CYNIC

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 16 Dec 2010, 02:19

Well,steva jest vrh,al uz Masvidala i Rajnerta,bolje Malone,za moj ukus,još jedan Focus,samo još jedan,ko ovaj Traced,i ja srećan!

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 16 Dec 2010, 10:08

ne znam za vas, ali koliko god ja poštovao melouna, popeo mi se na onu stvar svojim stavom..kao on je profesor, on će da snimi album (i naravno neće da mu se posveti kao što nije na traced in air-u), i onda će neki drugi basista da svira s bendom uživo. to onda nije bend, to je projekat, kolektiv, kako već, a to je sranje.

ja bi lično voleo da u Cynic-u zasvira Jeroen Paul Thesseling. jeste da malo preteruje s drkanjem tog fretles bass-a, ali sam uveren da bi dodao novu dimenziju Cynic-u.


User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 22 Dec 2010, 19:06

Pa znaš kako,ja Malonea,baš obožavam,čovek je Godlike! Pa i ne očekujem da ide na turneje i to,a žto se Jeroena tiče,znam kako je radio u Pestilence-u i Obscuri,jel tako bi? I dobar je on,samo,nema onaj karakteristični walking,al i nije,trip koji ima Malone,a to malo ljudi na svetu može da izvede. A ti walkingzi Maloneovi,dmn that's something! Ne bi ja slušao Cynic ako ne bi bilo toga,to mi baš karakteristično za njih,to me kupilo na Focusu.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 22 Dec 2010, 19:43

sixstring wrote:Pa znaš kako,ja Malonea,baš obožavam,čovek je Godlike! Pa i ne očekujem da ide na turneje i to,a žto se Jeroena tiče,znam kako je radio u Pestilence-u i Obscuri,jel tako bi? I dobar je on,samo,nema onaj karakteristični walking,al i nije,trip koji ima Malone,a to malo ljudi na svetu može da izvede. A ti walkingzi Maloneovi,dmn that's something! Ne bi ja slušao Cynic ako ne bi bilo toga,to mi baš karakteristično za njih,to me kupilo na Focusu.
malo sam bolje razmislio i moram povući deo onoga što sam rekao i podržati tvoj post.
ali to ne menja činjenicu da me iritira cela priča s njim, iako je on perfektan basista

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 22 Dec 2010, 22:51

Stalker wrote:
sixstring wrote: ali to ne menja činjenicu da me iritira cela priča s njim, iako je on perfektan basista
to te razumem :D i ja bi više nego išta voleo da vidim Malone-a uživo i kažem,alo ćale,de dođ vamo se slikamo! :D eee,al omatorio čovek,prošla ga vatra, dmn :|

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 22 Dec 2010, 23:31

sixstring wrote:
Stalker wrote:
sixstring wrote: ali to ne menja činjenicu da me iritira cela priča s njim, iako je on perfektan basista
to te razumem :D i ja bi više nego išta voleo da vidim Malone-a uživo i kažem,alo ćale,de dođ vamo se slikamo! :D eee,al omatorio čovek,prošla ga vatra, dmn :|
ma nije on vatre nikad ni imao. zanimljiva je priča s njim: tokom snimanja Fokusa, basista je napustio bend. kako je bilo teško zakazati i održati te sesije, upoznali su baticu sasvim slučajno jer je bio neka vrsta indžinira u tom studiju,i prihvatio je "posao"

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 23 Dec 2010, 00:35

Da da,sećam se toga,istina,nego jel moguće smo jedini zaluđenici? Di su ostali ljudi? Alo kolege bassisti ne budite rasisti,ima u metalu štogod korisno!
Nego,Cynic,je prilično složena priča ispala baš zbog Malone-a,a i Malone je postao extremno poznat zahvaljujuci Cynic-u,jest to malo ružno sa njegove strane što ne zarezuje Cynic 2%,osim za ta snimanja i što ih pominje povremeno u njegovom blogu. A inače,onaj Kris Kreingel ili kako se već zove onaj deda mraz,što svira šestaka fretlesa,Zon,i on mi gotivan baš bio,jedino ovaj Ćelo,on mi malo njah,al entuzijasta i očigledno vrh uvo ima čim poskidao sve onako. Nego,zna li se šta o novom albumu? Ja ne mogu na myspace postao je nenormalno zahtevan,moj komp hoće umre kad odem na myspace.

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: CYNIC

Post by Шмајсер » 23 Dec 2010, 00:49

ја волим да слушам Синик, ал не знам много о њима, нити ме нешто занима :)

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: CYNIC

Post by Wook » 23 Dec 2010, 11:56

Шмајсер wrote:ја волим да слушам Синик, ал не знам много о њима :)
:1:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 23 Dec 2010, 13:09

sixstring wrote:Da da,sećam se toga,istina,nego jel moguće smo jedini zaluđenici? Di su ostali ljudi? Alo kolege bassisti ne budite rasisti,ima u metalu štogod korisno!
Nego,Cynic,je prilično složena priča ispala baš zbog Malone-a,a i Malone je postao extremno poznat zahvaljujuci Cynic-u,jest to malo ružno sa njegove strane što ne zarezuje Cynic 2%,osim za ta snimanja i što ih pominje povremeno u njegovom blogu. A inače,onaj Kris Kreingel ili kako se već zove onaj deda mraz,što svira šestaka fretlesa,Zon,i on mi gotivan baš bio,jedino ovaj Ćelo,on mi malo njah,al entuzijasta i očigledno vrh uvo ima čim poskidao sve onako. Nego,zna li se šta o novom albumu? Ja ne mogu na myspace postao je nenormalno zahtevan,moj komp hoće umre kad odem na myspace.
novi album izlazi na leto 2011.

dirty_drowning_man

Re: CYNIC

Post by dirty_drowning_man » 31 Jan 2011, 16:56

poceo sam da ih slusam nakon saznanja da su Reinert i Masvidal svirali na "Human-u"....taj suptilni upliv u druge zanrove koji su oni doneli sa sobom me je tada impresionirao do granica imbecilnosti.....i kako to obicno biva, kada naidjem na "session" muzicara koji me odusevi na nekom albumu, odmah pocnem da kopam kako bih saznao gde je jos svirao....tako sam i naisao na CYNIC.

"Traced In Air" mi je vise prijao nego "Focus"....nekako mi je odmah legao, dok mi je za ovaj drugi trebalo malo vremena....kad god pomislim na njih, kroz glavu mi proleti jedna misao: savrsen eklekticizam.


little offtopic:
Gordian Knot - Current members:
Sean Malone - bass, fretless bass, upright bass, Chapman Sticks (various models and tunings), warr guitars, guitars, pizzicato strings, keyboards, e-bow, echoplex, loops, occasional vocals.

njegova zamisao, njegova pravila...znam i razumem da mu se MOZE, al' sta je previse - previse je! :?

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: CYNIC

Post by sixstring » 31 Jan 2011, 18:10

Stalker wrote:
novi album izlazi na leto 2011.
tooo rođoooo! :ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 31 Jan 2011, 18:35

sixstring wrote:
Stalker wrote:
novi album izlazi na leto 2011.
tooo rođoooo! :ziveli:
+re-recorded Focus :D

a Gordian Knot mi se baš sviđa. što se tiče instrumenata i Melouna, Warr i Chapman su maltene ista stvar, a zašto se e-bow uvrstio u instrumente, neje mi jasno

bottom line, Malone je keva i Cynic neće nikad naći boljeg basistu. ma ni ravnog.

dirty_drowning_man

Re: CYNIC

Post by dirty_drowning_man » 31 Jan 2011, 19:23

Gordian Knot ima brilijantnih trenutaka na oba albuma....meni su posebno drage: "Grace" i "Fischer's Gambit"


....iskreno, ne vidim po cemu je Malone bolji basista od recimooooooo.....Tony Levin-a, ili Steve DiGiorgio-a?
mislim da bi bilo koji od navedene dvojice bio bolji za CYNIC, barem sto se angazovanosti tice....

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: CYNIC

Post by Stalker » 31 Jan 2011, 20:12

hm, da li ti zaista misliš da će Tony Levin ili Steve doći u Cynic?
treba biti realan, a između ostalog, ne verujem da bi bilo koji basista odradio bolje posao od Malone-a na "Focus"-u. ni SDG ni TL.

njegovo angažovanje na Focusu neće biti nadmašeno u budućim albumima Cynica, čak i da dođe reinkarnacija Jaco Pastoriusa iz pakla.
šta reći za onu mind expanding deonicu u pesmi "I'm But a Wave to..."? od početka u kojem mu taj Kubicki klizi, do predstrofe, koja je moj omiljeni momenat na albumu (onaj voking na D žicama, oktava niže-oktava više itd itd), solaži na "Textures", celokupni awesomeness na "How Could I", rasturanje na "Uroboric Forms", "The Eagle Nature", "Veil of Maya", i all around show u "Celestial Voyage"-u?

poslušaj još par puta Focus, i dobro se Focus-iraj na bass. zatim poslušaj Levinovu diskografiju, pa i DiGiorgio-vu ponovo. pa opet pusti Focus, i zamisli kako bi to zvučalo da je tu svirao neki od ove dve legende, i zapitaj se zašto bi u tom slučaju album bio lošiji

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest