Rogobat - nova stvar

Moderator: Trooper

Post Reply
druggun
Posts: 17
Joined: 02 Mar 2014, 16:01

Rogobat - nova stvar

Post by druggun » 07 Jun 2015, 12:22

6. pesma pod firmom Rogobat
https://www.youtube.com/watch?v=1fZ7VPZ ... ture=share
Krajnje je zanimljivo odsustvo bilo kakvih komentara do sada... A posle svi kukaju o stanju na "sceni". Prioritet je, ipak, uvlačiti se u anuse afirmisanih autora. Živela hipokrizija! Sve u svemu, oduvek sam tvrdio da neretko boljih i opuštenijih likova ima među "umetnicima" sa Ibarske, nego među 80% pripadnika "urbane" ekipe. :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Rogobat - nova stvar

Post by Kristijan » 07 Jun 2015, 12:57

Врло је распрострањена појава да људи радије не кажу ништа када им се нешто не допада. Будући да људи који се баве креативним активностима у великом проценту нису баш спремни да чују критику, односно да на критику не реагују сјајно, онда и не чуди то да су људи уздржани када треба да саопште мишљење које би могло да изазове непријатне разговоре.

Видиш, тебе љути и сама чињеница што нема коментара, па ја рецимо не смем ни да замислим како би реаговао на коментаре који ти нису баш пријатно легли.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Rogobat - nova stvar

Post by Kristijan » 07 Jun 2015, 13:20

Но хајде да пробамо...

Мени се ваши текстови не допадају. Не улазим у тематику. Једноставно су недорађени, имају неку наивну ноту.

Онда имам проблем са вокалом, јер мислим да се превише форсира нижи регистар у коме овај глас не звучи убедљиво. Да баритон пева бас - то може у хору да прође, али када пева један глас ту се много осећа недостатак снаге, више излази топао ваздух него тон. Мени је јасно зашто вокал ово ради, нема меку боју гласа, него поприлично реску, и онда у његовом слушном апарату делује као да му глас режи, и да је довољно убедљив. Можда треба више да вежба са микрофоном, да може себе и код куће да чује као да себе слуша из позиције публике.

Песме су по мом мишљењу сувише равне, чује се да има ту сад неких хармонских заокрета који наговештавају некакав други део песме, али се заправо у песми не деси ништа, нема довољно динамичког распона, песмама углавном фали онај део који треба да искочи, да се истакне. Пређе глас у виши регистар, али се генерално у музици не деси нешто што указује да постоји неки занимљив драмски дијапазон. То је оно што могу да кажем онако "занатски".

Извини, мени ово што ви радите баш није оставило упечатљив утисак. Има потенцијала за надоградњу, али мислим да у овом тренутку нисте спремни да пружите озбиљан допринос музичкој сцени, треба више да се ради.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rogobat - nova stvar

Post by sinisake » 07 Jun 2015, 17:40

Volete Blok aut, mozda malo vise no sto bi trebalo? :wink:
:1: na ovo sto je Kristijan rekao. Dodao bih jos da solo gitarista pripazi na vibrato i bending, jerbo je malo out of tune, sto bi reko Ingveta. I, da, pesma je, jednostavno, preduga.

Novi dan se crni.
Ne treba vam ovo (i varijacije na ovo) u tekstovima. Isforsirani mrak ne deluje ubedljivo. :)

druggun
Posts: 17
Joined: 02 Mar 2014, 16:01

Re: Rogobat - nova stvar

Post by druggun » 07 Jun 2015, 18:49

Sjajno. Necu komentarisati komentare, hvala sto ste odvojili vreme. Rekao bih da ste se bar trudili da analizirate, sto je samo po sebi super. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest