Stefan Zdravkovic

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 15 May 2011, 20:08

Nema veze Markony je provalio shta je pisac hteo da kazhe i to je neshto :cao:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Stefan Zdravkovic

Post by doyle777 » 16 May 2011, 00:15

Provalio sam i ja... A valjda su i svi ostali, ali tema ima naslov Stefan Zdravkovic, a ne URMUS radi iz interesa, ne radi nege r'n'r-a u Srba... :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Duane » 16 May 2011, 01:10

još jedna od "nešto je trulo u državi danskoj" tema ili?

ja mislim da je lik objasnio sve u onom postu što je šonešone okačio... i to je to

nisu ljudi iz tog urmusa budale.. neće da idu naokolo po borči i da traže novog džimija hendriksa, zna se gde je lova i kako...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Kristijan » 16 May 2011, 10:03

U realnosti to šljaka ovako... Moraš da imaš nekoliko izdavačkih kuća koje objavljuju muziku ovog tipa, i da imaš mnogo mesta gde nastupaju bendovi koji nisu posebno afirmisani, a izdavačke kuće da imaju likove koji se muvaju po tim mestima pa proberu klince koje će da proguraju u javnost. Alternativno, svaki takav bend treba da se malo potrudi da održava nekakvu myspace ili reverbnation stranicu, a da izdavači imaju likove koji prekopavaju net tražeći ko tu ima neke korisne ideje od kojih se mogu lepo nanizati šoldi. Bez toga, sva ta udruženja su tuks. Kapiram da bez torture harmonikaša koji izdaje ausvajs nikad ne bi ni došlo do osnivanja URMUS-a, mislim da je cela akcija i krenula samo zbog tih papira kad se svira preko. A ovako... mislim ko uopšte zarezuje taj URMUS? Nisam čuo da ih iko navodi kao nekakav relevantan faktor. A budući da šljakaju na principu godišnje članarine, u pitanju je zapravo sindikat, a ni jedan sindikat nikad nije imao nikakve druge ciljeve i mogućnosti nego da radi u interesu članova, jer od članova živi. Da ima neka armija bendova kod nas, verovatno bi postojalo i nekakav UPMUS za pop muzikante, ili UNMUS za neopredeljene muzikante, pa eto ne bi Đura i ekipa bili u URMUS-u. A ovi valjda da bi zatvorili finansijsku konstrukciju ne smeju da budu mnogo izbirljivi i da prestrogo mere žanrovsku opredeljenost, pa neće da odbiju Đuraška i veseljake, kad već hoće da plate članarinu. Nema tu neke više matematike...

Pošto kod nas nema ni dobrog tržišta, ni konkurencije među izdavačima, Stefanu ostaje da se gura sam kako zna i ume, ili da se priključi sindikatu ne bi li i njemu malo pravili reklamu. Sad može da se očajava što je tako, može da se odustane, a može i da se igra prema trenutnim pravilima i da se čeka povoljniji momenat da se pravila promene. Ono što se svakako nikad neće promeniti, ni kod nas, ni bilo gde drugne u svetu, jeste činjenica da nikad nije dovoljno da samo znaš nešto dobro da radiš, nego još moraš da znaš to dobro i da prodaš. Ko je gadljiv na ideju o prodavanju svog rada i talenta, ko stalno ima dileme da li je nešto dovoljno artsie, i da li je dovoljno underground, i da li je dovoljno tr00, da li je dovoljno heavy... jednostavno neće imati nikoga da ga podrži u muzičkoj industriji. Sve te rok ikone kojima se ljudi i dan danas klanjaju su pravile masne pare. Shit load of cash. Zato ih je neko i podržavao i vodio kroz celu priču, jer je mogao da vidi svoj interes u tome. Nevolja je što mi živimo u zemlji koja se grebe o donacije pa se malo zamutila slika, ne kapira se šta su investicije. Niko nije rešio da plati tonca, producenta, prateći bend i pomoćno osoblje za Hendriksa zato što je iz altruističkih pobuda smatrao da treba da se finansira takav poduhvat, kako bi za buduće generacije ostao dokumnetovan takav muzički biser, nego je dao kintu kao investiciju koja će da mu se masno vrati. Pa ko ne voli što tako šljaka ta industrija (a nema bolje reči od industrije) lepo neka se pomiri sa time da će prosto rekreacije radi da se sa par drugara nalazi vikendom da džemuje bez ikakvih očekivanja, iz čiste ljubavi prema muzici. A buniti se što od čistog zadovoljstva ne mogu da se namaknu novci... pa to je ipak naivno.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 16 May 2011, 14:17

Sve je to tachno. Nego klinac se ne buni nishta niti ima pojma o ovome. On je sluchajni uzorak na koji sam naleteo 2 sata posle prepiske sa tim URMUSom oko Djure. Elem, ko shto rekoh sve je to tachno nego razlog zbog koga ja pishem su posledice svega toga. Tj. rezonujem li ja kako treba jer kroz prepisku sa njima ispada da sam ja totalno lud i ne razumem shta oni to rade u stvari :)

Ti napravish drushtvo za promociju roka, onda na sva vrata galamish i sechesh vene za taj rok. Samo shto ti gitara ne ispadne sa sajta bre. Naravno tu su autorski festivali ***** palac. Dakle cela jedna mashinerija osmishljena da zemlji pokazhe najbolje shto rok mozhe da pruzhi u ovoj zemlji. I shta se ona zbiva? (Kerber prim. prev.) Onda se pojave Djura i Pera kao istaknuti chlanovi i ispostavi se da taj URMUS uopshte ne gura rok bendove nego sve bendove (shto se nadovezuje na tvoju prichu o parama i izdrzhavanju). Nema se para.

Medjutim. Posledica toga je da kad bude onaj gorepomenuti festival pravo prijave ce da imaju svi zhivi koji su chlanovi. Dakle upucali su sami sebe u nogu jer cela ideja guranja roka propada jer ce da sviraju i kurta i murta koji roka nisu videli. Rok postaje deo jednih velikih pomija i cela stvar se u stvari zavrshava se na popularizaciju URMUSa... shto je meni ljigavo. Po toj teoriji oni nisu nishta nego Udruzhenje Estradnih Umetnika Srbije... samo se drugachije zovu ;P E sad, je l' to tako, je li ja dobro rezonujem ili shta je u pitanju jer su se oni nashli uvredjeni kad sam isto i njima napisao ? :)

A to da ih niko ne zarezuje, to mi je isto tako poznato. Jedino shto znam da rade jeste da organizuju svirke. Mozhda greshim i tu ima josh nechega, ali nishta relevantno apropo priche sa granicama.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Stefan Zdravkovic

Post by doyle777 » 16 May 2011, 14:24

Ako se Djura oseca kao roker - neka bude u URMUS-u... :wink:
Ja ga necu slusati, nisam dosad pratio aktivnosti URMUS-a, ali ako prave festivale za autorske bendove, onda je to dobro, treba Srbiji takvih festivala, koncerata, svirki... Od koga je, dobro je. :ziveli:
Nemoj mnogo da se brines, ne mozemo mi tu mnogo, osim da osnujemo neko nase drustvo, underground, Društvo Underground MUZIČARA Srbije - DRUMS :music-smiley3: (ali mora veliko ovo muzicara :mrgreen: ). :wink:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Kristijan » 16 May 2011, 14:52

Zapravo, URMUS je daleko manje korisno udruženje od udruženja estradnih umetnika, jer mislim da ovi estradnjaci preko udruženja regulišu zdravstveno osiguranje i te šeme, a kod ovih imaš reklamicu za svirkice i tako nekakav "kikiriki" :)

A jeste, stvarno će da naprave papazjaniju. No to će samo da dovede do toga da će brzo sve to da se uruši, moraš da nađeš načina da neko ima želju i sledeće godine da ti plaća članarinu, i verujem da će mnogo ljudi jednostavno da odustane od te šeme. Jeste da to nije neki spektakularno veliki iznos, ali ako nemaš ništa konkretno od toga, onda stvarno nema svrhe plaćati. Svega mi, bolje je popiti te pare nego ih zakopati u udruženju koje ti ne pruža ništa.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 16 May 2011, 15:31

A dobro je.. ipak nisam totalno lud, jer sam i ja skapirao da ce se to, na taj nachin, urushiti samo od sebe posle nekog vremena... i da verovatno ne sluzhi nichemu. Ah well...
Hvala svima shto ste mi pomogli da se ponovo osecam normalnim posle cele nenormalne prepiske koju sam imao sa njima ^^

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Doolio » 16 May 2011, 19:31

a ako ja napravim neki britpop, jel se to racuna u rok? ili ako mi je pet pesama rok, a cetiri pop, jel mogu ja u to hipoteticko udruzenje? ili ako sviram rege (al neki sa distorzijom), jel upadam?:)

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 16 May 2011, 19:36

Zavisi koliko si poznat :) Kapiram da prema nepoznatim autorima imaju malo tvrdje kriterijume... sa druge strane ako si muzichka gromada koja je uspela da iznedri "Odi dedi da te cedi" liniju... onda nemash brige :D

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Шмајсер » 16 May 2011, 19:41

Doolio wrote:a ako ja napravim neki britpop, jel se to racuna u rok? ili ako mi je pet pesama rok, a cetiri pop, jel mogu ja u to hipoteticko udruzenje? ili ako sviram rege (al neki sa distorzijom), jel upadam?:)
све је то рокенрол :XD:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Bluesko » 16 May 2011, 21:24

Omasili ste poentu

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Stefan Zdravkovic

Post by doyle777 » 16 May 2011, 21:34

Bluesko wrote:Omasili ste poentu
Klinac nije bitan? :mrgreen:
:wink:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Bluesko » 16 May 2011, 23:16

HAHAHHAAHAHAHAHAHA :XD:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Kristijan » 16 May 2011, 23:42

Doolio, vidi šta je fora:

http://www.umjazzpoprock.org.rs/

Dakle to teranje maka na konac je zapravo više ujdurma samog URMUS-a, odavno postoji udruženje u kome bi mogli da budu i Jovan Maljoković, i Dejan Cukić, i Đuraško mornar, i Jarboli, i Kerber, i koga god se već setim... E sad su ovi u URMUS-u kao rokerskije udurženje od ovog udruženja, a u suštini nisu... Ja bih čisto zbog toga njima postavio pitanje čemu oni zapravo služe, i po čemu su specifični, i šta to oni novo donose. Za sada mi deluju samo kao ekipa koja solidno pliva u mutnjikavim vodama.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest