Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Moderator: Trooper

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Z*Z*Z » 25 Jul 2008, 01:04

Rocket Roll wrote:Ali to je prisutno u ličnosti samog Baklija - da se nije promovisao kao "nova osećajnost", okej, ali pošto jeste, moram da skrenem pažnju... Zato, recimo, Brena nije "ideološki neprijatelj", ona prosto kaže "Svi ruke gore, novčanike na gotovs" i to je ok, žena je barem poštena.
Ja neznam ni sto sam se zaneo, nisam neki fan Buckleya, ipak Hallelujah je jako zajebana numera, narocito ako si patio zbog ljubavi :) Nemogu realno da se izjasnim kako bih vodio sopstvenu karijeru da mi je ponudjeno da biram strategiju na muzicki zasicenom nebu...Mislim da jako mnogo ljudi, ukljucujuci i nas ovde, glorifikuju i osporavaju muzicke "radnike" - sto oni u sustini jesu; Ipak mislim u slucaju Buckleya da je bio zrtva drustva, vise nego kalkulant, moguce da je hteo da ga vise vole devojcice, ali sta ces, neki ljudi, u koje i ja spadam, vise vole da shiru sliku posmatraju idealisticki emotivno, moralno ispravno i veoma naivno - zbog toga osporavam machisticku stranu r'n'r-a, tj. najvise metal :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 25 Jul 2008, 01:18

moguce da je hteo da ga vise vole devojcice, ali sta ces,
A jebes ga, ja mislim da nije hteo.
Nije on, nesretan, bio kriv sto je bio lep, jbg. Da je bio ruzniji(ko Dilan ili Jang) valjda bi ga i Roket ozbiljnije shvatao. :wink:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Dushan S » 25 Jul 2008, 06:00

Neoprostivo je biti istovremeno voljen i od kritike i od publike, pokazati koju emociju ili šta već?

Idem da pustim Everybody Here Wants You da me mine želja.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Nyarlathotep » 25 Jul 2008, 13:08

ja Baklija ne slusam aktivno, ali ga postujem. covek je jaka individua koja se veoma uspesno i licno izrazila kroz muziku. inace, po meni je Bakli (mladji) sjajan gitarista i kompozitor - iako ja ne umirem za njim. mnogo mojih drugara koji se prze na sve od Morbid Angela do QOTSA obozavaju Baklija. opet cu priznati - ja ne (drugaciji ukus), ali apsolutno mi nikada nije zasmetao, niti da ga smatram ispraznim i losim.

inace, 100% sam uveren da Halelujah nije originalno njegova stvar, vec Leonarda Koena.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 25 Jul 2008, 13:13

inace, 100% sam uveren da Halelujah nije originalno njegova stvar, vec Leonarda Koena.
Da, to smo i apsolvirali nekoliko postova ranije, ali Rocket se sad pravi da nije tekst jednog pesnika izjednacio sa ''stihovima'' Gorana Bregovica. :mrgreen: :hide:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Nyarlathotep » 25 Jul 2008, 13:23

vidis, nisam to procitao... zaista.
svejedno, ipak mnogo vise volim Rocketa od Buckleya, moram priznati (iako ne svira i ne peva kao Buckley). drugari smo evo 10 godina.... :mrgreen: :wink:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Rocket Roll » 25 Jul 2008, 18:52

...i studirali smo zajedno književnost, pročitali mnogo dobrih stihova, i mislim da će se Nyarlathotep, kao profesionalac na polju književnsoti, složiti da u "pravim" Baklijevim stihovima ima suviše kiča. Dakle, da ispravim grešku: pored obrada "pekmez-Pink" prirode, Bakli je i ovako stihoklepao:

Code: Select all

Jeff Buckley:                                                    Zorica Brunclik: 
When will I find the strength to bring me release?               Strah me nocas od tuznoga sutra
And tell me where is the love in what your prophet has said?     od zivota ovog rastankom sto preti 
Man, It sounds to me just like a prison for the walking dead     gde da nadjem snage sve to da prebolim 
And I've got a message for you and your twisted hell             lastavicu sama da ucim da leti 
You better turn around and blow your kiss goodbye                Ostani sa mnom jos godinu neku...
to life eternal angel...                                         
Angel...                                                          

Jeff Buckley:                                                    Marinko Rokvić: 
I know I, I know I                                               Svi te zele, ljubim samo ja
I know everybody here wants you                                  svi se dive tvojim ocima
I know everybody here thinks he needs you                        svi bi hteli mesto pored tebe
I'll be waiting right here just to show you                      ja te ne dam, cuvam te za sebe...
Oh let me show you                                               
That love can rise...

Jeff Buckley:                                                    Jelena Karleuša: 
It sounds just like a scream                                     Vestice vile, bice i vile
I don't know what you mean                                       u mraku sve su devojke
Your witchcraft's all around me                                  ko od iste majke rodjene
In your ragged pagan scene                                       vestice vile, celik od svile...               
Dosta, dosta... posle tolikih fenomenalnih stihova, ovo? I to treba da je... uzor nekom? To je "nova osećajnost", to je veličina? Znam četrnaestogodišnjake koji bolje pišu!

Nadam se da se sada razumemo - Bakli je prosto, objektivno, kič u lepom pakovanju.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 25 Jul 2008, 19:07

Ma, ''duh onoga sto je Bukli radio'' si ti ustanovio. To su neke tvoje konstrukcije... :mrgreen:

Jos nisi odgovorio smatras li tekstove Leonarda Koena kic-pesmicama, konkretno, da li je Hallelujah glupa pesmica u istom rangu sa "Ako ima boga"? Taj odgovor cekam... :lol:

Vidi, tim citiranjem njegovih tekstova neces nista postici, ne trudi se preterano. Nije sve u recima, nego i u tome kako se otpevaju, zar ne? :lol:

Odnosno, kad Mark Sandman otpeva:
I'm never going back never going back to you
I'm never going to see you again
I'm never going to dig out your picture
I'm never going to look you up someday
Life is very short
You don't love me anymore
So I'm never going to see you again
[ Find more Lyrics at http://www.mp3lyrics.org/9ctc ]
I'm never going to write you a letter
Never going to call you on the phone
I'm never going to drive by your house
I'm never going to catch you coming outside
Never going to walk up your walk
And ring your bell
And feel you fall into my arms
I'm never going to see you (x2)
I'm never going to see you again
Your gone for good
onda je to istinski potresno, u stvari vise onako fino melanholicno i sentimentalno... :mrgreen:
(Da na to ste vi prikriveni metalci alergicni). Da se neko drugi pri'vatio toga ne bi valjalo. :wink:

Uostalom, ako krenemo da se gadjamo losim rok-stihovima, necemo daleko dogurati. Ja od pjevaca ne ocekujem da bude i pjesnik, ako se desi - dobro, ako ne -nikom nista.

I da, izvini, gde se to Bakli deklarisao kao vesnik neke ''nove osecajnosti'' koju stalno pominjes? Ja sam stvarno malo citao o njemu, vise sam slusao njegovu muziku, pa ako imas neke izvore, bio bi' zahvalan...

I za kraj, 'ajde malo i ja da opicim koji citat, sa Vikipedije:
Grace won appreciation from a host of revered musicians, including members of Buckley's biggest influence, Led Zeppelin.[73] Jimmy Page considered Grace close to being his "favorite album of the decade".[74] Robert Plant was also complimentary.[75] Others who had influenced Buckley's music lauded him:[76] Bob Dylan named Buckley "one of the great songwriters of this decade",[75] and, in an interview with Village Voice, David Bowie named Grace as one of the ten albums he would take with him to a desert island.[77] The album eventually went on to feature in Rolling Stone's 500 Greatest Albums of All Time in 2003, appearing at #303.[78]
Jbg, Bob Dilan nije studirao knjizevnost, pa sigurno nije dovoljno kompetentan, mo's misliti - knjizevnos'... :wink: :wink: :wink:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Rocket Roll » 25 Jul 2008, 19:29

Siniša. Dude. Shvatili smo. Ti voliš Baklija. Ti voliš "harme". Da pustimo sad da diskutuju neki novi ljudi? Ili da prežvačemo već rečeno u narednih 200 postova, gledajući samo na to čiji je poslednji?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 25 Jul 2008, 19:44

Pogresno shvatas, uopste mi nije stalo do toga da moj post bude poslednji.(I pozivam ljude da kazu koju, mada je opet klasicna besmislena rasprava o ukusu u pitanju)
Opet izbegavas odgovore.

Lepo sam te pitao ko je (osim tebe) proglasio Baklija nekim predstavnikom ''nove osecajnosti''
I zaista me zanima da li je on sebe nazivao/smatrao pesnikom, ili si mu to ti nekako imputirao, da prostis?

I sta ti jos smeta osim ponekad mediokritetskih tekstova, karakteristicnih, uzgred, za preko 90% moderne muzike?

U stvari, tvoj ''uvodni tekst'' je jedan od jacih motiva da uopste ucestvujem u ovoj raspravi.
Relativno duhovito, ali toliko nadobudno napisan tekst, iz kog bi neupuceni mogli zakljuciti da je rec o nekom duhovnom klonu Zeljka Samardzica, jbt.
I ono uzimanje dela vrlo lepe pesme i poredjenje sa kojekakvim glupostima...

Ne volim Baklija toliko koliko si ti preterao, ok?

Btw, osim dobrih harmi, volim i dobre stihove, nije to samo tvoja ''privilegija''. :wink:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Nyarlathotep » 25 Jul 2008, 21:46

da se ne zajebavamo - to nije poezija.
bar ne kvalitetna, istinski vredna, originalna, knjizevno-umetnicki vredna. nikako. slina.

ali - BUclkey ima neki duh koji ja ne volim, ali prepoznajem. Jeste slina, kuknjava, ali ima jedinstvenog smeka. I jeste za tinejdzerke, ali i mnogi ozbiljni ljubitelji muzike ga vole.
Jbg, sta da kazem, svako ima licni trip. Poimeni licno Iron Maiden i Weather Report su najlicnija i najemotivnija prepoznavanja u muzici, ali to sam ja. Neko voli Baklija, neko ne.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Dushan S » 25 Jul 2008, 23:59

Evo ja recimo uopšte nisam fan čoveka i nisam mu detaljno preslušavao albume. ne znam što bi ga branio. Ali kod tebe Rocket Roll to što pričaš više izgleda kao da si se mentalno fiksirao na njega jer te uopšteno neke stvari nerviraju, koje veze sa njim nemaju, pa ti je on nekako bio zgodan da za njega "zalepiš" određena predubeđenja i verovanja i da ga proglasiš za ovo ili ono.

Ajd realno, u tolikoj MASI, hiljade i hiljade izdanjai "umetnika" koja prodaju lažnu umetnost, ili ne prodaju ništa osim zabave i kiča, ti si sad odjednom uhvatio nekog ko je fakat posedovano neke evidentne kvalitete i udri po njemu. Može do sutra da se nateže ovako da li je on bio genije ili nije, ali ajd realno, po tvojim argumentima i merilima, po kojima sad napadaš i osuđuješ pokojnog Džefa, Bitlsi ne da nisu dobar bend nego ih treba izbrisati iz svih knjiga, jer su prodavali maglu. Tačnije teško da bi se mogao naći neki "artist" kome ne bih van konteksta mogao povaditi neke stihova i kao "Aha, vidi kakvo je đubre pisao". Da ne glumimo sad tu prefinjene konzumente umetnosti koji su otkrili da je levi testis na davidovoj statui veći od desnog pa rešili da razotkriju šarenu lažu obmotanu oko kobajagi genijalnosti Mikelanđela.

Jednostavno, čudan ti je izbor za metu napada.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sirac-šunka » 26 Jul 2008, 02:20

Ma ja jos uvek smatram da, ipak ima malo i od ovoga:
Rocket Roll wrote:...što mi "neka mala nije dala"...
:mrgreen:

Ja to potpuno razumem, imao sam slicno iskustvo... :( Nije bio u pitanju Buckley, ali ima par albuma koje vise u zivotu ne zelim da cujem.

Nego da ne offujem, :D Da li ste, molim vas znali, sestre slatke, da je Sladjana Milosevic izjavila da je postojala velika ljubav izmedju nje i g-din Buckley-a licno!!!! :shock: :shock: :shock: :cekic: :cekic: :cekic:
Niste, bogami jeste... mislim, izjavila na mts ili na metropolisu... :shock:

Ma da li je to moguce...
c...c...c...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 26 Jul 2008, 02:46

Ha, ha , ha, e ovo je vrhunac, zezas nas. :D
Vidim/citam da su se nesto kao druzili/saradjivali, ali ljubav...
Mislim, sto jes' jes', SlaDZa je nekad bila opasno dobra riba... :lol:

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Zlo » 26 Jul 2008, 04:55

produkt onog tinejdžerskog bujanja hormona, koje kod nekih muškaraca može da potraje sve do ranih tridesetih:
Uh,kod mene ce dok sam ziv.
Navedenog umetnika nisam slusao ali posle stava koji imas prema njemu i ne zelim.Procitao sam 99% tvojih postova na forumu i imas moje postovanje.
Rocket-imas mali problem brate- sve sto ne volis proglasavas losim.
Mozda neko voli da slusa takve tekstove.A definitivno sam siguran da cak i medju nasim"narodnjacima" ima pristojnih tekstova koji su cak i bolji od nekih metal/rock/blues ali ih nacin izvodjenja unistio.

Kobejna mi ne diraj :lol:

Na kraju krajeva,zasto su tekstovi koje si citirao losiji od tekstova o tome kako sam veceras dosao kuci pijan i moja draga ce me strpati u kokosinjac jer me ne zeli pijanog u svom krevetu?

Vec si u nekom postu napisao(Cini mi se da si ti.Ne bih sad pretrazivao forum u potrazi za informacijom)da od rock/metal(i ostale, slicne muzike) ne ocekujemo neke duboke tekstove.Slazem se !

Sem Block out :lol: :lol: :lol: :lol: NE preduboki za nas koji zivimo u njihovim stihovima ali zaista poezija sa mudima.Ali to je za neku drugu temu :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest