Pry

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pry

Post by Tenji » 04 Apr 2012, 19:16

Ja cu se maksimalno potruditi da dodjem, iako ce biti malo zajebancije oko organizovanja prevoza nazad... A ja kad se maksimalno potrudim, uspem. 8)

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Pry

Post by Randy » 04 Apr 2012, 19:43

TOO MAČKO BORBENAAA!!!! :metal: :bambi:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Pry

Post by Void » 04 Apr 2012, 22:50

Randy wrote:TOO MAČKO BORBENAAA!!!! :metal: :bambi:

SAMO BORBENO, SAMO BORBENOOO!! :metal:

User avatar
Zyel
Posts: 43
Joined: 26 Apr 2010, 00:44

Re: Pry

Post by Zyel » 05 Apr 2012, 01:51

Dolazim i ja, 100%. :D
Joj, ne znam šta kome prvo da kažem... Jes da vas je ukupno četvoro u ovoj konverzaciji, ali drago mi je da vidim ovako nešto, da je nekoga zapravo zainteresovao naš album (iako pola vas poznajem, a možda i drugu polovinu, ali ne pod ovim nickovima).
Randy, posle tolike priče ipak pribegavaš pirateriji? :)
Ne kažem, moglo se ovako nešto očekivati. Tako sam i ja mažnjavao albume nekih meni dragih domaćih bendova i iskreno sam skroz u tom fazonu... Sa prethodnim bendovima sam insistirao da sve ide na free dl (mada nije da je neko to slušao), a i sa Prajem sam bio u tom fazonu. Gurao sam dok sam mogao i dok je imalo smisla. Pošto je valjda svima u bendu poznat moj stav, to objašnjava zašto nemam ni digitalnu kopiju finalne verzije albuma. :)
Iskreno, ovo je prvi put da smo neku ozbiljnu sumu uložili u snimanje i mada od starta ne očekujemo neku refundaciju utrošenih sredstava (a kamoli zaradu) rešili smo da stavimo neku cenu na sve to. Mnogi misle da smo do sada potcenjivali svoj rad, neki misle da sad precenjujemo i tako. Valjda je sve to normalno. Prvobitno sam bio za nižu cenu albuma koja bi nam praktično samo pokrila troškove izrade, ali kada sam video koliku cenu albuma stavljaju neki bendovi koji su u sličnom rangu kao Pry što se tiče kilometraže, zapitao sam se da li sam ja budala što guram da cena bude niža i samim tim dostupnija širim masama, ili su oni što misle da će se obogatiti ako prodaju diskove po nekim apsurdno visokim cenama...
Onaj ko je ušao u ove muzičke vode i rešio da zaradi je jako promašio temu. Eto, mi recimo već sad računamo da ćemo biti u minusu na nekoliko zakazanih svirki jer ima mesta na kojima je tabu da cena karte bude veća od 100din, recimo, čime bi drastično opala i ovako niska prognozirana posećenost. Po koji dinar koji zaradimo od mercha nam ide na krpljenje tih rupa, da platimo gorivo, iznajmljivanje opreme i to. Bilo bi krajnje vreme posle svog tog rada i truda da bar ne budemo u minusu. To što je masa nezainteresovana za svirke (samo naše, ili uopšte, nebitno) je valjda neki drugi problem.
Oni kojima se sviđa naša muzika će već naći način da dođu do nje. Sećam se vremena kad to i nije bilo baš tako jednostavno. Sad kad je sve na tacni ljudima, valjda se više ni ne trude toliko, niti ih išta više interesuje... Eto, nadam se da ćemo bar nekog uspeti malo da pokrenemo ovim putem. :)
Što se tiče digitalne kopije i prodaje toga, i meni je to pomalo glupo, ali hajde, šta sad. I to je neki vid da podržiš i pomogneš bend koji ti se sviđa, dobijaš u FLAC formatu, ali nekako mi to nije filing kao da zapravo poseduješ album. Čvrstu kopiju radimo zbog ljudi koji vole da imaju album u svojim rukama i koji cene trud koji bend utroši na stvaranje svega toga. Vrlo sam ponosan na rešenje našeg omota i svakako ću kupiti sebi jednu kopiju (da, dobro ste pročitali, čak i ja ću platiti disk, iako sam član benda).

Doyle, što se tiče zvuka albuma, moram ti priznati da sam ja isprva bio jako razočaran, kako opštom slikom, tako i svojim učinkom, ali na kraju mi se ipak sviđa. Ta gitara u uvodu Densa i treba da bude skrnava, ali očigledno to nismo uspeli da bude dobro skrnavo, ili ti je samo još uvek u uvetu zvuk sa EP-a. :)

Ja se raspisao kao nenormalan. Šta da vam kažem više? Vidimo se po svirkama, gde ko stigne. Za sada zakazane svirke:
13.04.2012. KC Klub, Ruma
21.04.2012. Cafe Zoki, Sremska Mitrovica
27.04.2012. CK13, Novi Sad
18.05.2012. Terra Rosa, Kikinda
19.05.2012. Bermudski Trougao, Apatin
25.05.2012. TBA, Vršac

U pregovorima: Beograd, šid, Šabac, Bački Petrovac, Subotica, Zrenjanin, Bečej i možda još nešto ako sam zaboravio. Nije isključeno da ne uspemo baš sve da zakažemo, neke svirke se već planiraju za jesen (uglavnom Centralna Srbija i inostranstvo), preko leta možda bude nekih festivala i tako. Toliko od mene i oprostite ako sam udavio. Peace!

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Pry

Post by Void » 05 Apr 2012, 02:26

:ziveli: svaka čast za post. Objašnjava mnogo stvari, a i lepo je znati (čuti) mišljenje samog člana benda.


ček' , a šta fali zvuku? mislim, što vam je trebalo toliko da se naviknete? ja sam baš kontao da će ovo biti žešća ploča što se zvuka tiče.


vidimo se u CK svakako :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Pry

Post by doyle777 » 05 Apr 2012, 02:38

Pa zipa, ukoliko si EP odslušao više od 10puta nećeš se odmah navići na zvuk, jer je potpuno drugačija produkcija, vokal je "čistiji", pre je bio sa dosta reverba, a sada je dosta siroviji. To je u suštini to, najviše zamerki imam na samu produkciju vokala, jer nije dovoljno prajasta™, ostalo je sve na nivou, barem što se mene tiče (osim onog uvoda na Danceu :mrgreen: ).

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Pry

Post by Void » 05 Apr 2012, 03:00

aha, kontam, kontam...

User avatar
Zyel
Posts: 43
Joined: 26 Apr 2010, 00:44

Re: Pry

Post by Zyel » 05 Apr 2012, 11:56

Jeste, vokal možda deluje suv na nekim delovima, ali moraš uzeti u obzir da smo mi pri toj sopstvenoj produkciji Zolijevog podruma dosta toga pogrešno radili. Možda smo mi na previše mesta rokali taj reverb. Kad poslušaš album videćeš da je negde vokal siroviji nego na EP-u, a ponegde ima baš dosta reverba, više nego ranije i zvuči jebeno bolesno. Mislim da je primer za to baš refren Dance-a. Pik vrlo dobro zna šta radi. :)
To što se tiče zvuka je otprilike to što je Doyle rekao. Navikneš se na prvobitnu produkciju već posle 10 slušanja i dok ne uporediš da razlučiš šta je bolje, samo to što je drukčije može zvučati loše. Da ne pričam da smo mi milion puta čuli sve te pesme, kako na EP-u, tako i na svirkama i probama. Što je Arpi nedavno izjavio - bilo bi lepo da se jednog dana pojave ljudi koji su naše pesme više puta preslušali nego mi. :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Pry

Post by doyle777 » 05 Apr 2012, 13:02

Shvatio sam ja odmah da je to problem, npr. kada bih nekom muzičkom "znalcu" pustio da čuje "stari" Dance i "novi" Dance i rekao mu da kaže koja produkcija vokala je na višem nivou, siguran sam da bi uperio prstom na kasetofon na kojem se vrti prvi CD Transcendent Iridescence (ček, to bih i ja uradio :mrgreen: ).
I da, na nekim mestima zaista ima više reverba nego na EPu, ali nekako čistijeg reverba. :lol: To je do studija u kom je snimano, jer je podrum (pretpostavljam) bio lošije izolovan, pa je na taj već bunar zvuk dodat reverb i dobio se taj trip Filipa iz bunara (da, tako ga je prozvao jedan moj ortak-.-).

No, nebitno, navikli smo se na zvuk sa EPja i sada je teško da se odviknemo, čudno nam zvuči ta dojajna produkcija u odnosu na onu podrum produkciju.
Isto tako, moj last.fm kaže da sam ja Dance odslušao 71put, a to znači da sam pesmu čuo najmanje 200puta (kakva računica, jbt :lol: ), tako da nije ni čudo što se nisam navikao na novu verziju iz prve ili pete ili desete, doći će to s vremenom, važno je da je vidljivo da je u album uložen veliki trud (i pare :mrgreen: ), a i dojajno zvuči, tako da se to mora počastiti jednom kupovinom CDa, to je najmanje što može da se uradi za bend poput Prya. :ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Pry

Post by Void » 05 Apr 2012, 14:47

au, lol. Nisam toliko puta kao ti preslušao, tako da kontam da će mi leći sasvim fino.

...samo da se nije ubio onaj "alice in chains" vajb, i ja zadovoljan.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pry

Post by Tenji » 05 Apr 2012, 15:46

Evo ja da se nadovezem na pricu o vokalu, i uopste produkciji albuma - vokal jeste sirov, Doyle i ja smo isli redom i analizirali par pesama do detalja gde je sta i kako, ali Zyel je u pravu tu, sam zvuk vokala je nesto na sta se naviknes brzo i to bude sasvim ok. Dance je jedini tu kritican (za sada, nisam stigao sve da preslusam sve pesme lepo preko sluski), i meni nekako ne prija vokal. Mozda sam stvarno previse navikao na EP kada je ta pesma u pitanju, ali tu nema pomoci. :) (160 puta kod mene na last.fm-u, in your face Doyle) Generalno, zvuk gitara i basa je vrlo dobar. Ja malko cujem neke momente vase lenjosti, negde ste mozda mogli i jos koji put da probate da snimite odredjene deonice, ali ovaj utisak sam mozda stvorio upravo zbog Arpadove price, od kojeg sam imao prilike da slusam o progresu snimanja i produkcije celog albuma od pocetka snimanja pa do finalne verzije. Doduse, on je donekle perfekcionista, barem ja tako mislim, cesto preuvelicava neke sitne propuste, kojih mora biti, obrni okreni, iako i ta cifra koju ste vi dali za snimanje nije zanemarljiva, za savrsenstvo (ako je ono uopste ostvarivo) potrebno je visestruko vise. E te neke sitne stvarcice se upravo osecaju na vokalu, jer je izbacen u prvi plan i ostao je sirov. Mozda je ponegde mogao da pokusa jos koji put. (Da, da, i ja sam pomalo perfekcionista, ne znam kako do sada nisam odustao od sviranja uopste xD ) Ostale utiske dobicete kad pribavim cd, dosta od mene. :D I vidimo se na svirkama... :ziveli:

User avatar
Zyel
Posts: 43
Joined: 26 Apr 2010, 00:44

Re: Pry

Post by Zyel » 05 Apr 2012, 19:44

I o tome smo mnogo polemisali, što se tiče te tačnosti i slično. Svi smo frljali pomalo osim Zolija, po svemu sudeći, ali smo donekle ostavili ovako jer smo i mi samo ljudi. Ne treba baš ni sve to da bude previše sterilno. Mislim da je ovo ispalo onako kako smo u datom trenutku bili u mogućnosti da odsviramo i svako dodatno šminkanje bi bilo preterivanje i možda bi čak izgubilo utisak bilo kakve emocije da je sve tehnički perfektno ispalo.
Možda i grešim, ali tako je kako je. Prvi je album, učimo na greškama, biće bolje sledeći put. :)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Pry

Post by Void » 05 Apr 2012, 20:22

da, bio bi veliki lol da je to sve upeglano do sitnih detalja i tehnički najsavršenije moguće, ali zaboravi se često da se to treba uživo i odsvirati. Ono, kad poslušaš album treba da ti bude: "Wow, ovo kida kao zmaj" , a kad odeš da čuješ uživo treba da ti bude: "Faking šit, ovo zvuči 10 puta bolje uživo nego na albumu".

..a ne da ispadne obrnuto.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pry

Post by Tenji » 05 Apr 2012, 22:24

Pry je uvek kidao uzivo. :D Ne bih ja rekao ovo gore da ne mislim da oni mogu da odsviraju to perfektno. Ali svakako i ovo ste rekli obojica ima rezon, a uzmite i u obzir da je to stvarno jedna vrlo mala zamerka, u odnosu na to koliko mi se zapravo svideo album. Jbg, ja sam odmah raspalio po ostrijoj kritici, ali neko i to mora. :mrgreen: Od hvalospeva ne mozes nista da kupis. Sto ne znaci da ih nema sa moje strane, samo ako krenem da hvalim, ne znam odakle bih pre poceo, tako da cete to slusati tek kad cd nadje svoj put do mojih ruku. :D

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Pry

Post by Void » 06 Apr 2012, 03:22

just my 2 cents up there....nisam ih nikad slušao uživo, jbg. Valjda će se to promeniti uskoro :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest