Darkwood Dub

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by frkadela » 20 Sep 2009, 01:07

muki17 wrote:
Volim ovakve konstruktivne rasprave.
haha veoma su konstruktivne :mrgreen: :ziveli: :ziveli:
To što ti misliš da su ove rasprave konstruktivne ne znači da Darkvud Dab nema dobre tekstove. ::ranting::

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Darkwood Dub

Post by muki17 » 20 Sep 2009, 01:08

frkadela wrote:
muki17 wrote:
Volim ovakve konstruktivne rasprave.
haha veoma su konstruktivne :mrgreen: :ziveli: :ziveli:
To što ti misliš da su ove rasprave konstruktivne ne znači da Darkvud Dab nema dobre tekstove. ::ranting::
nisam ni pominjao DD :D ..ali nisu moj tip ,jbg...ne volim,ali postujem..a i nemam argumenta da ih pljujem,kad nabavim.ocekuj me :mrgreen:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by frkadela » 20 Sep 2009, 01:11

muki17 wrote:nisam ni pominjao DD :D ..ali nisu moj tip ,jbg...ne volim,ali postujem..a i nemam argumenta da ih pljujem,kad nabavim.ocekuj me :mrgreen:
Jesi, jesi! Znam ja da čitam između redova! :lol:

Ok, znaš đe možeš da me nađeš. 8)

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 20 Sep 2009, 01:14

nebojsak wrote:MC Oliver se vratio iz US...
pretty fly for a white guy? on i Nemanja Kojić Kojot sa tripom da su Jamajčani u dušu, samo igrom sudbine rođeni u Bg. ima li šta smešnije od belaca koji bi da su crnci? :D

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Darkwood Dub

Post by muki17 » 20 Sep 2009, 01:15

frkadela wrote:
muki17 wrote:nisam ni pominjao DD :D ..ali nisu moj tip ,jbg...ne volim,ali postujem..a i nemam argumenta da ih pljujem,kad nabavim.ocekuj me :mrgreen:
Jesi, jesi! Znam ja da čitam između redova! :lol:

Ok, znaš đe možeš da me nađeš. 8)
:lol: :lol: :ziveli: ...Image

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 20 Sep 2009, 01:20

^ ^ Haha, brao, moja omiljena elaboracija. Svaka čast. Ništa gadnije od toga. Slušati rođene beograđane kako pokušavaju svoj trip da predstave na loše interpretiranom slengu jezika na kome ne razmišljaju, niti su ga ikad okusili. Đaba đaba zajon đaba revolušon gandža aj vont sam lajt mi fil đaba đaba. Eto ti lakmusa autentičnosti.

Odo da snimim svoj autentični world music tadžikistanski rif u Logicu, imam neke ideje za tekst preko, samo da izguglam.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by frkadela » 20 Sep 2009, 01:24

nebojsak wrote:^ ^ Haha, brao, moja omiljena elaboracija. Svaka čast. Ništa gadnije od toga. Slušati rođene beograđane kako pokušavaju svoj trip da predstave na loše interpretiranom slengu jezika na kome ne razmišljaju, niti su ga ikad okusili. Đaba đaba zajon đaba revolušon gandža aj vont sam lajt mi fil đaba đaba. Eto ti lakmusa autentičnosti.

Odo da snimim svoj autentični world music tadžikistanski rif u Logicu, imam neke ideje za tekst preko, samo da izguglam.
Čini mi se da ima tema o jeziku na kome pišemo pjesme. Ja sam isključivo za srpski, jedino tada pjesma može da liči na nešta.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Darkwood Dub

Post by Doolio » 20 Sep 2009, 01:53

A, prika, mi se bas ne slazemo po pitanju stila, primetio sam. Ali nije to kraj sveta, jbg. Ne moramo sa svima komunicirati, niti se svakome dopasti, ne moramo ''sa svima biti dobri''.
ne razumem ovo. mislim, nadam se da ne razumem, jer meni ovo lici na 'odjebi' recenicu. a meni stvarno nije bila namera (kao sto sam sto puta napomenuo u postu) da te prozivam ili provociram nego sam ti skrenuo paznju na nesto sto mi se ucinilo da ne valja. jel to toliko strasno i toliko tabu i no-no i ulazenje u licni prostor, sta li? mislim, imam totalno kul namere, ono, druzimo se na forumu i skrenem ti paznju na nesto (kao sto i ti meni smes i mozes) i ti kao 'pa dobro, ne moramo sa svima biti dobri'. mislim, lol, maltene mi se cini da nisi uopste ni razmislio o onome sto sam napisao nego odma lupio 'sta on tu meni koji moj' reply. ja shvatam da je ovo net i da svi ovde 'drzimo do sebe' i tako to (ovo pricam bez sprdnje i ironije, opet napomena, da se osiguram), ali zasto imati gard i mamojebski stav prema meni kad znas da blejimo na forumu i pricamo sto godina i kul smo? cemu ta besmislena odbrana...
Hvala na savetima, ali ne mogu sad radikalno da menjam stil, pod stare dane, cak i da hocu.
fair enough, opet kazem, nisam te prozivao, skretao sam paznju i to zbog toga sto mislim da ce tebi biti gotivnije u diskusiji (jer neces izazivati 'kako ti to meni tako konju' reakcije).
Citas NIN? I ja sam, dok me politika jos zanimala i dok nisam video da su zapravo najperfidnije udbasko glasilo. Sta ja znam... Tijanic je bio mnogo radikalniji, dok je radio za njih.
za nin sam lupio, citao sam nin fakultativno za vreme slobe, posle sam izgubio i interesovanje i viziju i energiju za takvu vrstu fiskulture:)
naravno, cilj mi je da se preobratiš iz zarozanog arty/indie tipusa u seksi tetoviranog i nabildanog frontmena, pa da onda krenemo u rock ofanizivu i polako otkidamo deo po deo tržišta Grandu.
ahahah:)
kolko ti mene ne poznajes, to je strasno:) a opet, razumljivo jer se, zapravo, ne poznajemo:)
vec sam seksi i tetoviran (i celav!), a bildanje je u procesu, tako da ono:)

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 20 Sep 2009, 02:13

a znači nisi daleko od mačo tipa frontmena? još bolje, da ne moramo siniša frka dela i ja da te bijemo i prevaspitavamo. bićeš ti blago nama propisna mediska kurava, sa sve gostovanjima po tok šouovima i ako treba karanjem onih voditeljka kamenjarki. ima da stalno šetaš kožne hlače i kaubojke. sve zbogradi promocije benda. ako budeš vrdao prebićemo te, a ponekad i bez razloga čisto preventivno.

platićemo i ovim par novinara koje znam naručene članke, malo reklame ovda onda pa da padne neko nabadanje sa Nikolom Rokvićem, šatro prebiješ ga, pa onda fazon natero si malog Milana plavušana zvezdicu Granda na sodomiju, itd, padaju tužbe šta znam...

ma imam celu strategiju marketinga osmišljenu, jebomater što bi ga i Najarla bolje smislio :ziveli:

ali ljudi ozbiljno, mora se nešto preduzimati, pa nemože se boriti sa Grandom za tržište sa nekim arty farty Vuča nastupom, ne ide jebiga, mora to sirovije puno da bude. moramo gledati širu sliku.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Darkwood Dub

Post by Doolio » 20 Sep 2009, 02:16

da ne moramo siniša frka dela i ja da te bijemo i prevaspitavamo. bićeš ti blago nama propisna mediska kurava
alo alo, nismo bas piskili u istom pesku jebiga...zezamo se i sve je to krasno dok ostaje na tome. e kad smo to sredili: sto se frontmenstva tice, nisam maco frontmen, vise sam nesto izmedju zaka de la roche, 2paca i djordja balasevica, pa ti to shvati kako oces.
ali ljudi ozbiljno, mora se nešto preduzimati, pa nemože se boriti sa Grandom za tržište sa nekim arty farty Vuča nastupom, ne ide jebiga, mora to sirovije puno da bude. moramo gledati širu sliku.
sve ima svoje, to je sve sto cu reci. (ne podnosim darkvude, ne mislim na njih)
bili ajdol je bili ajdol zato sto je bili ajdol, ali je isto tako i dejvid gilmor dejvid gilmor zato sto je dejvid gilmor. sve ima svoje.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 20 Sep 2009, 02:23

Doolio wrote:alo alo, nismo bas piskili u istom pesku jebiga...zezamo se i sve je to krasno dok ostaje na tome.
eto, već si ustuknuo... c cc slaba vajda od tebe za šou biznis moj brajko, sla-ba... :grummel_2:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 20 Sep 2009, 02:28

U međuvremenu, dok vi mrsite, ja vas kupujem ovim klipom. Savršenstvo gitara upakovano u prijemčivi jezik komercijale, leglo kao dupe na nošu za ovaj forum. Ko ne razume gitarsku buku, ne razume Srbiju.


User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Darkwood Dub

Post by Doolio » 20 Sep 2009, 02:34

ne znam zasto meni u operi ne radi kliktanje po embedovanim klipovima...u svakom slucaju, naravno da znam pesmu i super je. jedino sto ne znam sta si teo da kazes tim klipom i kakve veze ima sa darkvudima:)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Darkwood Dub

Post by nebojsak » 20 Sep 2009, 02:43

Nema nikakve veze, realno. Samo sam želeo da podelim svoju trenutnu fascinaciju koja me je spičila. Znaš ono, trenutak koji želiš da podeliš.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Darkwood Dub

Post by kide » 20 Sep 2009, 02:46

kako nema veze, pa i DD su na prvom albumu imali taj nojzi mid part pre povratka u refren, sečaš "samo ptice, samo pticeeeee..."
jebote kad čujem ove umetničare sa mrljavim drajvom i kržljavim solažicama na đitri, ne mogu tolko brzo da odjurim do klonje kolko mi se prisere :cry:

nego, ja često volim da kažem kako rokenrol van anglo područja ne može biti efektan na masovnu domaću publiku ako ne apsorbuje deo lokalne tradicije, tj. folk uticaje. kod nas naravno Dugmići su krunski dokaz ove tvrdnje, ali evo gde se susreću Šega Brega (tako ga ja od milja zovem) i recimo Darkvudi i Plavi orkestar. koje su najpoznatije stvari ova dva benda, njiovi najveći hitovi - Usamljeni hašišar i Suada. a šta su te pesme u svojoj ritmičko melodoijskoj osnovi? narodnjaci.

šta još da kažem, ko ima uši da čuje i mozak da pojmi, sve mu je jasno :1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest