Blind Guardian

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Blind Guardian

Post by KnightOfDoom » 04 Jul 2008, 19:26

Blind Guardian je Nemacka metal grupa koja je nastala sredinom 80-ih godina. Jedan je od najuticajnijih Power Metal bendova danas.Poceli su kao speed metal bend i svakim albumom sve vise prelazili u power metal (ili kako oni to vole da zovu - fantasy metal :) ). Albumi su postajali sve komplikovaniji, sa slojevima i slojevima (ili lepse zvuci layerima?) nasnimljenih vokala i gitara.Tekstovi su uglavnom inspirisani delima JRR Tolkien-a, Stephen Kinga i Michael Moorcocka.

Originalno ime benda, koji su osnovali Hansi Kursch I Andre Olbrich, je bilo Lucifer's Heritage.Pod tim imenom su izdali i dva demo snimka 1985 i 1986 godine. Ime je promenjeno U Blind Guardian pre izdavanja prvog studijskog albuma kako bi izbegli bilo kakvo dovodjenje u vezu sa satanizmom.

Prva postava benda je bila: Hansi Kursch (bass/vokal), Andre Olbrich (gitara), Markus Dork (gitara) i Thomen Stauch (bubnjevi). Markus i Thomen su kasnije bili zamenjeni Christof Theibenom i Hans-Peter Freyom. Pre izdavanja albuma se Thoman vratio a umesto Christof-a je dosao Marcus Siepen. Ta postava je ostala ista citavih 18 godina. Thoman je napustio band 2005-te i osnovao Savage Circus sa Jens Carlssonom i Emil Norbergom iz Persuedera. Umesto njega je za bubnjeve seo Frederik Ehmke.
Hansi Kursch je svirao bass do '96 godine. Trenutni basista benda (polu-clan, tu je za snimanje i koncerte ali se ne smatra "pravim" clanom benda) je Oliver Holzwarth.

Blind Guardian je inace dosta povezan sa raznim bendovima i izvodjacima.
Brat Oliver Holzwartha, Alex Holzwarth, je bubnjar Rhapsody (of Fire)-a.Alex je menjao Thomana u nekoliko navrata uzivo.
Kai Hansen (Helloween, Iron Savior, Gamma Ray) je gostovao na albumima Follow the Blind , Tales From the Twilight World i Somewhere Far Beyond sto kao vokal, sto kao gitarista.
Hansi je gostovao na vise albuma nego sto je Blind Guardian snimio :) . Gamma ray, Iron Savior, Edguy, Grave Digger, Therion.... Sa Jon Schaffer iz Iced Eartha je snimio dva albuma Deamons & Wizards-a.

Diskografija

Demo

1985 Symphonies of Doom
1986 Battalions of Fear

Studio

1988 Battalions of Fear
1989 Follow the Blind
1990 Tales from the Twilight World Media
1992 Somewhere Far Beyond
1995 Imaginations from the Other Side
1996 The Forgotten Tales
1998 Nightfall in Middle-Earth
2002 A Night at the Opera
2006 A Twist in the Myth

Live

1993 Tokyo Tales
2003 Live

http://www.blind-guardian.com/

Image


Par "zanimljivosti"
Kruzi prica da je lik koji je napravio logo Blind Guardiana ukrao font grupe Bee Gees... Da lici, lici :D

Spot za pesmu Another Stranger Me je snimljen u Srbiji



Zamolio bih da u slucaju kopiranja ovog texta navedete http://www.muzicki-forum.com/ kao izvor jer je dosta vremena utroseno na prevod i prikupljanje informacija, hvala.

User avatar
Shivering_shadE
Posts: 108
Joined: 12 May 2008, 23:37
Location: Beograd
Contact:

Re: Blind Guardian

Post by Shivering_shadE » 05 Jul 2008, 21:00

extra.. sve si naveo.. mada nisi bash morao da se toliko cimash... :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Blind Guardian

Post by KnightOfDoom » 05 Jul 2008, 21:11

Iskreno, smatram da je bolje ovakvim postom otvoriti temu o nekom bendu nego klasicnog:

"Jao ja volim Blind Guradian, a vi?"

Pa onda ide

- Da i ja ih volim
- I ja
-E i ja...bas ono...znas, kao.
- Blajnd sta? LOL OMG WTF
- Oni su seljaci
- Ja mislim da sam davno izgubljeni sin Hansia, kako da stupim u kontakt sa njim? I jel mislite da je bolji Ibanez ili Jackson...ono...do 150 evra ako ima.

Jbg... uglavnom je tako :(
A da sam morao da se cimam nisam, ali sam hteo :)

User avatar
Shivering_shadE
Posts: 108
Joined: 12 May 2008, 23:37
Location: Beograd
Contact:

Re: Blind Guardian

Post by Shivering_shadE » 05 Jul 2008, 21:27

when u put it that way... onda se slazem:)
mozda sam i ja trebao to za Adagio da uradim...

User avatar
Krucia
Posts: 50
Joined: 19 Jun 2008, 12:24

Re: Blind Guardian

Post by Krucia » 06 Jul 2008, 18:04

Joj Blind guardian!
I love tham
Pre 3 sekunde sam slusala Another stranger me
Mnogo mi se svidja njihova muzika
Svaka cast na temi i na tome sto si se cimao toliko da ispises o njima

EDDIE
Posts: 5
Joined: 28 Jul 2008, 23:49

Re: Blind Guardian

Post by EDDIE » 29 Jul 2008, 02:54

Ma svaka cast za temu i hvala!
Vidi se da si bas veliki fan Guardian-a i da ti je to izgleda omiljen bend pored maiden u cemu smo isti!
Ne znam al nekako njihove pesme nikako da smore i kud god krenuo sa muzikom vratim se na njih...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Blind Guardian

Post by Doolio » 29 Jul 2008, 03:31

e tako se otvara topic:)

sta ja znam, voleo sam bas intenzivno da ih slusam jedno vreme. odlicni tehnicari, odlicni rifovi, harmonije, melodije i ostali kurci palci. ali to vec tipa nekih desetak godina nije moja solja caja:) jednostavno ne mogu da slusam bilo sta sa power tematikom, mozda neke svedjane ili ruse sto pevaju na maternjim jezicima i onda nemam pojma o cemu pricaju:)

dok sam slusao, najvise sam gulio imaginations i forgotten tales...

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Blind Guardian

Post by daemon's_smile » 16 Oct 2008, 19:18

Evo mene sestra nagovorila da poslusam par mesama i moram da priznam da mi se svidjaju !!!
A ondak sam pronasao i ovo na Youtube-u i mogu samo da kazem :bow: :bow: :bow:
http://www.youtube.com/watch?v=u_tORtmKIjE
Neverovatan glas!

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Blind Guardian

Post by daemon's_smile » 19 Nov 2008, 23:31

E ja se navuko na BG :)
Imam i njihov novi spot za igru SACRED 2, i to u HD-u ;)

Eto samo da podelim sa Vama :)

Danielt
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2008, 17:38
Location: Zrenjanin

Re: Blind Guardian

Post by Danielt » 20 Nov 2008, 04:51

wow strava pesma nisam imao priliku da malo vise slusam njihove pesme ali moracu svidja mi se stil

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Blind Guardian

Post by Orgasmatron » 20 Nov 2008, 13:24

E ovo je bend, jedan jedini power metal bend kome skidam kapu. A spot za another stranger me je sniman u BG-u :D. Momci su i studijski fenomenalni a uzivo ubijaju \m/

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Blind Guardian

Post by Kole man » 20 Nov 2008, 20:25

Postujem bend,gotivim par pesama al ipak nije da slusam

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: Blind Guardian

Post by Никкиии » 13 Mar 2010, 13:27

Један од мојих омиљених бендова! :) Много волем Хансија, најсимпатичнији човјек у металу! 8)
Са њима сам почела од ''Мирора'', и од тада одушевљење не престаје! Мислим да је то група коју тренутно највише желим да видим уживо (ваљда ће бити прилике)! :)

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Blind Guardian

Post by sub_zer0 » 13 Mar 2010, 16:11

Bilo je vec dve i bilo je sjajno :)

Uskoro ce da izdaju novi album, pa kada krenu na turneju verovatno ce da svrate i do nas.


OOOOOoooooOOOO MAJESTY!!! :shred: :metal4:

Никкиии
Posts: 47
Joined: 08 Mar 2010, 21:03

Re: Blind Guardian

Post by Никкиии » 13 Mar 2010, 16:18

Београд, је л'? :)
Ја сам мало подаље, али сад, као пунољетан човјек, :D надам се да бих нешто успјела искомбиновати! И да још чујем нашу публику да углас пјева Валхалу, аууух! ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest