Rambo Amadeus

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Rambo Amadeus

Post by Rocket Roll » 21 Dec 2011, 10:12

Niko Evroviziju ne shvata doslovno - to je za Evropljane, kao za nas Rambo, sprdanje sa kičom, polušaljivo-poluozbiljno zezuckanje. Ne znam šta bi u našoj kulturi još bilo dobro poređenje... Možda Guča, ali malo neozbiljnije shvaćena: slušam pametnu muziku i radim pametne stvari, ali jednom godišnje stavim šajkaču na glavu i skačem po stolovima jer mi se hoće da se ponašam kao Balkanac.

Mislim da je Peca Janjatović (ili to možda beše čika-Moma Rajin?) jednom za Ramba rekao da je njegov koncert katarza turbo-folka, na koji dolaze oni koji ne smeju da priznaju da vole turbo-folk, pa im ga onda Rambo spakuje tako da mogu u isto vreme da imaju otklon od svog uživanja i da uživaju: "Ja ne slušam cajke, ali, eto, Rambova verzija cajki je duhovita i visokovredna ironija."

U suštini, sve je to izašlo iz Vorholove fabrike. Sprdam se sa kičem kako bih prodao kič onima koji ginu da uživaju u njemu, ali ne smeju to ni sebi ni drugima da priznaju.

Mogli bismo zajedno, vi i ja, ako smete, u Berlin, na evrovizijsko veče. Stavićemo težak srebrni ajlajner, obući nešto sa šljokicama i pravac neki od kvalitetnijih alternativnih kemp-barova, da gledamo prenos. Da se pošteno suočimo sa sobom. I sa Rambom 8)

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Rambo Amadeus

Post by Bozha » 21 Dec 2011, 12:22

Rocket Roll wrote:Mislim da je Peca Janjatović (ili to možda beše čika-Moma Rajin?) jednom za Ramba rekao da je njegov koncert katarza turbo-folka, na koji dolaze oni koji ne smeju da priznaju da vole turbo-folk, pa im ga onda Rambo spakuje tako da mogu u isto vreme da imaju otklon od svog uživanja i da uživaju: "Ja ne slušam cajke, ali, eto, Rambova verzija cajki je duhovita i visokovredna ironija."
Peca Janjatovic koji drzi poster Let 3 iznad kreveta!? ;P Nah... turbokritika i megaanaliza... Svaki Srbin je latentni turbofolker, labilni to manifetuju Rambom, stabilni prosto kenjanjem po svemu sto nije iz neprikosnovenih 80ih? Ja bih rekao ovako... ne slusam domaci rok, ali, eto, Rambova verzija domaceg roka je duhovita i visokovredna ironija!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rambo Amadeus

Post by sinisake » 21 Dec 2011, 13:35

Bozha wrote:
Rocket Roll wrote:Mislim da je Peca Janjatović (ili to možda beše čika-Moma Rajin?) jednom za Ramba rekao da je njegov koncert katarza turbo-folka, na koji dolaze oni koji ne smeju da priznaju da vole turbo-folk, pa im ga onda Rambo spakuje tako da mogu u isto vreme da imaju otklon od svog uživanja i da uživaju: "Ja ne slušam cajke, ali, eto, Rambova verzija cajki je duhovita i visokovredna ironija."
Peca Janjatovic koji drzi poster Let 3 iznad kreveta!? ;P Nah... turbokritika i megaanaliza... Svaki Srbin je latentni turbofolker, labilni to manifetuju Rambom, stabilni prosto kenjanjem po svemu sto nije iz neprikosnovenih 80ih? Ja bih rekao ovako... ne slusam domaci rok, ali, eto, Rambova verzija domaceg roka je duhovita i visokovredna ironija!
+ jedan. I smatra MM pesnikom... :mrgreen: (asalimsejamalo, necemo se opet sigrati:))
Mada, ima istine u tome da Rambo, parodirajuci izvesne pojave, i sam zapravo promovise&prodaje to isto (to bi se pre svega moglo reci za prvu fazu karijere, dok nije poceo sebe preozbiljno da shvata; i pre se odnosi na licnos' no na djelo)... Ali, sofisticirani primitivac je balkanski specijalitet, i to ima osebujnu draz... :naocare:
Last edited by sinisake on 21 Dec 2011, 13:45, edited 1 time in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rambo Amadeus

Post by sinisake » 21 Dec 2011, 13:44

U to ime:



:lol: :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rambo Amadeus

Post by Duane » 22 Dec 2011, 02:33

ta je najača!

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Rambo Amadeus

Post by Void » 22 Dec 2011, 03:10

"too old for rock 'n' roll, too stupid for jazz" je brutalna isto.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Rambo Amadeus

Post by ZigiZelig » 22 Dec 2011, 11:10

Nije mi jasno kako poredite Ramba sa Evrovizijom. Rambo je intelektualac i muzicki genije ( ne genije kao Mils Davies, ali genije). To sto se sprda, imalo je smisla sve ove godine, verujem da ce imati i dalje. Ne vidim da je kvalitet njegovih pesama opao i u jednom trenutku, samo je rastao.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Rambo Amadeus

Post by Kristiko » 17 Mar 2012, 00:11


User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Rambo Amadeus

Post by ZigiZelig » 22 Mar 2012, 23:43

Neverovatno da niko nije prokomentarisao pesmu. Meni je bila prvo diskutabilna ali me turbo refren zagrejao posle drugog treceg slusanja :). Tekst je ludilo, svidja mi se sveukupna prica

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rambo Amadeus

Post by Duane » 22 Mar 2012, 23:48

saci se odao

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Rambo Amadeus

Post by Void » 23 Mar 2012, 00:55

nema 'leba bez Truta. Makar mu i sam Weckl drombuljao nije to to.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rambo Amadeus

Post by Duane » 23 Mar 2012, 01:08

ko je taj wecki ?

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Rambo Amadeus

Post by Void » 24 Mar 2012, 15:32

moj brat od tetke.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rambo Amadeus

Post by Duane » 24 Mar 2012, 19:16

pozdravi vekija sledeći pout

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Rambo Amadeus

Post by Bozha » 25 Mar 2012, 12:36

ZigiZelig wrote:Neverovatno da niko nije prokomentarisao pesmu. Meni je bila prvo diskutabilna ali me turbo refren zagrejao posle drugog treceg slusanja :). Tekst je ludilo, svidja mi se sveukupna prica
ostvario ocekivanja... prva ozbiljna, angazovana, evrovizijska pesma posle Toto Kotunja iz 92! :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest