Darkwood Dub

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Darkwood Dub

Post by Cortex » 19 Sep 2009, 19:13

Chika Kide, po svemu shto si pisao reklo bi se da bi ovaj bend trebalo da ti bude omiljeni i njihov novi spot pijedestal rockenrola. Jel tako? :)

http://www.visit-x.net/rammstein/

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 19:50

auu brate što mi puštaš ovakav spot dok sam na radnom mestu, pa još i jedna simpa kolegica bucka iz call centra i ja ostali sami na spratu.... :shock:

uhhh ode mi koncentracija u k.....

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Darkwood Dub

Post by Doolio » 19 Sep 2009, 19:55

sve sve, ali sinisa, prijateljski savet (nemoj da shvatis pogresno):)
mislim, previse mrznje kipti kroz tvoje pljuvanje, pljucnem i ja neki bend, ali brate, tvoje recenicne konstrukcije, ko da ih je pisao neki dopisnik NIN-a o omrazenom politicaru ili tako nesto. mislim, cak ne pises ni EKV nego EKG, jebote, pa meni se sigurno tokio hotel ne svidja mnogo vise nego tebi ekv, pa ih pisem kao tokio hotel, nemam emotivnu prazninu ako ne napisem pinokio motel ili sta god:) a govori se o nekim bendovima koji nisu zli, pokvareni ili sta god, nego rade nesto sto se tebi ne svidja ili sto smatras da je lose. plus sto nisi klinac od petnes godina, mislim, nadrkani tinejdzeri tako pricaju o profesorima koji su im dali keca or somthin:)

udahni, izdahni pa napisi lepo sta hoces da napises, pa makar to bilo nesto sto je najnecuvenije na svetu ili za sta niko nije cuo ili slutio, ali, kapiras sta ocu da ti kazem, ako samo tako rantujes licis na miodraga kuzmanovica iz sveta kompjutera:)
teroreticar knjizevnosti, nacitana, suptilna dusa, koja ume da razlikuje kvazipoetsko govno od istinskog pesnickog cveta, a ovamo... ti interpetiras stihove EKG-a (wtf!), vadis iz konteksta Koenove stihove i uporedjujes ih sa Breginim, ljutis se kad neko primeti da Vucine mudrolije nisu nista vrednije od slicnih pokusaja svih onih omladinaca koji su do dvadeset pete bili pesnici...
slagao se neko sa tobom ili ne, ovo kipti od tinejdz mudrijasenja, sve ovo mozes da kazes mnogo normalnije, mislim, ne znam, mozda sam ja jednostavno premalo urban i alternativan pa mi to deluje ko rant, ali 'kvazipoetsko govno', ekg', 'vucine mudrolije', 'omladinci koji su do dvaes pete pesnici', jednostavno mi ovo lici na blog nekog kompjuterasa od cetrnaest godina:)

kazem, nemoj pogresno da shvatis, ali mislim da bi ljudi ozbiljnije s tobom raspravljali kad bi pisao normalno, bitna je i forma. mislim, da si napisao 'pizda im materina' bilo bi manje tendenciozno, predrkano i 'vidi sto sam urbani novinar i gotivim biljanu vilimon i urosa djurica':)

pre nego sto me kide napadne sa tim da sam mlak i objektivan da se ogradim - pljuj tri puta zesce od ovog, al nemoj ga krasiti tako jebo ga ja, niko od nas nije urbana trinaestogodisnja neshvacena devojcica koja voli da cita romane, ne jede meso i plete sama svoje torbice (eto da i ja malo dam po urbanizmu :mrgreen: )
cim si ti toliko cinican, sarkastican i barokan, previse je to emotivno...covek ima utisak da ti je milan mladenovic jebo ribu ili tako nesto:)

edit:
jos jednom da ne budem pogresno shvacen, volim ja tebe:)

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 20:18

Doolio wrote:pre nego sto me kide napadne sa tim da sam mlak i objektivan da se ogradim
:D batice, drago mi je da delujem na tebe korektivno, u najavi. kidemowerman is in your head, now :evil:

naravno, cilj mi je da se preobratiš iz zarozanog arty/indie tipusa u seksi tetoviranog i nabildanog frontmena, pa da onda krenemo u rock ofanizivu i polako otkidamo deo po deo tržišta Grandu. znaš kako je, klin se klinom izbija. siniša je to odavno shvatio.

to je ozbiljna misija, da li me pratiš? zato je važno da što više rok muzičara odvratimo od podizanja obrve i elitizma, i što pre uronimo u populističko blato da se bijemo za publiku i svoje parče kolača. pripremi se, dečko :bravo:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Darkwood Dub

Post by Kristijan » 19 Sep 2009, 21:45

Ja sam se sa Darkvudima razišao od "Elektropionira", nije ih spaslo ni što je to ime jedne od mojih omiljenih konstruktor igračaka iz detinjstva :) Ipak, prema njima gajim poštovanje koje se ne bazira na mom subjektivnom utisku o njima, nego gledam scenu i kapiram da je za razvijenu scenu (ili makar scenu u razvoju) prekopotrebno da ima i takve bendove. Naša scena je prilično monotona i jednolična, i ne kažem da su Darkvudi ta pokretačka sila koja scenu čini vanredno zanimljivijom, ali definitivno dodaje još neku boju na paletu. Iako nisam fan, ne bih omalovažavao njihov rad. Svakako je sve što je izloženo javnosti podložno kritici, ali mislim da je nepravda baš povraćati po Darkvudima, a toga je ovde bilo onako oho-ho...

U krajnjoj liniji, tema je u ispravnom podforumu, alternativa. Kako je onda tema dobila ovaj divljački zaokret, i kako je u priči o alternativnom bendu uopšte došlo do toga da se pretresa da li frontmen mora da bude opaki jebac koji i izlazi na scenu samo da odmeri koje cice iz prvog reda treba da dobiju backstage pass? Darkvudi nikad nisu bili mainstream, i sve što su radili ih je držalo podalje od mainstreama (da li slučajno ili namerno, to ne bih raspravljao), tako da ne vidim zašto se od njih očekuje da se ponašaju kao deo mainstream scene. Zar to ne bi bilo malo šizofreno?

Ono što mene zabrinjava jeste ta isključivost kojom je preplavljena ova diskusija. Dakle frontmen koji ne ide naokolo sa isukanim palamarom ne sme da bude frontmen. Šta je sledeće? Padaju mi razni bizarni primeri na pamet, jer kad se to zakotrlja na ovaj način, ništa ne treba više da nas iznenađuje. U priči o muzici koja se ne izučava na univerzitetu, i ne stvara se po nekim "betoniranim" modelima, zaista je iznenađujući toliko skučen pogled. Mislim, baš nije rokerski :lol:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Darkwood Dub

Post by Kristijan » 19 Sep 2009, 22:37

sinisake wrote:mislim da bas niko nije povracao po Darkvudima
OK, da ne teramo mak na konac oko nomenklature. Smatram da je više no jednom prosto omalovažavan njihov rad, i da su kometari dosta neukusno prevazilazili jednu zdravu "za i protiv" atmosferu.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 23:29

Kristijan wrote:... i da su kometari dosta neukusno prevazilazili jednu zdravu "za i protiv" atmosferu.
Krisa za moderatora! :bravo: :bravo: :bravo:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 19 Sep 2009, 23:35

Jepte se, artisti i cock rockeri. Šta ja da kažem oko svega toga, kao ultimativni anti lik i panker :)

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 19 Sep 2009, 23:49

šta da kažeš? ništa, naravno, jer živiš svoj muzički trip od danas do sutra. tebe ne zanima ni slava ni novac, a sa stilom muzike koju sviraš si se obadva unapred odreko. bez većih ambicija, nije ni čudo što si opušten u celoj priči. blago tebi, zavidim ti 8)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by frkadela » 20 Sep 2009, 00:34

Evo i ja malo da kontriram, ako nije problem:

- Plejboj mi je i dalje zakon jer mi se hebe ko je koga oženio (oni su, kao i ostatak naše rok scene, "pravi rokeri" samo na bini)

- KKN je sve bolji i bolji bend. Volim ja njihove stare radove, ali su konačno sazreli, odrasli, šta god...

- Darkvud Dab nije nešto. Mislim, momci super sviraju i volim da ih čujem (uživo i kod kuće), ali nisam u to fazonu da previše otkidam na njih. Što se tiče tekstova,

- više volim Kojine "mantre", nego njihovu filozofiju. Takođe je važno napomenuti sledeće:

- Disciplina je, kao i KKN, sve bolja i bolja. Dalje,

- sviđa mi se Sinišin stil pljuvanja po bendovima i obožavam da čitam Uroša Smiljanića (jako su slični, mada bih ovog drugog posle nekih tekstova najradije prebio).

- Kide je u pravu u svom tumačenju rokenrola, a Kristijan griješi kada kaže da bend koji nam se ne dopada ne smijemo i ne možemo da zatrpamo g****ma.

Eto... To je jednostavno tako. Nemam neke argumente, ali ne možete dokazati da nisam u pravu. :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 20 Sep 2009, 00:48

frkadela wrote: KKN je sve bolji i bolji bend. Volim ja njihove stare radove, ali su konačno sazreli, odrasli, šta god...
Bemliga, to nije KKN. MC Oliver se vratio iz US, poželeo da nastavi po starom, izmolio bivše članove benda da nastavi pod tim imenom i to je to. Nema Rastkovih ideja i harmonija, Racovih peglanja basom, Stevinih gruvčina i Prcine trube i pratećih vokala. Samo trip jednog egomanijaka da po svaku cenu ostane popularan.

Da ne tupim o tome i pokušam da ostanem fokusiran na muziku - ne vredi. Kao što rekoh, to je očajnički pokušaj jednog čoveka da ostane u žiži. Izdavanje za Tijanića je samo jedan od dokaza.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by frkadela » 20 Sep 2009, 00:53

nebojsak wrote:
frkadela wrote: KKN je sve bolji i bolji bend. Volim ja njihove stare radove, ali su konačno sazreli, odrasli, šta god...
Bemliga, to nije KKN. MC Oliver se vratio iz US, poželeo da nastavi po starom, izmolio bivše članove benda da nastavi pod tim imenom i to je to. Nema Rastkovih ideja i harmonija, Racovih peglanja basom, Stevinih gruvčina i Prcine trube i pratećih vokala. Samo trip jednog egomanijaka da po svaku cenu ostane popularan.

Da ne tupim o tome i pokušam da ostanem fokusiran na muziku - ne vredi. Kao što rekoh, to je očajnički pokušaj jednog čoveka da ostane u žiži. Izdavanje za Tijanića je samo jedan od dokaza.
Džaba, meni se sviđa. :)

U pravu si što se tiče Raca, njegov bas upadljivo nedostaje u pjesmama, ali ostalo, po mom mišljenju, nije toliko loše koliko ti potenciraš. :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 20 Sep 2009, 00:55

Nije loše, samo nema pesama ni muzike. Ostalo je ok. Verovatno se i prodaje.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by frkadela » 20 Sep 2009, 00:57

nebojsak wrote:Nije loše, samo nema pesama ni muzike. Ostalo je ok. Verovatno se i prodaje.
Čini ti se.

Volim ovakve konstruktivne rasprave. :D

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Darkwood Dub

Post by muki17 » 20 Sep 2009, 01:00

Volim ovakve konstruktivne rasprave.
haha veoma su konstruktivne :mrgreen: :ziveli: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest