Meet the Residents

Moderator: Trooper

Post Reply
Batakmen
Posts: 15
Joined: 07 Aug 2011, 00:48

Meet the Residents

Post by Batakmen » 22 Dec 2012, 23:38

Tesko je predstaviti taj bend.
Pre nekih 50 godina, davne '66 godine neka grupa je krenula za San Francisko da pokaže već načetoj psihodeličnoj sceni šta imaju da ponude.
Na svu sreću kombi im se pokvario u nekom manjem gradiću i tu su seli i počeli da prave muziku sa bilo čim što su mogli da nađu u datom trenutku.
Slali su snimke Warner Brosu i kad su bili odbijeni bili su oslovljeni sa Residents zbog nedostatka imena predstavljajućih ljudi.
Identitet Benda do dan danas nepoznat javnosti. Njihova muzika je krajnje čudna i za današnje standarde.
Njihovi albumi su krajnje konceptualni i eksperimentalni. Nastupi više predstave neko koncerti.
Jedni od prvih bendova koji je radio spotove koji opet i za danas su krajnje inovativni.
Koštunica je hteo da zabrani njihov nastup u Beogradu 2005. jer je smatrao da su sektaši, mada je na kraju priznao da ih nikad nije slušao,
i pored toga održali su nastup i to u Kolarcu. 2008. opet dolaze u Beograd u Dom Omladine. Nastup im je mnogo dobar.
Ja sam kupio dve karte(prvu sam izgubio) i vredelo je svaku paru.
Bend je jako uticajan mada opet na odabrane bendove.
Nomeansno je izdao EP pod nazivom "Would we be alive"
poslednje pesme sa njihovog albuma Mark of the mole sa obradom date pesme i jos tri stvari.
Primus svira njihove pesme u svom setu i nastupio je zajedno sa njima nekom prilikom.
Malo bliže nama... Block Out ima dosta njihovih uticaja iako možda ne toliko naglašeno.
Njihovi spotovi dosta podsećaju na te od Residentsa
Pesma Teški slučaj pakla vuče jako na pesmu Gingerbread man.
Sve u svemu jako dobar bend koji je za svojih skoro 50 godina izdao mnogo albuma, EP-ova, snimao muziku za filmove,
radio digitalne projekte...

Batakmen
Posts: 15
Joined: 07 Aug 2011, 00:48

Re: Meet the Residents

Post by Batakmen » 22 Dec 2012, 23:54

http://www.youtube.com/watch?v=QNe4Grg-ldE

Cisto da se dobije neki uvid u nastup i muziku...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest