Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Moderator: Trooper

Post Reply
Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 28 Jun 2017, 22:27




Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 07 Jul 2017, 10:53

Image

Promotivni cover art za 'Eviros'.

Artwork uradio Dušan 'Fantazmo' Perunović.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 03 Aug 2017, 06:16



Minimalistički instrumentalni komad za klavir.

Zamrznut u snu. Izgubljen negde daleko. Nisam ovde.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by brankisha » 05 Aug 2017, 10:51

Mogu ti reci da mi "Bog za poneti" odlicna ali bih tamo na 1:50 ili 2:00 ubaciJo neku gitru onako masTan rif. Odlicna je. Mnogo prostora za dodavanje stvari. Samo napred. :metal: :metal:
Ako budes pozeleo da radis neki goth, tj klavijature javni.

I ova poslednja prosto vristi za nekim black metal vokalo. Zasto, nemam pojma. Nisam toliki ljubitelj tog zvuka. Ili mozda neki muski hor, kao crkveni ili lagana gitara solo, samo u pozadini.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 06 Aug 2017, 06:56

Hvala ti puno. :) To mi je već neko ranije pominjao, dodavanje tih ponekih gitarskih rifova tu i tamo. Što da ne, samo eto, nisam imao nikada ideju za tako nešto, možda bi dobro zvučalo u nekoj lajv varijanti pa da se tu još ponešto poubacuje.

Poslednja, ova "Vlast", što je obrada Svaruna? Fora je u tome što sam hteo da probam malo drugačiji pristup nego što bih inače radio, neki od mojih drugova i ljudi sa strane su me malo više upoznali sa epskom fantastikom, bar što se muzike i atmosfere tiče. A Svarun je generalno bend i projekat koji je i epski i simfonijski, i bavi se istorijom Slovena, i na srpskom je, sve što do sada nisam nikada bio radio. Tako da sam probao neki miks te neke "Lord of the Rings" marševske sinematične atmosfere, malo Enya atmosfere spojeno sa industrial/Nine Inch Nails elektronikom.

Ne znam gde bih black metal vokale ovde ubacio, ali ti moram priznati da i kod Svaruna muzika dosta vuče u nekim momentima na black, valjda što Nikola, koji je tu glavni autor ipak ima neke malo black metal korene pa se to negde možda čuje kroz ovaj simfo zvuk. Horovi i veliki orkestri su uvek dobri za ovako nešto, definitivno bih možda dodavao tako nešto da smo imali više prilike, čak sad kad si pomenuo crkveni hor, padaju mi na pamet orgulje, one velike katedralske, baš volim taj zvuk. Za gitaru pojma nemam šta bih sa njom ovde, možda poneka tema suptilno u pozadini tu i tamo, mada je u ovom slučaju meni ok što ovoga puta nije nimalo gitarska muzika, pošto je original već u simfo-metal verziji, pa kao neki kontrast.

A za goth i to, važi, što da ne. Svakako mi je drago da te interesuje. :D

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by brankisha » 07 Aug 2017, 10:20

Moj je problem sto cu ja opet za Kanadu i to skoro. Ekipa sa kojom sam radio nece da radi bez mene, a drug svarno ima super ideje. Sve je to vise gitarski goth rock tipa Sisters, Paradise lost, the 69 eyes, nista ono plakanje i debele gotcarke fazon. E sad, on je napisao nekoliko pesama i to se meni svidelo ali tacno fali malo klavijature. Taman da nam doda jer sam ja presao na bas i nema druge gitare. Kontam po ovo tvom stilu da bi se uklopio. A meni je ekipa dobra, dobra mi je energija bila, a to je najbitnije.

Vidim svirao si sa Borisom, jeste li negde svirali zajedno? tipa Nexus.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 07 Aug 2017, 10:36

Svirali smo nekada nakon što je bio u Nexusu u mom nekadašnjem bendu Salvation Zer0 (u početku se zvao Minus). Prijatelji smo već dugo godina i dobro radimo zajedno pa snimam kad god imam mogućnosti kod njega u studiju. :) Vi se znate sa svirki ili ovako?

Kako se zove taj bend, možda ga i znam?

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by brankisha » 07 Aug 2017, 16:10

Radio si u Salvationu. Poznajem ga iz vidjenja kad je poceo da svira onaj metal core, posto sam se druzio sa tom ekipom.
Cek bre u Salvationu je Aca svirao gitaru? Hahahaha, njega poznajem. Zvali smo ga geto Aca. Jbt kako je svet mali.

Bend je vezbo neko vreme ali sam ja bio lenj i radio sam kao mazga pa je puklo, a onda smo prosle godine posle 3-4 godine pauze gitarista i ja zasvirali sa nasim drugarom i ja zapalim za Ca. Samo sam zbog toga zalio sto sam otisao ali smo kuburili u potrazi sa drugim gitaristom ili klavijaturom.
A ako znas Borisa onda sigurno znas i njegovog blizanca Duxu.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 07 Aug 2017, 21:13

Da, da, Aca je bio u bendu, svirali smo zajedno od početka benda od 2009. pa do leta 2014., bend počeo da stoji u mestu i onda je batalio priču, godinu dana kasnije smo se ugasili. Geto Aca, hahahah, ekstra. :D Aha, znači znaš ljude iz Cyreigna, znamo se isto već dugo, doduše van Bokija i Dukse ove druge ljude manje znam, ali ono, tokom godina kroz bendove i svirke i to se znamo iz viđenja.

Daaa, kako ne, Duksa mi je isto dobar prijatelj, znamo se isto sto godina. On mi je baš i pomogao pošto je počeo da se bavi ozbiljnije fotografijom poslednjih godina pa mi je radio neke fotke.

Eee pa drago mi je, znači znamo ljude od tu i tamo, možda smo se i ti i ja videli negde u prolazu, ja sam pevao u Salvationu. :)

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by brankisha » 08 Aug 2017, 09:36

Znam ja njih kad su jos bili As my victims fall.
Saznao sam sinoc da imamo jos prijatelja ali to na PP.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 27 Sep 2017, 15:03

Ciklus solo pesama na tekstove Anatolija Ovsjaka iz ciklusa pesama "Sedam smrtnih grehova".

1. Proždrljivost: https://soundcloud.com/kristiko/prozdrljivost-gluttony

2. Gnev: https://soundcloud.com/kristiko/gnev-wrath

3. Požuda: https://soundcloud.com/kristiko/pozuda-lust

Rekvijem za flautu i klavir: https://soundcloud.com/kristiko/requiem ... -and-piano

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 10 Oct 2017, 00:01



"Senka" se nalazi na stranici i kanalu "Srpski kompozitori" ("Serbian composers") pa ako je neko zainteresovan, može je poslušati tamo, kao i mnoga druga dela različitih srpskih autora.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 30 Nov 2017, 18:25



First eve live performance of song "Catcher"

Recorded @ Brutal Studio in Novi Sad.

It is time.

First ever live performance of song "Catcher"!

First of all, I would like to thank my friends who helped me to record this as a live session. Nikola Pacek-Vetnić on drums (Svarun / Svarun Entertainment), Sibin Aćimović on guitar and Jelena Mihić (or, as we all know her, Helena Taylor) from great alternative rock band Random (Serbia)! Without their patience to learn the track and willingness to do this, there would be no live recording.

Second of all, big thanks to Brutal Studio in Novi Sad who gave us the opportunity to record all of this inside on of their studios!

Now, Miloš Aničić, what can I say? Fantastic promotional photos and his video work is just amazing. I'm very grateful to have the opportunity to have a video done by his "Level Entertainment" that you need to check out on Youtube, I will put link below!

And special and big, big thanks to Angelina Kačunković, who was a very good company and supported us all the way while we were trying to to this.
My perfectionism, control freak moments and obsessive nature gave me nightmares, I had to drink some sedatives and alcohol to calm the fuck down since I was afraid that something would go wrong but in the end, it doesn't even matter (Linkin Park reference, we,re coming a long way, yes)!
Anyway, I'm proud of this, hopefully the other guys were cool with it. It was a very interesting experience. A bit stressful, but a great adventure in one day, sometimes I feel like it's a blur, it went so fast.

Support Miloš Aničić and his "Level Entertainment":

https://www.youtube.com/channel/UC7jbh9 ... _E47K4aPBA

If you dig this track, please support Gordan Lazinica FB page!

https://www.facebook.com/GordanLazinica ... 0860557908

You can also listen "Catcher" and other material on Soundcloud and Youtube:

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=6BgIQuqdqis

Soundcloud: https://soundcloud.com/kristiko/gordan-lazinica-catcher

Thank you for everything, I deeply appreciate it from the bottom of my heart (yeah, it's pathetic, but it's true)! Enjoy!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest