Black Keys

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Black Keys

Post by Bluesko » 05 Oct 2012, 12:27

Ako ima tema nek' se irejzira.

I jedan disklejmer napočetku, ja zapravo i ne slušam BK :XD: ali mislim da na jednom MF kao što je ovaj divni mora da postoji tema o sastavu koji slušaju svi, od hardcore bluesera, preko hipstera i indi klinćedije do dejvid_geta_gettica_gettolina likova.. kacam na svom fejzbuk nalogu ugledo da Black Keyse postavljaju ovim redom: MooGer Fooger (naš dragi Duane), riba koja se loži na Denira i Đusa, drugar koji nije čuo za Stranglerse ili White Stripes, a kamoli neke tamo Keys i na kraju lik koji ima definiški predobar ukus, onda sam se zapit'o da možda kvintesecijalni bend mog mladjahnog perioda nisu upravo ovi koje nikako ne slušam ( a nije da nisam prob'o, a ne leže mi).

Paa, haj da pričamo o Keysima, što i volite, što su toliko važni i bitni, što ih ne volite i tako to, a kontam da 99% foruma ih gotivi. :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Black Keys

Post by Duane » 05 Oct 2012, 12:39

za mene Chulahoma

Image

meni mnogo jače nego ijedan album koji su oni skomponovali, but you gotta give em credit for kicking ass

songs of junior kimbrough



ovaj album mogu 10 puta dnevno da okrenem, sućnost...

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Black Keys

Post by nemirkv » 05 Oct 2012, 13:02

Bluesko wrote:Ako ima tema nek' se irejzira.

I jedan disklejmer napočetku, ja zapravo i ne slušam BK :XD: ali mislim da na jednom MF kao što je ovaj divni mora da postoji tema o sastavu koji slušaju svi, od hardcore bluesera, preko hipstera i indi klinćedije do dejvid_geta_gettica_gettolina likova.. kacam na svom fejzbuk nalogu ugledo da Black Keyse postavljaju ovim redom: MooGer Fooger (naš dragi Duane), riba koja se loži na Denira i Đusa, drugar koji nije čuo za Stranglerse ili White Stripes, a kamoli neke tamo Keys i na kraju lik koji ima definiški predobar ukus, onda sam se zapit'o da možda kvintesecijalni bend mog mladjahnog perioda nisu upravo ovi koje nikako ne slušam ( a nije da nisam prob'o, a ne leže mi).

Paa, haj da pričamo o Keysima, što i volite, što su toliko važni i bitni, što ih ne volite i tako to, a kontam da 99% foruma ih gotivi. :ziveli:

Realno sam ja taj fejsbuk ortak sa predobrim ukusom, kontam, ko bi drugi?! :mrgreen:

A jesu sjajan bend, i bas to sto su svi u stanju da ih slusaju po meni govori koliko su u sustini dobri... Sto ti rece za HC bluzere, bas sam tako pricao sa nekim likom koji samo slajd svira, odbija bilo sta drugo, i ja pomenem Black Keys i on se odusevi! A takvim likovima je veoma tesko udovoljiti... Definitivno mi je najgotivnija evolucija ovog benda, koji je od tog gitara-bubanj najsirovijeg zvuka evoluirao u bend sa totalno catchy stvarima, sto je kulminiralo poslednjim albumom... Odlicno! E, sada samo da naprave jos jedan Rubber Factory pa da i "troo" fanovi budu ponovo zadovoljni... :D

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Black Keys

Post by Hotstepper » 05 Oct 2012, 15:10

Neke njihove pesme me smaraju, al neke me prosto ODUVAJU SA NOGU!
Imaju neku sirovost, ritam, ne bave se šminkom i pozerajem nego osećajem...

Omiljena:
[youtube]oMtN7VwHlps&list=FLJnGHQimrVJkKpdNBTMXcLQ&index=47&feature=plpp_video[/youtube]

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Black Keys

Post by Duane » 05 Oct 2012, 19:58

ja sam voleo ranije kad se napijem ko guzica preko dana kad se vratim gajbi da pustim Goodbye Babylon

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Black Keys

Post by ZigiZelig » 13 Dec 2012, 10:36

Ne mos' da ne gotivis BlackKeys :metal:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Black Keys

Post by Kristijan » 13 Dec 2012, 13:59



Није њи'ова, али се лепо котрља.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest