Polly Jean Harvey

Moderator: Trooper

Post Reply

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Polly Jean Harvey

Post by Kristijan » 22 Sep 2009, 16:09

Ah, ne u bolno mesto :D ! Pojavila se u vreme kad sam ja bio gimnazijalac, dakle u periodu kada je čovek sklon da nešto ili nekoga obožava do imbecilnosti, i meni se upravo to desilo, samo joj još nisam slao pisma :lol: Neviđeno cenim njen rad.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Polly Jean Harvey

Post by kide » 22 Sep 2009, 18:31

sjajna je PiDžejka, sirova i realna. žena iz naroda.

a ti Kris, tad u to vreme, jel si nosio vijetnamku? :bambi:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Polly Jean Harvey

Post by Kristijan » 22 Sep 2009, 18:47

Kapiram da je neka mnogo glupa prozivka u pitanju, ali hajde da se igramo... Ne, nisam nikad nosio vijetnamku.

Kad se već ne držimo teme, da pomenem i ovo - ne moraš baš svaku temu da obesmisliš, ne mora sve da se završi valjanjem u blatu. To blejačko "dobacivanje prolaznicima" je prilično trulo, i teško mi je da poverujem da je to tebi stvarno zabavno. Teško kapiram da je to ikome zabavno.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Polly Jean Harvey

Post by nenadnenad » 22 Sep 2009, 22:50

volem, volem :ziveli:

ima slican smek kao patti smith al je konzistentnija u tome sto ja volim da cujem

a kide cak i kad ne vidi vuka i ne zeli da kaze vuk opet mu pritrcavaju u pomoc :mrgreen:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Polly Jean Harvey

Post by AllHopeIsGone » 23 Sep 2009, 01:21

Kristijan wrote:Ah, ne u bolno mesto :D ! Pojavila se u vreme kad sam ja bio gimnazijalac, dakle u periodu kada je čovek sklon da nešto ili nekoga obožava do imbecilnosti, i meni se upravo to desilo, samo joj još nisam slao pisma :lol: Neviđeno cenim njen rad.
Obozavanje do imbecilnosti ne mora biti islkjucivo vezano za adolescenciju. Eto je sam bio ludo zaljubljen u ovu damu levo, u sve sto ona predstavlja, u svojoj 26 godini tek. U srednjoj skoli sam mislio da svi koji je vole imaju poremecaj u razvoju i da ih zbog toga ne treba ismevati :)

E, a sa P J je vec drugojacija prica. Vise je neka platonska veza u pitanju. Ja je volim, a ona mi peva nesto tamo i tako to :bow:

Jel' slusao neko album White Chalk iz 2007-e? Potpuno drugacija P J, neverovatno nesto..pogledati zadnji link gore za neupucene..mislim da pesma ne moze biti bolja mnogo uopste :)

A duet sa Thom Yorke-om (drugi link gore : )..pa ni duet ne moze nesto cini mi se da bude bolje uradjen :bravo:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Polly Jean Harvey

Post by kide » 23 Sep 2009, 04:44

Kristijan wrote:ali hajde da se igramo...
kad si toliko navalio, da, hajde :mrgreen:

znaš koliko ima foruma na svetu na kojima postoji tema o PJ Harvi, i na kojima je neki vremešni fan priznao da se ložio nekad na nju? koliko oćeš. ali samo na M-F mu je postavljeno pitanje o vijetnamci. zašto ne ceniš taj kuriozitet, vrag će ga znati.

PiDžej kako takva i njena muzika, iako odlična, je manja bitna od toga da se mi ovde fino zezamo. mislim, oće li ona svakom ko je ovde veliča i hvali da uplati po 200e? pa neće, naravno, zabole je i šta pišemo i da li ti Kris šetaš vijetnamku. umesto da se zanima i recimo pokloni ti svoju koju više ne nosi.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Polly Jean Harvey

Post by Kristijan » 23 Sep 2009, 06:55

kide wrote:PiDžej kako takva i njena muzika, iako odlična, je manja bitna od toga da se mi ovde fino zezamo
Možda u nekoj tvojoj verziji kosmosa, ali u temi posvećenoj PJ Harvey ne. Osim toga, mene taj pristup smara, nisam video da neko drugi aplaudira, dakle samo se ti "fino zezaš" (kako li se dosađuješ kad ti je ovo zezanje...), i to je po tebi veće i značajnije od svega ostalog. Nisam iznenađen, isto tako se ponašaš na bilo kojoj drugoj temi, nisam video da si ikad konstruktivno učestvovao u bilo kojoj diskusiji, samo se pojaviš i polupaš sve kao slon u staklarskoj radnji i posle se daviš u samozadovoljstvu. Hajde ti lepo svojim putem, pa ubuduće ignoriši moje postojanje, kao što ću ja ignorisati tvoje postojanje, da stavimo tačku na komunikaciju. I ovoliko je bilo previše.
AllHopeIsGone wrote:Jel' slusao neko album White Chalk iz 2007-e? Potpuno drugacija P J, neverovatno nesto..pogledati zadnji link gore za neupucene..mislim da pesma ne moze biti bolja mnogo uopste :)
Da, da, drugačije, ali prepoznatljivo. Meni je u suštini svaki njen album bio iskorak u odnosu na prethodni, svaki je imao svoj zvuk, ali je uvek bilo jasno ko stoji iza svega. Mislim da je po tome izdvajam od većine autora, jer je čest slučaj da se sa stilskim zaokretima dogode i svakojaki drugi zaokreti, autor se negde usput izgubi. Većinu autora koje sam cenio kad sam imao 16 ili 17 godina danas više slušam iz sentimentalnih razloga. PJ slušam i dalje jer i dalje otkidam na to što radi.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Polly Jean Harvey

Post by kide » 23 Sep 2009, 07:23

Kristijan wrote:...nisam video da si ikad konstruktivno učestvovao u bilo kojoj diskusiji.
nisi baš objektivan, bilo je i jednog i drugog. kod mene ti je nula suma konstrukcije i destrukcije, takav sam.
Hajde ti lepo svojim putem, pa ubuduće ignoriši moje postojanje, kao što ću ja ignorisati tvoje postojanje, da stavimo tačku na komunikaciju.I ovoliko je bilo previše.
ne da nije bilo previše, nego smo tek počeli :wink: sličniji smo nego što misliš, čak i generacijski smo blizu. a vrlo je moguće da ćemo zajedno svirati, možda čak i PiDžej Harvi tribjut. uostalom uverićeš se i sam za par meseci koliko ćemo kao muzičari fantastično sarađivati :ziveli:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Polly Jean Harvey

Post by kide » 23 Sep 2009, 08:09

i, Krisi, umalo da zaboravim, napolju je prohladno pa ako upravo krećeš na posao obavezno obuci neku dobru jaknu, vetrovku, da se ne prehladiš 8)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Polly Jean Harvey

Post by AllHopeIsGone » 23 Sep 2009, 13:22

Kristijan wrote: jer je čest slučaj da se sa stilskim zaokretima dogode i svakojaki drugi zaokreti, autor se negde usput izgubi. Većinu autora koje sam cenio kad sam imao 16 ili 17 godina danas više slušam iz sentimentalnih razloga. PJ slušam i dalje jer i dalje otkidam na to što radi.
Apsolutno se slazem. P J posebno cenim sto je, po mom misljenju, meni malo priblizila blues muziku, koju nikad nisam nesto preterano voleo, tacnije bila mi je dosadna. MIslim da ona ima blues senzibiltet, na njenu muziku (pa i textove) gledam kao na alternativni blues rock i jedini je izvodjac tog tipa, pored jos mozda Queens Of The Stone Age-a (koji po meni sviraju neki kao punk garage blues), koji mi bas prija.
Naravno, uopste nije bitno koji je pravac u pitanju, al' sam je nekako uvek povezivao sam tim muzickim poljem, pa mi je interesantno spomenuti :)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Polly Jean Harvey

Post by AllHopeIsGone » 24 Sep 2009, 13:31

Evo jednog projekta finog sa Josh-im iz Queens-a :)

Desert Sessions - Crawl Home

http://www.youtube.com/watch?v=vK_mnLSgm6M

Ako volite P J i Q.O.T.S.A., ovde cete naci samo to i nista vise, skoro pa cista sublimacija 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest