Tool

Moderator: Trooper

Post Reply
parabola
Posts: 6
Joined: 06 Jan 2007, 00:38

Tool

Post by parabola » 06 Jan 2007, 16:29

...

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 06 Jan 2007, 16:45

ovaaaaaaaaaaaaaj... lol?

:)

pa ajde ja da zapocnem..sta mislite o zadnjem albumu? Ocekivanja su bila velika, a koliko cujem, puno ljudi se razocaralo..

Meni su i dalje na istom, visokom nivou..bez trunke razocarenja..
(zoli, cekam te ovde ;) :*)

parabola
Posts: 6
Joined: 06 Jan 2007, 00:38

Post by parabola » 06 Jan 2007, 21:35

Pa znas kako...POSLE 5 GOD CEKANJA mislim da je moglo i bolje(primer LATERALUS)...vidi se da su dosta poradili na produkciji...mada ipak to nije njihova karakteristika...i ne svidja mi se maynardov promukao vokal...ali kao sto rekoh svaki njihov album je remek delo...vicarious je definitivno naj pesma... :twisted:

User avatar
Inngwar
Posts: 23
Joined: 02 Feb 2007, 19:41
Location: Belgrad

Post by Inngwar » 02 Feb 2007, 19:55

Uff... mislim da si malo prebrzo odgovorio...
Slazem se da je Lateralus neprevazidjeno remek delo ali da vicarious najbolja pesma na albumu... Ne bih rekao... Ja sam odusevljen albumom , definitivno su evoluirali u odnosu na Lat...

Moja omiljena pesma sa 10.000 je Rosetta Stoned...

User avatar
vg78
MF veteran
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2006, 11:11
Location: Ada
Contact:

Post by vg78 » 02 Feb 2007, 20:25

Ahh Rosetta Stoned...
A odmah zatim The Pot.
Po meni veoma interesantan album. Redak primerak prefinjenosti.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 03 Feb 2007, 17:51

"Fanovi znaju da mi sviramo za sebe, i to se njima svidja...tako da cemo da nastavimo to da radimo" rekao je Maynard

Po meni ima previse tih mantri na albumu. Ali te prave pesme...pa..ja mislim da su sa pesmama postavili novu granicu. Savrsenstvo!! Uvek sam voleo Tool. Aenima i Lateralus su mi najjaci albumi bili...ali ovo je nesto novo. nije toliko drugacija kao sto ljudi pricaju, to jesu oni.

Sto se vokala tice...sve je bolji i bolji...ne kontam kako mislis promukao O_o

Naravno...Najjace pesme su "Jambi" "Vicarious" "The pot" bar meni :P

Ne znam da li ste culi, ali postoji jedan fora sa ovim albumom...ne secam se tacno koje pesme, ali mogu da se sklope 3 pesme, i ispada kao jedna..
2 pesme se nastavljalju jedna na drugu, pa se to preklopi sa trecom, i dobijamo bend od 8 ljudi :)

I jos nesto, jel neko video original izdanje?To morate videti!!!!

User avatar
Inngwar
Posts: 23
Joined: 02 Feb 2007, 19:41
Location: Belgrad

Post by Inngwar » 03 Feb 2007, 18:11

Imam ja original izdanje... Sa lupama, strava je...
Nego bas me interesuje , koje su to pesme u pitanju?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 03 Feb 2007, 23:48

E ne znam tacno...sad cu da trazim po netu po 50. put x)

Anonymous wrote:
> I didn't know if you people knew this. But, If you burn both Viginti Tres followed by Wings for
> marie .. Then, play that track as one with 10,000 days as another track and play both at the
> same time, Both Wings for Marie AND 10,000 days sync ! It is incredible ! It is like an 8
> piece band but it all FLOWS ! It flows like one song.. It is the most unique and incredible
> thing I have ever heard in my life.. BadA$$ ! The vocals, drums, the guitar riffs, everything
> flows ! Both songs get heavy at the same point at 9 minutes and 14 seconds in, it is magical !

http://spo0nman.blogspot.com/2006/05/mo ... -days.html

evo :)

User avatar
Inngwar
Posts: 23
Joined: 02 Feb 2007, 19:41
Location: Belgrad

Post by Inngwar » 04 Feb 2007, 05:31

e pa da , istina je...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 20 Feb 2007, 19:17

meni je super novi album, ne vidim zasto bi se ljudi razocarali kad je potpuno 'toolast', jedino sto je mejnard malo istripovo s glasom, ali meni odgovara. bila mi je najjaca vicarious, sad mi je the pot...

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Post by bokidjole » 02 Mar 2007, 17:36

Tool je cool :) Ima pravo onaj koji je rekao da smaraju s onim "mantrama", to je zanimljivo mozhda dva puta, posle toga samo zhelim jebene pesme bez zujanja od pet minuta pre svakog rifa ... Vicarious je strava... Inache najvishe volim Schizm Eulogy i Parabolu.. APC mi je deset klasa gori od toola

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 03 Mar 2007, 02:59

pa nije apc toliko los u tom smislu sto nije kopija tula, meni je jako drago sto postoje, zato sto volim tulast zvuk, a apc ima to i dodaje neke nove momente...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 03 Mar 2007, 17:43

APC je meni kul bas zato sto je toolast ali je neki malo drugaciji fazon :)
respect svakako x)

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Post by sinnerboy » 13 Dec 2007, 10:57

zolideathmetal wrote:"

Ne znam da li ste culi, ali postoji jedan fora sa ovim albumom...ne secam se tacno koje pesme, ali mogu da se sklope 3 pesme, i ispada kao jedna..
2 pesme se nastavljalju jedna na drugu, pa se to preklopi sa trecom, i dobijamo bend od 8 ljudi :)

I jos nesto, jel neko video original izdanje?To morate videti!!!!

wings for marie i 10 000 days idu jedna na drugu..ista spika kao parabol/parabola...albumart je prebolestan jedino što boli glava kad se predugo gleda kroz one očale... 8)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 14 Dec 2007, 02:35

odrastao sam na njima, ali po meni, danas nisu ni senka nekadasnje moci.
nije samo stvar u svirci, koja je ostala na visokom nivou, iako su poceli bolesno da se ponavljaju i sami od sebe kradu rifove.

stvar je sto su TOOL nekada bili olicenje tvrdog gitarskog andergraunda, ali su presli granicu, napustili viziju i stali pod sisu muzickih izdavaca, producenata, novinara... nekako, meni licno, blizi su Madoni nego ranom TOOLu. govorim samo o fancy celebrity pristupu, o Kinanovoj bozanskoj sposobnosti da sere ko foka i to ne pojede, o tom untouchable fazonu, kao bogovi smo.

jebiga, na metak ni Lenon nije bio otporan.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest