jesi/nisam" sledecih dva sata ili se ode odmah kuci = oba slucaja nista nisu donela.
Postovi su ti užasno dugi, sa previše nepotrebnih rečenica. Sve to može da stane u njih 4-5, prosečne dužine, a da zadrži edge i suštinu. Zaposli me kao ličnog kopirajtera :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Doolio » 16 Jan 2010, 04:44

e jes, imam taj problem "vrtenja" poente, zaista. al ko zna zasto je to dobro, barem sam temeljan onda:)
imam neki trip da ako stavim gomile slikovitih primera, da se to nekako 'prirodnije' tumaci od strane sagovornika nego generalna genericka izjava.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by nebojsak » 16 Jan 2010, 05:07

Ma kul, ali fora je da ne možeš tako lako da prezentuješ suštinu onoga što si hteo da priopćiš, tom gustinom redova. Jednostavno je fizički nečitljivo. Nemam ja problem sa suštinom, da se razumemo, nego ono, moraš naučiti da budeš koncizan a da zadržiš sve figure na okupu :)

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Mrav » 16 Jan 2010, 15:05

Eto, naseo sam, uhvatio sam se u trenutku a zaboravio na ovo:

Image

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Doolio » 16 Jan 2010, 16:05

pa to je zato sto se argue, ja se ne argue, ja pricam...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Nyarlathotep » 16 Jan 2010, 18:09

veoma ukratko: naravno da imam prijatelje koji slusaju i narodnjake, iako ja ta novokomponovana sranja ne podnosim od kako znam za sebe. i ljude uopste ne cenim na osnovu toga kakvu muziku vole i da li je slusaju uopste. postoje mnogo bitnije stvari u zivotu, ako govorimo o medjuljudskim odnosima. isto tako, nista me ne moze spreciti da tvrdim da su govna - govna, da je neko seljacko smece - seljacko smece. mislim da je to sasvim normalno i legitimno. :D

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Mrav » 17 Jan 2010, 12:06

Doolio wrote:pa to je zato sto se argue, ja se ne argue, ja pricam...
Ma ja to pre svega sebe prekorevam :ziveli:

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Za koliko biste prodali dušu šabanima?

Post by Highway One » 24 Jan 2010, 17:16

cccira wrote:Inace, za koliko biste dusu prodaouli dzavolu?
:lol: :lol: :lol:
(Deni..Ka.....Me-tak..dva..nula..osam.......)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest