Tool

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Tool

Post by faks » 14 Oct 2011, 11:51

Stalker wrote:zaboga, želim da umru svi u tom bendu. ne prave muziku već 6 godina jer su naprženi da će da sabiju šta god da iseru. e, ako bude opet nešto na fazon poslednjeg, neće ih ni enima ni lateralus spasiti.
pocevsi od jebenog mejnarda !

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: Tool

Post by nemanja_cs » 14 Oct 2011, 16:00

znam ja sta je u pitanju, toliko volite tul kao instituciju da vam je prosto zao sto vise ljudi ne mogu da naprave jos boljih tripova pa da se nadmashe. jebiga, rade ljudi nesto drugo, ovo ce da sklepaju, ne drogiraju se vise, imaju familije, nemaju inspiracije, kakvo god da bude bice nesto zanimljivo sigurno, nece nadmasiti lateralus i starije al ono. brte to je tul!

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Tool

Post by faks » 14 Oct 2011, 20:37

upravu si, ali za mejnarda svakako to zelim :XD:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Tool

Post by Kole man » 17 Oct 2011, 18:55


User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tool

Post by Void » 08 Nov 2011, 15:26

Stalker wrote:zaboga, želim da umru svi u tom bendu. ne prave muziku već 6 godina jer su naprženi da će da sabiju šta god da iseru. e, ako bude opet nešto na fazon poslednjeg, neće ih ni enima ni lateralus spasiti.
realno, sabiće šta god da urade jer nisu opterećeni vremenski i izdaju albume onda kad žele, a ne kad brdo klinaca krene da im proziva užu i širu familiju i preti seckanjem vena jer nisu ništa izbacili prethodnih godinu, dve, pet, šest....

one more thing.....10 000 Days je 2 puta bolji od Lateralusa i rame uz rame je sa Aenimom, prema tome, biće najveći pogodak ako ga usmere u tom nekom 10 000 Days pravcu.

dok se ne sklope kockice i novi Tool ne izađe, slušajte novi Puscifer koji je jebeno genijalan. Do tada, Mejnard ostaje bog zajebancije i sa solo projektima sere se svima i u čaj i u mleko jer mu se može. Amin!

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 08 Nov 2011, 18:07

ne, 10 000 days prodaje fore, sa lateralusom ne može da se meri, ako ćemo tako da pričamo.
i ne, apsolutno ne znači da će da sabiju, iako bih ja voleo tako da bude i verujem da ima izgleda za tako nešto.
bude li album na fazon ten tauznda, biće to vnogo teško.

izvinjavam se ako si bio ironičan, ali mi nešto ne deluje kao da jesi

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Tool

Post by Doolio » 08 Nov 2011, 19:13

Мени се генерално свиђа све до сада, па ми је и тен таузенд океј. Штавише, пошто сам оматорио, баш би ми лего један такав ПРОЕКАТ, више него било шта друго. Нисам више енергичан и полетан и не могу да се активно трудим да сварим енеме, сад ми се слушају блузеви, лејди гаге, бајаге, Шарлови Азнавури, тен таузенд дејзови, металикине баладе, предраг лаковић и тако то... ал капирам кивност других, иако су нам интереси супротстављени:)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 08 Nov 2011, 20:58

Void wrote:one more thing.....10 000 Days je 2 puta bolji od Lateralusa i rame uz rame je sa Aenimom, prema tome, biće najveći pogodak ako ga usmere u tom nekom 10 000 Days pravcu.
Lateralus je celina, potpuno zaokruzena, a 10000 Days-u nedostaje bas taj osecaj celine, barem po mom misljenju (jedino Viginti Tres, Wings for Marie i 10,000 days mogu da budu neka mini celina).
Gotivim Tool, ali 10000 nije ni priblizno dobar koliko Lateralus, iako volim sve pesme sa istog, Lateralus je kao krug (izoblicen bas onako lepo, sa svih strana podjednako), a 10000 kao kvadrat.

Ipak, ovo je samo moje misljenje, nekima prija blazi zvuk, pa im se svidja 10000, mene je iskreno 10000 i navukao na Tool, i bio mi omiljeni Toolov album dok po 5.put nisam sa paznjom odslusao ceo Lateralus i shvatio ceo koncept albuma.

U svakom slucaju jedva cekam Toolov album i kakav god da bude slusacu ga po 10puta ako treba da bih ga shvatio, samo da ga vec jednom izbace.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 08 Nov 2011, 23:33

zmija pliskin

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tool

Post by Void » 09 Nov 2011, 00:10

ni jedna pesma sa Lateralusa ne može da se meri sa Rosetta Stoned ili Intension....pesme sa 10 000 se ulivaju jedna u drugu, savršeno su izbalansirane između melodije i agresivnosti, traju po 10, 11 minuta i ne smore ni jedan jedini tren, samo pustim album i utonem u njega. Neopisivo....

jedina stvar koja mi valja sa Lateralusa, pored istoimene, je Eon Blue Apocalypse, ostale su ispod crte....


...lepo je kad se svi lože da kontaju Fibonačijevu sekvencu i matematiku kad provale 2-3 fore sa Lateralusa, but it doesn't work that way....problem, mathfags?
Image

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 09 Nov 2011, 00:19

ma jebo ti fibonačija, to je za prženice, meni na primer lično tekstovi iz 10,000 ništa, ama baš ništa ne znače, dok se mogu rilejtovati na sve tekstove lateralusa. istina, ne mogu se rilejtovati na većini enime, ali enima je ona pozitivna strana nerilejtovanja, dok mi je 10,000 baš sebičan po tom pitanju.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 09 Nov 2011, 00:50

Stalker wrote:ma jebo ti fibonačija, to je za prženice, meni na primer lično tekstovi iz 10,000 ništa, ama baš ništa ne znače, dok se mogu rilejtovati na sve tekstove lateralusa. istina, ne mogu se rilejtovati na većini enime, ali enima je ona pozitivna strana nerilejtovanja, dok mi je 10,000 baš sebičan po tom pitanju.
:1:
Lepo receno za textove.

Niko nije pominjao Fibonacija, ja sam za tu foru sa Fibonacijem provalio tek 22.jula 2011.godine oko 18h (ozbiljno, ima post na prethodnoj strani) kada sam vec tridesetak puta odslusao Lateralus.
Void wrote:pesme sa 10 000 se ulivaju jedna u drugu, savršeno su izbalansirane između melodije i agresivnosti, traju po 10, 11 minuta i ne smore ni jedan jedini tren, samo pustim album i utonem u njega. Neopisivo....
Ti bas kao da si Lateralus opisao, jbt, samo sto na Lateralusu imas pesme od 2 do 12minuta, a mozes da uzivas i u ovoj od 2 i u ovoj od 12, e to je savrsena izbalansiranost, kao i ceo album u celini, samo nekoliko najpoznatijih primera: Mantra/Schism (jedna celina - blago (ambijentalno)/agresivno), Parabol/Parabola (jedna celina - blago/agresivno).

I samo jedan quote sa druge strane ove teme:
Z*Z*Z wrote:TOOL su nazalost, postali puppeti svog sopstvenog ega...
osciliraju u kvalitetu na 10000days muzicki, tekstovi da ne pricam...
Taj "multiplatinasti" novi album je kao omot od krem banane,
mirise i mozda ima zelepljenih delicja ali nije krem banana.
Lateralus je logican nastavak Aenime koji je bio logican nastavak Undertow-a koga nemozes slusati pre Opiate-a.
Konceptualnost njihovih albuma i tkzvna ritmicko-melodijska kuka sa inteligentno-edukativnim tekstovima
je razlog zasto sam poceo da ih slusam pocetkom 90-tih, ali logicno je da omanu ipak su ljudi.
Zrtve su jedino fanovi, oni koji slepo prate svoje idole, lepo kaze chovek
THINK FOR YOURSELF-QUESTION AUTHORITY, stoga 10000days ce biti lep podmetac za sto.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tool

Post by Void » 09 Nov 2011, 01:19

Aenma je posebna priča...to je njihov kreativni vrhunac (po mom mišljenju) i ceo album jebeno sabija. Naročito ta paralela sa Bill Hicksom i njegovom životnom filozofijom...taj album je toliko kompletan na toliko nivoa, da mi sama ta činjenica ispunjava dušu više od većine drugih stvari koje bi trebalo to da rade...
10 000 je lirički mnogo intimniji, teži za "dešifrovati" ....teško je za objasniti, ali je toliko superioran u toliko dimenzija u odnosu na Lateralus da mi je to jezivo na momente.


aj' ti dojle sine moj odvrti još 5-6 puta 10 000 days, pa kad skontaš koliko su: "Wings For Marie/10 000 Days/Viginiti Tres" , odnosno "Lost Keys/Rosetta Stoned", odnosno, "Intension/Right In Two" povezani, svrati ponovo, pa onda postuj teoriju o NEulivanju pesama jedne u drugu na albumu 10 000 Days.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 09 Nov 2011, 02:00

Evo bas sad vrtim Lateralus, pa je sledeci 10000, posto ih nisam odavno slusao.
Elem, znam ja da te pesme uplivavaju jedna u drugu, ali, eto npr, kakve veze ima The Pot sa celim albumom, meni npr. on neverovatno odskace od svih pesama?
I samo da dodam, ja ne tvrdim da je 10000Days los album, vec da nije bolji od Lateralusa.

Svako ima svoje misljenje i svoj ukus, tako da ovo nase postovanje nema nikakve svrhe ustvari. Ahmmmm, odoh da spavam, ae uzdravlje. :ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tool

Post by Void » 09 Nov 2011, 11:20

m'kay, šta će pesma kao što je Schism na Lateralusu? ...to je neki njihov hitić, hteli ljudi malo da odu u komercijalu, da vide kako bi im išlo u tim vodama? ...kenja mi se (blago rečeno) od te pesme i po meni se nikako ne uklapa nigde na tom albumu...jbt to je moja sestra smatrala za "neviđeno vrh stvar" dok se u isto vreme ložila na Vladu Georgijeva....hmmm, kad bolje razmislim, ona je jedan od glavnih razloga zbog kojih mi je Lateralus lošiji u odnosu na druge albume..

potrebno je posebno raspoloženje da uđeš u suštinu 10 000...kad god uđem u "special mood" skontam nešto novo na albumu, neverovatno....svaki put me oduševi nekom drugom tačkom da ponekad imam utisak kao da ga nisam nikad ni preslušao celog...izgleda da sam ja jedini koji ga tako doživljava, naah, it works fine for me.

nikada nisam smatrao da Tool vrti jednu priču, tj. da svaki album treba da bude logičan nastavak prethodnog, verovatno je to jedan od razloga zašto se nisam razočarao nikad u njih (osim kad sam čuo Schism, al' to se da zanemariti kad uzmemo u obzir sve što su uradili) od svakog sam očekivao nešto drugo i to sam i dobio...siguran sam da bi svaki bend na svetu bio ponosan do imbecilnosti da može da izda album kao što je Lateralus, ali u mojim očima Tool nije imao taj luksuz...sa ove tačke gledano, u odnosu na genijalnost prošlih i budućih radova, Lateralus nije ostavio dovoljan utisak (osim naslovne pesme i Eon Blue Apocalypse i eventualno Reflection, to su mi brutalne stvari)

and for the record, The Pot fakuje keve vrste analno!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest