Zašto srpski bendovi ne zvuče (više) ovako dobro?

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by cccira » 27 Sep 2009, 20:44

Frostensen wrote:Sigurno je da bih negde nekako chuo jedan da valja.. .neko bi chuo?
Svrati veceras do dangube, pa da nastavimo diskusiju :wink:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Frostensen » 27 Sep 2009, 20:46

Pa dobro gde..ajde.. da vidim koji su to nashi super rock bendovi.. Daj mi imena i linkove..
Znachi ne mjetal, ne blockout dubioza i ne kristal-pop..
Nisam isfrustriran chinjenicom da ne mogu da nadjem chlanove benda nego je chinjenica da kad pogledash oglase.. svi vrte isto shto i ti.
Ekstra sabijam,razbijam..pevam sviram nogama i rukama, a onda me zove da mu donesem tekst i otkazhe pola probe jer je nauchio 2 stvari..
Isto je i sa bendovima..sve neki razbijachi i talenti nad talentima.. pa gde su ajde.. da vidim.. pokazhi mi i prosvetli me.. Ja znam za The Bite i to je to...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by cccira » 27 Sep 2009, 20:48

Cekcek, hoces jedan bend da valja ili jedan komercijalmejstrim bend da valja?

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Wook » 27 Sep 2009, 21:25

Hm, evo ti jedan, pa poslusaj..
http://www.myspace.com/destinationbend
Nije sto su mi dobri drugovi, nego su zaista dobri, i znaju jako dobru atmosferu da naprave.. Na GBOB-u su pobedili po izboru publike, po izboru zirija su bili drugi, i zasluzeno su osvojili put u Rumuniju na festival tamosnji [ne znam kako se zove :hide: ]
Pregledaj i njihove prijatelje na spejsu, ima dosta kvaliteta tu :wink:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Doolio » 27 Sep 2009, 23:51

Znachi ne mjetal, ne blockout dubioza i ne kristal-pop..
pa mi smo uvek bili jaci bas u ovim bendovima. sto onda ne takvi bendovi? pa te devedesete kad su se punile dvorane su upravo i picile na ovakvim bendovima. eyesburn, sunshine, obojeni program, block out, ritam nereda...jedino brejkersi mu dodju to sto ti oces.
al aj kad bas oces, poslusaj zene kese oni sviraju skakutavi rokic garazni.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by cccira » 28 Sep 2009, 02:12

Doolio wrote:
Znachi ne mjetal, ne blockout dubioza i ne kristal-pop..
pa mi smo uvek bili jaci bas u ovim bendovima. sto onda ne takvi bendovi?
Upravo tako.

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by AllHopeIsGone » 28 Sep 2009, 22:14

Upravo sam na poluvremenu tekme Manchecter City - West Ham (2:1), na RTS2, gledao spotove Bjesova i Broken Strings-a. Mozda se nesto polako menja 8)

Slazem se delimicno sa Frostensenom. Trebalo bi nesto novo na nasem trzistu, dobro naravno. Treba da postoje Block Out-ovi, Kristal-ovi 8) i sl., samo, bilo bi lepo da ako nista drugo, za pocetak, neko kvalitetno iskopira neki pravac (bend) iz sveta a da toga vec nema u Srbiji. Da ne pricam, o muzickom blagu koje ova zemlja ima koje bi moglo lepo da se implementira u savremenu, pa i rock muziku. Sto bi, by the way, ljudima na zapadu sigurno bilo interesantno vise nego da slusaju uglavnom smesne kopije njihovih bendova. Ne mozes Ameru da prodas njegovu muziku.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by nebojsak » 28 Sep 2009, 22:15

Je l da da je WHU poništen čist gol?

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Z*Z*Z » 28 Sep 2009, 23:08

Bendovi postoje, ali uredjivacku politiku medija kontrolisu ljudi koji su nezainteresovani za kulturni doprinos, forsiraju se izvodjaci koji se vec priznati (egzistiraju minimum dekadu); Lobira se za pojedince putem stranacke/politicke opredeljenosti; Manje grupacije koje su koliko-toliko pratila domacu i stranu muzicku scenu, lobiraju za svoje prijatelje/poznanike - ne postoji odnos medija prema muzici kao umetnickom izrazu - popularise se apokalipticni, brzi ritam zivljenja u kojem ljudsko drustvo, kao lesinari, grabe za ono malo materije koje ce im omoguciti egzistenciju bar jos jedan dan - koliko imas ili koga poznajes, toliko vredis - u takvom okruzenju muzika je sporedna stvar male "bande" zaludjenika/fanatika... Meni je malo smesno i cinicno osporavati trud bendova/autora/umetnika, kao sto su Doolio i jos pojedini pomenuli, koja je poenta truditi se da radis numere, odvajas kesh za opremu, svirke, studio, svoje i tudje vreme kada ce te potencijalno cuti par nezainteresovanih individua koji su (vecinom) rezidenti kluba... Kad sam bio klinac odvajao sam sav kesh za ploce, kasete, fanzine, visio na svirkama i probama... Gde je publika, hajp, buzz? Gledam danasnje svirke, kuckanje porukica i blejanje po okruzenju - to te ceka ako se bavis autorskim radom - ako vec malo plagiras, ubacis koju obradu/vic, malo se naklonis zelji publike i mozda i zaradis za pivo... O cemu pricamo, mislim, kad pogledam naslov teme - zasto srpski bendovi ne zvuce ovako dobro?
Ako se neko oseca prozvanim/napadnutim, to mi je i bila namera, ljude cistog srca (i zdravog razuma) ovakvi komentari ne bi uvredili :twisted:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by sinisake » 28 Sep 2009, 23:32

Lobira se za pojedince putem stranacke/politicke opredeljenosti; Manje grupacije koje su koliko-toliko pratila domacu i stranu muzicku scenu, lobiraju za svoje prijatelje/poznanike
E, da, koleza je pomenuo jednu od najbitnijih stvari.

Ovaj bend, koji vise ne postoji, svojevremeno je objavio album za PGP RTS:




Mozete vec na osnovu ovih pesama da zakljucite da nije bas narocito komercijalan bend u pitanju, koji pravi hitove za raju. E, sad, kako su oni izdali album?
Jednostavno, na jednoj svirci u Beogradu, imali su srecu da to sto rade cuje Rambo Amadeus, i da mu se to dopadne, pa je on ''malo pogurao'' stvar. Naravno, album je objavljen u malom, skoro simbolicnom tirazu, a deo su momci iz benda morali da otkupe (genijalna fora nasih izdavaca, ne znam ima li takvih svinjarija jos negde), bez obzira na to sto su ''imali Ramba iza sebe''.

Na pitanje o tome kako su dosli do objavljivanja albuma, i te neke, kakve-takve medijske promocije, gitarista benda je rekao: ''SVE ide na preporuku''.
Dakle, ovde nije kriterijum ni komercijalnost, ni sviracko umece, ni artisticki ugodjaj, treba ''znati ljude''.

E, da sad odgovorimo na pitanje u naslovu teme...
Ako su jedini kriterijumi ovi vec navedeni (veze, poznanstva, partijska pripadnost), onda je jasno zasto je ovde mejnstrim Kiki, koji ne bi dobru pesmu napisao ni pod pretnjom smrcu, a zasto su tamo mejnstrim Dziboni i Masimo Savic.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Doolio » 29 Sep 2009, 01:35

Meni je malo smesno i cinicno osporavati trud bendova/autora/umetnika, kao sto su Doolio i jos pojedini pomenuli, koja je poenta truditi se da radis numere, odvajas kesh za opremu, svirke, studio, svoje i tudje vreme kada ce te potencijalno cuti par nezainteresovanih individua koji su (vecinom) rezidenti kluba...
pa ne, jos je jaca fora sto bendovi danas i sviraju za par nezainteresovanih individua i ne prestaju sa svirkom, pricam da nisu bendovi krivi sto im ne dolazi niko na svirke. nisu bendovi rekli 'e, pa slusa nas pet ljudi, ajmo gajbama' nego su seli i svirali za tih petoro ljudi. to je sve sto bendovi mogu da urade, stvarno ne mogu vise od toga. ali opet kazem, kultura posecivanja svirki i uopste uglavljivanja svirki u svoj taf skedzual je nestala. evo, priznajem, cak i kod mene, jednostavno ne dam se, ne dam se, i onda popustim i ja sveopstoj apatiji.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by nenadnenad » 29 Sep 2009, 02:48

Svirao sam u beogradu tri puta i u Subotici i okolini jedno pet.
Ljudi koje sam znao preko neta nesto malo vremena su dosl bez ikakvog natezanja na svirku i platili jebenu kartu za neki zhnj bend iz Subotice a u Subotici , ja mislim, da niko od drugova nije dosao na svirku...Zadnja je bila u nedelju.Javio sam im al eto tesko im je prosetati 15 minuta i doci na besplatnu svirku.Dakle, od dobrih drugova do nekih poznanika, nece da dodju.
Razumem da neko jednom dodje i skonta da mu muzika ide na ***** pa posle ne dolazi ...al da nisi nijednom dosao i da ne mozes da izadjes iz jebene kuce......nikako.
Najveca ironija i crno beli primer je kad sam iz ochaja zvao druga da dodje sa mnom na koncert za koji sam bio 70% siguran da ce mu se svideti.Nazovem ga i pitam ga dal oce da dodje, vec ocekujem neko preseravanje ali ne on kaze ladno 'ajde, moze, nadjemo se za 10 minuta?' i krenem ja...shetamo do grada i pitam ga, izazivajuci malo sudbinu, "kako to da si izasao?" -"ne radi mi net."........ bend je kasnio,drug je hteo da ode vec kuci al posle je otisao u prvi red i skakao ko mali babun, reko posle da je davno bio na tako dobrom koncertu.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Frostensen » 29 Sep 2009, 02:56

Poslednje shto ja znam da je izashlo a da valja i da je postalo pravi pravcati hit je "Budjav 'Leba" a ja ne mogu da smislim rege. I opet mi se svidja, a ne znam ko ne zna za tu stvar a da mu nije ushla u uvo .. A da stvar bude gora sve je krenulo kao zaebancija na majspejsu chini mi se.
E ja o tome ja pricham.. da toga nema kod nas ... Bendova ima, ali onih slushljivih rifova koji ti odmah udju u uvo kao meni iz prethodnog posta No Class od Motorheada koji sam chuo na nekoj kaver svirci pre Hrista a nisam imao pojma shta je .. ili Would od Alisa.. ili ..shta znam They're Gone od Love Huntersa
takvih hitova... sada ..njet. nema... i tu je kraj priche o nashim fenomenalnim demo bendovima.
Last edited by Frostensen on 29 Sep 2009, 03:04, edited 1 time in total.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Doolio » 29 Sep 2009, 03:02

to jeste tacno, ali to opet ne negira cinjenicu da ljudi jednostavno NECE da idu po svirkama. ja kad sam bio klinac isao sam na sasvim nepoznate bendove da blejim tamo i uzivam u nekoj unity atmosferi, a bendovi sranje, ispadaju iz ritma, nenastimovani itd. pa sam opet isao i nekako je to bila institucija, ici na svirke.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zasto srpski bendovi ne zvuce (vise) ovako dobro?

Post by Frostensen » 29 Sep 2009, 03:07

pa zato vishe niko i ne ide...jer se nishta nije promenilo. Bendovi su nam i dalje sranje..
Ko josh svira kod nas..Darkwood Dub ..i Nervozni Poshtar..
S.A.R.S je ubrzo posle tog planetarnog hita imao i koncert ali se tu izgleda sve zavrshilo.. a to je zbog tacke 2,3,4 ..Mi nemamo kulturu kupovanja diskova, ergo, RTS nece da trpa u program nekog ko ne prodaje ziku...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest