MUSE

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 15 Jul 2009, 17:54

nemanja_cs wrote:zasto svi govore da Met kopira Jorka, kad to nema veze s vezom. lik ima takav glas kakav ima i ume da ga iskoristi na dosta nachina, a ako on kuka i slinavi znachi da i jork slinavi :) po nekoj logici, valjda, ne znam.
kao kad bi poredio bubnjare ili gitariste, petruci je iskopirao vaia, portnoj kopira peart-a. pa ne ide to tako... slichnosti ne znache da se neko kopira... meni Muse nema veze sa Radiohedom, ne bih mogao da ih poredim. .. a pogledaj, vratimo se na to, jeste da koriste dosta tehnike/samplova i chuda kojekakvih, ali kad se sve to uklopi, to bude neverovatna celina > a samo ih je 3ica. msm, ovaj svira gitaru i klavir i peva pa gde ces vishe... dodushe, meni je Muse uzivo daleko bolji od studijskih chuda, sve je to lepo, ali opet zivo je zivo :)
:1:

Moram da spomenem i Wolstenholma. Lik ima jako jednostavne baslinije, al su uzasno zabavne za svirku, a i stil mu je unikatan.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 20 Jul 2009, 12:33

Nyarlathotep wrote:jbg, ne znam... meni je to dno dna. jbg. nikada nisam gotivio takve bendove. verujem u sve njihove neverovatne sviracke kvalitete itd... ali...
meni je to bala sa preproduciranim i preforsiranim svim komercijalnim fazonima gitarske muzike danas. malo vristanja, malo cmizdrenja, malo melahnolicnih gradacijskih molskih pasaza, malo riljanja, malo prog bacakanja... na kraju krajeva, ne svidja mi se ni zvuk djitre, prshti ona prekompresovana digitalija. "slike su za zid, ne za knjige", iliti "Kaosspad je za sint i sempler, ne za el. tamburu". :mrgreen:
jbg, mojim culima to ne lezi. pitanje je ukusa i dozivljavanja muzike, pretpostavljam.

Radioehad su, naravno, legendaran bend. daleko izvan domasaja MUSEa.
ranije albume sam bas slusao.
a po cemu su legendaran bend? Muse ih polako stize u publicitetu, rekao bih.
meni je npr Muse daleko izvan domasaja Radiohead-a, jer me uzasno smaraju. Na svakom albumu muse-a imas gotovo sve catchy pesme i sve ti se zaista mogu svideti, sto kod mene ne izazivaju pesme radiohead-a. to je ofc moje misljenje. i stvarno ne znam kako si spojio te dve grupe, nemaju nista zajednicko.
necu sad da zvucim kao Ognjen93, reci cu ti da je to jedna moja tacka gledista.

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: MUSE

Post by Aca » 20 Jul 2009, 12:49

Ne znam ljudi ja i ih gotivim...imaju neke lepe stvari...
npr. ono knights of cydonia ja se mnogo przim na tu pesmu... :bow:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: MUSE

Post by nemanjavelimirovic » 20 Jul 2009, 13:55

Evo malo iz arene. Do dushe shit telefon moj 6630 ali eto da se malo vidi.... koliko toliko :D
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/BAXSFLSQDFY&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/BAXSFLSQDFY&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: MUSE

Post by Nyarlathotep » 20 Jul 2009, 14:03

Stalker wrote:
Nyarlathotep wrote:jbg, ne znam... meni je to dno dna. jbg. nikada nisam gotivio takve bendove. verujem u sve njihove neverovatne sviracke kvalitete itd... ali...
meni je to bala sa preproduciranim i preforsiranim svim komercijalnim fazonima gitarske muzike danas. malo vristanja, malo cmizdrenja, malo melahnolicnih gradacijskih molskih pasaza, malo riljanja, malo prog bacakanja... na kraju krajeva, ne svidja mi se ni zvuk djitre, prshti ona prekompresovana digitalija. "slike su za zid, ne za knjige", iliti "Kaosspad je za sint i sempler, ne za el. tamburu". :mrgreen:
jbg, mojim culima to ne lezi. pitanje je ukusa i dozivljavanja muzike, pretpostavljam.

Radioehad su, naravno, legendaran bend. daleko izvan domasaja MUSEa.
ranije albume sam bas slusao.
a po cemu su legendaran bend? Muse ih polako stize u publicitetu, rekao bih.
meni je npr Muse daleko izvan domasaja Radiohead-a, jer me uzasno smaraju. Na svakom albumu muse-a imas gotovo sve catchy pesme i sve ti se zaista mogu svideti, sto kod mene ne izazivaju pesme radiohead-a. to je ofc moje misljenje. i stvarno ne znam kako si spojio te dve grupe, nemaju nista zajednicko.
necu sad da zvucim kao Ognjen93, reci cu ti da je to jedna moja tacka gledista.
naravno. i ono je moja tacka gledista. nisam ulitmativni entitet, stvaralac univerzuma, pa da je to neka konacna istina.
meni su Radiohead dobar i originalan bend, koji ce ostati zapamcen u istoriji rokenrola, dok su Muse prolazna senzacija, meni potpuno odbojna i neinteresantna. to je, kazem, samo moje misljenje, meni su oni uzasno antipaticni u svakom pogledu, ali znam ljude koji ih gotive. opet idemo na ukus... ja ne volim da jedem preslatke stvari... :mrgreen:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: MUSE

Post by nenadnenad » 20 Jul 2009, 17:25

ja sam probao da slusam muse al se nesto ne lepe za mene....ko moze nek uziva :mrgreen:
ne mogu ni recimo dream theater da slusam....ta distorzija taj glas i te klavijature.....muzika sama po sebi je dobra al zvuk benda mi se ne svidja

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: MUSE

Post by Aca » 20 Jul 2009, 19:11

Ne znam brate, meni su ok... 8) 8) 8)

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 21 Jul 2009, 13:25

http://www.youtube.com/watch?v=EfvXxKZzNl0

Nova pesma sa novog albuma, pa procenite sami :)
(Da li se samo ja tripujem, ili me na nekim delovima uzasno podseca na We Are The Champions? :O.o: )

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: MUSE

Post by Aca » 21 Jul 2009, 13:36

Wook wrote:http://www.youtube.com/watch?v=EfvXxKZzNl0

Nova pesma sa novog albuma, pa procenite sami :)
(Da li se samo ja tripujem, ili me na nekim delovima uzasno podseca na We Are The Champions? :O.o: )
Ma tripujes e bre....Danas sve podeca na sve i svako podseca na svakog...Ali to nije istina... 8) 8) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: MUSE

Post by nemanjavelimirovic » 21 Jul 2009, 13:54

Evo slusham novi album (tj. koliko se moglo naci na forumima) pre reliesed varijanta je i ok su pesmice, onako cudnije malo, ali valjaju....Ima jedna malko EMO pesma, ima jedna koja lici na queen i jedna koja lici malo na placebo, ali sve u svemu solidno skroz....

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: MUSE

Post by sinisake » 21 Jul 2009, 14:28

Wook wrote:http://www.youtube.com/watch?v=EfvXxKZzNl0

Nova pesma sa novog albuma, pa procenite sami :)
(Da li se samo ja tripujem, ili me na nekim delovima uzasno podseca na We Are The Champions? :O.o: )
Ma kvinovska je skroz, tezak kic... :povrac:

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 21 Jul 2009, 14:40

nemanjavelimirovic wrote:Evo slusham novi album (tj. koliko se moglo naci na forumima) pre reliesed varijanta je i ok su pesmice, onako cudnije malo, ali valjaju....Ima jedna malko EMO pesma, ima jedna koja lici na queen i jedna koja lici malo na placebo, ali sve u svemu solidno skroz....
a jel moze link il nesto? :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MUSE

Post by Stalker » 21 Jul 2009, 15:37

mada kad bolje razmislim, Muse ima i dalje da se dokaze kao veliki bend, i mislim da ce to morati sa ovim albumom. Jer dobrim muzicarima ne ponestaju dobre ideje. Po aranzmanu, imenima pesama, itd, vidim da su price u albumu izmedju ostalog, teorije zavere, world disharmony, itd. Dakle, da se za ocekivati da ovaj album bude slican Absolutionu, sto meni sasvim odgovara, jer obozavam ovakvu tematiku. Ja se iskreno nadam da ce ovaj album biti na nivou prethodnika, jer je, iako odlican album, Black Holes & Revelations bio malo slabiji od Origin of Symmetry-a i druzine. Jer ako ovaj album bude podjednako dobar, meni je Muse dokazao da su vredni moje velike paznje, jer su mi se od starta svidjali. Ako ne, jbg, slusacu ovo sto su pre pravili.

Odslusao sam upravo United States of Eurasia i moram reci da me nisu nimalo odusevili. Onaj Queenish trenutak na nekoj sredini pesme me je totalno odvukao od pesme. Svidjaju mi se doduse one Arabic melodije koje su ubacili u pesmu. I kraj je, po mom misljenju, neinspirativan. Reci deluju ok, jer sam se zaista potrudio da ih razaznam, i one mogu proci. ovo je mozda sindrom ranog utiska, ali meni se ova pesma ne svidja. to je prvi put da sam ovo rekao za pesmu Muse-a. Shvatam poentu pesme, ali mogla je biti lepshija. kao sto kaze Spoony: I get it, but i'm not buying it.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MUSE

Post by Wook » 21 Jul 2009, 16:19

Ovako, preslusah ceo album :) (taj pre-released) Hvala Nemanja :ziveli:
Hm, prvi utisak je: Drugacije! Osetno drugacije... ima taj stari Muse smek, ali je novo :)
Ali dobro je, dopada mi se (za sad) :)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: MUSE

Post by MetalFunk » 21 Jul 2009, 16:33

Stalker wrote:mada kad bolje razmislim, Muse ima i dalje da se dokaze kao veliki bend, i mislim da ce to morati sa ovim albumom. Jer dobrim muzicarima ne ponestaju dobre ideje. Po aranzmanu, imenima pesama, itd, vidim da su price u albumu izmedju ostalog, teorije zavere, world disharmony, itd. Dakle, da se za ocekivati da ovaj album bude slican Absolutionu, sto meni sasvim odgovara, jer obozavam ovakvu tematiku. Ja se iskreno nadam da ce ovaj album biti na nivou prethodnika, jer je, iako odlican album, Black Holes & Revelations bio malo slabiji od Origin of Symmetry-a i druzine. Jer ako ovaj album bude podjednako dobar, meni je Muse dokazao da su vredni moje velike paznje, jer su mi se od starta svidjali. Ako ne, jbg, slusacu ovo sto su pre pravili.

Odslusao sam upravo United States of Eurasia i moram reci da me nisu nimalo odusevili. Onaj Queenish trenutak na nekoj sredini pesme me je totalno odvukao od pesme. Svidjaju mi se doduse one Arabic melodije koje su ubacili u pesmu. I kraj je, po mom misljenju, neinspirativan. Reci deluju ok, jer sam se zaista potrudio da ih razaznam, i one mogu proci. ovo je mozda sindrom ranog utiska, ali meni se ova pesma ne svidja. to je prvi put da sam ovo rekao za pesmu Muse-a. Shvatam poentu pesme, ali mogla je biti lepshija. kao sto kaze Spoony: I get it, but i'm not buying it.
po ovome sto si napisao trebalo bi da su dobri, jer mi se mnogo svidjaju tematike i to.
nadam se me nece razocarati.
:ziveli: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest