Blind Guardian

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: Blind Guardian

Post by Никкиии » 24 Apr 2010, 20:32

Први пут чујем за овај а капела метал бенд фром Џррмани и чини ми се као занимљив. :)
Колико видим базирају се на каверима, али раде их добро! ;)
Знам да није баш директно тема, али свакако има везе са њом. Ево како су земљаке ''искористили'':

[youtube]sBxCl2TJNnQ&feature=related[/youtube]

А ево и њихове ствари са Хансијем:

[youtube]_Oc1B9IYY-Q&feature=related[/youtube]

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Duane » 01 Sep 2010, 19:42

sto se jbte svi prze na te gardijane, meni su oni blagi uzas... nek mi objasni neko? cak me neki ljudi terali da slusam to, ja reko nemojte da vas ispresavijam

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Doolio » 01 Sep 2010, 19:52

imaju fenomenalna razlaganja, solidne rifove, okej melodije...

cak sam ih i ja negda slusao...reci su, naravno, no-no za slusati, mozda si se zezno pa si pratio tekst:)

ili si ih poslusao sa vise od 12 godina, to je isto greska...


ali prijatna muzika stvarno, da ne jasu zmajeve, bili bi stvarno odlican bend. i da imaju vise akusticnih stvari, to znaju lepo da naprave.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Duane » 01 Sep 2010, 19:53

mene smaraju ti "operski" glasovi u nji'... recimo od bard's song-a bi se mogla napraviti takva pesmurina, samo da nisu usrali sa tim glasovima kastriranim i pseudo vikinskom atmosferom

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by cccira » 01 Sep 2010, 19:54

Cak sam ih i ja slusao koji sam oduvek bio alergican na zmajeve :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Duane » 01 Sep 2010, 19:55

kapiram da su kultni, pogotovo u bgdu, tipa znam X ljudi sto me smaralo za njih, al ono zasto? :mrgreen:

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Margos » 01 Sep 2010, 19:59

Idemo vitezovi.Izadjite iz zacarane sume i krenite put zemlje Jebovije u zamak u kome je zatocena prelepa princeza Jebena.Nju cuva neki zajebani zmaj koji je u stvari zli carobnjak.Ako je spasite mozda ce i da vam da :metal: :ziveli:
OK su oni,onako

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Doolio » 01 Sep 2010, 20:07

duane:


zato sto imaju taj trubadurski trip koji ostali power likovi nemaju, dakle, upravo to sto se tebi nije svidelo.

-dosta pesama se trudi da zaista bude atmosfericno, eto na primer, bards song ima nekakvu fantasy srednjevekovnu progresiju i razlaganje, za razliku od vecine power likova koji samo izmesaju neke stvari iz par zanrova bez obracanja paznje na celinu. u bards songu ne mozes poreci da ta atmosfera nije prisutna, sto je po meni, uspeh za metal bend (kazem metal jer mi nije uspeh kad to uradi, ne znam, balkanika, jer oni to rade ceo zivot:) ).

-loze se na tolkina, to je naprzilo dosta ljudi sigurno. da prave identicnu muziku sa generickim temama, imali bi upola manje likova koji ih slusaju.

-cak i u dzdzdz pesmama se trude da naprave neki harmonijski i aranzmanski trip, pa tako kad krene da dzdzdz-ce, ti nemas utisak nesklada vec si u fazonu "hjo krece boj" :)

-ima tu jos stvari, eto, ja povracam od zmajeva (u muzici, ovako ih volim:) ), isto ko cira, pa sam ih slusao. mislim pre da ti, duane, imas neki nesvesni otpor, to pod jedan, a pod dva, cenis neke stvari kojih u gardijanima apsolutno nema, tipa trip ac/dc ili zz top. ocu da kazem da si presubjektivan:)
ja bi pre slusao gardijane (mada ih nisam slusao tipa deset godina, a ni tad ih nisam nesto SLUSAO, znao sam da odsviram dve i po pesme i dva teksta) nego ac/dc i isto ko i ti ne kontam kako neko slusa ac/dc:)
kontam, kao sto kontam da je svemir beskonacan, ali to moj mozak ne moze da pojmi, primi, osim kao gotovu informaciju:)

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Stanko » 01 Sep 2010, 20:43

Eh volim i ja gardijane nema greske, jbg srednja skolica i sve to :) i dalje volim da ih pustim :)
Gledo ih jednom u skc-u, ako bas budem zeleo da potrosim par iljada mozda i sad odem mada ako je stvarno limitirano na 800, ko zna dal ce naici karte.

Dvejne, fer inaf, ne volis ih, sta da se radi :) imaju neki fazon, ja bas volim par pesama, i sa druge strane nisu vezani iskljucivo za zmajeve. Ima tu svasta tolkina, stivena kinga, onog horor pisca jos jednog, kralja artura, moderne neke filozofije, ponekad i tekst ubodu :) mozda i mene samo nostalgija vata ^^ jbg svakom svoje, ja npr ne mogu ekv da smislim, i nije mi jasno zasto se ljudi loze, al to je u mojoj glavi :P :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Blind Guardian, 29. april 2011, SKC

Post by Duane » 01 Sep 2010, 20:45

moguće

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest