Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Moderator: Trooper

Post Reply
Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Gordan Lazinica (ex Ghost Design tema)

Post by Kristiko » 27 Apr 2011, 20:08

Evo, da se i ja malo predstavim. Projekat postoji već nekoliko godina, prvobitno pod imenom "Virus" da bi kasnije prešlo u "Ghost Design". Postoji dosta radova, različitih koncepata koji su rađeni ali još uvek ne smatram da su spremni za neku ozbiljniju objavu. Trenutno se snima novi materijal, i nakon određenog snimanja istog, planira se okupljanje benda za izvođenje uživo, koliko je to moguće. Evo nekih pesama:




Nadam se da će vam se dopasti, ako da, možete podržati projekat i ovde:

http://www.facebook.com/pages/Ghost-Des ... 299?ref=ts

:)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Ghost Design

Post by Cortex » 28 Apr 2011, 09:05

Prva stvar me je smorila mega (mada sam ovlash preslushao moguce da bi mi se dopala posle vishe slushanja) a druga me je oduvala! Koliko bi ovo bio dobar soundtrack za neki srpski trainspotting, ili neki film gde su sveshtenici IDM didzhejevi :metal:
Samo napred, imate moju podrshku, zanimljivo vam to ide.

[ne ulazim uopshe u to da li je tematika pesama ironichno/sarkastichnog ili push-edukativnog karaktera "za mlade"]

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Ghost Design

Post by SonicX » 28 Apr 2011, 15:40

Zvezda je kul, svidja mi se, ali sto rece Cortex... Bog za poneti je... :D

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 28 Apr 2011, 21:26

Hvala vam na komentarima, drago mi je da vam se dopadaju. :) Ovi snimci su već i previše stari pa sam odlučio da ih podelim sa ljudima, malo da izađem iz tmine. Što se tematike tiče, ja to volim ipak da ostavim svakome da interpretira kako god hoće, ne kažem da nema određene priče i ličnog stava iza radova ali dobro. U svakom slučaju, drago mi je da ste pružili šansu i poslušali, biće još materijala uskoro pa eto, kome se dopadne, neka podrži. :)

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Ghost Design

Post by SonicX » 29 Apr 2011, 02:29

Kristiko wrote:Hvala vam na komentarima, drago mi je da vam se dopadaju. :) Ovi snimci su već i previše stari pa sam odlučio da ih podelim sa ljudima, malo da izađem iz tmine. Što se tematike tiče, ja to volim ipak da ostavim svakome da interpretira kako god hoće, ne kažem da nema određene priče i ličnog stava iza radova ali dobro. U svakom slučaju, drago mi je da ste pružili šansu i poslušali, biće još materijala uskoro pa eto, kome se dopadne, neka podrži. :)
:ziveli:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 30 May 2011, 14:57

Evo i koji tekst, dok se ne završe nove pesme:

Zvezda

U ovom sazvežđu, ja i dalje čujem tvoj glas
Kroz mene, moje srce
Ja u tebi vidim spas
Zauvek

Uzmi me i odvedi do svemira
Neka ovaj pogled tvoj
Pokazuje znake mira

I neka ovaj put postane plamen večnosti
Neka me očisti od umorne i daleke prošlosti
Pokaži i podari mi malo tvoje mladosti
Želim da osetim u sebi ponovo seme radosti

Udahni mi mladosti
Podari mi radosti u ovom sazvežđu, u ovom sazvežđu...
Zauvek...


Bog za Poneti

Deset eura, molim!

Bog za Poneti!

Indulgencija je uteha mrtvih duša koja vitraž laži u svoju mrežu uvija, ne traži oproštaj ukoliko ga ne osetiš jer kazna polako stiže, mazi, ubija...

Ne traži potok raja u moru grehova!

Svi smo jaganjci u njegovom stadu, samo je malo teže ukloniti prljavštinu, zato je runo sivo...

Runo je sivo!

Vera je danas upola cene, zato svako može biti spašen...

Navali, narode!

A šta ako njega prosto nije briga?! Briga...

Bog za Poneti!

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 30 May 2011, 15:03

Postoje dve verzije pesme "Zvezda", sa tekstom i bez. Prvobitno sam mislio da ovaj snimak bude samo demo, pošto je verzija sa tekstom i malo drugačijim aranžmanom bila u planu. Ipak, posle nekog vremena, tekst je ostao, a pesma mi se ovako više dopala i eto, sad mu to dođe k'o neki programski sadržaj. Mada, ako se ukažu prave okolnosti u budućnosti, pokušao bih da uradim i drugu verziju pa...kako se kome svidi, meni su obe dobre. :)

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 10 Jul 2011, 03:31

Ghost Design počinje rad na muzici za film Momira Miloševića pod imenom "Jackhammer Hit to the Head" koji se očekuje u oktobru 2011! Poster filma možete videti na FB stranici!

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 30 Jul 2011, 20:24

Danas je počelo snimanje vokala za dve nove pesme GD-a, "Catcher" i "Libras Death"! Uskoro detaljniji info! :)

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 09 Aug 2011, 23:55

Prvi miks pesme "Catcher" je stigao! Utisci su vrlo zanimljivi, Devian radi sjajan posao! Vrlo uskoro, ljudi! :D

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 06 Sep 2011, 23:09

Snimanje filma "Jackhammer Hit To The Head" bi trebalo da počne oko 20-tog septembra, dok se izlazak filma očekuje verovatno tokom zime. Rad na soundtrack-u je već delimično gotov. Kolaboracija između Žolta "Devian-a" Viraga i Ghost Design-a se i ovde nastavlja tako da će materijal ponovo biti produciran od njegove strane plus ćete moći da čujete i jednu pesmu njegovog projekta "Need". :)

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 16 Sep 2011, 21:10

Taman dok se ne završi novi materijal, reših da objavim neke od starih radova (2008-ma, najviše) pod nazivom "Izgubljeni emo snimci". Četiri stare pesme plus jedna novija ideja. :)

http://soundcloud.com/kristiko

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 02 Oct 2011, 03:00

‎"Jackhammer Hit to the Head" se polako privodi kraju, bar što se tiče snimanja. Naporan rad od gotovo dvanaest časova dnevno se polako isplaćuje, kadrovi deluju i više nego zanimljivo. Rad na muzici počinje da dobija drugačiji oblik od početne zamisli tako da će biti zanimljivo tokom narednih mesec dana, kada se film i zvanično završi. Kul, kul, kul.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 23 Oct 2011, 08:44

20-ti novembar je datum kada bi trebao da se u potpunosti završi film. Danas se po prvi put gleda montirani materijal i nastavlja se rad na muzici. Ostalo je još samo par nedelja. Busy, busy, busy!

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ghost Design

Post by Kristiko » 25 Nov 2011, 15:25

Od početka 2012-te Ghost Design počinje snimanje svog prvog albuma, koji će najverovatnije biti DUPLI album, pod nazivom "Confusionology". Album će biti podeljen na dva dela, kao pozitivna i negativna strana ljudske prirode ("Pozitiv"/"Negativ"). Uskoro detalji!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest