MUSE

Moderator: Trooper

Post Reply
MantraH
Posts: 32
Joined: 24 Apr 2008, 16:34
Location: Beograd

MUSE

Post by MantraH » 20 May 2008, 22:43

...ima li fanova?? :shock: Sta vam se svidja kod njih!?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: MUSE

Post by Funkomat » 20 May 2008, 23:47

Ja ih volim.
Kod njih mi se najvise svidja... muzika. :D

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MUSE

Post by sirac-šunka » 21 May 2008, 00:42

Mislis MUSE-ika :mrgreen:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Mithrandir » 21 May 2008, 10:36

Zavoleo sam ih jos sa Origin of Symmetry i Plug in Baby (vrtela se na B92). Do danas mi je to najbolji njihov album. Riff u New Born-u mi je najzesci riff ikada. :homer:
Moram priznati da mi se Black Holes & Revelations nije svideo kao prethodni albumi, ali ima svetlih tacaka definitivno (Hoodoo npr.). Ali pravi, pravi fan (napaljena srednjoskolka :mrgreen: ) sam postao nakon koncerta u Areni. Tolika energija, takav show i fenomenalna atmosfera...i to sve za 3 hiljade ljudi! (ne mogu da ne spomenem RHCP kao potpunu suprotnost). Nakon koncerta sam uzeo i poslednji (odnosno prvi) album, Showbiz, da poslusam i odmah ga zavoleo. "And they make meeeeee dream your dreams...and they make meeeee scream your screams"

Matthew Bellamy - Ne smatram ga guitar herojem, ali covek ima tako jebeno dobre riffove. Svakako genije na njemu sopstven nacin, ekscentrican, stidljiv, paranoican (a i ima finu gitaru). Njegov glas, odnosno visina, mi nikada nije smetala. Ume izuzetno mocno da zvuci (gorecitiran refren za Showbiz npr.) ali i izuzetno progonjivo (Hoodoo, Blackout, kraj Citizen Erased-a...). Onda ce vas iznenaditi, sesti za klavir i odsvirati divnu melodiju (npr. u Butterflies & Hurricanes) Ma, obozavam coveka!

Chris Wolstenholme - Odlican! Fuzz (Muff :) ) na basu i jake melodije koje vode pesmu su bile novo iskustvo za mene.

Dom Howard - U njegov instrument se najmanje razumem. Ne zvuci nista komplikovano, ali u potpunosti prati, stavise pridodaje zestini. Svidja mi se upotreba cinele.

Ali sve receno, fails in comparison to sva osecanja, dozivljaji i vremena provedena uz njihovu muziku. Na stranu to sto sam fan i sto ih obozavam, jednostavno su postali deo mene.
Niko, kao oni, ne uspevaju da izvuku pesme koje prze, zare i ruse, kao i one lagane, straight-to-the-center-of-the-heart-like pesme.

Ako niste, obavezno pogledajte H.A.A.R.P. DVD. Ja ga imam na DL DVD-u i garantujem nezaboravan audio-vizuelni dozivljaj! Stage stoji rame uz rame sa stageom iz PULSE dana Pink Floyda (usudjem se reci i premasuje)! A zvuk...dovoljno je reci da su trenutno najbolji Live band :wink:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Mithrandir » 23 May 2008, 10:20

Pa, ljudi, pisite!

Prati me neka glupa tradicija da, kad god se zainatim da napisem nesto vise, tema prosto umre :shock:

MantraH
Posts: 32
Joined: 24 Apr 2008, 16:34
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by MantraH » 23 May 2008, 10:53

Ja ih ne gotivim nesto preterano...svidja mi se pesma KNIGHTS OF CYDONIA... :) i spot je do jaja... :lol:

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by luka000 » 24 May 2008, 00:41

Poceo sam da ih slusam pre jedno 6 meseci. Kad sam cuo da dolaze u Beograd skinuo sam nesto od njih sa neta i poceo da ih slusam. Pesme sa poslednjeg albuma su sasvim ok. A ni starije stvari im nisu lose. Nisam isao na koncert, mada sam cuo da je bilo extra, ali i da nije bilo puno publike-stvarno podcenjujuce za takvu grupu.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 07 Jun 2008, 13:09

Ma MUSE vise i nisu alternativa, to je sad mejnstrim!
I meni se, ipak, najvise dopada Origin of Symmetry, mislim da su tu dostigli kreativni vrhunac (zasad).
Ono sto je kod njih najzanimljivije je to sto uspevaju da ekstremno vesto balansiraju izmedju vrhunskog kicha i dobre pop muzike.
(Nekad su opasno na granici, a katkad i zapadnu u taj spektakularni kich, karakteristican za Queen, recimo).

Poredili su ih nekada sa Radiohead, ali je to prilicno besmisleno.
Ako su poredjenja moguca, onda mozemo Belamijev glas (mogucnosti i boju) kao i fraziranje porediti sa Jeff Buckley-em.
A muzicki, ufff... pa to je tesko.

U sustini harme slede tradiciju dobre stare britanske pop - skole(lepe bogate 'Bitlisi' harme, karakteristicni refreni), ali tvrda (americka?) produkcija, ostri, gotovo HM rifovi, prenapucan bubanj, distorziran bas...

Naravno, prisustvo klasicarskih(i kvaziklasicarskih) elemenata u kompozicijama je evidentno.(Nadam se da necu biti blasfemican ako kazem da ponekad onako, bas 'malmstinovski' zvuce, samo fale solaze:)).

Treba samo poslusati ''Space Dementia'' pa cete se uveriti. :D

Ti neoklasicni elementi su manje cujni na Black Holes and Revelations, ali ta 'spektakularnost', pretencioznost i pompeznost njihove muzike i ovde je vrlo uocljiva (uusljiva, zapravo). :D

P.S. Koncert u Areni bio je odlican. Moji drugari koji imaju iskustva sa velikim koncertima ozbiljnih bendova kazu da je ovo bio jedan od najboljih koncerata na kojima su bili. :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: MUSE

Post by Doolio » 20 Jul 2008, 14:23

mislim da su do jaja bend. tacka.:)
dosta sale, slusam ih onako solidno, ne preterano, ali dovoljno:) bez sumnje su jako, jako kvalitetan bend objektivno gledano. sto se tice belamija, trenutno mi je on jedan od najboljih i najoriginalnijih kompozitora/gitarista. tehnicki ne znam sta moze da izvede (u principu to i ne gledam kod muzicara preterano), ali kompoziciono i sto se tice rifova je stvarno car. klasicarski elementi mi se svidjaju i mislim da su super uklopljeni, takodje mislim da su i bas i bubanj prilicno originalni. vokal je karakteristican i kvalitetan. jedino sto bih promenio (mada je to cisto subjektivna stavka) su one 'spacey' deonice, ne volim taj robotski prizvuk, takodje mi se ne svidja kad neko stavlja efekte tipa fuzz na bas, al dobro, realno to mi je otprilike jedino sto mi se ne svidja.
sto se tice koncerta u areni, tu je u stvari belami pokazao koji je lik, pod jedan, pevao je 'ko s kasete', stvarno svaka cast, drugo, vitlao je onom dzitrom po celoj areni, menjao dzitre, skakao za onaj klavir, opet skakao nazad na dzitru, fenomenalno, jedan od najboljih koncerata...

LUCIA
Posts: 3
Joined: 16 Sep 2008, 12:11

Re: MUSE

Post by LUCIA » 06 Oct 2008, 12:38

Pre nekoliko meseci ( da ne kazem godina ) cula sam Unintended i padnem na tu stvar ( kao sto bi ucinilo i drugih milion devojaka :D ) pre svega zbog jednostavnosti kompozicije i emocionalnom izvodjenju te pesme...sa tom pesmom su me kupili...
Pocela sam da se raspitujem i nasla neke koncertne snimke na kojima su zvucili identicno kao na CD-u ( pa nisu badava najbolji LIVE band ) i moje odusevljenje je raslo iz dana u dan. Mozda ono sto me najvise fascinira kod njih jeste balansiranje izmedju razlicitih muzickih pravaca i sto me uvek iznova podsecaju da muzika i ne treba da bude podeljena vec da su dozvoljene promene i sta vise pozeljne, da u jednoj pesmi mozes ubaciti i elemente klasike i roka i popa i svega ostalog, jer shirish i svoje vidike ali i vidike onih koji slusaju...( da se ogranicim, bar je kod mene tako bilo ). Bilo kako bilo, postala sam veliki postovalac njihove muzicke genijalnosti ali i svestranosti...
Ono sto je po meni posebno bitno, je da im pesme nisu takve da ti dosade posle jednomesecnog slusanja, vec im se uvek iznova vracas i odusevljavas, bar ja, jer moja sestra , naprotiv, nikad nije uspela da se navikne na glas Matt-a Bellamy-a...
Nadam se da ce ponovo doci u Srbiju, makar na EXIT, jer ih stvarno vredi videti, a njihov koncert u Areni je bio praznik za moje usi :wink:

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: MUSE

Post by Paprika » 06 Oct 2008, 16:09

Vrhunski bend, a cenim da jos nisu dostigli kreativni vrhunac, jedva cekam da se to desi, jedva cekam sledeci album. :]

User avatar
alegra
Posts: 94
Joined: 16 Dec 2008, 12:14
Location: sarajevo

Re: MUSE

Post by alegra » 06 Jan 2009, 14:31

LUCIA wrote: Mozda ono sto me najvise fascinira kod njih jeste balansiranje izmedju razlicitih muzickih pravaca i sto me uvek iznova podsecaju da muzika i ne treba da bude podeljena vec da su dozvoljene promene i sta vise pozeljne, da u jednoj pesmi mozes ubaciti i elemente klasike i roka i popa i svega ostalog, jer shirish i svoje vidike ali i vidike onih koji slusaju...

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: MUSE

Post by Obama » 03 Feb 2009, 01:31

MUSE sam otkrio prije desetak dana, pregledao par spotova na Youtube-u i odmah se bacio na skidanje svih albuma u mp3 formatu. Još uvijek sam u nedoumici, ne mogu da procijenim da li je tu riječ o vrhunskoj produkciji i show-u, da li je riječ o uspješnom đonjenju radiohead-a i rage against the machine-a, da li je riječ o trenutnoj "modi" pjevanja u falsetu ili je to jednostvno grupica vrhunskih muzičara. Kako god, njihova energija je nevjerovatna, nadam se da neće biti kratkog daha.
Glavna zanimacija ovih dana mi je "silovanje" gitare uz pjesmu "Plug in Baby" :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=65Gh0U0wkBs

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 03 Feb 2009, 01:36

Sta je to đonjenje? :)

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: MUSE

Post by Obama » 03 Feb 2009, 01:38

To ti je ono kad u školi uzmeš kontrolni rad od druga iz klupe, pa sve prepišeš i dobiješ visoku ocjenu :mrgreen:
Ili drugim riječima: kad pođoniš 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest