Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by sinisake » 30 Apr 2009, 19:37

I bend i coek. :)

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by sevastokrator » 01 May 2009, 16:28

Cudno je da su oni od velike grunge cetvorke i posle devedesetih nastavili da semi-aktivno rade, nije im los onaj album od pre tri god. ali sve od njih posle '98 je nekako.... ::ranting:: :cry: :roll: :roll: :roll: :O.o: :O.o: :O.o: :O.o:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kurtrose » 02 May 2009, 01:48

Meni je pesma Save you sa tog zadnjeg albuma preterana, klasican Pearl Jam.. Inace kazu da novi cd izlazi krajem godine.. :bravo:

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by ripkid » 05 May 2009, 00:47

@ kurtrose

Save You je sa Riot Act a to nije poslednji album vec pretposlednji,novi album izlazi navodno negde u septembru/oktobru ove godine no videcemo jos.Vise od pola materijala je gotovo po recima McCready-a.U svakom slucaju jako slabo otkrivaju stvari o novom albumu i ne pricaju nesto preterano o njemu nego vredno rade.Jedva cekam da ga cujem...mozda nas pocaste i nekom novom pesmom sada na ovoj mini evropskoj turneji koja treba da se desi

Inace jedan od mojih omiljenih bendova,uz njih sam odrastao,mnogo su uticali na mene i nikada nisam prestao da ih slusam.Fantastican spoj svih mogucih rock elemenata,fantasticna kreativnost....neverovatna komunikacija sa publikom i energija koju prenose,fantasticni textovi...politicka angazovanost itd.Neko je jednom rekao "Pearl Jam svaki svoj koncert sviraju kao da im je poslenji..." i to je zaista tako,licno sam se uverio u to preko brojnih video bootlega a i prisustvovao sam njihovom koncertu u Zagrebu 2006 i to je bilo stanje katarze za mene :)
Nadam se da cu ih jos videti uzivo jer jednom kada to uradite postajete nezasiti...Bend koji ne jebe zivu silu u svakom smislu,bend koji nista ne dotice i koji je jednostavno nesalomiv.Opstaju sve ove godine jer su se drzali po strani,furali svoju pricu,bili kreativni sto su jos uvek i povrh svega su jako dobri prijatelji medjusobno.Mnogi su probali da ih kopiraju,da im pariraju ali niko to nije uspeo.Nadam se da ce uspeti da se domognu rnr hall of fame-a jer ako neko to zasluzuje onda su to oni

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Clive » 20 Jul 2009, 09:25

Jedno vreme su mi Pearl Jam bili jedan od omijlenih bendova, a onda su mi pre nekoliko godina "ispali iz fokusa".

Jako mi se dopada uvodni post, veoma detaljno obrazlozenje onog distinktivnog u muzici PJ, i poprilicno se slazem sa tim. Takodje, ja licno imam utisak da je ovaj bend pomalo izgubio kompas u njihovoj muzici i da se to ponajbolje culo na njihovom zadnjem albumu. No, ne treba im previse zameriti na tome. Ipak su snimili jedan "Ten" i "Vitalogy", dve jako razlicite ploce ali sa onim neumitnim "biti ovde sada", koje se jako retko srecu u novoj muzici. Po snimcima uzivo, cini se da su veoma kvalitetni i da verodostojno iznose svoje ideje. Imam dosta zamerki na ideoloske momente Edija Vedera koji kao da pokusava da bude novi Bono. Pravom americkom rok bendu, mislim da to nije potrebno. I to me je naravno, udaljilo od njih. Najbolje je da snimaju dobre albume, a ne da konstantno ljudima sugerisu sta i kako treba da rade. No dobro, PJ ce ostati upamceni kao jedan od vodecih bendova devedesetih, i da su se raspali posle Vitalogy-ja, ne bi im slova imala manju velicinu u rock enciklopedijama...

User avatar
Gago
Posts: 13
Joined: 17 Feb 2009, 14:53
Location: Kraljevo

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Gago » 23 Jul 2009, 11:41

Ok prvo da kazem da Pearl Jam mnogo postujem, prepuni su energije i nekih emocija (tu dolazi ono eddie-ovo pevanje kada se samo izgubi...). Ten mi je najbolji njihov album na kojem ima pregrst dobrih pesama. Prva pesma koju sam slusao je bila Jeremy, i ona me je apsolutna fascinirala, a posle sam saznao da imaju jos genijalnih pesama i tako... 8) e sad... vremenom Pearl Jam je otisao u nekom drugom pravcu koji ja licno nesto i ne volim... pesme su im nemaju vise neki glavni segment koji ostavlja bez daha kao sto je nekad bilo, sada vise kao da rade iz navike... Inace na svom zvanicnom myspace-u okacili su singl sa novog albuma pa poslusajte i uporedite sa nekim pesmama kao sto su Black, Jeremy, Garden itd... http://www.myspace.com/tenclub
ja mislim da su izgubili ono sto su nekad imali, a nadam se da gresim.....

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Clive » 23 Jul 2009, 12:37

Novi singl je poprilicno slab i bezidejan, u duhu njihovog proslog albuma. Ali nisam ni ocekivao vise od njih u ovom trenutku. Zvuce kao prosecan beli bluz-rok bend.

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Mirkos » 10 Sep 2009, 12:37

kad sam pogledao neki novi koncert ... samo sto nisam poceo da placem ...


A Pearl Jam ... malo je reci da sam obozavao .

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kurtrose » 10 Sep 2009, 17:36

Smesan mi je Edi u novom spotu, skace, baca se, a stomacic mu se onako stidljivo trese :D Definitivno su Pearl Jam iz 91. i Pearl Jam iz 09. dva totalno drugacija benda.. Mislim da su na pocetku karijere radili stvari kao sa prosla 2, 3 albuma, ne bi se culo za njih dalje od Sijetla!
Jedina pesma koja mi se svidela od P.J.-a posle prva 3 albuma je Save you... to je taj zvuk sa pocetka.. Ali dobro, to je tako sa vecinom bendova, ponestane inspiracije godinama.. Mislim da su sa prva 2 albuma osigurali mesto u srcima mnogih(otrcana fraza, znam)...
Mozda najjaca njihova pesma mi je State of love and trust..Ona mi je nekako pravi zvuk P.J.-a

User avatar
Gago
Posts: 13
Joined: 17 Feb 2009, 14:53
Location: Kraljevo

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Gago » 14 Sep 2009, 00:59

http://www.youtube.com/watch?v=AFVlJAi3Cso


eddie izgleda vise ne moze ovako da peva, sad pokusava nesto al nema vise....

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Bluesko » 14 Sep 2009, 20:08

kurtrose wrote: Mozda najjaca njihova pesma mi je State of love and trust..Ona mi je nekako pravi zvuk P.J.-a
:bow: :bow: :bow: :bravo:

User avatar
oldfishermanblues
Mojo Priest
Posts: 113
Joined: 11 Dec 2007, 20:00
Location: Temerin

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by oldfishermanblues » 02 Oct 2009, 16:07

oldfishermanblues wrote:Misliš li na Bad Radio ili na nešto drugo?

[youtube]wnXZQ-z5mvU&feature=related[/youtube]

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by kurtrose » 05 Oct 2009, 14:52

Clive wrote:Imam dosta zamerki na ideoloske momente Edija Vedera koji kao da pokusava da bude novi Bono....


Kurt je pricao da je gotivio Edija... Ne verujem da bi ga i dalje gotivio da je ziv..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by Duane » 05 Oct 2009, 19:16

bome je ovaj mekridi bio opak gitarosh... a to za vedera, koga jos zanima njegov politicki angazman i slicno? man knows how to sing...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ko je Pearl Jam (I Zašto Je Izdao Trevisa Linemana)

Post by sirac-šunka » 05 Oct 2009, 19:30

Right!
Da cititam jednog svog dobrog druga:
Zanima me religijsko opredeljenje sveštenika iz naše crkve, koja su politička shvatanja kandidata za kog nameravam da glasam i koliko stvarno dobro svira bend koji mi se učini interesantnim.
Drugim rečima, da li su Rolling Stones sektaši i da li je Bono pogrešno razumeo političku situaciju na Balkanu, completely irrelevant! Muzički ukus treba formirati na osnovu muzike!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest