Vai @ Arena

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Vai @ Arena

Post by Dersu Uzala » 01 Nov 2012, 18:06

Gadan starac rastes. :grummel_2:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Vai @ Arena

Post by Dushan S » 01 Nov 2012, 18:30

sinisake wrote:Aha, a di je bio koncert, u leskovackoj Areni?
Pa kažem ti ne volim tu njegovu atonalnu svirku, jbg! :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Vai @ Arena

Post by sinisake » 01 Nov 2012, 18:36

Dobro je, Dule, pobjedio si u ovoj epizodi 'Ironije za pocetnike'. :bambi:

Ne mora muzika da bude atonalna da bi bila losa?
Stivija veoma cenim (kao gitaristu vise, znatno manje kao kompozitora), i nisam se zajebavao kad sam napisao da mi je zao sto nisam otisao na koncert. No, neki ljudi koje znam , a koji su bili prosli put, kad je bio spektakl sa Bandzijem, imali su slican utisak kao i bancika i Cortex sada (ok je to, ali je tesko podneti kad traje predugo). Ok?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Vai @ Arena

Post by Dersu Uzala » 01 Nov 2012, 18:38

sinisake wrote:Dobro je, Dule, pobjedio si u ovoj epizodi 'Ironije za pocetnike'. :bambi:

Ne mora muzika da bude atonalna da bi bila losa?
Stivija veoma cenim (kao gitaristu vise, znatno manje kao kompozitora), i nisam se zajebavao kad sam napisao da mi je zao sto nisam otisao na koncert. No, neki ljudi koje znam , a koji su bili prosli put, kad je bio spektakl sa Bandzijem, imali su slican utisak kao i bancika i Cortex sada (ok je to, ali je tesko podneti kad traje predugo). Ok?
Posle '93. nista. Kakav crni Vai koncert. U kom bre veku vi zivite?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Vai @ Arena

Post by Dushan S » 01 Nov 2012, 18:55

sinisake wrote:Dobro je, Dule, pobjedio si u ovoj epizodi 'Ironije za pocetnike'. :bambi:

Ne mora muzika da bude atonalna da bi bila losa?
Stivija veoma cenim (kao gitaristu vise, znatno manje kao kompozitora), i nisam se zajebavao kad sam napisao da mi je zao sto nisam otisao na koncert. No, neki ljudi koje znam , a koji su bili prosli put, kad je bio spektakl sa Bandzijem, imali su slican utisak kao i bancika i Cortex sada (ok je to, ali je tesko podneti kad traje predugo). Ok?
Pa kad napišeš komentar "kako Steve Vai-a shvata početnik", kakvu konkretnu varijantu ironije da upotrebim?
Postoji određen spisak pogrešnih, neinformisanih, subjektivnih a opšte usvojenih zaključaka i komentara koji se recikliraju već deset dvadeset godina. Znaš ono, Točak je najbolji ikada ovde, Satriani je šreder, Vai smara i ne ume da komponuje, ko svira brzo nema dušu, ako je nešto jazzy automatski je superiorno, bla bla bla. Ne mora čak ni da bude netačan taj komentar, npr Točak jeste dojajan, ali skoro svi koji ga hvale to rade po automatici, nemaju pojma zašto je dobar. To ti je kako kad neko nekog u USA pita za Nickelback pa ovaj ako želi da ostavi utisak da je dovoljno intelektualan mora da kaže da ih mrzi.
I da ne misliš da sam subjektivan, čak nisam ni otišao na Vai-a, smara me, ali me vrlo verovatno ne smara iz istog razloga kao tebe, mene smara jer sam se zaisitio. On je mnogo ozbiljan baja koji je imao sreću da ga probiju osamdesete, ali istovremeno i nesreću da ga mnogo ljudi zbog tog background-a ne shvata ozbiljno. Može nekome da smeta njegov pompezni pristup, to da nagurava lopatom, nekad i na silu Zappu i egzotične progresije u rock oblandu, ima tu i kičerice na momente, ali ako neko ne kapira da je on mnogo zajeban baja u svakom smislu, to je do te osobe a ne do njega. Mislim, može da ti se ne sviđa muzika koja je gitarski instrumental uopšteno ili da ne prija tvom uhu kako Vai kapira pesmu, ali ako ti ne čuješ kompoziciju u onim linkovima što sam ti poslao, ne znam, koji je argument?

Kapiraš, nemam ništa protiv tebe, niti imam želju da te specijalno napenalim verbalno, nego si dao copy and paste komentar koji je više stvarno smor. Ono, što neko za promenu ne priča o tome kako John Scofield molekul i kako su mu pola svakog albuma fileri, ili kako je Gambala sa 5 godina pao sa bicikla, pedala mu odrezala muda, pa zato tako svira ceo život?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Vai @ Arena

Post by sinisake » 01 Nov 2012, 19:11

to da nagurava lopatom, nekad i na silu Zappu i egzotične progresije u rock oblandu, ima tu i kičerice na momente
Dovoljan razlog?
Ja volim nekoliko njegovih stvari, ali vecina me smara, bas zbog ovog citiranog. I, da, mene objektivnost ne zanima koliko tebe.
Usudjujem se da budem subjektivan, kad caskam o muzici, o kakvoj god velicini se radilo... Meni je i Zapa dosadan, na primer (nikad necu biti intelektualac, ajme!).

No, opet, kad neko svira sa toliko energije i strasti (+ show), onda, svakako, vredi odvojiti vreme i videti/cuti to.
Last edited by sinisake on 01 Nov 2012, 19:13, edited 1 time in total.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Vai @ Arena

Post by nebojsak » 01 Nov 2012, 19:12

Daj mu šansu.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Vai @ Arena

Post by Kill surf city » 01 Nov 2012, 19:15

Svakako, vredi odvojiti , vreme, i , dati jos koju, sansu.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Vai @ Arena

Post by sinisake » 01 Nov 2012, 19:18

:XD:

I jos nesto - na takvim koncertima se slusa cviranje, ne Muzika, tako da bih mogao, zahvaljujuci izvesnim mazo-mehanizmima, da odvojim to, i uzivam, u cviranju, opakom legato fraziranju, lepoj gitarskoj ideji u gomili smeca, simpaticnim laserima i promeni outfita za svaku drugu pesmu?!

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Vai @ Arena

Post by Boogie Woogie » 01 Nov 2012, 19:47

slažem se sa sinišom, vai je njesra kroz gusto njegra..

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Vai @ Arena

Post by Dersu Uzala » 01 Nov 2012, 19:53

O, vec vivim domaci buntovnicki duet. :homer:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Vai @ Arena

Post by sinisake » 01 Nov 2012, 21:26

Boogie Woogie wrote:slažem se sa sinišom, vai je njesra kroz gusto njegra..
A, ne, nisam to rekao. Vai je vrhunski gitarista, veliki master instrumenta, i...

Podjimo u krcmu staaaaaruuuu,
gde Ciganin stari sviraaaaaa...

:bambi:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Vai @ Arena

Post by Dushan S » 01 Nov 2012, 23:08

sinisake wrote:
to da nagurava lopatom, nekad i na silu Zappu i egzotične progresije u rock oblandu, ima tu i kičerice na momente
Dovoljan razlog?
Ja volim nekoliko njegovih stvari, ali vecina me smara, bas zbog ovog citiranog. I, da, mene objektivnost ne zanima koliko tebe.
Usudjujem se da budem subjektivan, kad caskam o muzici, o kakvoj god velicini se radilo... Meni je i Zapa dosadan, na primer (nikad necu biti intelektualac, ajme!).

No, opet, kad neko svira sa toliko energije i strasti (+ show), onda, svakako, vredi odvojiti vreme i videti/cuti to.
Kapiram ja sve to demokratija, sloboda mišljenja i naravno pravo na ličan ukus. Da te ne poštujem kao sagovornika, ne bih uopšte napisao na temi bilo šta, rekao bih klinci lupaju. Ovako reagujem, jer me nervira zato što kontam da ti rade klikeri vezano za muziku, valjda, a pretpostavljam i da ne mrziš gitarske instrumentale kao generalnu kategoriju, i onda mi onaj tvoj post izgleda kao neko predubeđenje bez ikakvog osnova. Vai ima prilično širok uradak, od onih dž dž industrial alt metal momenata sa Devinom na Sex / Relligion, do nekih laganica melodičnih pesama. Onda me logično interesuje, šta je to tu što se nekom ne sviđa kad kod Vai-a ima toliko različite muzike i pristupa. Plus naravno taj internet momenat, ovo je era pljuvanja koječega online, tako je lako i lepo usput baciti neku negativnost na nekog, pa voleo bih nekako da onda čujem na čemu je to utemeljeno. I šta je ono što je recimo, za razliku od Vai-a u istoj kategoriji interesantno... Na primer Vai nije kao...Ko?

Isto i za Zappu, jeste off topic, ali šta je dosadno, priznajem da me interesuje? Rege stvar u kojoj priča kako su članovi benda kraj bazena stavljali ženske gaćice na glavu? Ili pesma gde masturbira na gitari 20 minuta? Ili neka sprdačka disko pesma? Šta je to tačno što si slušao pa ti je bilo dosadno? Nije to neka uzvišena objektivnost, nego, ono, tvoj komentar je zvučao kao da si preslušao tri pesme od njega i to sa negativnim stavom i kao to je to, smarač.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Vai @ Arena

Post by Dushan S » 01 Nov 2012, 23:17

sinisake wrote::XD:

I jos nesto - na takvim koncertima se slusa cviranje, ne Muzika, tako da bih mogao, zahvaljujuci izvesnim mazo-mehanizmima, da odvojim to, i uzivam, u cviranju, opakom legato fraziranju, lepoj gitarskoj ideji u gomili smeca, simpaticnim laserima i promeni outfita za svaku drugu pesmu?!
Pošto ti znaš da kod Vai-a nema muzičke vrednosti, pa samim tim podrazumevaš da je publika na takvom certu lobotomirana i operisana od razumevanja muzike, za razliku od tebe, naravno, koji ne bi mogao da podneseš takav perfomans? Kapiraš ti da ne teram ja nikakvu priču o objektivnosti, već kad to tako kažeš, zvuči kao da ti privatno za sebe u svojoj sobi misliš da si do jaja, bolje percepcije i pametniji od svih ljudi koji su juče bili u Areni? Jebo te, kao da je bio u areni koncert Britni Spirs ti je komentar..., laseri promena otufit-a i tako to. I ono, uz nju nastupali kinezi koji žongliraju sa tanjirima pa išli ljudi da vide njihovu veštinu :bambi: :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Vai @ Arena

Post by dweezil » 01 Nov 2012, 23:22

dobro ljudi al ono kao dosao vam Vai ispred nosa, ufur bio vise nego smijeshan, prostor je ono lep nije krkljanac kao prosli put, kao svako ko se imalo zamlacuje sa gitarom verujem da je bio radoznao da ga vidi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest