Tool

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tool

Post by Duane » 20 Apr 2009, 11:55

Schweinsteiger! wrote:Da li je jebeno moguce da ima vas koji satro volite TOOL i serete tu,kao vi nesto kritikujete,dobri ste poznavaoci
prilika pa sebi BRE dozvoljavate mnogo! TOOL ne sme da se kritikuje negativno.


Who are you to wave your finger?
Fuckin' hypocrite.

Hristos voskrese braco i sestre Srbi!
vaistinu voskrese... ovaj prvi deo posta cemo preskociti... radije...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tool

Post by Kristijan » 20 Apr 2009, 12:40

Hajde da ne preskačemo, pošto meni treba prevod za taj prvi deo, blage veze nemam šta je čovek hteo da kaže.

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Tool

Post by AllHopeIsGone » 26 May 2009, 12:54

Tool je skolski primer amaterizma u muzici ako gledamo Lateralus i 10.000. Aenima je odlicna, ima sta vise sjajnih momenata. Opiate je dobar. Undertow vlada!
To sto su vremenom poceli da prave pesme od 57 minuta koje imaju 224 teme nema nikakve veze sa progresijom. Megalomanski pristup stvaranju muzike je vise prijao Boney Tyler. Harmonija je skoro pa jadna, dosadna neizdrzivo, siromasna. Opet kazem, ono sto su znali da rade dobro, uradili su na Undertow-u, tako se pravi sasvim solidan rock album. Ono sto je kod Tool-a ipak za svaku pohvalu su Maynardov-i textovi. Ponekad malo kenja, al' je dosta dobar uglavnom. Na svakom albumu ima dobrih pesama. al' nalaze se na terenu ciji reljef bas i ne poznaju. Od pesama bih istakao Cold and Ugly, Jerk Off, Sober, Bottom, 4*, Eulogy, H, Jimmy, Push It, The Patient, Parabol, Ticks And Leeches, Reflection. Sa 10 000 nista mi se ne svidja, anti-evolucija muzike u svakom pogledu. Ako vam se slusa nesto kvalitetno sto lici na 10.000 uzmite Led Zeppelin, bilo koji. Hocete progresivnu rock muziku? Messhugah je tu, Deftones, Bjork, Radiohead. :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Tool

Post by cccira » 26 May 2009, 15:04

AllHopeIsGone wrote:Tool je skolski primer amaterizma u muzici ako gledamo Lateralus
Sve moz da kazes al da je lateralus primer amaterizma :krstise:
AllHopeIsGone wrote:... Undertow-u, tako se pravi sasvim solidan rock album
U tome je i poenta. Tool nije rock bend ;)

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: Tool

Post by nemanja_cs » 26 May 2009, 16:55

AllHopeIsGone wrote:Tool je skolski primer amaterizma u muzici ako gledamo Lateralus i 10.000. Aenima je odlicna, ima sta vise sjajnih momenata. Opiate je dobar. Undertow vlada!
To sto su vremenom poceli da prave pesme od 57 minuta koje imaju 224 teme nema nikakve veze sa progresijom. Megalomanski pristup stvaranju muzike je vise prijao Boney Tyler. Harmonija je skoro pa jadna, dosadna neizdrzivo, siromasna. Opet kazem, ono sto su znali da rade dobro, uradili su na Undertow-u, tako se pravi sasvim solidan rock album. Ono sto je kod Tool-a ipak za svaku pohvalu su Maynardov-i textovi. Ponekad malo kenja, al' je dosta dobar uglavnom. Na svakom albumu ima dobrih pesama. al' nalaze se na terenu ciji reljef bas i ne poznaju. Od pesama bih istakao Cold and Ugly, Jerk Off, Sober, Bottom, 4*, Eulogy, H, Jimmy, Push It, The Patient, Parabol, Ticks And Leeches, Reflection. Sa 10 000 nista mi se ne svidja, anti-evolucija muzike u svakom pogledu. Ako vam se slusa nesto kvalitetno sto lici na 10.000 uzmite Led Zeppelin, bilo koji. Hocete progresivnu rock muziku? Messhugah je tu, Deftones, Bjork, Radiohead. :)
daaa li si bre luuud, pa ti covece nemas pojma, nije smisao Toola u progresiji i rokanju i krljanju i drljanju. Tool je covece progresivna institucija, oni su stavise evoluirali od rokera do ovoga sto su danas i danas su daleko bolji. pa pogledaj pojedinacno svakog clana sta rade: pogledaj danny carey-a sta covek svira, kakve ritmove, poliritmija puca na sve strane, pa to ne radi svako. pogledaj mejnardove tekstove,pogledaj sta svira dzastin, kakve su mu melodije, covek je kicma Toola, sve melodije uglavnom on svira... pa pogledaj onda sve zajedno kad se skupi, celu konstrukciju. cooovece. harmonija jadnA? lol ne znam sta ti slusas, sudeci po preporukama [meshuga itd] kapiram da si neki metalac teshki, ne mozes da poredis cepeline i Tool, kao ni meshugu i tool... ne bih da vredjam metalce i vezano za to sve, ali braaaate....
kao sto je rekao cccira, tool nije rok bend. a nije ni progresiv. a nije ni metal. pa ti razmisli 8)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 26 May 2009, 22:06

Sto se Toola tice, to je jedinstven bend koji niko nece moci dostojno da kopira.

Sto se 10,000 Days-a tice, mislim da je album muzicki kvalitetan, mada nije evoluirao previse u odnosu na Lateralus. Mada tesko je prevazici takav album. Ne verujem da ce ikad postojati album kao sto je Lateralus. Druga stvar sto mi se ne svidja kod 10,000 days-a je to sto ima 7 pesama + 4 audio kolaze. Msm ja nemam nista protiv audio kolaza, ali 7 pesama je mala cifra. Iako neke pesme traju preko 10 minuta (mada bi bilo bolje kad bi neke bile krace). Sve su kvalitetne, i celim albumom vlada ta neka jedinstvena i na cudan nacin plasljiva atmosfera. Sto se pesama tice, ne bih mogao izdvojiti previse ni jednu. Vicarious je odlicna pesma, verovatno i najbolja, Jambi je sasvim OK, Wings For Marie + 10,000 days zajedno traju oko 17 minuta, mada iako su spore pesme, uzivam u njihovoj atmosferi. The Pot je sasvim fina pesma, bas je odlican. Rosetta Stoned je po meni nekako najbrutalnija na dobar nacin. Jako dobra pesma ali predugo traje. Right in Two je sasvim ok. I to je to. to je album na koji smo cekali 5 godina.
Da je izasao na primer 2-4 godine posle Lateralusa, verovatno bih se odusevio.
Ali momci iz Toola su imali puno vremena a napravili su malo materijala.
ukupan utisak: ODLICAN ,ali album je mogao da bude mnogo bolji.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 26 May 2009, 22:08

daaa li si bre luuud, pa ti covece nemas pojma, nije smisao Toola u progresiji i rokanju i krljanju i drljanju. Tool je covece progresivna institucija, oni su stavise evoluirali od rokera do ovoga sto su danas i danas su daleko bolji. pa pogledaj pojedinacno svakog clana sta rade: pogledaj danny carey-a sta covek svira, kakve ritmove, poliritmija puca na sve strane, pa to ne radi svako. pogledaj mejnardove tekstove,pogledaj sta svira dzastin, kakve su mu melodije, covek je kicma Toola, sve melodije uglavnom on svira... pa pogledaj onda sve zajedno kad se skupi, celu konstrukciju. cooovece. harmonija jadnA? lol ne znam sta ti slusas, sudeci po preporukama [meshuga itd] kapiram da si neki metalac teshki, ne mozes da poredis cepeline i Tool, kao ni meshugu i tool... ne bih da vredjam metalce i vezano za to sve, ali braaaate....
kao sto je rekao cccira, tool nije rok bend. a nije ni progresiv. a nije ni metal. pa ti razmisli 8)


SHVATI GA. COVEK SLUSA SLIPKNOT
:D

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: Tool

Post by BaalBehrit » 27 May 2009, 14:05

Dobro, i Slipknot je dobar bend, ali dečko lupeta...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tool

Post by Duane » 27 May 2009, 14:52

jel znate da tocak voli tool? ozbiljno... :D ja vidjo nedje na netu... kaze za njih i APC da su najbolji moderni rock bendovi...






a mislim da adam jones moze da odsvira bisku 2 unazad :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Tool

Post by cccira » 27 May 2009, 15:09

Duane wrote:jel znate da tocak voli tool? ozbiljno... :D ja vidjo nedje na netu... kaze za njih i APC da su najbolji moderni rock bendovi...
wickeed :metal:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 27 May 2009, 16:45

BaalBehrit wrote:Dobro, i Slipknot je dobar bend, ali dečko lupeta...
umetnost, pre svega muzika nije takmicenje. I Britni Spirs je na svoj nacin genije XD
Ali kao i Britni, Slipknot muzicki nije jak bend.

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: Tool

Post by BaalBehrit » 27 May 2009, 16:48

Kako nije muzički dobar bend? Je l' si ti slušao Volume 3? Taj album je toliko dobro odrađen, sama produkcija (loudness war, anyone? :D), aranžmani, mešanje sa prog-rock-om i ostala ludila, jedan od najznačajnijih albuma u ovom milenijumu.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 27 May 2009, 17:07

BaalBehrit wrote:Kako nije muzički dobar bend? Je l' si ti slušao Volume 3? Taj album je toliko dobro odrađen, sama produkcija (loudness war, anyone? :D), aranžmani, mešanje sa prog-rock-om i ostala ludila, jedan od najznačajnijih albuma u ovom milenijumu.

Najinovativniji albumi 21. veka su Lateralus i L.D.50. Kako je album isproduciran nema puno veze sa njihovom muzikom. Ja ne kazem da su oni los bend. Samo sto ne pripadaju necemu toliko alternativnom da je vredno diskusije. Muzika im je jednostavna i time ne spada u alternativu.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 27 May 2009, 23:11

BaalBehrit wrote:Kako nije muzički dobar bend? Je l' si ti slušao Volume 3? Taj album je toliko dobro odrađen, sama produkcija (loudness war, anyone? :D), aranžmani, mešanje sa prog-rock-om i ostala ludila, jedan od najznačajnijih albuma u ovom milenijumu.
pogledaj npr kako je isproduciran LD50 od Mudvayne-a, i videces koliko je Slipknot mali u odnosu na bendove poput Toola i 'Vayne-a.

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Tool

Post by Z*Z*Z » 27 May 2009, 23:37

Stalker wrote:
BaalBehrit wrote:Kako nije muzički dobar bend? Je l' si ti slušao Volume 3? Taj album je toliko dobro odrađen, sama produkcija (loudness war, anyone? :D), aranžmani, mešanje sa prog-rock-om i ostala ludila, jedan od najznačajnijih albuma u ovom milenijumu.
pogledaj npr kako je isproduciran LD50 od Mudvayne-a, i videces koliko je Slipknot mali u odnosu na bendove poput Toola i 'Vayne-a.
Ne branim, niti sam ekstremni fan navedenih sastava, ali cak ni odlicna produkcija i genijalne ideje/aranzmani ne cine pesmu/album sjajnim/vanserijskim.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest