MUSE

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: MUSE

Post by Doolio » 21 Sep 2009, 19:30

zato ja i kenjam okolo da je 'muda' los termin:)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: MUSE

Post by nebojsak » 03 Oct 2009, 11:49

Au, bobtejebo, sad odgledao Top 10 Muse na VH1, onako pažljivo. Dakle, Radiohead molske harmonije, Radiohead zvuk u solažama, Thom Yorke način pevanja, katartični Radiohead završeci pesama... uz malu razliku, koja se ogleda u brižljivo pripremljenim frizuricama, lepom modernom oblačenju i slično, ovo je Radiohead Express, napravljen za one koji nemaju živaca da se udube u original, sklopljen u kesicu za promešati sa toplom vodom, sa dodatkom pržačkih rifova.

Muscle Museum mi je onako baš pravi primer - spot, harmonije, solo, završetak. Potpuni OK Computer.

Da ga *****, čak i da mi se ovo sviđa onako strejt muzički (a ne sviđa mi se), ne bih mogao da prenebregnem taj neprestani transfer neprijatnosti koji se javlja.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 03 Oct 2009, 11:53

nebojsak wrote:Au, bobtejebo, sad odgledao Top 10 Muse na VH1, onako pažljivo. Dakle, Radiohead molske harmonije, Radiohead zvuk u solažama, Thom Yorke način pevanja, katartični Radiohead završeci pesama... uz malu razliku, koja se ogleda u brižljivo pripremljenim frizuricama, lepom modernom oblačenju i slično, ovo je Radiohead Express, napravljen za one koji nemaju živaca da se udube u original, sklopljen u kesicu za promešati sa toplom vodom, sa dodatkom pržačkih rifova.

Muscle Museum mi je onako baš pravi primer - spot, harmonije, solo, završetak. Potpuni OK Computer.

Da ga *****, čak i da mi se ovo sviđa onako strejt muzički (a ne sviđa mi se), ne bih mogao da prenebregnem taj neprestani transfer neprijatnosti koji se javlja.
Aman, Nebojsa, kakav crni Radiohead???

Ni harme, ni pevanje, ni solaze, nema to mnogo veze sa Radioheadom.
Last edited by sinisake on 03 Oct 2009, 11:55, edited 1 time in total.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: MUSE

Post by nebojsak » 03 Oct 2009, 11:54

Radiohead (the band). Kako kakav?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: MUSE

Post by Doolio » 03 Oct 2009, 12:07

jeste to taj neki generalni trip, ali ne znam, harme veze nemaju sa radioheadom, ovi su neo-classic-pop-tralala, radiohead je sumorniji sa harmonijama dosta, stavise, toliko da mi je tesko da vidim povezanost...pevanje mi nije slicno uopste, jork mnooogo vise dahce, ovaj iz mjuza se mnogo vise dere i ide dranjem u falset, a jork radi 'tihi falset' mnogo cesce, takodje, jork jodluje stalno maltene, ovaj iz musa znatno manje. jedino sto su obojica krestavci, ali takav je svaki drugi bend danas.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: MUSE

Post by nebojsak » 03 Oct 2009, 12:48

Možeš da razložiš u sitna crevca i pojedinačno braniš svaki detalj, ali ja govorim o svom utisku - kad sam ih prvi put video na televiziji, bilo je ono Wtf? Šta su ovi uradili od sebe? Čak ova dvojica liče i u faci, bio sam potpuno zbunjen.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: MUSE

Post by nenadnenad » 03 Oct 2009, 12:55

http://www.urbandictionary.com/define.p ... =butt+hurt
A display of bruised feelings; usually over something lame.
ovaj mi se najvise svidja :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: MUSE

Post by Doolio » 03 Oct 2009, 14:06

nebojsak wrote:Možeš da razložiš u sitna crevca i pojedinačno braniš svaki detalj, ali ja govorim o svom utisku - kad sam ih prvi put video na televiziji, bilo je ono Wtf? Šta su ovi uradili od sebe? Čak ova dvojica liče i u faci, bio sam potpuno zbunjen.
pa i ja pricam o svom utisku, kod mene ne izazivaju nikakav radioheadizam kad ih vidim.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: MUSE

Post by nenadnenad » 02 Dec 2009, 14:46

Posto sam ponovo slusao................

Sto se tice tekstova koje sam procitao.........
Podsecaju na rage against the machine u smislu da ce biti propast sveta
ali ta propast sveta izgleda da treba da se desi u univerzumu mocnih rendzera.

Po onome sto sam cuo od njih, reko bi da su sve te primese, koje se navode kao 'prog, klasika' i sl jako plitke i da su aranzmani popasti skroz.Nema tu uticaja jazza, klasike i world music-a tj razno raznog 'etna' ni na sta skoro.Pretpostavljam da oni bas ovako vole da rade i da je to sve 100% iskreno al ovo je fake alternativa, imho.
Zvuk benda mi se isto ne svidja, podseca me na skorije pokusaje crab core-era.Mesanje nekog ispeglanog [polu] mjetal zvuka sa nekim kicherica elektro zvukom, koji podseca na trance svojom jeftinocom :mrgreen:
Prejaka produkcija, pregazeno sve zivo, mtv trend...Cim cujem ovakav zvuk prebacim kanal\stanicu, pogotovo sto se tice novog materijala muse-a.
Cak bi mogao reci da su neke ideje\melodije totalno neoriginalne u okviru popularnog rock-a \ pop-a.

I ye ye ye bla bla bla svako voli nesto drugacije, svako mrzi nesto drugacije. :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 02 Dec 2009, 15:20

nenadnenad wrote:Posto sam ponovo slusao................

Sto se tice tekstova koje sam procitao.........
Podsecaju na rage against the machine u smislu da ce biti propast sveta
ali ta propast sveta izgleda da treba da se desi u univerzumu mocnih rendzera.

Po onome sto sam cuo od njih, reko bi da su sve te primese, koje se navode kao 'prog, klasika' i sl jako plitke i da su aranzmani popasti skroz.Nema tu uticaja jazza, klasike i world music-a tj razno raznog 'etna' ni na sta skoro.Pretpostavljam da oni bas ovako vole da rade i da je to sve 100% iskreno al ovo je fake alternativa, imho.
Zvuk benda mi se isto ne svidja, podseca me na skorije pokusaje crab core-era.Mesanje nekog ispeglanog [polu] mjetal zvuka sa nekim kicherica elektro zvukom, koji podseca na trance svojom jeftinocom :mrgreen:
Prejaka produkcija, pregazeno sve zivo, mtv trend...Cim cujem ovakav zvuk prebacim kanal\stanicu, pogotovo sto se tice novog materijala muse-a.
Cak bi mogao reci da su neke ideje\melodije totalno neoriginalne u okviru popularnog rock-a \ pop-a.

I ye ye ye bla bla bla svako voli nesto drugacije, svako mrzi nesto drugacije. :mrgreen:
jest. slazem se, s tim da sam ja fan Muse-a. Raniji albumi su im bili odlicni (i prestavljali su nesto sveze na sceni) - i sad predstavljaju, ali su izgubili svoj ekscentrizam i svoju - MUZU.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 02 Dec 2009, 15:21

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yztVRn1xKxQ&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yztVRn1xKxQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: MUSE

Post by MetalFunk » 02 Dec 2009, 17:48

sinoc sam ih gledao na mtv-u. kool su :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 02 Dec 2009, 17:54

MetalFunk wrote:sinoc sam ih gledao na mtv-u. kool su :D
e da i to, svi moji MTV drugari mi svaki jbni dan u skoli kazu "e video sam muse na MTVu juce"

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: MUSE

Post by MetalFunk » 02 Dec 2009, 17:56

Stalker wrote:
MetalFunk wrote:sinoc sam ih gledao na mtv-u. kool su :D
e da i to, svi moji MTV drugari mi svaki jbni dan u skoli kazu "e video sam muse na MTVu juce"
sinoc*
ma ne to, imam ja njihovu disk. samo ih nisam nikada pre gledao uzivo :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 02 Dec 2009, 18:01

a pa da, uzivo su super ispeglani

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest