Darkwood Dub

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Darkwood Dub

Post by ness » 17 Sep 2009, 15:47

Sto bi Fox Molder rek'o : "Istina je tamo negde..." :lol:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Darkwood Dub

Post by Nyarlathotep » 17 Sep 2009, 20:08

ja jesam silom prilika njegove epigrame. :mrgreen:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 18 Sep 2009, 16:58

sinisa, Darkvud Dab stvarno najbolje? :mrgreen:

sam si reko sa onim "ali jope" šta zapravo misliš. da ne tupimo bez veze, evo prostog pitanja i testa: kao gitarista, koga bi pre uzeo za frontmena, Igora iz Plejboja ili Vuču? razmetljivca koji se loži glumeći superstara i jebača, ili metiljavca koji falšira i deklamuje svoje dubokoumne stihove? (dobro razmisli :P )

Kris, mislim da si malo (malo) preterao sa viđenjem današnjih klinaca kao potpuno liberalnih i seksualno oslobođenih, koje ništa ne može da šokira, itd. evo, neka kažu tinejdžeri sa foruma da li je tako, ali rekao bih da i dalje postoji flert i zavođenje a to je suština aluzije. frontmen koji flertuje sa stejdža sa curicama, ali prenosi i sirovu energiju svirke da pokrene i momke, kao što to radi tata Bili Ajdol, dobijaš atmosferu žurke i sjajnu zabavu. na exitu 2006 to je bio, uz Igijev, najbolji koncert otkako exit postoji, a u publici su bile različite genaracije, ljudi iz različitih fazona i muzičkih ukusa... neprevaziđeno.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Darkwood Dub

Post by Doolio » 18 Sep 2009, 17:23

ali ti si seo u tu jednu nishu i ne mrdas odatle. postoje razliciti koncepti, to kristijan oce da ti kaze. pro-pain je odlican bend pa se njihova energija, harizma, sta god zasniva na potpuno drugim stvarima, bob marli, nik kejv, blok aut, nemam pojma, pink flojd, blablabla...sad ces ti reci da je u biti sve to isto, medjutim, jebes bit, ovde se govori o konkretnoj prezentaciji i senzibilitetu.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 18 Sep 2009, 23:29

Doolio wrote:... sad ces ti reci da je u biti sve to isto, medjutim, jebes bit, ovde se govori o konkretnoj prezentaciji i senzibilitetu.
ne, nije isto, i jesam se mrdao iz te jedne niše, ali sam se posle godina i godina vratio u tu početnu poziciju jer sam shvatio da je najbolja i najživotnija.

ne osporavam Darkvudima ni kvalitet muzike, ni poezije, samo sam rekao da je to suviše haj-brau u odnosu na početni rock impuls. jednostavno ja sam protivnik toga da se kroz rok/gitarsku postavku profuravaju visoko umetnički koncepti. da pomenem još jedan bend iz generacije 90ih koji su još gore od Darkvuda skrenuli u artizam: Presing sa Kizom Radovićem. šta li je tek taj pesnik hteo da kaže?

eto, od raznoraznih bendova koji su prošli preko domaće scene 80ih i 90ih pa do danas, Partibrejkersi ostaju bend sa najdužim trajanjem i doslednošću, a zašto? zato što se nisu gubili u eksperimentima sa formom i zvukom, nikad nisu otišli daleko od osnove rokenrola, od ritma i bluza. sve je jasno kao dan.

siniša, što si izbegao odgovor? Mumin nije bio opcija. dakle, Igor ili Vuča?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Darkwood Dub

Post by Rocket Roll » 18 Sep 2009, 23:45

Nemojte se samo ponavljati i nemojte skretati s teme.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 18 Sep 2009, 23:45

Presing sa KIzom nije prešao u artizam, nego se Kiza učaurio u pajdou. Pa je sve to prslo, naravno.

Spiking baut Darkvudz, šta znam. Ja imam težak rispekt za njih, iz par razloga. Prvo, to je verovatno jedini domaći bend sa konceptom i van standarda, a da pritom nije menjao trip kako je vetar duvao. Da, Vuča jeste maksimalno sterilan i realno najslabija tačka, da, Lav jeste tezgaroški um i ritam mašina style pipkač, ali... to je sve Darkvud Dab, takvi kakvi su. Ekipa koja u istom sastavu radi već ohoho, koja je realno pomerila neke granice sa svoja prva dva albuma (u onoj Slobinoj eri domaćih bendova koji recikliraju Brejkerse, Peperse i Koju, svi na isti šablon), muzikom koja se nikad ovde nije svirala.

Za razliku od otužnih KKN i sličnih (ovo otužni se isključivo odnosi na period posle prva dva albuma, tj odlazak Rastka u monahe i Stevino penzionisanje na bubnju), oni su nekako izgurali svoje bez trzavica, radeći svoju stvar. Od stvari preko spotova, volim kad vidim da bend zna šta radi i u čemu je. Makar im poslednji albumi bili bezveze, opet, to su oni. Uostalom, sve se vidi na kraju. Plejboji završe u naručju velikog tate Kornelija, Dža ili Bu prođu svoj vangogovski koncept sviranja svega što izađe na teveu, Deca se raspadnu pa se skupe, ovi ono a oni ovo, a ovi momci i dalje teraju svoju priču. Jbg.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 09:14

nebojsak wrote:Prvo, to je verovatno jedini domaći bend sa konceptom i van standarda, a da pritom nije menjao trip kako je vetar duvao.
ne pratim te ovde, kako nisu menjali trip kad samo na prvom albumu koji se, gotovo izvinjavajuće, zove Paramparčad, se čuje stilsko ševrdanje od daba, alter roka, folk roka, psihodelije... pa na kasnijim albumima budženje elektronike, flert sa post rockom Tortoise tipa, itd, gde ti majke ti tu vidiš muzičku doslednost i jasan koncept?
Za razliku od otužnih KKN i sličnih (ovo otužni se isključivo odnosi na period posle prva dva albuma, tj odlazak Rastka u monahe i Stevino penzionisanje na bubnju), oni su nekako izgurali svoje bez trzavica, radeći svoju stvar
čekaj zar nije veliki umetnik i visoki intelektualac Jera napustio bend? gitaroš-koji-sedi, tj. presedeo pola svirki? :zzz:
Plejboji završe u naručju velikog tate Kornelija, Dža ili Bu prođu svoj vangogovski koncept sviranja svega što izađe na teveu.
naravno to za Plejboje kako su se sasrali sam priznao. a Dža ili Bu nisu bili isti bend kad je zapalio Goksi (Goran Majkić) po meni tada na sceni s početka 90ih najbolji gitarista i viđen za naslednika Antona. mada je ostvario uspešnu naučnu karijeru kolko znam radi na univerzitetu u Hjustonu, ako to nešto znači.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Darkwood Dub

Post by Rocket Roll » 19 Sep 2009, 11:26

kide wrote:...ne pratim te ovde, kako nisu menjali trip...
"Trip" = "Ekipa koja u istom sastavu radi već ohoho, koja je realno pomerila neke granice sa svoja prva dva albuma (u onoj Slobinoj eri domaćih bendova koji recikliraju Brejkerse, Peperse i Koju, svi na isti šablon), muzikom koja se nikad ovde nije svirala."

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 19 Sep 2009, 11:53

^ ^ Izgleda da se ne kapiramo, a i bezveze se hvataš za sitnice. Itekako je moguće biti autentičan koristeći mnogobrojne pravce u svojoj muzici. Nije to isto kao kad Đule ili Sabljar ustanu, upale teve, vide šta se svira pa reše i svoju novu pesmu.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 11:55

:lol: :D

vidi vidi uključio se i gosn. Rocket Rollović, pravni zastupnik ansambla Darkvud dab.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 13:25

sinisake wrote:To nije nikakva poezija, to je poezija u pokusaju, pretenciozno nabacivanje slika i asocijacija, i katkad otuznih (dobru rec izvukoste) metafora i simbola iz arsenala bubuljicavih pesnika...
Fino to ispadne ponekad, ali daleko je to od ozbiljne, makar rok-poezije.
dobro je da si se priključio, pošto vidiš da ja popustih pod pritiskom advokata DD-a :bambi: šta ću jbga, kad ne razumem stihove mora da je to neki kvalitet koji ja ne mogu s ovo pola mozga da pojmim.
kide, nisam izbegao odgovor, odgovorio sam ti. :)
ok onda ću ja umesto tebe. dakle, biram uvek superstar/mačo izveštačenost naspram poetske i intelektualne pretenzije. ova prva je bar bliža korenima rokenrola i bar ima nekog šarma i zabave u tome.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 19 Sep 2009, 13:32

Ako ćemo o rokenrolštini i tome, DD su nastavili da sviraju i guraju svoju priču, dok se Plejboj duo udao i rešio da počne da zarađuje na rnb i pop pesmicama. Mislim, ako već pričamo o korenima i stavu.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 13:45

dok se Plejboj duo udao i rešio da počne da zarađuje na rnb i pop pesmicama. Mislim, ako već pričamo o korenima i stavu.
:bambi: molim forumaše da se ne ponavljaju i da se drže teme. hvala :bambi:

nebojša, već smo to potvrdili i ja se složio. udajom u rnb su obojica pokazali da je onaj mačo/grizimetakbebo fazon bio izveštačen tj. autoironičan, što je i siniša naglasio.

ali kažem, opet bi pre svirao s njima nego sa Darkvudima.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 19 Sep 2009, 14:04

Ma okej, najmanje sam ja pričao o muzici, DD nisu moja krigla rakije, gotivim prva dva albuma a ostalo teško mogu da slušam. Ja sam govorio o poštovanju prema opstanku benda sve ovo vreme, nije to one man projekat tipa Vna Go ili Block Out, koji menja ljudstvo po potrebi. Rispekt za likove koji su se našli i istrajali u tome.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest