MUSE

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 21 Jun 2009, 21:16

Aj, prvo sto se ne bih slozio sa tobom je poredjenje Belamija i Morela.. jbg, volim obojicu bas :D Ne mozes reci da Morelo nije bio unikat sa svim svojim forama :) A ni Belami nije iza njega sa svojim "malim trikovima" (Kaoss pad ugradjen u gitaru, ej :D )
Zatim, sto se tice Chris vs. Cliff.. Pa sad, ja veoma cenim Klifa zbog svog doprinosa Metaliki.. (da ne idem u offtopic, al' mi se najvise dopada period Metalike bas dok je Klif svirao).
Sto se tice Krisa i distorzije, pa pobogu, sta cemo sa Hysteria-om? :D Sigurno ne bi zvucala isto :)
:ziveli:


vidi ga imenjak sto mi se omrsio xD
kad cemo na dzem, chevu?
haha, pa eto belami je u dosta navrata rekao da mu je omiljeni gitarista morello, i da se trudio da nadje britanski odgovor RATMu. A sto se tice distorzije, el.git. distorzija se razlikuje od standardne koju koristi chris.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 21 Jun 2009, 21:52

Stalker wrote:A sto se tice distorzije, el.git. distorzija se razlikuje od standardne koju koristi chris.
Koliko sam ja upoznat Klif je koristiio Big Muff, a zanimljivo je da istu pedalu praktikuje i Kris :)
A ta pedala inace moze da se fura i za bass i za dzitru (ako sam pogresio, nek me neko ispravi, ipak nisam toliko iskusan sa ovakvim stvarima :oops: )

Pa, eto, dogovorismo se oko nekih pesmica, rekosmo 4-5 od Muse-a bas da isfuramo i da vidimo sta cemo i kako cemo :)
Btw, ovom prilikom pozivam zainteresovane ljude koji su zeljni pevanja par pesmica Mjuza da se jave :lol:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 21 Jun 2009, 22:26

Wook wrote:
Stalker wrote:A sto se tice distorzije, el.git. distorzija se razlikuje od standardne koju koristi chris.
Koliko sam ja upoznat Klif je koristiio Big Muff, a zanimljivo je da istu pedalu praktikuje i Kris :)
A ta pedala inace moze da se fura i za bass i za dzitru (ako sam pogresio, nek me neko ispravi, ipak nisam toliko iskusan sa ovakvim stvarima :oops: )

Pa, eto, dogovorismo se oko nekih pesmica, rekosmo 4-5 od Muse-a bas da isfuramo i da vidimo sta cemo i kako cemo :)
Btw, ovom prilikom pozivam zainteresovane ljude koji su zeljni pevanja par pesmica Mjuza da se jave :lol:
PA BRATE NE ZNAM JEL BIG MUFF ILI BIG COCK AL MU JE ZVUK KO U TAMBURE NA STRUJU

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 21 Jun 2009, 22:31

Wook wrote:
Stalker wrote:A sto se tice distorzije, el.git. distorzija se razlikuje od standardne koju koristi chris.
Koliko sam ja upoznat Klif je koristiio Big Muff, a zanimljivo je da istu pedalu praktikuje i Kris :)
A ta pedala inace moze da se fura i za bass i za dzitru (ako sam pogresio, nek me neko ispravi, ipak nisam toliko iskusan sa ovakvim stvarima :oops: )

Pa, eto, dogovorismo se oko nekih pesmica, rekosmo 4-5 od Muse-a bas da isfuramo i da vidimo sta cemo i kako cemo :)
Btw, ovom prilikom pozivam zainteresovane ljude koji su zeljni pevanja par pesmica Mjuza da se jave :lol:
ne koristi big muff brale
xD
a sta cemo da sviramo?

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 21 Jun 2009, 22:47

pa sta koristi onda? XD

Umm, pa bese plan valjda Plug In Baby, Time Is Running Out, Exo-Politics, Bliss (live verzija), Supermassive Black Hole, Sunburn mozda... tako to... aj dosta offtopic-a vise :D

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 21 Jun 2009, 22:54

Izvinjavam se zbog duplog posta, al evo, da resimo dilemu
Wolstenholme often uses distortion. Favouring the Electro Harmonix Big Muff distortion / sustainer, this was used alongside a BOSS Bass overdrive and other effects.
Wikipedia

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 21 Jun 2009, 22:55

Wook wrote:pa sta koristi onda? XD

Umm, pa bese plan valjda Plug In Baby, Time Is Running Out, Exo-Politics, Bliss (live verzija), Supermassive Black Hole, Sunburn mozda... tako to... aj dosta offtopic-a vise :D

isj isj isj, moraces bliss live da mi posaljes.
pa ne znam brate sta koristi, citam mu eq. kaze ne koristi big muff, nego neku drugu blazu distorziju.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 21 Jun 2009, 22:56

Wook wrote:Izvinjavam se zbog duplog posta, al evo, da resimo dilemu
Wolstenholme often uses distortion. Favouring the Electro Harmonix Big Muff distortion / sustainer, this was used alongside a BOSS Bass overdrive and other effects.
Wikipedia
grrrrrr
ja to nisam nasao. sve u svemu, ne predrkava distorziju kao klif.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Mithrandir » 22 Jun 2009, 12:01

Ovaj... Izvinjavam se što vam upadam u raspravu, ali meni Chrisova gitara (pod muffom) baš očigledno zvuči kao bas :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 22 Jun 2009, 12:08

Mithrandir wrote:Ovaj... Izvinjavam se što vam upadam u raspravu, ali meni Chrisova gitara (pod muffom) baš očigledno zvuči kao bas :)
to sam i rekao, da Chris ne preteruje sa jacinom dist-a, dok je klif umro od distorzije. a klif ne koristi samo big muff

Pixies_91 Beograd
Posts: 3
Joined: 30 Jun 2009, 18:39
Location: Beograd-Borcha

Re: MUSE

Post by Pixies_91 Beograd » 30 Jun 2009, 18:47

jedni od boljih bendova,... malo samo kopiraju Radiohead tj pevach, ali nema veze super je,.. najbolje pesme su Bliss, Plug in Baby, Hysteria, Time is Running Out itd,...

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Mithrandir » 30 Jun 2009, 20:34

Pixies_91 Beograd wrote:...malo samo kopiraju Radiohead tj pevach...
Ne bih se složio. Matthew, po mom mišljenju, ima dosta jači glas od Thoma, a može i da zvuči podjednako proganjajuće i emotivno. Možda je Thom popularizovao falset (siguran sam da će me neko stariji ispraviti ovde), ali ne bih rekao da ga ljudi koji pevaju tako (Steven Wilson me ponekad jako podseća na Thoma) kopiraju.

Svaki od gorepomenutih je institucija za sebe. :)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Mithrandir » 13 Jul 2009, 12:17

Tracklist za The Resistance (sa Wikipedie) :

1. Uprising
2. Resistance
3. Undisclosed Desires
4. United States of Eurasia
5. Guiding Light
6. Unnatural Selection
7. MK Ultra
8. I Belong to You (obrada http://en.wikipedia.org/wiki/Mon_cœur_s'ouvre_à_ta_voix ?)
9. Exogenesis : Symphony Part I (Overture)
10. Exogenesis : Symphony Part II (Cross Pollination)
11. Exogenesis : Symphony Part III (Redemption)


Takođe sa Wikipedie :
BBC Radio 1 presenter Zane Lowe updated his Twitter account with a description of the album as "A beautifully recorded, strong, sweeping, fighting, uplifting, rocking, lilting and inclusive record about love.
Lowe mentioned how he thought it is the most focused recording that Muse has ever come out with, and that he thought the 3-part Exogenesis symphony, which he said fits seemlessly into the rest of the album, is the most ambitious project that the band has ever pulled off. "There are massive riffs in there, there are quirky pop songs in there, there's all sorts of wonder in there, it is absolutely amazing".
During the end of June 2009, an editor for the Japanese music magazine "Rockin' On" went to Lake Como along with representatives of Finland, Sweden, Denmark, Belgium and Switzerland for interviews and to have a listen-through with the album. The editor, Yukiko Kojima went to state that the album was an "Incredible masterpiece," that "the band succeeded to express art to a high degree, which consist with accessibillity," and even called it an "authentic miracle."
Nahvališe ga :)
Jedva čekam!

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 13 Jul 2009, 13:06

Ja ipak necu shvatati te kritike ozbiljno, ipak bih vise voleo da cujem prvo svojim usima, da posle ne bi bilo, ne daj Boze, razocarenja nekakvog... (mada, Muse mene nikad nije razocarao, tako da cemo videti)
U svakom slucaju, jedva cekam :mrgreen:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: MUSE

Post by Nyarlathotep » 13 Jul 2009, 13:13

jbg, ja Muse ne mogu da smislim. meni je to prepakovani, upropasceni, metalizirani Radiohead za decu. zaista. sve fensi, svirka, hitovi, peglanje i sve to... ali meni tu nema ni trunke rokenrol muda. :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest