MUSE

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 21 Jul 2009, 20:03

MetalFunk wrote:
Stalker wrote:mada kad bolje razmislim, Muse ima i dalje da se dokaze kao veliki bend, i mislim da ce to morati sa ovim albumom. Jer dobrim muzicarima ne ponestaju dobre ideje. Po aranzmanu, imenima pesama, itd, vidim da su price u albumu izmedju ostalog, teorije zavere, world disharmony, itd. Dakle, da se za ocekivati da ovaj album bude slican Absolutionu, sto meni sasvim odgovara, jer obozavam ovakvu tematiku. Ja se iskreno nadam da ce ovaj album biti na nivou prethodnika, jer je, iako odlican album, Black Holes & Revelations bio malo slabiji od Origin of Symmetry-a i druzine. Jer ako ovaj album bude podjednako dobar, meni je Muse dokazao da su vredni moje velike paznje, jer su mi se od starta svidjali. Ako ne, jbg, slusacu ovo sto su pre pravili.

Odslusao sam upravo United States of Eurasia i moram reci da me nisu nimalo odusevili. Onaj Queenish trenutak na nekoj sredini pesme me je totalno odvukao od pesme. Svidjaju mi se doduse one Arabic melodije koje su ubacili u pesmu. I kraj je, po mom misljenju, neinspirativan. Reci deluju ok, jer sam se zaista potrudio da ih razaznam, i one mogu proci. ovo je mozda sindrom ranog utiska, ali meni se ova pesma ne svidja. to je prvi put da sam ovo rekao za pesmu Muse-a. Shvatam poentu pesme, ali mogla je biti lepshija. kao sto kaze Spoony: I get it, but i'm not buying it.
po ovome sto si napisao trebalo bi da su dobri, jer mi se mnogo svidjaju tematike i to.
nadam se me nece razocarati.
:ziveli: :ziveli:
i ja. strepim
:ziveli:
chirz, djud

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: MUSE

Post by MetalFunk » 21 Jul 2009, 20:13

muzika me nije ni sekunde razocarala, textove nisam cuo jer sam ucio :XD: :XD:
:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 21 Jul 2009, 20:21

Pa, ja pretpostavljam da su tekstovi smesni kao i do sada... Kad sam se zainteresovao za njih, i kad sam poceo da ih ozbiljnije slusam, skoknuo sam na net da pogledam o cemu pevaju... i zazalio... bolje je da neke stvari zauvek ostanu tajna... :mrgreen:

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: MUSE

Post by Aca » 21 Jul 2009, 20:25

sinisake wrote:Pa, ja pretpostavljam da su tekstovi smesni kao i do sada... Kad sam se zainteresovao za njih, i kad sam poceo da ih ozbiljnije slusam, skoknuo sam na net da pogledam o cemu pevaju... i zazalio... bolje je da neke stvari zauvek ostanu tajna... :mrgreen:
Tr00 :1:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 25 Jul 2009, 18:19

sinisake wrote:Pa, ja pretpostavljam da su tekstovi smesni kao i do sada... Kad sam se zainteresovao za njih, i kad sam poceo da ih ozbiljnije slusam, skoknuo sam na net da pogledam o cemu pevaju... i zazalio... bolje je da neke stvari zauvek ostanu tajna... :mrgreen:
meni su tekstovi prosek, jer gledamo na mejnstrim nju ejdz alt rock
ne znam sto bi te tekstovi mjuza toliko razocarali, ima dobrih

pogledaj npr ACDC-jeve tekstove

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: MUSE

Post by nemanja_cs » 25 Jul 2009, 19:56

sad slusham ovaj pre-released i kao... ***** li ga, ne znam sta da mislim... ovo mi nekako lichi sad na neki pop pank jebiga :O.o: hmm.... catchy pesmice ali zvuchi nekako mnogo punky, nema vishe toliko efekata i distorzija koje je mat koristio sad sve nesto clean i cepanje neke distorzije onako... nothing speshl :bambi:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 25 Jul 2009, 21:51

ja sam takodje sad odslusao pre-released. hm pa ovako. imam dosta mesovitih utisaka... svidja mi se sto su posli u pravcu Showbiz-a, jer su mi on i Origin of Symmetry nekako najinspiritivniji. Ok, to mi se svidja. Kad sam ga odslusao, osetio sam da album ima neku velicinu iako nije toliko dobar, sto je i dalje misterija za mene...verovatno cu jos par puta odslusati pre nego sto se bacim u ozbiljnu kritiku. Pocetna pesma, Uprising, je sasvim dobra pesma, i definitivno nesto novo u okviru muse-a. primeticete vi koji cete ovo slusati, da ce met mnogo vise da zavija nego pre, to se nekome svidi, nekome ne. meni je whatever, negde upali, negde ne. The Resistance, pesma po kojoj su dali naziv albuma, bi trebalo da bude jedna od najboljih, ali nije. ima zanimljiv intro i odlicno prelazi 'u drugu brzinu', al nesto mu fali. mada uopste nije losa. treca mi se ne svidja, o cetvrtoj vec pricamo par strana. Guiding Light, ok i guess. MK Ultra mi je najbolja pesma na albumu. sledeca pesma, I belong to you je onako...i na kraju, ona simfonija u 3 dela. to zaista ima velicinu svemira, kako je i prezentovano (EXOGENESIS)...zaista fino zvuci, ima tu jezivost ali u isto vreme lepotu 'svemirske' melodije.
na kraju krajeva: ocekivao sam nesto ovako. ali, ovde su rizikovali. ovaj album ce se ili isprodavati ko lud, ili ce nestati sa lica zemlje. ja trenutno ne znam da li da kazem za sebe da li obozavam ovaj album ili ga mrzim, zaista nema druge opcije...
PS: oni koji ne vole metovo 'kukanje', zaobidjite ovaj album :XD:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 25 Jul 2009, 21:52

ali siguran sam da ce zavrsna verzija zvucati dosta bolje, tako da necu da pametujem odmah mnogo

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: MUSE

Post by Aca » 25 Jul 2009, 22:06

Stalker wrote:
sinisake wrote:Pa, ja pretpostavljam da su tekstovi smesni kao i do sada... Kad sam se zainteresovao za njih, i kad sam poceo da ih ozbiljnije slusam, skoknuo sam na net da pogledam o cemu pevaju... i zazalio... bolje je da neke stvari zauvek ostanu tajna... :mrgreen:
meni su tekstovi prosek, jer gledamo na mejnstrim nju ejdz alt rock
ne znam sto bi te tekstovi mjuza toliko razocarali, ima dobrih

pogledaj npr ACDC-jeve tekstove
Sta fali ACDC-jevim tekstovima bas su fensi i kul...meni su extra... :metal: :metal: :metal:

I've got big balls
I've got big balls
They're such big balls
And they're dirty big balls
And he's got big balls
And she's got big balls

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: MUSE

Post by MetalFunk » 26 Jul 2009, 02:22

Aca wrote:
Sta fali ACDC-jevim tekstovima bas su fensi i kul...meni su extra... :metal: :metal: :metal:

I've got big balls
I've got big balls
They're such big balls
And they're dirty big balls
And he's got big balls
And she's got big balls
hahahahha
Image

User avatar
MK Ultra
Posts: 10
Joined: 26 Jul 2009, 13:32
Location: Zajecar

Re: MUSE

Post by MK Ultra » 26 Jul 2009, 13:48

Alo ljudi,pa vi niste normalni.Kako mozete da raspravljate o albumu kad on jos nije objavljen.Hahahaha,ovaj leak nema veze sa Muse,kako ne mozete da provalite!O kakvom vi zavijanju govorite!Jedina prava pesma je United States of Eurasia.
Napisite mi malo reci pesama.Jel ima u Uprisingu (cija je premijera inace 3. Avgusta) reci kako sto su:...paranoia is in control.

...the fat cats should have a heart attack.

...they push drugs to keep us all confined.
????
Jel ima u pesmi Resistance reci kao sto su:...find our hiding place.

...won't stop bringing us down.
????
Sta mislite o pesmi Undisclosed Desires???Bas je neobicna,ono anti-MUSE.Dom koristi drum masinu,Matt ne svira ni gitaru ni klavir,a Chris svira slap bass,jel da???
Svidjaju mi se reci pesme Unnatural Selection:...push it beyond peaceful protest.

...speak in a language that they will understand.

DA LI ISTA OD OVOGA IMA NA TOM ALBUMU KOJI STE VI PRESLUSALI???????????!!!!!!!!!!
Koliko ste neinformisani,to je strasno.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 26 Jul 2009, 14:18

strasno je to koliki si ti fanatik, i vredjas inteligenciju svih nas.
ja sam rekao da necu da iznosim prerane zakljucke. Ovo deluje kao muse. ne znam sta da mislim.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 26 Jul 2009, 14:22

e proverio sam ipak neke cinjenice sto se ticu ovog albuma na Muse-ovom sajtu, i dosta stvari se ne poklapa sa ovim wookovim linkovima. ali ne znam. ajde da ne seremo prerano, vec da se vrnemo na ovaj album kad bude i izasao

User avatar
MK Ultra
Posts: 10
Joined: 26 Jul 2009, 13:32
Location: Zajecar

Re: MUSE

Post by MK Ultra » 26 Jul 2009, 15:54

Ovo stvarno nema blage veze sa Muse.Mozda ovaj glas u nekim trenucima..postoji mnogo bendova koji ih kopiraju,npr. http://www.youtube.com/watch?v=dla4ja5L-sc.. ne vredjam ja vasu inteligenciju,samo ocekujem da je imate malo vise...jer kako mozete da ocekujete ovako nesto posle BHAR-a i posle svih najava,stvarno je smesno...a mozda vi i niste neki veliki fanovi (ako niste onda se stvarno izvinjavam zbog ovog napada).Respect kralju koji je napravio ovaj fake.Cenim da je napravljen posle izlaska 2. dela pesme United States of Eurasia (sto je i jedina real pesma (tj.njena trecina) )..Overture je ustvari pesma iz soundtracka filma International..Cross Polination i Redemption su cista klasika (sto prava pesma nece biti,bice klasicna samo u stilu) i od Overture do Redemption ce proci kroz nekoliko zanrova..i bend i svi novinari koji su je preslusali kazu da je to nesto najbolje i najambicioznije sto su momci ikada napravili.

User avatar
MK Ultra
Posts: 10
Joined: 26 Jul 2009, 13:32
Location: Zajecar

Re: MUSE

Post by MK Ultra » 26 Jul 2009, 15:56

Taj link nesto ne radi.Evo ponovo..
http://www.youtube.com/watch?v=dla4ja5L-sc

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest