CYNIC

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 02 Jan 2012, 16:49

focus se definitivno neće ponoviti, i drago mi je što se nisu ni trudili da se ponove sa TiA-om.
robin zielhorst i tymon kruidenier su rekli da su sporazumno napustili bend da se ne bi dizala prašina, ali u celoj priči su pol i šon ispali smrde. tymon i robin, kao holanđani, koji uostalom nisu sinovi naftnog barona, su morali da zarade za prebivalište u los anđelesu, pa su jedva čekali turneju koja je bila dogovorena. pol ih je nedugo pre početka turneje ispalio i rekao da neće da idu na turneju. dodatni motiv je bio taj što nisu imali veliku kreativnu slobodu. drago mi je što su napustili cynic jer exivious fucking kida. jedino mi je žao što pol neće naći boljeg gitaristu i basistu, osim malone-a samog. a što se njega tiče:
Sean Malone wrote:I've always been interested in embracing a diverse selection of music, both as a composer and as a performer. Of course, every composer has his or her own opinion, and there are things that I would choose to do differently (especially in terms of mixing). I was dismayed with the mix of TiA -- 85% of the bass work is barely audible, and the rhythmic/propulsive elements were entirely mitigated, the detail of the counterpoint and voice-leading are gone. I like to think that these are elements that contribute greatly to the overall sound of the band. And when you work so hard to create something, then the CD does not accurately reflect that work, it is very damaging to that delicate sense of trust — a realization that you may not share the same musical ideals anymore. I'm hoping one day for a re-mix, where everyone can hear how things were originally intended. The re-mix for Rock Band gives you a taste of the things that you are missing. And, it's not about me just wanting to hear myself louder, it's about the larger musical picture — the sense of balance in the rhythm section, especially.

...Cynic" today—I think by design—is less a band than it is Paul and Sean, and that they prefer it that way (I'm not speaking for them). I don't know to what extent there will be future recordings, much less that I'll even be on them. But I would characterize Carbon-Based Anatomy as being a kind of tone-poem; perhaps not in the strict orthodox sense, but certainly in the spirit of expressing a through-composed musical idea set to a single concept/story. Though some may say C-BA lacks some of the complexity associated with Cynic, I also think that—similar to poetry—we have expressed some meaningful musical ideas with fewer, more expressive "words" so-to-speak. Whether that is extended into the future is anybody's guess.

About playing with Cynic: I wouldn't say 'never', but, it's something that everyone would need to be comfortable with for it to happen. It's difficult, but not impossible, for me to imagine circumstances where everything would fall into place.

a lepo si sve rekao voide, ajde na pivo ovih dana

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: CYNIC

Post by Void » 02 Jan 2012, 18:18

hahahaha koliko je smešno kad gore pročitam Sean Malone je napisao: ...kao da je punopravan član foruma kojem povremeno kenjamo što ne dođe na neki džem sešn u Mrčajevce ili tako nešto :D

šta ja znam...Pol mi je bio izrazito gotivan čovek (u muzičkom smislu) pre jedno 4-5 godina kada je winamp redovno krešovao od silnog puštanja Flattening Of Emotions i Lack Of Comperhension-a...Ibanez u D štim i vošti, dan i noć...čim sam prestao klinački da gledam na sve te drka-drkađon solaže i počeo pomnije da posmatram tu celokupnu muzičku sliku, Pol mi je postao samo još jedan lik koji je bezrazložno dominantan u bendu gde svako doprinosi podjednako. Ponekad i shvatam tu Malounovu nezainteresovanost, ko zna kakva je on govna pojeo od strane pojedinih članova benda i možda je shvatio da je najbolje da bude sam svoj gazda i da kao i svaki drugi pro-lik radi za kintu, jer je on pre svega muzičar, pa tek onda basista Cynic-a.

hah, da..nisam ni mislio da je neki drugi razlog u pitanju. Ako su se razišli kao ljudi i nije bilo neke zle krvi i ružnih reči o kevama njihovim, to smatram OK postupkom koji proizilazi iz profesionalizma. Čak mi se, u ovom trenutku, Exivious sviđa mnogo više na nebrojeno mnogo načina u nebrojeno mnogo kategorija od trenutne inkarnacije Cynic-a.

..možda album iznenadi, pa ne bude skupljena kofa pomija od AEon Spoke-a, pa ja pojedem govno zbog ovih par postova koje sam napisao zime gospodnje, dve 'iljade dvanaeste ili možda Pol uzme (kao pravi šef, jelte) kormilo u svoje ruke, pa odu u pravcu Giliganovog ostrva gde će se, kad shvate da je to bila u principu karta u jednom smeru, posle dugo mučenja i batrganja sklupčati i crknuti kao i mnoštvo drugih bendova čiji je bubnjar "taaaako kuuul, ima tetovažu na ramenu i nosi crno" a gitarista "jaaaako sladak, ruke mu jako brzo rade i totalno je moderaan"

ju buraz, ako te ne mrzi da dođeš do Sombora, kupiću ti ja gajbu jelena...da pijemo uz roštilj kod mene ^^

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 02 Jan 2012, 19:03

stvar je u tome što se njima može da ne zarađuju kintu, dok on čovek predaje na univerzitetu i ne bi bio uvek spreman da se sutradan spakuje i ode s njima na svetsku turneju. I pored tih okolnosti, sam je rekao da ne fali puno stvari da bi se ispunili ti uslovi, koji mi ne deluju nešto zajebani (zaključio sam prema njegovom pisanju da čovek zaista nije nimalo teška osoba, i da lepše priča o muzici od pola koji ume da se prosere svetski nekada), ali eto, te uslove očigledno (još) nisu ispunili pol i šon.

exivious razvaljuje u svim pravcima. sad će im novi album izaći, i iskreno da ti kažem, znam da se neću razočarati jer su holandski muzičari 100% troo.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: CYNIC

Post by Void » 04 Jan 2012, 17:04

ma boli njega uvo...nema on nikakve obaveze prema Šonu i Polu. Ako žele da naprave album koji će barem biti na tragu starih stvari, moraju njega da zovu i tu nema diskusije. Ako im se ćefne da izeksperimentišu i da glume dobrodušne momke, onda će da dovedu mlade, relativno nepoznate likove na mesto basiste i gitariste i opet će biti ona stara žvaka za novinare, kako su mlade snage priheftale novu dimenziju muzici Cynic-a.
ako je Malone izneo neke normalne uslove za saradnju sa Cynic-om, jedina stvar koja može sve da zakoči jeste egoizam preostalih članova tog istog benda.

daaa..holjandezi su apsolutno čru.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: CYNIC

Post by Wook » 22 Feb 2012, 00:11

http://www.ultimate-guitar.com/news/upc ... erial.html
Cevu, jel ima nekog infa na forumu?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 22 Feb 2012, 03:16

Wook wrote:http://www.ultimate-guitar.com/news/upc ... erial.html
Cevu, jel ima nekog infa na forumu?
njihat. biće uskoro nečega valjda

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: CYNIC

Post by Void » 22 Feb 2012, 22:41

Void wrote: prema Šonu i Polu.



:metal:

..stvarno sam majmun ovih dana.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 22 Feb 2012, 23:17

melemele boblin jo đele mastle mele mele uip dui bele bele mele mele
tako beše tekst ide?

inače, sviđa mi se ono što čujem od pola, s obzirom na to da nije bio toliko oduševljen u karbon-bejzda...

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 05 Mar 2012, 16:26

našao sam na netu download Portal demo-a. uskoro će ga Cynic izdati, možda sa nekim remasterom, ko zna, ali ovo što slušam upravo je fantastično!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: CYNIC

Post by doyle777 » 05 Mar 2012, 16:32

Baci link na PM.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: CYNIC

Post by Wook » 05 Mar 2012, 16:33

Portal, kao Portal stari pre Sinika?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 05 Mar 2012, 18:54


User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: CYNIC

Post by Wook » 05 Mar 2012, 20:11

Da, da, na taj sam mislio.. Ja sam bio ubedjen da si ti to ranije cuo.. Zanimljivo da sam ih bas danas slusao, i videh da si ovde ostavio info o njima.. Lastefem kaze da sam ih slusao u februaru 2010. ne znam kako ti je promakao ovaj bend..

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 05 Mar 2012, 20:33

nije mi promakao, nego sam mislio da nema na netu ničega osim one 3 pesme sa special editiona focusa

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: CYNIC

Post by Void » 05 Mar 2012, 23:04

...nije loša ova Portalčina.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest