Zašto srpski bendovi ne zvuče (više) ovako dobro?

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Doolio » 29 Sep 2009, 13:58

nije bas tako, ja devedesetih stvarno nisam kukao nego sam se kikotavo valjao u svircicama, svirkama i koncertima i celom 'al smo urbani idemo na demiju' tripu, al majke mi, kukao sam zbog drugih stvari, ali ovo mi je bilo savrseno, stvarno.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Frostensen » 29 Sep 2009, 14:05

Pa dobro svakom svoje. Ja ne idem na svirke da bih se druzhio sa ljudima vec da bih chuo neki bend.. Ljudi su mi sekundarni, sa njima mogu da se vidim i van svirke. Kide brate, kad bi to tako bilo svi bi pravili hitove.. Ti uzmi i napravi hit ako mislish da mozhesh i ja cu prvi da te turim na mobilni i prebacujem ljudima..
Inache ovo postaje presipanje iz shupljeg u prazno.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by sinisake » 29 Sep 2009, 14:19

Znachi da ste chuli pesmu i nastavili da vrtite, i vrtite i vrtite, pa onda iz zezanja pushtali na faksu (kao ja budjav leba)
Ma, super, a kako ti se dopada novi Kiki?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Doolio » 29 Sep 2009, 14:25

Frostensen wrote:Pa dobro svakom svoje. Ja ne idem na svirke da bih se druzhio sa ljudima vec da bih chuo neki bend.. Ljudi su mi sekundarni, sa njima mogu da se vidim i van svirke. Kide brate, kad bi to tako bilo svi bi pravili hitove.. Ti uzmi i napravi hit ako mislish da mozhesh i ja cu prvi da te turim na mobilni i prebacujem ljudima..
Inache ovo postaje presipanje iz shupljeg u prazno.
u pravu si za presipanje, ako se dotaknemo teme uzivo, pricacemo.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by kide » 29 Sep 2009, 14:25

Frostensen wrote:Kide brate, kad bi to tako bilo svi bi pravili hitove.. Ti uzmi i napravi hit ako mislish da mozhesh i ja cu prvi da te turim na mobilni i prebacujem ljudima.
oću matori, ima da ga rašijem samo tako 8)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by sinisake » 29 Sep 2009, 14:27

Hoce li biti duhovitije od Budjavog leba, kide? Ja to ne mogu ni da zamislim... :ziveli:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Frostensen » 29 Sep 2009, 15:04

Samo da pitam da li sam skapirao dobro, poshto vidim da vec pochinjem da iritiram nekolicinu ljudi. Mi zapravo imamo super bendove je l' tako? Chak i odlichne kako neko reche ali ne valjamo samo mi, tj. narod koji ne kupuje i ne ide na svirke, i veliki brat + RTS..

E sad, da ja rezimiram svoje kao "narod" pa da ne gushim vas muzichare vishe..

1) Ja za razliku od nekih ljudi ovde ne volim da idem na krsh svirke i necu da dajem pare za to 5ranje samo da bi blejao sa ljudima.
Priznajem da nemam kulturu kupovine diskova i pomalo pochinje da me smara da idem po "demo" svirkama ali razmishljam ozbiljno da obrishem poslednji Mp3 Brejkersa i odem i kupim disk kao shto "momci" zasluzhuju.

2) Za 2 strane unazad koliko sam ispratio, pored toga shto ste me ubedili kako imamo fenomenalne bendove, jedni druge ste, a i mene, obogatili znanjem i izborom tachno 2 benda od cele te bulumente sjajnih..neponovljvih talenata.

a) "Destination" .. Ima zanimljiv vokal koliko mozhe da se chuje sa 2 stvari, mada je gitara solidno krshevita.. Sve u svemu ima tu neshto ali mora bolje da bi bilo kompletno..
b) "Autopark" tripere/stondere je vec neko drugi prokomentarisao tako da ja necu..

Ja imam da ponudim samo ovo... a i oni imaju problematichan vokal po meni.. :
http://www.myspace.com/thebite011 i pesma "good times bad times" ..

Stvarno ne zhelim nikoga da uvredim ali meni ovo pochinje da lichi na povredjenu sujetu muzichara hobista koji nishta nisu krupnije nisu uradili sa svojim bendom pa su im svi drugi krivi. U redu, poshtujem to.. tj. poshtovao bih da sa druge strane nemam situaciju tog (toliko pominjanog) Chorbe koji i dalje zakazuje Arenu, Darkwood Duba koji sad vise sa bilborda nekog, S.A.R.S.-a koji su napravi one-hit-wonder i nestali.
Po mojoj skrajnutoj logici to govori sledece = Bendovi koji valjaju rade i za njih se chuje ma koliko matori bili. Mladjih bendova nema jer jednostavno ne valjaju toliko i za 10 godina ce neki novi Doolio da na istom ovom forumu pricha kako je nultih godina (2000-2010 prim. prev.) ishao po krsh i sranje svirkama demo bendova al' bilo mu je super.
A danas vi mene ubedjujete da su ti bendovi dobri.
Kako ja smem da pricham da mi nemamo dobrih bendova kad imamo...eno onoliko.. chak 2 ... sram me bilo.


Mislim da je to to od mene.. hmzzt

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by cccira » 29 Sep 2009, 15:15

Frostensen wrote:http://www.myspace.com/thebite011 i pesma "good times bad times" ..
Ja sam ocekivao da je taj the bite bogznasta po tvojoj prici. Ovo je dosadno, neiventivno, a sto je najcrnje i ne bas najbolje odradjeno. Fala bogu pa nema vise ovakvih bendova :ziveli: :P
Mislim da ovo vise ima veze sa tvojim licnim ukusom nego sa nedostatkom kvalitetnih bendova.

Btw. destination je odlican bend po onome sto sam ja cuo, iako sam samo bio na akusticnoj svirci gde je bend bio u osakacenom sastavu. Gitarski posao je bio cak naprotiv odlicno uradjen. Decko mnogo dobro svira i trudi se (ponekad mozda i previse) da napravi nesto kvalitetno i zanimljivo.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Frostensen » 29 Sep 2009, 15:22

Pa dobro eto ukusi se razlikuju :ziveli: ali za ovoliko strana samo 3 benda da neko izbaci.. Ova pricha je ispala presipanje iz shupljeg u prazno ali bih nekako bio srecniji da se josh njih 15 nashlo pametno pa da okache svako po neki bend, najbolji po sopstevnom izboru (Mislim svi sad mozhemo na majspejs i vruc dan do podne i klikcemo nasumichno bendove dok neko neshto ne ubode, ali na forumu u ovakvim spikama mu to dodje kao kakav takav filter rekao bih)
Tako se razmenjuju iskustva, chuju nove stvari. Shto kazhe Doolio mingluju se ljudi stvari i ideje :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by cccira » 29 Sep 2009, 15:27

Nemoj sad ukusi se razlikuju. Ne pricamo o tome da li ima kvalitetnih bendova koji su po frostensenovom ukusu.
Ajde ti se vrati na prvu stranicu pa vidi koji su bendovi iz regiona navedeni, sa kojima treba porediti nase bendove. Raznih zanrova tu ima.

Hoces hvatljive vokalne deonice, koje bi uz malo bolju produkciju mogle da jako dobro prodju kao svetski metal mejnstrim? Kucaj styptic u omiljenom pretrazivacu. Ali ne, ti neces metal. Ti hoces hard rok. Ace of spades 21. veka. Dvehiljadedeveta je, pobogu.

O cemu mi ovde uopste diskutujemo?

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by cccira » 29 Sep 2009, 15:34

sinisake wrote:Ma, super, a kako ti se dopada novi Kiki?
Ovo tek sad videh! :rlol:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Frostensen » 29 Sep 2009, 15:36

ni burek nije nov ali mu niko ne osporava kvalitet zar ne? Nisam primetio da se po nashim pekarama pojavilo neshto shto je preuzelo primat..
Last edited by Frostensen on 29 Sep 2009, 15:38, edited 2 times in total.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by cccira » 29 Sep 2009, 15:37

Najbolje poredjenje u istoriji muzickog foruma.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Doolio » 29 Sep 2009, 15:44

Frostensen wrote:ni burek nije nov ali mu niko ne osporava kvalitet zar ne? Nisam primetio da se po nashim pekarama pojavilo neshto shto je preuzelo primat..
e jebiga sad, znaci da se ipak svodi na tvoj muzicki ukus. ja kao pravi mali muzicki arhivar i indijana dzons ne mogu da smislim hard rok, ali da smislim.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by nenadnenad » 29 Sep 2009, 15:47

Frostensen wrote: Znachi da ste chuli pesmu i nastavili da vrtite, i vrtite i vrtite, pa onda iz zezanja pushtali na faksu (kao ja budjav leba) ..pa njih 3-4 pokupi pesmu sa vasheg telefona ... verovatno ni jednu..
sinisake - ambijental bluz vrtim i vrtim i vrtim :mrgreen:
imas taj autopark, virvel, petrol, belgrade noise trio i neke projekte iz te ekipe , iako nisu uvek za svaku pirliku ima , imho, bas dobrih stvari..
imas naftu iz subotice, anu never, imas hton iz backe topole\novog sada, pionir 10, fade , neverhood, nezni dalibor, zene kese, repetitor, krs, hurricane brothers, imas specijalno za tebe pop-ups,horkestar, tobic tobic, petrol, slaptrap, goribor,multietnicka atrakcija , dreddup, azil 5, trigger, butcher, latest disgrace, klopka za pionira, sixth june, subotika, consecration..................... sto miliona hiljada raznih chuda i ne mozes reci da su losi bendovi, vecina je veoma dobra ili odlicna u tome sto radi.
E, sad problem je ko sto je reko kide sto je sve rasparchano, nema ujedinjene scena , nema tv emisije koju svi prate, nema radio stanice koju svi slusaju ili mesto na koje svi idu...inace bi bilo milion hitova....ovako su samo odusevljeni slusaoci rastrkani :)
A ja se ne bi oslanjao na budjav lebac da doprinosi muzici u Srbiji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest