malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Moderator: Trooper

Post Reply
dunda
Posts: 26
Joined: 16 Sep 2010, 11:19
Location: Beograd

malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by dunda » 26 Dec 2010, 21:49









eto

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by andrej] » 26 Dec 2010, 22:44

mbv sa isn't anythinga su mi cudni i pomalo smesni.


oni cesto provuku po jednu ovakvu przacinu na album, a generalno su supermegagigakul.

nemam sad vremena, inace cu natrpati ovde gomilu stvari.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by andrej] » 27 Dec 2010, 16:53

interpol. prvi album - savrsenstvo:


the kills - tri odlicna albuma, nisu ni jednom kiksali. zadnji je totalna bomba, cuo sam ga milion puta.


a place to bury strangers - ovi momci mnogo vole jamc, ali imaju dobar prvi album, interesantni bubnjevi:


yeah yeah yeahs - moji favoriti bili jedno vreme. karen razbija, bubnjar je jedan od najboljih ikad (inace skolovani jazzer), nick ima jedan od najboljih tonova u zadnje vreme, genijalno koristi loopove, svira i klavijature uporedo. prva 2 albuma i prva 2 ep-ja su svi super. zadnji album njesra


jesus and mary chain - pioniri noise pop-a (just like honey...), ali vrlo cesto rokaju zesce, sto se vidi iz datog primera. moj mozda i omiljeni bend, barem jedno vreme bio


slowdive - genijalan shogaze, album souvlaki je remek delo. eskapisticka muzika. preporucujem country rain.


65daysofstatic - bili odlicni do zadnjeg albuma, koji je so-so. evo vam je ova jedna od poznatijih i reprezentativnijih. preporuka: born apart - mashup love will tear us apart i born slippy, noise...


paraf - rijecki bend. prvi album mi se ne svidja, mada tamo su punk. drugi (najbolji je vec post pank). treci je okej.


the breeders - kim deal iz pixiesa na gitari, sa sestrom. odlicni. meni se prvi album najvise svidja, mada je ovo verovatno najpoznatija stvar:


pavement - najblize klasik roku sto ce dobar indie ikad doci. ovako se pravi rif.


the raincoats - najbolji all-girl post-pank koji znam. raw. palmolive razbija na bubnjevima.


death in vegas - njih nisam puno slusao, osim albuma the contino sessions, koji je odlican


cocteau twins - shoegaze pre shoegazea, malo mracniji zvuk. liz ima najunikatniji glas ikada i jedan od najlepsih. inace, robin guthrie je moj omiljeni korisnik PRS gitara (i jedini kog stvarno volim)...


lightning bolt - noise. obojica su skoro skroz gluvi, al su ultra tight.



ovo je bilo sve poprilicno random, ali, mozda vam se svidi. mogu ja ovako do prekosutra, ako hocete...

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by Kill surf city » 27 Dec 2010, 17:35

@ prvi post

Instant flash u pocetak/sredinu devedesetih, 120min, i nasa domaca verzija, VJ alternativa :mrgreen: , koju su u onom rasulu vodili Panjkovic i Kalicanin ( :mrgreen: ), nekad prikazujuci reprize do besvesti :lol:

Jedino mi se ovaj Swervedriver nikad nesto nije dojmio, al vidim da ih volu ljudi. :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by sinisake » 27 Dec 2010, 17:51

A ja se setim ovoga:
http://www.popboks.com/noviforum/viewto ... d13384cbed

Onaj nastup, znanje + dzemperce. :lol: :ziveli:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by Kill surf city » 27 Dec 2010, 17:56

Narafski, i to :hide: Tu sam prvi put video i cuo Pixies & ekipu, cini mi se. :deda:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by sinisake » 27 Dec 2010, 18:07

He, he, a ja sam ih prvi put cuo, na Radio Zagrebu 2, zamisli. Ante Batinovic je bio muzicki urednik i voditelj emisije cije sam ime zaboravio (kasnije je jedno vreme bio muzicki urednik na HRT-u), al' sam je redovno slusao.

Eh, SFRJ dani i lajt socijalizam... To je bila kulturna politika... :ziveli:

User avatar
kavkaz
Posts: 12
Joined: 14 Feb 2011, 14:26
Location: Beograd

Re: malo relevantnija tema za ovaj deo borda

Post by kavkaz » 15 Feb 2011, 18:54

Eo malo i ja da doprinesem temi. Ako sam je pogodio...





Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest