Darkwood Dub

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Darkwood Dub

Post by Doolio » 20 Sep 2009, 02:48

nebojsak wrote:Nema nikakve veze, realno. Samo sam želeo da podelim svoju trenutnu fascinaciju koja me je spičila. Znaš ono, trenutak koji želiš da podeliš.
ahahah, pa si iskoristio trenutno najaktuelniji topic :mrgreen: :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 20 Sep 2009, 03:06

<besramni advertajzing> Za Dekija, original narodnjak. Narodnjak narodnjaka stiže </besramni advertajzing>


kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 20 Sep 2009, 03:59

ako ako si ga okačio, lepo ja kažem ne pričam napamet :D

jedino što je tempo prebrz kao neki allegro con fuoco dert, što je ok za tu klošarsku publiku, ali sumnjam da je bilo dovoljno ženskica među rajom. a brate i pevač nije lep čovek, malo se zapustio, to nije profesionalno znaš :P generalno šta bi reko Šega Brega na ovo, pa ne znam moraćemo da ga upitamo.

sve su svemu nek si ti njega okačio pa nek vam je alal.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Darkwood Dub

Post by cccira » 20 Sep 2009, 10:59

kide wrote:nego, ja često volim da kažem kako rokenrol van anglo područja ne može biti efektan na masovnu domaću publiku ako ne apsorbuje deo lokalne tradicije, tj. folk uticaje.:
A, je li, zasto ti, koji toliko zelis komercijalni uspeh (slava, denge, trebe) i koji si izucio mentalitet kriticne mase, i dalje kao put biras rokenrol? Pici brate narodnjake! Lep si decko, imas osjecaja za biznis, skandal, sta vise? Bio bi zvezda kakvu Balkan nije video od Izvorinke Milosevic :ziveli:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 20 Sep 2009, 12:22

cccira wrote:A, je li, zasto ti, koji toliko zelis komercijalni uspeh (slava, denge, trebe) i koji si izucio mentalitet kriticne mase, i dalje kao put biras rokenrol? Pici brate narodnjake! Lep si decko, imas osjecaja za biznis, skandal, sta vise? Bio bi zvezda kakvu Balkan nije video od Izvorinke Milosevic :ziveli:
nisam ja kalibar lead vokala, nemam dovoljan volumen glasa. za dobar narodnjak moraš imati glaščinu ko Hanka, Stoja, Haris, Vuča, Kebra, Halid, Aca Ilić itd. ja sam ipak samo gitaroš, mada nikad se ne zna, možda ću postati toliko očajan pa se mator prijavim za Zvezde granda kao Topalko ili Big Mama.

da, ja biram rokenrol zvuk kao svoj izraz, ali sa nekim uplivima narodnjaka. pokušaču da objasnim malo kasnije zašto.
pitanje ti je odlično i teško, zato će mi trebati jedno dva i po sata da razmislim, pa ću ti odgovoriti naravno ako Rocket dozvoli jer smo ipak na DD a ne na kide topiku :bambi:

sinisa, nema šta se izvinjavaš, Brega je dovoljno široka i duboka duša da bi nas častio piće šta god rekli o njemu. a i sam kažeš "nista nije tako dobro da bi bilo dobro", na forumu smo jbga, ne treba primati k srcu ovakve rasprave 8)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Darkwood Dub

Post by nenadnenad » 20 Sep 2009, 19:25

Vi ste bas upregli trud i talent, posto ste talentovani za razliku od nekih , da 'pljucnete' po bendu. :mrgreen:
Mene kasnije , jebiga, sramota cesto zbog pljuckanja jer su jako cesto dobri ljudi iza muzike i to rade bez nekog vestacenja, iskreno sa vecim ili manjim zarom, kolko god me nervirala mozda muzika a cesce me nerviraju samo ljudi koji to slusaju i koji na pogresan nacin to predstave ili dosadjuju na nekin nacin sa tim..ali i ta reakcija sa moje strane je , imho, losa\pogresna, ta potreba da se odma pljucne.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Darkwood Dub

Post by Bluesko » 21 Sep 2009, 15:58

nenadnenad wrote:Vi ste bas upregli trud i talent, posto ste talentovani za razliku od nekih , da 'pljucnete' po bendu. :mrgreen:
Mene kasnije , jebiga, sramota cesto zbog pljuckanja jer su jako cesto dobri ljudi iza muzike i to rade bez nekog vestacenja, iskreno sa vecim ili manjim zarom, kolko god me nervirala mozda muzika a cesce me nerviraju samo ljudi koji to slusaju i koji na pogresan nacin to predstave ili dosadjuju na nekin nacin sa tim..ali i ta reakcija sa moje strane je , imho, losa\pogresna, ta potreba da se odma pljucne.
:1:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Darkwood Dub

Post by sinisake » 21 Sep 2009, 18:48

Posto je integritet teme bitno narusen volsebnim nestankom vecine mojih postova, ja cu se potruditi da popunim prazninu (ravnu gotovo onoj koju mozemo naci na poslednjem ostvarenju ovog znamenitog sastava) te da ponovo napisem ono sto smatram bitnim, a za sta bi bila ogromna steta, sa nesagledivim posledicama, da nestane zauvek. :ziveli:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 22 Sep 2009, 11:16

samo napred siniša, imaćeš moralnu podršku tihe većine ovog foruma, i nas nekoliko glasnijih 8)

ako prof. Rollović dopušta, samo da ćiri da odgovorim na pitanje, a i da me siniša ne opominje na četu zbog toga.

znači folk rock, ritam i dert, folk'n'roll... zašto, pa zato što sam odrastao na rock zvuku počevši od Brejkersa ali živim ovde na Balkanu i ne mogu niti želim da ignorišem tu činjenicu. mislim da spoj jednog i drugog daje efektne rezultate, što pokazuje i primer Darkvuda. kao što rekoh, jedna od njihovih najboljih, svakako najautentičnijih stvari je Usamljeni hašišar sa dertom u ritmu i karasevdahom u melodiji. za tu pesmu znaju i oni koji nikad čuli nisu za Darkvude. dakle, pesma je izašla izvan ciljne grupe, fan baze, okvira stila i žanra, i postala vrednost za sebe.

nažalost puno bendova svoje najbolje stvari napravi na prvom albumu, i mislim da je šteta što nisu više istraživali u tom pravcu umesto usrane elektronike i post rocka. kapiram da je tu imao uticaja i njihov izdavač, koji je uvek bio i ostao više od medijske kuće, sa potenciranjem određenog kulturnog modela koji urbanost shvata kao sterilnost, dakle kao otklon od lokalnog etnosa i svega primitvnog i agonalnog u čoveku. vrlo nerealan pristup, koji ne uvažava socijalnu realnost. iako komercijalni medij B92 nema u svom programu narodnjake, pritom ne mislim na world music tipa Lajko Feliks, Ognjen i prijatelji, braća Teofilovići, već na ono što masa naroda voli i traži, znači glamurizovani i erotizovani neo/turbo orijental. sve druge sadržaje, koje plasiraju ostali profitno-tržišno okrenuti mediji (debilni kvizovi, reality i tok šou, serije, sport) imaju, ali ne i narodnjake. zašto, ako im je cilj što veća gledanost i cena reklamnog vremena?

toliko o DD, čisto da ne budem offtopic :mrgreen: što se mene tiče, uvek tražim izraz koji najbolje predstavlja realnost u kojoj živim i kako na mene sve to utiče. a ta realnost je vrlo šizofrena, jer dok na površini imamo privid normalnog civilizovanog života i rada, malo kad se zagrebe otkriva se boles' i muka. klinci besni i obesni, starci fizički potrošeni i bolesni (jbte, u mom tekućem tezga bendu samo meni nije ćale pokojni), a mi u mlađim-srednjim godinama šljakamo pod nehumanim uslovima, uglavnom za male pare i za najgori ljudski šljam od gazda i šefova. sve to mene asocira na neki karasevdah, na teskobu i tugaljivost, recimo na glas Muharema Serbezovskog. s druge strane, pokušavam da se probijam kroz taj živi pesak, i pičim dalje, zato idu rokerica rifovi i beat. i onda spoj ta dva osećaja.

eto, ćiro, jel dosta?

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Darkwood Dub

Post by cccira » 22 Sep 2009, 12:09

kide wrote:eto, ćiro, jel dosta?
Moze, moze...
kide wrote:i onda spoj ta dva osećaja.
Znaci nije ti sve u kinti i uspehu, planskom muziciranju koje pogadja najnize porive nasego naroda sa vizuelno-zvucnim bombonama, na cemu inace insistiras u svim raspravama ovog tipa. Ima nesto i u osjecaju, o tome ti pricam sve vreme :ziveli:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 22 Sep 2009, 12:56

cccira wrote:Znaci nije ti sve u kinti i uspehu, planskom muziciranju koje pogadja najnize porive nasego naroda sa vizuelno-zvucnim bombonama, na cemu inace insistiras u svim raspravama ovog tipa. Ima nesto i u osjecaju, o tome ti pricam sve vreme :ziveli:
ima, naravno da ima, bar za sada. ali vreme brzo prolazi...

User avatar
Helena
Posts: 50
Joined: 12 Mar 2010, 01:26
Location: Valjevo

Re: Darkwood Dub

Post by Helena » 13 Mar 2010, 13:14

Voooliiim ihhh.. Jedva cekam TrenchTown :mrgreen:

Natasa2604
Posts: 5
Joined: 10 Nov 2010, 15:57

Re: Darkwood Dub

Post by Natasa2604 » 17 Oct 2011, 22:59

ima li neko bas liniju za prostor izmedju nas?

User avatar
Cakana
Posts: 104
Joined: 01 Aug 2011, 16:45

Re: Darkwood Dub

Post by Cakana » 14 Sep 2012, 12:08

Volim da ih slušam.

Jimmy_018
Posts: 2
Joined: 02 Nov 2012, 14:14

Re: Darkwood Dub

Post by Jimmy_018 » 03 Nov 2012, 13:23

Evo da zapljunem prvi post na temi omiljenog domaceg benda. :) Beoh sinoc na koncert u domu vojske u Nisu i bilo je ... , kao i uvek.. Basista je definitivno najbolji sa ovih prostora! :cao:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest