MUSE

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 09 Sep 2009, 20:54

ok je...nista vise...mislim da nije jedan od njihovih boljih...ali nije los.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 09 Sep 2009, 21:29

slazem se... nije nista specijalno, slusljiv je, dosta je pop, ali ne znam... tipicna lagana muzika, u ovom trenutku mi je bas fino legao... ali nista spektakularno, nazalost :?

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: MUSE

Post by nemanja_cs » 10 Sep 2009, 15:22

pesme mozda jesu malo na pop, al jebiga. meni se svidja album,nije losh, nije najbolji, ali je sasvim fin.

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: MUSE

Post by Aca » 10 Sep 2009, 21:10

Ja sam i ocekivao ovako nesto...nisam ocekivao da bude najbolji...i nesto extra...meni odgovara ovakav... :ziveli:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Mithrandir » 13 Sep 2009, 13:50

Prva misao nakon prvog slušanja: There is no "balls" in "The Resistance"!

Slažem se sa svime što ste do sada rekli.
Album je daleko od lošeg, ali je poprilično bez stvari koje najviše volim kod Muse-a.
Sam početak albuma je jako pop, često sam mogao da se zamislim u diskoteci i nikako mi se nije svidelo kuda vodi. Ipak, Šopenov nokturno u Es duru na kraju United States of Eurasia, prvi svetli trenutak na albumu, nagovestio je lagani zaokret u ostatku albuma. Unnatural Selection, MK Ultra su jako dobre - nazire se malo starog Muse-a.
Exogenesis nije spektakularan kako sam ga zamišljao, ali je jako dirljiv i vredan hvale koju dobija među kritičarima.

Mislim da je album "logičan" sledeći korak u evoluciji njihovog zvuka - Black Holes and Revelations nikako nije bio tako nezaboravan kao prethodni albumi, ali je imao genijalnih pesama. Vidim zašto mnogi pominju Queen kada rade recenziju The Resistance-a, što je, in my book, minus, s obzirom da nikada nisam preterano voleo Queen. Ovaj album nema nijednu pesmu koja će zapaliti publiku na način na koji to rade Plug In Baby ili (moj favorit) New Born.
Da citiram sam sebe:
Niko, kao oni, ne uspevaju da izvuku pesme koje prze, zare i ruse, kao i one lagane, straight-to-the-center-of-the-heart-like pesme.
To sam oduvek najviše voleo kod njih. Većina pesama na ovom albumu je negde na pola puta - nit' smrde, nit' mirišu. Pored toga, često sam imao osećaj deja heard.
Ipak, drago mi je što "ne prave iznova isti album" i to cenim.

Uglavnom se uzdržavam od donošenja bilo kakvih sudova nakon samo jednog slušanja, ali želeo sam da uobličim misli dok su još uvek britke i dok nisu poklekle pod ovim catchy groovovima i sladunjavošću. Album ću definitivno slušati (pojedine pesme pogotovo), ali, kao što ste rekli, ne može se meriti, pa... ni sa jednim od prva tri albuma.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 13 Sep 2009, 14:38

Jezivo. :(
Prve dve, hajde jos nekako, mada vec Resistance izaziva blagu potrebu za kliktanjem na "stop".
United States of Eurasia me, kao treca numera, vec poptuno dotuce. Mega-kic na tragu Queena, u najnepodnosljivijim trenucima. :povrac:
Guiding Light je iskonski shit upakovan u ''sad cemo da vam ***** keve'' prdukciju.
Unnatural Selection bi i mogla da prodje da nije tako dugacka, i da ima malo ljuCkiju, tvrdju produkciju...

Ali ono sto sledi posle toga... ne znam... :(
Cestitam im, uspeli su da konacno predju granicu izmedju dobre pop muzike i ogavnog kicha, na kojoj su na prethodnim ostvarenjima uglavnom vesto balansirali.

Postali su Queen posle Queena, Queen2! Nyarla, sad bi mozda mogao da pocnes da ih slusas, ti bese voles Queen? :wink:

Mislim da je sledeci logican korak pravljenje jos beskompromisnijeg simfo-prog-neoklasik albuma, na kom bi gostovao i Yngwie Malmsteen, te bi onda on i Matthew mogli da se ''takmice'' kao Boris i Tocak onomad u nikad zaboravljenoj "ALO".

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 13 Sep 2009, 15:19

Uprising- jedna od najboljih pesama, iako je dosta "sinti" i DepecheMode-asta, cenim je kao jednu od bolje 3 na albumu. Svidja mi se vokal, iako je hteo da isplagija Dejva Gejhana iz DM-a. I svidja mi se kako je otpev'o tu stvar.
Undisclosed Desires mi se svidja jer je nesto novo za mjuz, bar sto se basiste tice (slap/pop). I prepoznajem se na neki nacin u toj pesmi trenutno. sasvim solidna stvar. refren pojasnjava. Unnatural Selection je ok. MK Ultra mi se dja, I prvi deo Simfonije, jer mi je nekako najatmosfericnija. ove ostale meh.
ove ostale mi nesto nisu zapale za uvo. Ono na sta moram da se pozalim je to da je Muse iskocio iz svog odela. To mislim u smislu sto su neke od svojih glavnih aduta stavili u drugi plan, na primer Chrisovo sviranje. Svi koji su slusali [img]Absolution[/img], [img]Origin%20of%20Symmetry[/img] i [img]Showbiz[/img] znaju kako on plete taj bas, agresivnost to jest, sto je njegov 'signacr' plejing. E pa na ovom albumu toga NEMA. Na ovom albumu ga ne cujes! I ne svidja mi se sto mi se kroz neke pesme javljaju Deza-hear filinzi. jako cudan album.

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: MUSE

Post by nemanja_cs » 13 Sep 2009, 20:24

jako chudan indeed, ja mogu samo da se slozim sa svima i da kazem da su stvarno napravili nesto novo, osvezavajuce ili ne, ali novo je definitivno, otisli su malo u elektro zvuk, stvarno, na albumu fali malo te agresivnosti i tvrdjeg zvuka, ali ne znam... pesme koje najvishe slusam, a sto vishe slusam vishe mi se i svidjaju, unnatural selection, undisclosed desires i resistance. nekako imaju neku atmosferu, nisu agresivne, dosta su popy [ne poopy xD], mozda malo sladunjave, ali su catchy, realno, ovih dana nonstop pevam "i want to exorcise the demons from your heart, i want to satisfy the undisclosed desires in your heart" itd... :)
moze se reci da album ne moze da se poredi sa ostala 3 upravo zato sto je nesto novije, ne mogu reci progresivnije, ali nekako, uglancano, kako bih se izrazio. shareno. ali sasvim pristojno... ipak mi nedostaje taj tvrdji zvuk, tipa stokholm syndrome i tako tih dzdz pesama. Dom takodje, skoro svaku pesmu svira po tomovima, sto malo smara, nema onih extatichnih voznji po kreshevima i tih stvari. stvarno su otisli malo u *****, u nekom pozitivnom smislu O.o definitivno nesto novo, ali ne treba odbaciti...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: MUSE

Post by Nyarlathotep » 15 Sep 2009, 17:47

sinisake wrote: Postali su Queen posle Queena, Queen2! Nyarla, sad bi mozda mogao da pocnes da ih slusas, ti bese voles Queen? :wink:
da, volim Queen. jbg, zavoleo sam ih sa 9 godina... da danas imam 9 godina mozda bih zavoelo i Muse. :mrgreen:

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: MUSE

Post by Z*Z*Z » 15 Sep 2009, 19:08

Nyarlathotep wrote:
sinisake wrote: Postali su Queen posle Queena, Queen2! Nyarla, sad bi mozda mogao da pocnes da ih slusas, ti bese voles Queen? :wink:
da, volim Queen. jbg, zavoleo sam ih sa 9 godina... da danas imam 9 godina mozda bih zavoelo i Muse. :mrgreen:
Druze, cisto sumnjam - Queen su bili autenticni mainstream rock - Muse se teturaju "obradama" po top listama - da li je klasika ili Radiohead ili Queen... Da imaju jaku "produkciju" (A&R, booking, marketing), imaju - ali cim cujem iskompleksirane "umetnike" koji se upinju da spoje gitarsku onaniju s alter-feelom za Jay-Z publiku -> :povrac:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: MUSE

Post by xspaceman » 15 Sep 2009, 19:10

Z*Z*Z wrote:
Nyarlathotep wrote:
sinisake wrote: Postali su Queen posle Queena, Queen2! Nyarla, sad bi mozda mogao da pocnes da ih slusas, ti bese voles Queen? :wink:
da, volim Queen. jbg, zavoleo sam ih sa 9 godina... da danas imam 9 godina mozda bih zavoelo i Muse. :mrgreen:
Druze, cisto sumnjam - Queen su bili autenticni mainstream rock - Muse se teturaju "obradama" po top listama - da li je klasika ili Radiohead ili Queen... Da imaju jaku "produkciju" (A&R, booking, marketing), imaju - ali cim cujem iskompleksirane "umetnike" koji se upinju da spoje gitarsku onaniju s alter-feelom za Jay-Z publiku -> :povrac:
+1 :bow:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: MUSE

Post by nebojsak » 15 Sep 2009, 19:12

+2 i +3

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 15 Sep 2009, 19:24

@Z*Z*Z, bas si lepo rekao, iskompleksirani ''umetnici'', tako smesno samouvereni u svom poigravanju sa zanrovskim obrascima i pateticnim tekstovima dostojnim najboljih osnovnoskolskih pera. :)

Zasrali su sa ovim poslednjim albumom, al' jope, poslo im je za rukom da naprave bar nekoliko pesama tokom karijere. To neki nikada ne uspeju. :)

A, bogami, bez obzira na autenticnost, Kvin je tu negde, bar za moja usesa. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: MUSE

Post by nebojsak » 15 Sep 2009, 19:50

To je ona razlika između benda koji razmišlja "e sada ćemo da snimimo baš ovakvu pesmu/album" i benda koji jednostavno samo uobliči ono što iz njih prirodno izbije. U slučaju ovih prvih, nije nemoguće da se provuče poneka pesma, ali to se sve čuje i vidi.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 15 Sep 2009, 19:59

Apsolutno, apsolutno...
Samo je jedna stvar gora od banalnosti, a to je svesno trazena originalnost, kao sto to i Desnica rece. :)

Moguce da se MUSE malo vise natezu pri stvaranju :mrgreen:, da prostite, al' to nije samo boljka popularnih, sirotih mejnstrim bendova. :mrgreen:
Samo je bolje skriveno u nekim drugim muzickim pravcima. :)

Zato su The Strokes (meni) genijalan bend, tu se jednostavno cuje da muzika, bez mnogo muke i adolescentske filozofije (tako karakteristicne za rokenrol :) ) izlazi iz njih. :)

No, ne bih ja jos sa'ranjivao Muse, mladi su oni. Mozda ce kad pokazu i objasne (sto je bila ambicija pri stvaranju ove nesrece od albuma), malo da se opuste, pa da naprave i jos koji hit. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest