Goribor

Moderator: Trooper

Post Reply
Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 01 Jul 2015, 18:03

Sansa za argumenttt iiiiiiiiiiiiiii....... precka :metal:
Ja nisam dovodio u pitanje zasto ja nisam na velikoj bini, nego zasto su oni pored gomile mnogo muzikalnijih bendova koji prodaju muziku a ne tuznu pricu? Zao mi je sto si gubio vreme kopajuci matore snimke dok jos nismo imali pevaca u pokusaju da izvrnes i skrenes sa poente onoga sto sam rekao ;)
Last edited by Frostensen on 01 Jul 2015, 18:08, edited 1 time in total.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Goribor

Post by alfonso » 01 Jul 2015, 18:08

ali ipak nije
i to ce ceo zivot da te boli
ili dok ne odrastes
a oni su na bini jer ima ljudi koji hoce da ih cuju
za razliku od sabirnog centra

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Goribor

Post by alfonso » 01 Jul 2015, 18:09

inace niste losi,ali vam nesto fali

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 01 Jul 2015, 18:34

Pa zapravo jeste, pricas bzv. jer me ne poznajes. Moj najveci uspeh u muzici su bila 4 momenta.

1) Kada smo nastupali kao revijalni bend na ______ festivalu i kada me je posle svirke na stanici savatala gomila klinaca da mi kazu kako sviramo super rokenrol i da pitaju gde mogu opet da nas cuju.
2) Kada nam se po 3. put desilo da nam se ziri izvinjava jer su morali da puste drugi bend (mislim da se ovo svima bar jednom desilo). Pa sto se meni izvinjavas, valjda znas da si ih pustio jer su bolji?
2) Kada konobarica koja ne prica Srpski u nekoj zabiti na severu Srbije pocne nesvesno da djuska uz ritam necega sto ne razume dok cisti kriglu.
3) Kada posle nastupa cujem "Vi ste pravi beogradski rokenrol bend" od osobe koju vidim prvi put u zivotu.

Da voleo bih da sam gore, ali znam bendove za koje odmah mogu da kazem da vise od mene zasluzju da budu na velikoj bini, tako da ja postajem tu nebitan. Radi se o tome da postoje bendovi koji nikad nece svirati na Egzitu ili Beer Festu jer nisu dali kintu, nisu prodali neku pricu, nisu poznavali nekoga. Zato sto mi se mediokritet na silu servira kao kvalitet. Zato sto mi se umesto ritma serviraju koncept i filozofija. Zato sto kao i gomila ljudi, znam sta se desava iza kulisa i jos treba da prihvatim djubre kojim nas hrane. Eto zasto.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Goribor

Post by Kristijan » 01 Jul 2015, 18:41

Само се ви натежите, а кад се у међувремену Алекс Бруталис докопа Егзита има да плачете.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Goribor

Post by zwelj » 01 Jul 2015, 18:48

nebojsak wrote:Evo, ovde ste pisali o tome ti, zwelj i Frostensen, ja mogu da se kladim da se ispunjavanje želja jednog nikako ne bi dopalo drugoj dvojici, i tako u krug.
U pravu si, ali ako pažljivije ispratiš moje postove u ovom threadu (a i kao sveprisutni lajtmotiv mojih postova :)) videćeš da se moja kritika ne zasniva na uravnilovki ukusa i preferenci (onomad i to spomenuh: Besmislen je i svaki oblik uravnilovke. Rađamo se drugačijeg nasleđa, formiramo u drugačijim okolnostima koje su determinanta našeg identiteta, viđenja i tumačenja, tako da je svojevrsno rašomonstvo, nužnost naše prirode... A možda i jedini način, iskorak, iz tog subjektivnog mikrosveta, upravo u 'ukrštanju' sa tuđim/stranim-nam iskustvima...), već kritici i analizi motiva koji formiraju naš fizički i duhovni enviroment i afirmaciji životvornog naspram nekrofilnog koji se kao, naizgled ekonomsko isplativ surogat, promoviše u najrazličitijim formama...

Dakle, radi se o idejama i principima koji formiraju ambijent u kome će svako imati šansu za samorazvoj, gde uspeh jednog neće biti u funkciji neuspeha drugog, već pokušaj takvog strukturiranja kategorija u cilju stvaranja harmoničnog tj. sinergičnog društva... (gde je muzika/umetnost, u jednom smeru, njegov izraz i refleksija, mera vitalnosti i svojevrsna 'krvna slika', relevantan odraz njegovih propertisa... a u drugom, potraga umetnika je beg iz realnog, kreiranje boljih i lepših svetova, čije delo intuitivno 'dekodirajući', slušaoci/gledaoci dožive kao blisko i konzumirajuci ga, zapravo obitavaju u tom imaginarijumu). Naravno, bez preteranih očekivanja sjajne utopističke budućnosti, već pre kao malo ličnog oduška i motivacionog poleta, da nisu baš svi u fazonu 'tkoga briga'...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Goribor

Post by alfonso » 01 Jul 2015, 19:05

Frostensen wrote:Pa zapravo jeste, pricas bzv. jer me ne poznajes. Moj najveci uspeh u muzici su bila 4 momenta.

1) Kada smo nastupali kao revijalni bend na ______ festivalu i kada me je posle svirke na stanici savatala gomila klinaca da mi kazu kako sviramo super rokenrol i da pitaju gde mogu opet da nas cuju.
2) Kada nam se po 3. put desilo da nam se ziri izvinjava jer su morali da puste drugi bend (mislim da se ovo svima bar jednom desilo). Pa sto se meni izvinjavas, valjda znas da si ih pustio jer su bolji?
2) Kada konobarica koja ne prica Srpski u nekoj zabiti na severu Srbije pocne nesvesno da djuska uz ritam necega sto ne razume dok cisti kriglu.
3) Kada posle nastupa cujem "Vi ste pravi beogradski rokenrol bend" od osobe koju vidim prvi put u zivotu.

Da voleo bih da sam gore, ali znam bendove za koje odmah mogu da kazem da vise od mene zasluzju da budu na velikoj bini, tako da ja postajem tu nebitan. Radi se o tome da postoje bendovi koji nikad nece svirati na Egzitu ili Beer Festu jer nisu dali kintu, nisu prodali neku pricu, nisu poznavali nekoga. Zato sto mi se mediokritet na silu servira kao kvalitet. Zato sto mi se umesto ritma serviraju koncept i filozofija. Zato sto kao i gomila ljudi, znam sta se desava iza kulisa i jos treba da prihvatim djubre kojim nas hrane. Eto zasto.
pa vidis i Goribor niko nije hteo da angazuje.Pa je pevac Presinga (ne znam ime) reko idite u hr na festival.oni tamo otisli i pobedili.dobili silne nagradice za najboli rok bend u hr itd.
ako vredis i ako se dovoljno zrtvujes i iscimas gledace te na exitu.evo dubioza na glastonberiju.zasto,meni nije logicno ali ljudi hoce da ih cuju.ako i isti kao i svi,nemas sta da ponudus.to je ono sto fali tebi,meni i svim drugima
zasto gledati tribjut riblje corbe ili rilblja corba wanabes.imaj uzore,ali napravi nesto svoje i drugacije i bices svuda

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Goribor

Post by zwelj » 01 Jul 2015, 21:56

sinisake wrote:Zanimljivo je da je jedan provincijski bend, ni kriv ni duzan, koji su prvo Hrvati prepoznali kao (ipak!) autentican, pa su onda srpski hipsteri shvatili da tu nesto ima, izazvao ovakvu bujicu socioloskih i filozofskih analiza. :)
Karma ;) sindrom Boba Rocka iliti Maxmagnus:
četvorooki: Ako je netko bez grijeha neka baci kamen... Stooock!!!... Ah, ti si dakle bjezgrešan, je li?... Nijesam, no sve jedno, odbojan si mi... :rlol:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goribor

Post by nebojsak » 01 Jul 2015, 22:02

Frostensen wrote:Pa zapravo jeste, pricas bzv. jer me ne poznajes. Moj najveci uspeh u muzici su bila 4 momenta.

1) Kada smo nastupali kao revijalni bend na ______ festivalu i kada me je posle svirke na stanici savatala gomila klinaca da mi kazu kako sviramo super rokenrol i da pitaju gde mogu opet da nas cuju.
2) Kada nam se po 3. put desilo da nam se ziri izvinjava jer su morali da puste drugi bend (mislim da se ovo svima bar jednom desilo). Pa sto se meni izvinjavas, valjda znas da si ih pustio jer su bolji?
2) Kada konobarica koja ne prica Srpski u nekoj zabiti na severu Srbije pocne nesvesno da djuska uz ritam necega sto ne razume dok cisti kriglu.
3) Kada posle nastupa cujem "Vi ste pravi beogradski rokenrol bend" od osobe koju vidim prvi put u zivotu.

Da voleo bih da sam gore, ali znam bendove za koje odmah mogu da kazem da vise od mene zasluzju da budu na velikoj bini, tako da ja postajem tu nebitan. Radi se o tome da postoje bendovi koji nikad nece svirati na Egzitu ili Beer Festu jer nisu dali kintu, nisu prodali neku pricu, nisu poznavali nekoga. Zato sto mi se mediokritet na silu servira kao kvalitet. Zato sto mi se umesto ritma serviraju koncept i filozofija. Zato sto kao i gomila ljudi, znam sta se desava iza kulisa i jos treba da prihvatim djubre kojim nas hrane. Eto zasto.
za Beer Fest ne znam, ali na Exitu nije svirao samo onaj ko nije hteo.

Opet, drago mi je da smo konačno saznali da je tvoj bend taj misteriozni koji se sve vreme provlači kroz ovaj topik, i koji nije nikad dobio šansu i skrajnut je na konto gomile tatinih sinova i onih koji plaćaju. Još samo da saznamo šta je u pitanju i da čujemo na šta to liči.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Goribor

Post by sinisake » 01 Jul 2015, 23:06

zwelj wrote:
sinisake wrote:Zanimljivo je da je jedan provincijski bend, ni kriv ni duzan, koji su prvo Hrvati prepoznali kao (ipak!) autentican, pa su onda srpski hipsteri shvatili da tu nesto ima, izazvao ovakvu bujicu socioloskih i filozofskih analiza. :)
Karma ;) sindrom Boba Rocka iliti Maxmagnus:
četvorooki: Ako je netko bez grijeha neka baci kamen... Stooock!!!... Ah, ti si dakle bjezgrešan, je li?... Nijesam, no sve jedno, odbojan si mi... :rlol:
Ne razumem. :?
Vi ste pravi beogradski rokenrol bend
Iz Beograda ste i niste uspeli?! Pa ***** gajde... :mrgreen:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 01 Jul 2015, 23:50

nebojsak wrote: Opet, drago mi je da smo konačno saznali da je tvoj bend taj misteriozni koji se sve vreme provlači kroz ovaj topik, i koji nije nikad dobio šansu i skrajnut je na konto gomile tatinih sinova i onih koji plaćaju. Još samo da saznamo šta je u pitanju i da čujemo na šta to liči.
Da me nisi citirao neko bi mozda i poverovao u ovo preskacuci sta je stvarno napisano nekoliko strana unazad. Da imamo ozbiljne admine, neko bi to i sankcionisao. Medjutim, posto citat koji si kopirao zapravo pokazuje izjavu da moj bend nije bitan u prici jer znam ljude koji mnogo vise zasluzuju da uspeju, cela replika ispada jeftina i prilicno niska. Takodje se nisam bavio bendovima vec generalno idejom sta je to danas kvalitet. Ali dobro.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Goribor

Post by zwelj » 02 Jul 2015, 00:25

sinisake wrote:Ne razumem. :?
Čudni su putevi Gospodnji, da ne kažem forumski... Neki privlače gromove bili grešni il' bjezgrešni ;)
sinisake wrote:Vi ste pravi beogradski rokenrol bend
Iz Beograda ste i niste uspeli?! Pa ***** gajde... :mrgreen:
A ovo se, cenim, odnosi na @Frostensena...? Il' je red na mene da ne razumem?

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Goribor

Post by zwelj » 02 Jul 2015, 00:29

Frostensen wrote:
nebojsak wrote: Opet, drago mi je da smo konačno saznali da je tvoj bend taj misteriozni koji se sve vreme provlači kroz ovaj topik, i koji nije nikad dobio šansu i skrajnut je na konto gomile tatinih sinova i onih koji plaćaju. Još samo da saznamo šta je u pitanju i da čujemo na šta to liči.
Da me nisi citirao neko bi mozda i poverovao u ovo preskacuci sta je stvarno napisano nekoliko strana unazad. Da imamo ozbiljne admine, neko bi to i sankcionisao. Medjutim, posto citat koji si kopirao zapravo pokazuje izjavu da moj bend nije bitan u prici jer znam ljude koji mnogo vise zasluzuju da uspeju, cela replika ispada jeftina i prilicno niska. Takodje se nisam bavio bendovima vec generalno idejom sta je to danas kvalitet. Ali dobro.
He, he... ne budi na kraj srca, @nebojsak je Frojdoanalitičan, zna on šta se krije iza svih tih finih sublimacija ;)

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Goribor

Post by Uncle Moe » 02 Jul 2015, 00:45

Sekacu gde je moje telo

Image

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goribor

Post by nebojsak » 02 Jul 2015, 00:49

Što bi se reklo, hvatam se za jedino što se može nazvati konkretnim iz cele ove priče, gde se non stop provlači teza da neki bendovi ne zaslužuju ono što imaju, dok neki ne dobijaju ono što zaslužuju, uz povremena ubacivanja opštih mesta i frazetina o globalnom stanju. Pa još na to dodajmo i vlasnike sertifikata za definitivno ocenjivanje kvaliteta bendova, a sve to na temi o Goriboru.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest