Darkwood Dub

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Darkwood Dub

Post by Bluesko » 03 Nov 2012, 13:34

Odlični su, baš bih volio da čujem DD u ovom izdanjetu, još ako sviraju 'raritete' :bow: I zadnji album im je do ajaja :ziveli:

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Darkwood Dub

Post by Bojjan96 » 03 Nov 2012, 17:47

Dolaze u Ča. Moram otići da poslušam..

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Darkwood Dub

Post by Midnight Rider » 11 Jul 2013, 16:32

Da li neko moze d dodje do informacije koje su gitarske efekte DD koristili ???
Najvise me interesuje period Elektropionira??
Cuje se tu svasta,al mogu samo da nagadjam...Rocket care pomagaj :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Darkwood Dub

Post by Rocket Roll » 11 Jul 2013, 23:27

Pitao sam ih jednom, ali mi ništa nisu odgovorili. Voleo bih da znam neke detalje, ali... Jedino pretpostavljam da je "Ulazak u Harlem" Schallerov Yoy Yoy, ili neka od varijacija na temu.

http://www.youtube.com/results?search_t ... ry=0&page=

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Darkwood Dub

Post by Kill surf city » 12 Jul 2013, 00:37

IIRC, sredinom devedesetih su prasili i zoomove, bar live. :mrgreen:

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Darkwood Dub

Post by Midnight Rider » 12 Jul 2013, 00:40

Matori,ma to je 100% EHX Talking Box,mada taj YA-YA efekat koji pravi envelope filter moze da se dobije cak i preko Digitechovog Synth Waha.
A naravno da je koriscena neka ekspreshn-volume pedala kao i u vecini pesama.
EHX Talking Box od 3:00 min
http://www.youtube.com/watch?v=_BGgZ9ho07E

Ja mogu ovde da ti iznesem svoje misljenje sta su koristili,al nije kul sto nece licno da podele taj info sa nama jer sam i ja trazio preko FB i njihovog sajta,al nista.
Za raliku od Koje iz Discipline, koji ti je sve nabrojao i ispao jos veci lik nego sto ga mnogi vide.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Darkwood Dub

Post by Rocket Roll » 12 Jul 2013, 00:46

Midnight Rider wrote:Matori,ma to je 100% EHX Talking Box...
Vrlo lako moguće. Zato i rekoh - ili Yoy Yoy, ili neka od varijacija na temu.
Midnight Rider wrote:...al nije kul sto nece licno da podele taj info sa nama jer sam i ja trazio preko FB i njihovog sajta,al nista. Za razliku od Koje iz Discipline, koji ti je sve nabrojao i ispao jos veci lik nego sto ga mnogi vide.
Možda samo generalno ne odgovaraju na takva, "stručnija" pitanja - ko zna ko im uopšte i odgovara na mejlove.

User avatar
in_zion
Posts: 49
Joined: 23 Jul 2013, 14:31
Location: Valjevo

Re: Darkwood Dub

Post by in_zion » 23 Jul 2013, 16:14

Odlični su, po meni su jedan od najoriginalnijih domaćih bendova :mrgreen:

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Darkwood Dub

Post by Midnight Rider » 24 Jul 2013, 13:24

Za Exit 2004 su svi koristili procesore a ne pedale,ali uspeo sam da ove (2013) uhvatim preko videa bar deo pedala koje koristi Bambi. :bambi:
Image
Ono sto je sigurno:
BOSS V-Wah PW-10
BOSS SL-20 Slider (twin pedal)
+ 2 Hardwire Digitecha - e sad ko uspe da razazna iz sledecih slika,nek javi...meni deluje i kao neka MXR pedala levo od njih (siva sa crnim potovima),a skroz levo sam mislio da je Line6 DL4 ali ne jer on ima 6 potova a ovo cudo 4...necu da lupam al mislim da je u pitanju neki delay (jer se igrao sa samooscilacijama)
skroz unutar vrha pedalborda mu je prekidac-lopov.

Image

Image

Image

Image

Image

Sta su koristili u studiju,ko to zna...ja sam bio ubedjen da su Microsynth za Elektropionir,a eto...
:D
Last edited by Midnight Rider on 24 Jul 2013, 13:34, edited 1 time in total.

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Darkwood Dub

Post by Midnight Rider » 24 Jul 2013, 13:31

E da zaboravih...kontam da je tu i BOSS Chorus (levo od Hardwire),za Yay Yay efekat o kom smo pricali mu je dovoljna i ta Bossova Wah PW-10 pedala koja ima vise modova,pa i taj i dodatnu distorziju itd. I naravno ne pominjem da je skroz dole levo volume ili exp. pedala,mislim da je povezana na BOSS SL-20.

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Darkwood Dub

Post by Midnight Rider » 20 Sep 2013, 16:09

Malo sam bio čavrljao sa Mikijem Ristićem iz Darkwooda na temu opreme koju je Bambi koristi:

Miki Ristic

Pravo da ti kazem, ne znam ni sam, ima i par overdrajvova, digitech slicer, moj stari ruski flendzer, bosov sint bas 5, imao je line 6 dilej, onaj zeleni, sada koristi neki drugi, mozda je i on digitech, nema korus, korus je sa pojacala, roland jazzchorus.


Pa da sastavim sve da bude jasno:
BOSS PW-10 WAH
DIGITECH Hardwire CM2 tubeoverdrive (ovo je verovatno jedan od tih "par OD",pošto ima 2 Hardvajera)
DIGITECH Hardwire DL8 Stereo Delay/Looper (ovo je drugi Hardvajer najverovatnije koji je zamenio Line6.)
BOSS SYB 5 (bas sint)- verovatnije je da za njega koristi exp pedalu jer je sjajan za swells...druga opcija je za Slicer,al korisnija je za Boss SYB.
BOSS Slicer SL-20 (Očigledno je da je Miki slučajno umesto Boss napisao Digitech Slicer)
MXR 116 Fullbore Metal Dist (Jedini znak pitanja...jer pomenuo je par OD,a ta pedala mi lici na ovu...ne jasno se vidi)
FLANGER ELEKTRONIKA FL-1 (Vintage pedala koju ne bih nikad pogodio da mi čovek nije kazao)...evo video klip za nju:
http://www.youtube.com/watch?v=p9RC2zBzR1s

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest