Sigur Ros

Moderator: Trooper

Post Reply
yu_raider
Posts: 96
Joined: 14 Oct 2007, 21:36

Sigur Ros

Post by yu_raider » 28 Dec 2009, 01:10

Nisam znao gde da met'em temu pa nek bude pod alternativom. Krajnje unikatan bend iz vise razloga, najvise zbog toga sto vecina pesama nema tekst vec su otpevane na izmisljenom 'jeziku' i zbog toga sto Jonsi koristi gudalo za sviranje gitare sto proizvodi veoma zanimljiv i drugaciji zvuk. Mada, primetio sam da ljude najvise odbija vokal; priznajem i mene je dok se nisam 'navikao'. Vremenom su mi prerasli u omiljeni bend i ne prodje ni jedan dan a da ne odslusam bar jedan ceo album.
Ono sto mi je naprosto neverovatno kod njihove muzike je to sto ista pesma moze da me baci u najzesci bedak ili da me podigne do neba.
Da li ih jos neko slusa i, ako da, sta mislite o njima? :)
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/NnXuLNOwzDk&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/NnXuLNOwzDk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Sigur Ros

Post by Kole man » 28 Dec 2009, 10:22

Mnogo ih volem i mnogo su dombri.

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Sigur Ros

Post by Tufli » 28 Dec 2009, 14:22

Samo da nije ovog poslednjeg albuma, sve bi bilo savrsheno. Naprosto nemogu da ga slusham , jezivo odbojan album. U svakom sluchaju fenomenalan bend, beskonachni izlivi emocija,....
[youtube]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/z8jmLec_wEc&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/z8jmLec_wEc&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Sigur Ros

Post by Nyarlathotep » 10 Jan 2010, 02:33

lepo sve to da se istopis, samo meni uvek bilo prekilavo. stvar ukusa. :D

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Sigur Ros

Post by Kill surf city » 11 Jan 2010, 16:13

Nyarlathotep wrote:lepo sve to da se istopis, samo meni uvek bilo prekilavo. stvar ukusa. :D
Tako nesto i ja mislim...saharinski melanholicni epovi, ne mrem ja to da slusam.Mislim, jesu napravili 'nesto svoje' i autenticno - sto jeste za respect, ali me bas smaraju ti njihovi trademark vokali, preslatke gitare, islandski folklor i ostalo :nixweiss:



Zesce precenjen bend - moje misljenje.Stvar ukusa definitivno.

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: Sigur Ros

Post by BaalBehrit » 12 Jan 2010, 14:59

( ) mi je jedan od omiljenih albuma uopšte. Poslednja dva mi se ne sviđaju nešto preterano, ali prethodni su stvarno fenomenalni. Inače, za one koje ne znaju, pevač im je slep na jedno oko i gay je, možda sada počnete da slušate bend. :D

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Sigur Ros

Post by Nyarlathotep » 12 Jan 2010, 21:39

Ne. Hehehe. Ali to donekle razjasnjava neke stvari. :ziveli:

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: Sigur Ros

Post by BaalBehrit » 12 Jan 2010, 22:20

Haha, ma zezam se, zato sam to i rekao. :XD:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Sigur Ros

Post by Stalker » 22 Jan 2010, 23:50

BaalBehrit wrote:( ) mi je jedan od omiljenih albuma uopšte. Poslednja dva mi se ne sviđaju nešto preterano, ali prethodni su stvarno fenomenalni.
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest