Modern one-man metal projekti...[Cloudkicker, Chimp Spanner]

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Modern one-man metal projekti...[Cloudkicker, Chimp Spanner]

Post by Cortex » 08 Jan 2010, 10:24

Poslednjih godina, zahvaljujuci tome shto je oprema za snimanje vidno uznapredovala i pojeftinila, a pogotovo sa savrshenom dostupnoshcu VST tehnologije, imamo pojavu takozvanih one man projekata najrazlichitijih, a ja evo otvaram temu o dva instrumental ambient soundtrack metal projekta, a siguran sam da ih ima i vishe, samo ili za njih ne znam ili me se nisu toliko dojmili...
Anyway, danas je entuzijastima omoguceno da snimaju i izdaju albume vrlo lako, u tehnichkom smislu naravno, te svi oni koji nemaju mogucnosti da imaju bend ili ne mogu da nadju odgovarajuce subendashe, mogu da okushaju srecu[ako bi da ishta prodaju] ili jednostavno obznane svetu muziku koju bi i sami zheleli da slushaju, svoje vizije, na jedan sasvim nov nachin.

Prvi projekat za koji sam se zakachio i slushao danima u najvecoj napaljenosti je Cloudkicker.

Njegov mastermind je chovek po imenu Benn Sharp, koji rezidentira u Columbus, Ohio-u. Muzika koju Cloudkicker neguje je instrumental meditativni metal sa dosta ambientalnih deonica. Meditativni jer se teme i rifovi ponavljaju mnogo puta, ali to ni najmanje ne smeta, naprotiv, deluje kao neka fantastichna metal mantra, soundtrack za vrhunske vojnichke podvige ili putovanja uzharenim svemirom :D Meshuggah riffing, nezhne klavijature, dobra produkcija, josh nisam sreo lika koji je chuo ovo a da mu se nije dopalo.

Ima jedan full length album i dva EP-a:

The Discovery, LP
The Map is Not The Territory
Portmanteau


i svi su dostupni za besplatan download, ovde => http://cloudkicker.uk.googlepages.com . :ziveli:

Evo jedne stvari sa The DIscovery-a, nije neki snimak, ali to otprilike zvuchi ovako


Drugi projekat meni vredan pazhnje, je mozhda josh i bolji, a to je Chimp Spanner.

Njegov mastermind je chovek po imenu Paul Antonio Ortiz (25) based in Essex (UK).
Chimp Spanner je drugachiji od Cloudkicker-a, uglavnom po tome shto atmosfera nije toliko epska, vec je vishe technical, Paul je zaista odlichan gitarista. On je bukvalno spojio sve shto valja u danashnjem metalu u ovaj svoj projekat. Plus, album mu je dosta i fusion obojen, shto meni posebno prija, veoma inteligentna muzika sve u svemu. Daleko od toga da nema agresivnosti...

Chimp Spanner nije besplatan. Medjutim uspeo sam da ga nabavim... ... ...

On ima dva albuma -

Imperium Vorago
At the dream's edge


Prvi nisam slushao, a ovaj drugi slusham poslednjih dana, manijakalno.
Evo jedne stvari sa njega http://soundcloud.com/earthless/chimp-s ... the-mirror :ziveli:


Pochujte ove momke, ko nije, ako nishta drugo, da chujete kakav se zvuk mozhe dobiti u kucnoj radinosti. I ako neko zna za josh neshto u slichnom fazonu neka share-uje :ziveli:


THIS IS MOST EPIC STUFF DUDES, GO AND GET IT!
:D

:gitara1: :music-smiley2: :smil_guitar: :butthead:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Modern one-man metal projekti...[Cloudkicker, Chimp Spanner]

Post by Cortex » 11 Jan 2010, 08:47

Niko nishta? Znachi ono. :kokice:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Modern one-man metal projekti...[Cloudkicker, Chimp Spanner]

Post by sirac-šunka » 11 Jan 2010, 09:32

Ja sam preslušo ovog prvog sa jutjuba, zanimljivo ću preslušam još.

Je l sad ok?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Modern one-man metal projekti...[Cloudkicker, Chimp Spanner]

Post by Cortex » 11 Jan 2010, 09:42

Sad jeste.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest