Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kurtrose » 05 Oct 2009, 20:33

Pa bas sto dobro peva i ne treba drugo da radi... Masa dodje da slusa njihove pesme a on u pauzama jede govna za koga da glasaju i sl.. Da su hteli to da slusaju ukljucili bi vesti i ostali kuci...
Zamisli na kongresu DS-a Tadija prica, prica i onda odluci da nam malo peva.. Pa onda opet prica, prica, pa zapeva..
Da se razumemo, ja obozavam muiku P.J. ali ne mislim da je dovoljno kompetentan i da ima prava da drzi politicke govore pred 50.000 ljudi...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Duane » 06 Oct 2009, 00:12

jebiga matori, ja slusam prl dzem i nijednom dosad nisam uopste obratio paznju na edijevu politicku karijeru nit me nesto konkretno zabole sta on prica na koncertima jer ih vamo bas i nema, a dusu bi dao da me smara izmedju pesama :D

mislim ono ocigledno je da ti to smeta i da treba da iskuliras to, jer ti drugacije jednostavno ne bi zapalo za uho/oko... kapiras? recimo meni i sircu to uopste nije bitno, te nismo ni dosli do tog zakljucka da edi smara o tome...

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kurtrose » 06 Oct 2009, 00:42

Naravno da bih i ja isao na koncert iako pretpostavljam da bi kenjao o politici, samo kazem da, po meni, to nije njegov posao.. Mislim da on, Bono, Bora Corba i sl. koriste popularnost svog benda za promovisanje tudjih ideja i za manipulaciju omladinom, i jezim se od takvih stvari.. Nekako mi jadno dodje kada skontam da se rok zvezde polako pretvarju u politicare, prelaze iz profesije koju obozavam u profesiju koju prezirem.. Pearl Jam sam zavoleo ne samo zbog pesama vec i zbog nastupa, tog buntovnistva koje je izlazilo iz njih, zbog tekstova, zbog toga sta su i koga oni ( i Nirvana) predstavljali u mojoj glavi!! A sada je taj isti Edi postao simbol totalno drugih stvari koje ne volim i umanjio mi je njihov znacaj.. Sada su mi samo njihove pesme dobre a ne ceo Pearl Jam.. Tako da je to sve do tog mog licnog shvatanja odredjenog benda i nisam mislio nekome sad da solim pamet (kao Bono, Edi i ostali :mrgreen: ) vec samo da iznesem misljenje..
Aj uzdravlje :ziveli:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by cccira » 06 Oct 2009, 00:49

Buntovnici? Ti si mislio da su buntovnici apoliticki nastrojeni?

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kurtrose » 06 Oct 2009, 00:59

cccira wrote:Buntovnici? Ti si mislio da su buntovnici apoliticki nastrojeni?
Brate mili.. Pa nisu bili 91. godine buntovnici u politickom pogledu.. Nisu propagirali politicke ideje i stavove.. Ne verujem da je Kurt Kobejn, oblaceci se kako se oblacio, izgledajuci kako je izgledao na bini, i pisuci i pevajuci pesme kakve je pisao i pevao, propagirao odredjenu politiku odredjene partije!! Isto tako i Edi, mada je po meni Kurt bio radikalniji... I Cegevara i Edi su buntovnici ali u razlicitim stvarima koje, doduse, imaju dodirnih tacaka.. Problem je sto Edi hoce da postane Cegevara :lol:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by cccira » 06 Oct 2009, 01:18

Ma ok, samo hocu da ukazem na to da je tanka linija izmedju buntovnika i politicara (ako je uopste ima)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Duane » 06 Oct 2009, 09:06

kurtrose wrote:Tako da je to sve do tog mog licnog shvatanja
to ti pricam i ti si to licno shvatanje fokusirao ka politici, dobar deo, ne sve, ne cak ni vecinu, ali je taj cin totalno nepotreban... kapiras?

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by frkadela » 06 Oct 2009, 11:36

Jebeš ga, nekome ne smetaju političke poruke kad ih sa bine prenosi Edi, a smetaju mu Balaševićeve i Đorđevićeve. Nekome ne smetaju njihove, ali ih Edi nervira. A nekome, kao meni, ne smetaju ni jedni ni drugi. Sve zavisi kako doživljavate muziku i muzičare.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Duane » 06 Oct 2009, 15:25

pa to ti kazem, ja o tome ni ne razmisljam... recimo balasevic, koliko god da je jeo vnago on ce meni opet biti jadan zbog muzike

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by frkadela » 06 Oct 2009, 18:55

Duane wrote:pa to ti kazem, ja o tome ni ne razmisljam... recimo balasevic, koliko god da je jeo vnago on ce meni opet biti jadan zbog muzike
:lol:

Bjaaaži... :grummel_2:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by nebojsak » 06 Oct 2009, 20:01

Nikako nisam ljubitelj, ali mi je skroz kul ova nova stvar što se vrti po teveu.

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Clive » 18 Oct 2009, 09:11

Preslusah novi album, Backspacer. I naravno, sva moja negativna ocekivanja su nazalost ispujnena. PJ definitivno vise nisu onaj bend koji sam nekada slusao. Prosto me izludjuje ta "politicki korektna" farba distorzirane gitare koja vise priilici Brusu Springstinu ili Edge-u nego njima. Zaista je los osecaj kada preslusate ceo celcijat album i ne setite se nijedne melodije posle toga. Najgore je kod njih sto su oni, barem po meni, nekada bili zaista veliki bend ali sada polako urusavaju mit o sebi i ovakvim najblaze receno prosecnim plocama ne sluze nicemu.

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Clive » 18 Oct 2009, 09:39

Ups, pardon! Jedina melodija koje sam se mogao setiti posle preslusavanja je refren pesme Gonna See My Friend...koja je cistokrvna kradja pesme Mary-Christ od Sonic Youth...

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kurtrose » 24 Oct 2009, 15:40

Da, ta nije losa, a meni je OK i Force of nature... Ali dalekooooo su te pesme od pravog zvuka Pearl Jam-a..

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kreptoman » 31 Mar 2010, 20:29

Rocket Roll, prijatelju sjajan tekst, ost'o sam bez rechi. Pearl Jam mi je jedan od najomiljenijih bendova i ne verujem da ce mi ikada dosaditi, takvu muzichku genijalnost sam osetio josh samo kod Toola al su potpuno neuporedivi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest