mastodon

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

mastodon

Post by Stalker » 21 Feb 2010, 11:44

remission [2002]
leviathan [2004]
blood mountain [2006]
crack the skye [2009]

slušate li mastodon, šta mislite o istom? ja sam bend počeo da slušam nedavno na preporuku ćirila i moram priznati da su me oduševili i da su brzo ušli u red najomiljenijih bendova. Stil Brann Dailora je meni toliko dobar da ga ja svrstavam u istu korpu sa Carey-em, Haake-om i McDonough-om. Još uz to i peva (verovatno najbolji vokal u mastodonu). Omiljeni album mi je Crack The Skye, ali i prethodnici su mu za petama, mlogo su mi dobri. Jedni od boljih pesama su mi trilobite, blood and thunder, seabeast, the wolf is loose, sleeping giant, siberian divide, oblivion, divinations, the czar, ghost of karelia, crack the skye i the last baron.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: mastodon

Post by cccira » 21 Feb 2010, 13:41

Mene se Mastodon svidja na neki cudan nacin... tj. na isti nacin na koji mi se svidja i Cynic. Cak su mi nekako i slicna ta dva benda. U svakom slucaju mi jako prijaju za uvo.
Realno gledano, Mastodon je jedan od najkvalitetnijih mladih "mejstrim" metal bendova. Album koji me se najvise svidja je Leviathan (kako ne mozete voleti album kome je glavna tema Mobi Dik? :lol: ), a od pesama bih izdvojio Seabeast

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: mastodon

Post by Stalker » 21 Feb 2010, 13:59

cccira wrote:Mene se Mastodon svidja na neki cudan nacin... tj. na isti nacin na koji mi se svidja i Cynic. Cak su mi nekako i slicna ta dva benda. U svakom slucaju mi jako prijaju za uvo.
Realno gledano, Mastodon je jedan od najkvalitetnijih mladih "mejstrim" metal bendova. Album koji me se najvise svidja je Leviathan (kako ne mozete voleti album kome je glavna tema Mobi Dik? :lol: ), a od pesama bih izdvojio Seabeast
o tome smo pričali lično, al mi nikako nije jasno kako su ti Cynic i Mastodon slični. jes da su obojica odlični, ali Cynic je mnogo više fusionjazz i milion drugih stvari metal, dok je mastodon neki alt sludge, bar po mom mišljenju. razlika je baš vidna.

i da, odslušaj remission i blood mountain :P

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: mastodon

Post by cccira » 21 Feb 2010, 14:05

Ma nisu slicni per se, neg mi nekako isti osjecaj stvaraju u ganglijama ^^

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: mastodon

Post by Kole man » 21 Feb 2010, 15:45

cccira wrote:Mene se Mastodon svidja na neki cudan nacin... tj. na isti nacin na koji mi se svidja i Cynic. Cak su mi nekako i slicna ta dva benda. U svakom slucaju mi jako prijaju za uvo.
Realno gledano, Mastodon je jedan od najkvalitetnijih mladih "mejstrim" metal bendova. Album koji me se najvise svidja je Leviathan (kako ne mozete voleti album kome je glavna tema Mobi Dik? :lol: ), a od pesama bih izdvojio Seabeast
Poslusaj bend Ahab,glavna tema tog benda je mobi dik

http://www.youtube.com/watch?v=fHVkJgwAXgE

http://www.youtube.com/watch?v=Y4LFLYmjbpE

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: mastodon

Post by Stalker » 21 Feb 2010, 15:49

to bi bilo previše već :XD:
dosta je ovaj jedan album


User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: mastodon

Post by Cicmila!! » 09 May 2013, 10:44

mastno dno
nisam preslusavala, par pesama mi je kul skroz. mnogo volim njihov artwork.
i mnogo mi je kul sto koriste muziku i u crtacima i igricama (a da nije samo tony hawk)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: mastodon

Post by MetalFunk » 09 May 2013, 11:13

NFS MW!! :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest