Goribor

Moderator: Trooper

Post Reply
Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 30 Jun 2015, 22:56

Na to se zwelj osvrnuo lepo.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goribor

Post by nebojsak » 30 Jun 2015, 23:00

Ne razumem.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 30 Jun 2015, 23:05

Sunovrat merila, kvaliteta, zivota i univerzuma. Goribor ne zvuci ko bend koji svira 10 godina, vec bend koji svira 10 dana. E-Play je bend sa ribom koja srice samoglasnike u mikrofon i ima "Znam sta radim" pozu jer joj realno bas super stoji. Da je zdepasti muskarac sa bas gitarom koji srice samoglasnike ne bi izasli iz podruma nikad. Ovako mogu za skoro svaki bitniji bend nase nazovi scene jer su vecina to sto jesu samo jer su se zakacali, svirali dovoljno dugo i usli u usi dok nisu prestale da bole. Bendovi za koje ne treba zavrsiti konzervatorijum da bi primetili da nesto tu debelo ne valja ali nam se prezentuje kao najbolje i vremenom dokazan kvalitet i kao veterani scene.. Eto reko sam...bleh.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goribor

Post by nebojsak » 30 Jun 2015, 23:11

Sunovrat u odnosu na koje vreme? Šezdesete, sedamdesete, osamdesete? Sve vreme imam utisak kao da hoćeš nešto konkretno da kažeš, tj kao da postoje neki bendovi koji bi po tvom mišljenju trebalo da zauzmu nečije pozicije, ali nikako to da uradiš.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 30 Jun 2015, 23:25

Pa ne, vise pricam generalno, o celom stanju u kome se muzika nalazi a koje je po meni kao mikrokosmos drzave Srbije. Da kad god odem na neki demo fest da cujem nesto novo dozivim da najrastimovaniji, najraspaliji, najneusviraniji, potpuno odvaljen bend po nepisanom pravilu dodje i pobedi. Da bendove koji ne mogu da naprave normalnu harmoniju i kojima je "vokal" potpuno stran pojam, reklamiraju kao najbolje sto domaca scena moze da pruzi. Ne znam, mozda sam ja problem. U stvari verovatno jesam :grummel_2:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goribor

Post by nebojsak » 30 Jun 2015, 23:38

Frostensen wrote:neki demo fest
Za to ne znam, ali to je po meni potpuno irelevantna stvar. Em što nikako nisam fan tih evrovizijskih varijanti sa glasanjem, polufinalima i finalima (kao ni generalno fejsbuk/youtube glasanjima), em što danas ima pun ***** tih festivalčića koji ništa specijalno ne znače, niti određuju sudbinu bendova. Poslednja takva varijanta koje mogu da se setim je proboj Idijota posle Subotice '87, ali to je em bilo potpuno drugačije vreme za rokenrol, em su oni svirali ihaha pre toga. Ko ovde uopšte može da navede nekog pobednika bilo kakvog demo festivala u -recimo- protekloj deceniji, koji je na osnovu toga zabo neke pozicije na domaćoj sceni?

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Goribor

Post by andrej] » 30 Jun 2015, 23:51

Resenje: ne prati festivale, ne prati 202ku, pusti te gluposti. To nikad nije znacilo kvalitet, a ne znam nikog osim Repetitora da je imao neke koristi od festivala (Repetitor je smorcina, btw).

imas internet, pa vidi:



vidi im ceo kanal:
https://www.youtube.com/user/ilijaduni/videos

mos i da im kupis album, znaci moguce je i pruziti podrsku, a ne petljati se sa izdavacima, emisijama, festivalima i ostalim namestaljkama...
https://grupati.bandcamp.com/

vidis, da je ovo 1988., verujem da bi ova ekipa imala popularnost u nivou U Skripcu i Idola, jer imaju taj mejnstrim pop senzibilitet, ali nije takvo vreme i ono nece se vratiti. ne mozes vise ocekivati od mejnstrim 'institucija' da ti plasiraju nesto da valja. meni se svidja ovako, da sam cunjas netom i provaljujes stvari, odgovara mom individualistickom duhu.

jos preporuka (iz hrvatske):

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 01 Jul 2015, 00:07

Pa tako nekako.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Goribor

Post by zwelj » 01 Jul 2015, 02:13

nebojsak wrote:Ko ovde uopšte može da navede nekog pobednika bilo kakvog demo festivala u -recimo- protekloj deceniji, koji je na osnovu toga zabo neke pozicije na domaćoj sceni?
To pitanje možeš da preformulišeš na bilo koju oblast, odgovor bi bio isti, pa možda upravo na toj protivrečnosti počiva srž problema. Očigledno je da se pozicioniranje u višim krugovima više ne zadobija sposobnošću i kvalitetom, već se tzv. 'društvena pokretljivost' (prohodnost pojedinca kroz slojeve društva) zasniva prevashodno na "socijalnom kapitalu" ;) i/ili stažom zavređenim povlasticama...

p.s. Od 90-tih, po nekim domaćim sociološkim istraživanjima 'društvena pokretljivost' je praktično stala, društveni status i pozicija uglavnom ostaju u okvirima porodice (prenose se sa roditelja na decu...)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Goribor

Post by nemanjavelimirovic » 01 Jul 2015, 04:25

nebojsak wrote: 2) da ti tata bude tajkun koji ti je platio i namestio sve to.
:1: plus dodao bih...da si iz Belograda ili imash nekoga kome virish iz dupeta u istom.
posle 18 godinica rada, skapirah da je ustvari to to, uspeh u srBskoj sceni, to je isto k'o verovanje u Deda Mraza. :ziveli: (a sad jedan maestralni offtopic, mada opet vezan za dotichne)

Ovde ce uvek svirati stari bendovi i novi koji su platili prvo veliku kintu da bi je posle opet zaradjivali (citaj - Dubioza Kolektiv, SARS i sl sranya). Treba baciti pogled na spiskove festivala koji su kod nas aktuelni. Na stranu demo bendovi i oni koji sviraju pre 9. Ostalo su iskljucivo imena preko 25 godina postojanja. Fora je u tome shto ni menadzerija nece da radi sa novim bendovima jer ih bash boli dupe da se cimaju oko necega nerazradjenog, radi se samo sa onim shto je sigurica ili sa sinovima i cerkama tatinih poznanika ili ko zna shta vec tu ko s kim ima. (pise iznad ovog posta lepo by Zwelj) A opet ni tim starijim bendovima nikada nije bilo u interesu da se neko novi pojavi jer onda manje kinte, manje gaza i jbg. Demo bendovi i takmicenja su takodje SVA namestena, tu imam po prilici iskustva. Uvek se pojavi na svakom od njih neki bend koji je super, i za koji je dosta nas navijalo jer su stvarno interesantni i dobro sviraju. Oni ne prodju nu prvi krug u vecini slucajeva. Prodju medijum bendovi (pa sa njima i mi ponekad).Onda na kraju dobiju ti za koje nikada ne bi pretpostavio da bilo kome valjaju jer su realno tesko njesra, ali eto, neciji su i to je to. :nixweiss:

Inace sve to je shto je sad "in" je ustvari samo produkt dobrog obzerviranja trzista.
Biti nov, svez i prihvacen znaci biti ono shto oni kojima je sve to izdiktirano smatraju da je novo sveze i pripada medijima/binama/reklamama/telenoru/drugarima koji dolaze na probe i fotkaju senku bachene pivske flashe posle 2-3 dzointa u prljavim zgradama za vezbanje. Kvalitet, pa dobro, svako to drugacije posmatra. Nekom je kvalitetna muzika samo i iskljucivo klasicna, meni je recimo DEVO ili Bjork posto me zapravo zanima inovativnost.
Merilo vrednosti u nas je koliko si glasan, vidljiv i koliko si uspeo da ubedish ljude u to da si kul, dal dobrom frizurom, imitiranjem necega iz proslosti, filozofskom folirazom sa esencijom starih dobrih vremena, nadobudnim intelektualizmom, teznjom ka l'art pour l'artu ili eto mozda time shto si ustvari simpatican vecini istih jer ih podsecas na njih same.
:ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goribor

Post by nebojsak » 01 Jul 2015, 10:04

Jbg, na temi o Goriboru si našao da pričaš o BG i vezama, nema veze ni sa jednim ni sa drugim :D Što se tiče tih festivala, već smo rekli, jebo festivale, to je smešno i ne znači ništa.

Uvek se sve svodi na lični ukus, šta bi neko voleo da uspeva. Evo, ovde ste pisali o tome ti, zwelj i Frostensen, ja mogu da se kladim da se ispunjavanje želja jednog nikako ne bi dopalo drugoj dvojici, i tako u krug.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Goribor

Post by sinisake » 01 Jul 2015, 14:30

nebojsak wrote:Jbg, na temi o Goriboru si našao da pričaš o BG i vezama, nema veze ni sa jednim ni sa drugim :D
:1:
Oni su izuzetak koji potvrdjuje pravilo. No, mi provincijalci uvek cemo mrzeti Beograd. :mrgreen:
p.s. Od 90-tih, po nekim domaćim sociološkim istraživanjima 'društvena pokretljivost' je praktično stala, društveni status i pozicija uglavnom ostaju u okvirima porodice (prenose se sa roditelja na decu...)
Zanimljivo je da je jedan provincijski bend, ni kriv ni duzan, koji su prvo Hrvati prepoznali kao (ipak!) autentican, pa su onda srpski hipsteri shvatili da tu nesto ima, izazvao ovakvu bujicu socioloskih i filozofskih analiza. :)

Da, ne zivimo u drustvu jednakih sansi, ne polazimo sa istih startnih pozicija, klasno smo podeljeni (do devedesetih mi manje-vise nismo ni imali klasnu svest, mada je crvena burzoazija uvek postojala).... samim tim - rezultati su nam drugaciji... Utoliko mi je draze sto su ovi momci, iz grada koji je jedan od simbola pljackaske tranzicije, koji bi po defaultu trebalo da budu osudjeni na propast, kao i njihovi roditelji, koliko-toliko uspjeli.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Goribor

Post by Frostensen » 01 Jul 2015, 15:49

To je ko kad navijas za Seselja da (Srbija) rasturi Haski tribunal, ali znas je lik lud. Znas da je zika krs, ali osecaj kosmicke pravde u napacenoj Srbiji (gde veci utisak ostavlja opstanak uprkos svemu od onoga zbog cega su opstajali), biva jaci. :grummel_2:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goribor

Post by nebojsak » 01 Jul 2015, 16:19

ima smisla, ali meni je ipak bolje poređenje ovogodišnje finale KLS, kad Debeli traži tajmaut pre izvođenja bacanja, bacanja kreću, sudija prekida i dolazi do zapisničkog stola, Debeli mu se unosi u facu, pauza traje jedno 5 minuta, sat se vraća, Cirbes zabada 1 od 2 i odlepljujemo se na +5 :grummel_2:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Goribor

Post by alfonso » 01 Jul 2015, 16:24

Frostensen wrote:To je ko kad navijas za Seselja da (Srbija) rasturi Haski tribunal, ali znas je lik lud. Znas da je zika krs, ali osecaj kosmicke pravde u napacenoj Srbiji (gde veci utisak ostavlja opstanak uprkos svemu od onoga zbog cega su opstajali), biva jaci. :grummel_2:
decko,preslusao sam tvoje radove koje si objavio ovde.mogu da kazem da Goriboru ni predgrupa ne bi mogao da budes.nije Goribor neki kvalitet,ali za vas su izmislili muziku

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest