GREEN DAY! :D

Moderator: Trooper

FreeMan
Posts: 46
Joined: 28 May 2008, 00:40
Location: Panchevo, Boulevard Of Broken Dreams :)

Re: GREEN DAY! :D

Post by FreeMan » 18 Jun 2008, 23:16

Ne svi... al ona vrsta metala gde se deru xD
I Anarchy Punk... :S

Ludo :D

A meni se vise svidja Green Day u danima kad je bio Insomniac, Dookie i drugi albumi

American Idiot mi nije nesto :S

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: GREEN DAY! :D

Post by luka000 » 21 Jun 2008, 19:08

Postujem band imaju dobrih stvari, ali kad uporedim sa ac/dc,deep purple,queen.... i drugim svetskim rock band-ovima, dolazim do zakljucka da je njihova muzika mnogo prosta-3 riffa mozda neki manji solo i the end-tipicno za punk, tako da mi se sa te strane ne svidjaju.

FreeMan
Posts: 46
Joined: 28 May 2008, 00:40
Location: Panchevo, Boulevard Of Broken Dreams :)

Re: GREEN DAY! :D

Post by FreeMan » 22 Jun 2008, 01:06

Ju de si nasao AC/Dc i Queen i dr...

Auuuu pa brate ovo ti je Prost rock a ono je svestki :D

Zasto vi ljudi volite neki bend vise jer mozda bolje sviraju i to... Green Day ima super textove... svidja mi se pevanje i muzika mi je odlicna... e sad to sto sviraju 3 riffa i sve kvinte... to nije ni bitno... bitno je da su pesme dobre...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: GREEN DAY! :D

Post by Critical » 22 Jun 2008, 14:13

Zasto vi ljudi volite neki bend vise jer mozda bolje sviraju i to...
Cekaj zar ovo nije malo glupo pitanje,kako zasto jebote ,pa BOLJE sviraju :!: :grummel_2:

FreeMan
Posts: 46
Joined: 28 May 2008, 00:40
Location: Panchevo, Boulevard Of Broken Dreams :)

Re: GREEN DAY! :D

Post by FreeMan » 23 Jun 2008, 01:14

Mislio sam teoretski sviraju bolje...

Moze npr neka pesma Green Daya da zvuci bolje od neke pesme AC/DC-a

Al AC/DC ume da svira.. a GD svira samo kvinte i 3 riffa i ubace 1 akord i moze da zvuci 10 puta bolje od AC/DC-a

Tako da to ne kapiram? :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: GREEN DAY! :D

Post by Funkomat » 23 Jun 2008, 02:35

Critical wrote:
Zasto vi ljudi volite neki bend vise jer mozda bolje sviraju i to...
Cekaj zar ovo nije malo glupo pitanje,kako zasto jebote ,pa BOLJE sviraju :!: :grummel_2:

Pa to. :D
Mislim svako sa 2 prsta ili prestimanom gitarom (u ovom slucaju ti je dosta samo jedan) moze da odsvira svaku green day pesmu...
Kontam sta hoces da kazes ali za to ima brdo boljih primera od Green Day-a. :wink:

I ne mogu oni da zvuce bolje od AC/DC-a pa da ubace ne znam sta.
Ok je naravno da volis Green Day ali ne mozes da ih poredis sa AC/DC-om... pa da ne znam sta.

Inace meni je Green Day skroz ok cisto da neko ne shvati nesto pogresno... :wink:

Sad je malo pocelo da mi smeta sto je ovo u alternativi. :D
Svaki put otvorim alternativu ocekujuci nesto zanimljivo, kad ono Green Day. Mozda ne bi bilo lose da se prebaci tema u punk.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: GREEN DAY! :D

Post by Critical » 23 Jun 2008, 09:35

FreeMan wrote:Mislio sam teoretski sviraju bolje...

Moze npr neka pesma Green Daya da zvuci bolje od neke pesme AC/DC-a

Al AC/DC ume da svira.. a GD svira samo kvinte i 3 riffa i ubace 1 akord i moze da zvuci 10 puta bolje od AC/DC-a

Tako da to ne kapiram? :D
Teoretski? Pazi od pankera nema losijih sviraca (ne kazem da nema dobrih ali,u globalu nema losijih,tipa 3 riffa i vozi) opet Green Day nije punk (sada) i ne mogu da ih postujem, punk postujem likovi su skroz kul ono ne volim da ga slusam (ponekad se nadje neko) ali postujem taj ceo bunt i to ludilo, Green Day to nema i onda nema ni zasto da ih postujem ,nisu punk a sviraju ko punk,jebes ti mene ako ja njih razumem:D

Od green day-a mi je cool ono kako se zove Boulevard of Broken Dreams ,to je okej meni ,jedino to mogu da cujem :D

Sve u svemu Green Day je jedan obican prosecan bend ,eto :D

FreeMan
Posts: 46
Joined: 28 May 2008, 00:40
Location: Panchevo, Boulevard Of Broken Dreams :)

Re: GREEN DAY! :D

Post by FreeMan » 23 Jun 2008, 10:23

Critical wrote:
FreeMan wrote:Mislio sam teoretski sviraju bolje...

Moze npr neka pesma Green Daya da zvuci bolje od neke pesme AC/DC-a

Al AC/DC ume da svira.. a GD svira samo kvinte i 3 riffa i ubace 1 akord i moze da zvuci 10 puta bolje od AC/DC-a

Tako da to ne kapiram? :D
Teoretski? Pazi od pankera nema losijih sviraca (ne kazem da nema dobrih ali,u globalu nema losijih,tipa 3 riffa i vozi) opet Green Day nije punk (sada) i ne mogu da ih postujem, punk postujem likovi su skroz kul ono ne volim da ga slusam (ponekad se nadje neko) ali postujem taj ceo bunt i to ludilo, Green Day to nema i onda nema ni zasto da ih postujem ,nisu punk a sviraju ko punk,jebes ti mene ako ja njih razumem:D

Od green day-a mi je cool ono kako se zove Boulevard of Broken Dreams ,to je okej meni ,jedino to mogu da cujem :D

Sve u svemu Green Day je jedan obican prosecan bend ,eto :D
Pa jebes ti mene kad svi vi znate samo za Album "American Idiot" i vozi...

Brate oni su bili punk-rock kad su pocinjali... 1039/smoothed out slappy hours im je prvi album i tu su bili punk... Dookie im je najpoznatiji album medju Punk-Rockerima... Inace meni se svidja najvise INSOMNIAC album... to je bilo 98 chini mi se... mozda gresim nisam siguran... Pogledaj malo YouTube pa onda tek pricaj... Jeste, slazem se da je American Idiot CHISTA komercijala i to im je najgori album (po meni)... Ali ove ranije stvari i nisu kao American Idiot... i kad cujem neko da kaze "Meni se svidja blvd of broken dreams" "Meni se svidja Wake me up when September ends" mogu da im kazem "Ma Cuti kad su to 2 najjadnije pesme ikada" (po meni opet xD) Tako da... Eto :)

Svirali su ranije punk-rock... .sada su pop-punk... sta da im radim... nadam se da ce da se vrate u punk-rock :)

PS: Ako oni nisu ludi onda me rokaj u mozak... Brate, gledaj neke turneje, neke koncerte iz mladih dana... Evo ti primer: Luk svira go na bini, Skace sa lustera na nekog drugog lika, drka na bini...

Msm ne znam koliko je to ludo al eto... :)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: GREEN DAY! :D

Post by Critical » 23 Jun 2008, 10:34

FreeMan wrote:
Critical wrote:
FreeMan wrote:Mislio sam teoretski sviraju bolje...

Moze npr neka pesma Green Daya da zvuci bolje od neke pesme AC/DC-a

Al AC/DC ume da svira.. a GD svira samo kvinte i 3 riffa i ubace 1 akord i moze da zvuci 10 puta bolje od AC/DC-a

Tako da to ne kapiram? :D
Teoretski? Pazi od pankera nema losijih sviraca (ne kazem da nema dobrih ali,u globalu nema losijih,tipa 3 riffa i vozi) opet Green Day nije punk (sada) i ne mogu da ih postujem, punk postujem likovi su skroz kul ono ne volim da ga slusam (ponekad se nadje neko) ali postujem taj ceo bunt i to ludilo, Green Day to nema i onda nema ni zasto da ih postujem ,nisu punk a sviraju ko punk,jebes ti mene ako ja njih razumem:D

Od green day-a mi je cool ono kako se zove Boulevard of Broken Dreams ,to je okej meni ,jedino to mogu da cujem :D

Sve u svemu Green Day je jedan obican prosecan bend ,eto :D
Pa jebes ti mene kad svi vi znate samo za Album "American Idiot" i vozi...

Brate oni su bili punk-rock kad su pocinjali... 1039/smoothed out slappy hours im je prvi album i tu su bili punk... Dookie im je najpoznatiji album medju Punk-Rockerima... Inace meni se svidja najvise INSOMNIAC album... to je bilo 98 chini mi se... mozda gresim nisam siguran... Pogledaj malo YouTube pa onda tek pricaj... Jeste, slazem se da je American Idiot CHISTA komercijala i to im je najgori album (po meni)... Ali ove ranije stvari i nisu kao American Idiot... i kad cujem neko da kaze "Meni se svidja blvd of broken dreams" "Meni se svidja Wake me up when September ends" mogu da im kazem "Ma Cuti kad su to 2 najjadnije pesme ikada" (po meni opet xD) Tako da... Eto :)

Svirali su ranije punk-rock... .sada su pop-punk... sta da im radim... nadam se da ce da se vrate u punk-rock :)

PS: Ako oni nisu ludi onda me rokaj u mozak... Brate, gledaj neke turneje, neke koncerte iz mladih dana... Evo ti primer: Luk svira go na bini, Skace sa lustera na nekog drugog lika, drka na bini...

Msm ne znam koliko je to ludo al eto... :)
Critical wrote:opet Green Day nije punk (sada)
Ja i pricam kao sto vidis o njihovom periodu sada, nisam nista rekao za prosle albume ,jednostavno ih nisam slusao i ne mogu da pricam, tako da ono nemoj da me prozivas sa tim da idem na YT da slusam kad sam lepo naveo da mislim na ovaj sada period.
Ali ove ranije stvari i nisu kao American Idiot... i kad cujem neko da kaze "Meni se svidja blvd of broken dreams" "Meni se svidja Wake me up when September ends
Cekaj ako su najjadnije pesme ,zasto ti je onda jedna od njih u potpisu (tj kao adresa) zato sto je jadna,jel,to neka fora?
sada su pop-punk.
Upravo to sam i komentarisao i taj trip mi se ne svidja...

A to koliko su ludi ili bilo sta (drkaju ,skidaju se i ostalo) ih ne cini dobrim bendom, :D
Jednostavno ne lezi mi ta zika i to je to ,da si napisao da volis HIM (ne daj boze) isto bih tako odreagovao...

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: GREEN DAY! :D

Post by ac10 » 23 Jun 2008, 11:18

auu cocece punk,punk/rock,punk/pop,alternativa...al ih ti delis na sitna crevca, :motz4: i da ne volim ih jer izgledaju kao da ce da umro ako dune veter,jer obesi onu jadnu gitaru do poda,jer su pesme tra la la,jer je muzika napravljena u stilu cemu sluzi ova zica ting aaaa za to,a ova ting aaa isto,i sad udri po te dve tri zice dok ne puknu,a onda po sledece dve tri . :grummel_2:

FreeMan
Posts: 46
Joined: 28 May 2008, 00:40
Location: Panchevo, Boulevard Of Broken Dreams :)

Re: GREEN DAY! :D

Post by FreeMan » 23 Jun 2008, 12:23

@Critical

Da ono za Blvd of broken dreams u "Lokacija" je kao fora, cisto jer nema ni jedna druga pesma koja moze da se uklopi :D

Pa onako iz zezanja :)

@Ostale

Boli me uvo xD Ako ih ne volite ne morate da postujete tu da su govno, shit, mentoli, rtdi i dr...

Lepo idi u neku temu koja se tebi svidja i smaraj se tamo :)

Mislis da ja idem u temu RAP i pricam kako sad neki tamo kaze "Fuck" svaku 2 rec ?

Ne... jer me ne zanima :)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: GREEN DAY! :D

Post by Critical » 23 Jun 2008, 12:29

MOJ OMILJENI BEND!

GREEN DAY!!!!

Ovde svakakve diskusije o GD-u
Lepo idi u neku temu koja se tebi svidja i smaraj se tamo
Ako ti se ne svidja kritika ,diskusija nisi treba da na napises ovako kako si napisao,ono sto nisi napisao : "SAMO LEPE O GD DA PISETE" :D
Tako da ono.........

FreeMan
Posts: 46
Joined: 28 May 2008, 00:40
Location: Panchevo, Boulevard Of Broken Dreams :)

Re: GREEN DAY! :D

Post by FreeMan » 23 Jun 2008, 19:46

Omg... pa dobro nisam ja znao da vama Diskusija znaci Psovanje benda? Cini mi se da ima posebna tema za to... :)

Al dobro...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: GREEN DAY! :D

Post by Critical » 23 Jun 2008, 19:53

FreeMan wrote:Omg... pa dobro nisam ja znao da vama Diskusija znaci Psovanje benda? Cini mi se da ima posebna tema za to... :)

Al dobro...
Izvini molim te ali,moras malo da razmislis pre nego sto nesto napises,nijednom nisam opsovao ovaj bend i NIKO NIJE NIJEDNOM OPSOVAO BEND,ponavljam ako si "slab" na bend onda nisi trebao da napises da diskutujemo.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: GREEN DAY! :D

Post by Duane » 23 Jun 2008, 20:35

FreeMan... TEORETSKI SI SMORIO! XD da ti odgovorim na jedno vrlo sjebano pitanje a to je... zasto volimo bolji bend od losijeg... ZATO STO JE BOLJI... xD nema tu nikakve TEORIJE relativnosti XD kad grim dej napise nesto sto ce U KOMPLETNOSTI DA PROMENI PUNK ALTERN ILI STA VEC ONDA CE BITI "Great" band(kao ledovi prpl pank flojd cak i nirvana )... za sad su prosek... i to ne zbog sviranja nego zbog prodaje i lozhevine na njih... inace bi bili zaboravljeni... zaboravljeni... forevr... XD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest