CYNIC

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

CYNIC

Post by Stalker » 23 Aug 2010, 15:30

CYNIC je bend koji je zvanično osnovan 1987 od strane Paul Masvidala (vokal/gitara) i Sean Reinerta (bubanj). Posle uspešne kolaboracije Masvidala i Reinerta sa Deathom pri snimanju albuma "Human", Cynic je izbacio 1993. svoj prvi album pod nazivom "Focus". Album se smatra pionirskim delom u tom pravcu muzike, što je Paul shvatio tek 2006, 12 godina od raspada benda, kada je primio opširniji mejl Ruskog fana. Tako su Sean i Paul odlučili da naprave "Reunion" turneju u kojoj bi svirali pesme Cynic-a. Posle izuzetno uspešne Evropske turneje (u njenom sastavu je bio i Livingroom SKC. ko je bio zna, ko nije, dovoljno je reći da se ceo bend oduševio našom publikom), bend je odlučio da nastavi sa davno prekinutim radom i snimi novi album, "Traced in Air", koji se takođe smatra virtuoznim delom death metal fusion jazz muzike. Cynic je ovog leta (2010) počeo da radi na novom albumu, koji bi trebalo da izađe uskoro.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cynic_%28band%29

Image
FOCUS (1993)
Image
TRACED IN AIR (2008)

dosta se pričalo na MFu o ovom bendu, ali mislim da zaslužuju sopstvenu temu :)
hajte dajte vaše utiske. koje pesme volite, koji album vam je omiljeni?
okačite neke slike sa svirki ako imate

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: CYNIC

Post by Bluesko » 23 Aug 2010, 15:42

Jedini metal bend cije pojedine pesme mogu da slusam, uz eto Conse ili Autogeni trening.... Textures mi je do jaja stvar i recimo The Space for this.... Nisam nesto mnogo slusao ali eto Traced in Air mi je OK, iskacu iz sablona metal bendova, pitki su i ono, jedini metal bend koji se razlikuje... :ziveli:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 27 Aug 2010, 01:43

Ehh...sećam se kada mi je drug jedan narezao šest cedeova besnog metala,mojoj sreći nije bilo kraja nekoliko dana baš baš. Onda naleteh na to,ne mnogo zanimljivo ime ali opasnu svirku,i pevanja linije sve i svašta bre. To bilo dok je još samo Focus postojao,i tako počelo je moje interesovanje za jazz. Veliki uticaj na mene jesu ostvarili,i drago mi je što je tako :) Izuzetan bend,drago mi je da su se okupili posle toliko vremena i da imaju želju za radom,još kada bi se u fulu vratio Malone... :|

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 27 Aug 2010, 08:04

sixstring wrote:još kada bi se u fulu vratio Malone... :|
iskreno, on ne zaslužuje da bude basista. njegova neposvećenost je epskih razmera. snimi im oba albuma i onda kaže da ne može s njima na turneje itd itd.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 27 Aug 2010, 10:41

:1: za to,tu se slažem,ali čovek ima predobre ideje! No dobar je i ovaj novi,doobar :D ! E sad,ja na Traced se još nisam navikao,ali Re-Traced mi se ekstra svideo,više neg original. A sad videh na myspace'u da su završili turneju i počinju sa pravljenjem novog! Yay! :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 27 Aug 2010, 11:03

sixstring wrote::1: za to,tu se slažem,ali čovek ima predobre ideje! No dobar je i ovaj novi,doobar :D ! E sad,ja na Traced se još nisam navikao,ali Re-Traced mi se ekstra svideo,više neg original. A sad videh na myspace'u da su završili turneju i počinju sa pravljenjem novog! Yay! :D
znam znam, napisao sam to gore u opisu ;) jedva čekam novi album, ali bih voleo da ne bude orijentisan zvuku ion spouka, kao što je Re-Traced. nemam ja ništa protiv re-traceda, "Wheels Within Wheels" mi se sviđa, ali mi se ne sviđaju elektronski bubnjevi u ovim šatro "reinterpretiranim" pesmama.. ali sav onaj hype oko re-traced-a nije baš opravdan, jer nije pružio ništa novo, bar po mom mišljenju. fine su pesmice, ali ja radije preferiram originale. a traced in air je jedan savršen album sa divnim konceptom..ja sam se navikao i navukao na njega, kao i na focus.. ali što jes' jes', focus je mnogo jebačkiji za sviranje :D

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 27 Aug 2010, 21:05

Meni je problem što mi se izvuklo vreme,tj ove godine da lepo sednem i skontam se sa Traced'om kao albumom,sa Focus'om jesam,i stvarno ono je,auh... Verujem da Traced nije ništa manje ''besan'' :) A za Re-Traced,to je trip,jer oni ljudi su znaš i sam pod uticajem improvizacije,pa su ipak napravili momente,ja subjetkivan biću,fenomenalne! Meni to pravi takav vajb da se osećam tu kao sa starim Focus'om u fullu,mislim da su opet na tragu nečeg novog,ko čiča Miles D,kad izvaljivao onaj Bitches Brew! Tako meni to deluje. Y/N?

p.s. videh sviraš ono besno warwikče,ijoooj ljepote! jes zadovoljan? ja bi sakupljao pare pa menjao moju koreanku,merkam war tumb 6icu za 2+k eur pa sve sam joj uzeti/ne uzeti, mini savet?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 27 Aug 2010, 21:11

sixstring wrote:Meni je problem što mi se izvuklo vreme,tj ove godine da lepo sednem i skontam se sa Traced'om kao albumom,sa Focus'om jesam,i stvarno ono je,auh... Verujem da Traced nije ništa manje ''besan'' :) A za Re-Traced,to je trip,jer oni ljudi su znaš i sam pod uticajem improvizacije,pa su ipak napravili momente,ja subjetkivan biću,fenomenalne! Meni to pravi takav vajb da se osećam tu kao sa starim Focus'om u fullu,mislim da su opet na tragu nečeg novog,ko čiča Miles D,kad izvaljivao onaj Bitches Brew! Tako meni to deluje. Y/N?

p.s. videh sviraš ono besno warwikče,ijoooj ljepote! jes zadovoljan? ja bi sakupljao pare pa menjao moju koreanku,merkam war tumb 6icu za 2+k eur pa sve sam joj uzeti/ne uzeti, mini savet?
apsolutno, da su improvizovali - jesu, nego me nervira taj "elektronski" zvuk jedino :D što se tiče ovoga na kraju, kažem Y naravno! samo da ne izbace vocoder/androida i ja sam zadovoljan :D

šaljem ti pp za ovo drugo

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 07 Sep 2010, 09:02

"As we are wrapping up our touring cycle for Traced In Air and Re-Traced with this successful tour, it's time to get ready for album number 3! The first baby steps into this gigantic process are being taken right now, creating little embryos of songs that will turn into fully fledged CYNIC tunes over the course of the following months, exciting!" (Cynical Sphere)

mniiiii ako izađe krajem 10/početkom 11, moj život će imati smisla

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 07 Sep 2010, 23:47

Ma znam to,napisao sam gore u postu drugom'trećem,e 'vala k"#$% da nastaviše! Valjda će nam doći po treći put i ja napokon otići da ih vidim uživo! Jel,stalker,ako ideš na yumetal,ima li tamo još teme o njima i pričaju li štogod oko toga da li će doći?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 08 Sep 2010, 12:04

nemam ja nalog na yu metalu, ne volim taj forum

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 08 Sep 2010, 15:27

ja imam al zaboravio šifru,nisu ni meni gotivni! no nadajmo se!
bambonos čikanos Cinikos avela a Belogrado!

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 15 Dec 2010, 17:22

Evo konačno vesti iz benda...loših:

Robin Zielhorst (bass) i Tymon Kruidenier (guitar/death growl) su sporazumno sa Paulom i Seanom napustili bend, jer žive u Holandiji, dok ovi žive u LA-u, stoga je bilo nemoguće održati neku normalnu vezu.
Album na kojem rade biće izdat kasnije, u leto 2011. najverovatnije, ali će u međuvremenu i ponovo snimiti album epskih razmera, "Focus"

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 16 Dec 2010, 01:53

Taman da se Malone vrati i bog da nas vidi! :D

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: CYNIC

Post by Шмајсер » 16 Dec 2010, 01:59

или Стева диЂорђо!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest