Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Moderator: Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Duane » 27 Jul 2008, 11:44

a mene malo njegov glas smara... nekako je faggetski al je izvrstan muzicar i volim da ga slusam sa slusalicama... Oo

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by dweezil » 27 Aug 2008, 13:10

zaboravili ste da kazete ko je bio otac Jeff Buckley-ija. By the way meni je on bio ok, a i "Last Goodbye" je jedna od lepsih baladica.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 27 Aug 2008, 13:53

Pa ćaća Tim nije bio tema. (A i pomenut je, pogledaj pazljivo) :wink:
A Jeff, ta nego sta je nego bio dobar! :D

Evo jos jedne lepe pesme!


nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by nenadnenad » 04 Nov 2008, 20:17

Jako mi je smesan ovaj na izgled - a mozda i vise - frustriran napad na buckley-a od strane rocket-a koji mi je delovao totalno drugacije, kao posve smiren, sracunat, objektivan tip koji zivi ko i ostali u svetu subjektivnosti i +6 milijardi prizmi sopstvenog iskustva...dakle neko mora da je uznemirio njegov deo svemira na posve iritantan nacin :D

Takodje mi je smesno sto je citirao tekstove nine simone i cohena i prozvao ih za los kvalitet te uporedio sa domacim kichem i cinjenica da nece da komentarise svoj zajeb koji sinisa pominje :D

Ja sam inace dosta napaljen pa tako znam napamet tekstove 80% muzike koju slusam , gigabajti i gigabajti...
udubljivao sam se dosta u analizu i sta znam i skontao da jako ali jako jako puno tekstova kad se procitaju bez muzike, kao stand-alone delo zvuce uzasno glupo i dosadno iliti kichasto,repetativno , genericno.

Mislim, ne znam tacno sta rocket slusa i nemam razlog , volje \ zelje da to radim al mislim da se moze sve izokrenuti toliko da pljuvanje po nekome deluje jako ubedljivo, argumentovano i objektivno...

Inace, mislim da je glupost govoriti iskljucivo o necijim namerama ako ne znas uopste osobu i ako nemas pouzdane izvore u vezi motivacija te osobe.Mozes eventualno, ako ces se pozivati na objektivnost, reci sta je po tebi ispalo na kraju od motivacija koje su tebi nepoznate....Na kraju krajeva roketslave, mogu sa sigurnoscu da tvrdim da mnogo idiota slusa to sto ti smatras najlepsu najiskreniju muziku pa opet sto bi ja ili neko drugi prozivao tu muziku i muzicare zbog ljudi koji je slusaju i identifikovao je sa publikom koju umetnik ne moze da bira ili je identifikovao sa trendom u koju je ugurana od strane ljudi koji te nerviraju..........

Jeste, realno takva i takva muzika, sentimentalna, spora, sa takvim i takvim glasom al svako ima svoj ukus i gde bi bili da imamo nekog cenzora koji odredjuje sta je dobro sta lose i po tome nam uskracuje mogucnost otkrivanja neceg novog?

p.s. jeff buckley je obradio pesmu od elton johna 'we all fall in love sometimes' :D

Inace, nisam nesto puno slusao od njega al najvise mi se svidja Dream brother.

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by Mishica » 18 Apr 2009, 02:21

Eto...znam da je proslo dosta vremena od ove diskusije ali prosto ne mogu da skapiram ovaj napad na Baklija od strane Rocketa koji ocigledno nema zicu za ovakvu vrstu muzike...Sto prosto lepo covek ne prizna da ne kapira...da nema senzibilitet niti da je uopste skapirao Baklijev rad...a toliko je jadno i upucen da je naveo niz pogresnih informacija vezano za njegove tekstove!!! Prosto covek nema osecaj za ovakav tip muzike...jos je to nesto i licno, izgleda lose uspomene...ili sta vec, pa tu na najnizi nacin degradira njegov rad...toliko da ti bude muka kad procitas. Posto covek nije mogao da mu ospori da ima sjajan glas a onda je udario po tekstovima.. uporedjujuci ih cini mi se sa Brunclikovom, ili s kim vec? Pa to je vec vrhunac nerazumevanja...to je cista zloba!!! Pa to je stvarno najveca glupost...prvo strani jezik je u pitanju..ne moze tek tako da se pojednostavljeno i bukvalno uporedjuje sa srpskim...a i kad se bukvalno prevede 99% tekstova je smeshno a narocito zvuce tragicno kad ih u mislima interpretiraju takvi kao sto je Rocket...a onda, uopste mi je glupo uporedjivati tekstove muzickih pesama sa poezijom, jer onaj ko se razume u poeziju to ne radi. Te stvari ja ne izjednacavam jer postoje razlike! Inace sam veoma upucena u Baklijevu muziku, slusam ga dosta...znam sve pesme i daleko je on od toga da su mu tekstovi jadni, razvodnjeni i bedno sentimentalni vec sasvim ok a neki stvarno odlicni kao Dream Brother, Mojo Pin, Lover You Should've Come Over ( pesme koje svima od srca preporucujem ).
Prosto mi je smesno to da se napadaju njegovi tekstovi...kad je on prevashodno muzicar a ne pesnik! Ali eto Izmedju ostalih njegove tekstove je hvalio niko drugi do Dilan koji verujem vise zna od Rocketa u ovom pogledu... :hide:
On je odlican muzicar i to niko ne moze osporiti - ili mu se svidja ili ne svidja, s obzirom na razlike u ukusima, ali ovakvo skrnavljenje prosto zvuci priglupo.
A ono uporedjivanje Koenove pesme s cim vec, pa ono je sramotno...stvarno smejurija :lol: I plus to nije uopste Baklijeva najbolja pesma-ta obrada Koenove pesme, vec je sticajem okolnosti postala najpopularnija... A to sto je lep...pa sta ces... nekome Bog da sve a nekom nista..eto bio je i lep i fenomenalno je pevao i svirao... prosto da mu ne oprostis 8)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by frkadela » 18 Apr 2009, 05:54

Mishica wrote:Sto prosto lepo covek ne prizna da ne kapira...da nema senzibilitet niti da je uopste skapirao Baklijev rad...
Šta tu ima da se skapira, for God's sake?! :D
Mishica wrote:prvo strani jezik je u pitanju..ne moze tek tako da se pojednostavljeno i bukvalno uporedjuje sa srpskim...a i kad se bukvalno prevede 99% tekstova je smeshno...
Kako Dilanovi, Vejtsovi, Perl Džemovi, Flojdovi, Klešovi, itd... tekstovi meni super zvuče kad ih nekome interpretiram na srpskom? Ah da, ti ljudi su pisali/pišu poeziju, ne možemo to da poredimo... :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 18 Apr 2009, 09:50

Šta tu ima da se skapira, for God's sake?! :D
To vi pankeri ne razumete. :P

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by frkadela » 18 Apr 2009, 13:48

sinisake wrote:
Šta tu ima da se skapira, for God's sake?! :D
To vi pankeri ne razumete. :P
Na svu sreću... :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 18 Apr 2009, 14:01

Vidi, frkadela, bojim se da je ovde (i ne samo ovde) izvor nesporazuma to sto razliciti ljudi traze razlicite stvari u (pop) muziKi:

- neki hoce dobre tekstove (koji se granice sa poJezijom)
- neki vole dobar zvuk
- neki vole fuzz u guz eksperimentalni zvuk, pa makar i na podlozi: I-IV-V :mrgreen:
- neki vole interesantne ritmove
- neki bi sve dali za specificne akordske sklopove koji zvuce kao da su prvi put odsvirani
- neki prvo cuju (vokalnu) melodiju i to im je i najvaznije
- neki vole kad muzikanti (pevaci included) prze
- itd....

'Teo sam da kazem ovo: Ne znam sta oni prvi uopste traze na ovoj temi? :P

A iskreno, vrlo mi je zanimljivo kad se necije ''culo za kic" i ''ukus sto se nazovi-umetnika tice'' ne aktiviraju na ovakve verbalne proljeve:
ljudi odlaze
i odlaze i odlaze
ovde je dosadno
svi su pobegli na neko zabavnije mesto
i ako sam negde stigao, bilo je iznutra
u sebe, u sebe, u sebe i nikako spolja
i gore i dole i levo i desno u meni
u sebe, u sebe, u sebe i nikako spolja
ali se POBUNE ko Spajdermenovo super-culo kad je neprijatelj u blizini, kad se pomene siroti Bakli.
Moro sam, Rocket, jbg. :) :wink:
(Eto, mislio sam da je ova tema zavrsena za mene. Ne zna covek sta donosi dan, a sta noc... :mrgreen: :ziveli: )
Last edited by sinisake on 18 Apr 2009, 14:14, edited 2 times in total.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sirac-šunka » 18 Apr 2009, 14:12

Meni se dopada razvoj teme, nastavite, nastavite... Siki, ne idi sad! Vrati se!
Frkadela, ma dugo si mi ti nesto sumnjiv... :O.o:

@Mishica: :kiss: Valjda neces da pobegnes sad posle samo jednog posta?



:lol:








A da, sad ozbiljno. Ova tema bolj da je izrasla u Spitfest podforumu...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 18 Apr 2009, 14:15

@Mishica: :kiss: Valjda neces da pobegnes sad posle samo jednog posta?
Hahahahaha, sirac, skontao sam i ja, al' se pravim lood. :wink:
(Ako nije paranoja, u kom slucaju sam stvarno lud) :mrgreen:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by muki17 » 18 Apr 2009, 14:26

- neki vole fuzz u guz eksperimentalni zvuk, pa makar i na podlozi: I-IV-V
jebote ,koji si ti kralj :lol: :lol: :bow:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by frkadela » 18 Apr 2009, 14:29

Vidi i ti, Siniša: ne želim ja nikome da namećem svoj ukus. :)
Ali ovo je forum, a forumi po internetu su za mene sveta mjesta! Nikad nisam gotivio blogove (mada sam ih pisao, ali vrlo kratko); tu se neki tip nađe i kenja koješta "pametno", ja ostavim komentar, on ga obriše ili ne obriše (zavisi da li ugrožava njegov virtuelni integritet) i to je to.

A forumi, čoveče... :D Ja recimo listam neki forum i nađem temu o Džefu Bakliju, liku koji me apsolutno (ali ni trunke jedne!) ne interesuje! Znači, ne slušam ga jer mi ne prija ta vrsta muzike, ono što sam čuo mi se ne sviđa i imam svaki razlog da nastavim da čitam nešto drugo. Međutim, ja volim da polemišem sa ljudima, da se raspravljam (a ne svađam!, kako neki po forumima rade), da čujem i tuđe mišljenje zašto je Bakli dobar i da mu kontriram. Da naiđem na nekog lika na ulici koji nosi majcu sa Baklijevim likom ili pjevuši neku njegovu pjesmu, ja bih samo prošao pored njega i ne bih se ni okrenuo. Jer šta mene briga šta on sluša ili nosi, njegova stvar. Sigurno neću zastati i pokušati da ga prevaspitam. E, dobra stvar sa forumom je upravo to što mogu da zastanem i skrenem pažnju na ovaj neukus i kič o kome se na ovoj temi govori (šalim se, naravno :D) i da to svi čuju i da me podrže ili napadnu. Isto tako ću na temi o muzici koju slušam dobar dio života da pričam kako je mrtva, kako treba da se okrenemo tehnu ili nečemu drugom, samo zato da bih čuo tvoje mišljenje zašto je brit-pop bolji od grandža i panka, šta je iz čega nastalo i šta je imalo veći odjek... Najnormalniji razgovori, kakve bih volio i uživo da vodimo (ali ja sam ipak veći fan pisane riječi). :ziveli:


A što se tiče stihova koje si citirao...Gorećeš u paklu, čoveče! To je podmuklo! :D
sinisake wrote:Vidi, frkadela, bojim se da je ovde (i ne samo ovde) izvor nesporazuma to sto razliciti ljudi traze razlicite stvari u (pop) muziKi:

- neki hoce dobre tekstove (koji se granice sa poJezijom)
- neki vole dobar zvuk
- neki vole fuzz u guz eksperimentalni zvuk, pa makar i na podlozi: I-IV-V :mrgreen:
- neki vole interesantne ritmove
- neki bi sve dali za specificne akordske sklopove koji zvuce kao da su prvi put odsvirani
- neki prvo cuju (vokalnu) melodiju i to im je i najvaznije
- neki vole kad muzikanti (pevaci included) prze
- itd....
Ja recimo tražim prvo, treće i četvrto... Eto, ne znam koji bi to akord bio; možda neki dur sa četvrtim stupnjem umjesto petog... ne znam kako se to zove... ;)

Bakli nije uspio nijedan od ova tri kriterijuma da ispuni. Dok Balašević (kao primjer pop muzike koju slušam dan-noć) jeste dva... To je to... :ziveli:


@Sirac
Zašto?! :O.o:

Ček, ček, ne mislite valjda da sam ja...?! :O.o:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by sinisake » 18 Apr 2009, 14:36

U, jbt, frkadela, pa nismo se razumeli, nisam ja tebe tero s teme, nego sam samo zakuvavao. :wink:
I da, ja volem i grandz i brit pop, nije to tako nekompatibilno... :)
(P.S. Skontao sam ironiju u Grandz temi, i bez irony tagova) :ziveli:
jebote ,koji si ti kralj :lol: :lol: :bow:
Cekaj samo da Rocket vidi, pa smo najebali. :D
Ček, ček, ne mislite valjda da sam ja...?! :O.o:
8) :wink:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Jeff Buckley (aka. "Sweetheart The Drunk")

Post by frkadela » 18 Apr 2009, 14:48

sinisake wrote:U, jbt, frkadela, pa nismo se razumeli, nisam ja tebe tero s teme, nego sam samo zakuvavao. :wink:
I da, ja volem i grandz i brit pop, nije to tako nekompatibilno... :)
(P.S. Skontao sam ironiju u Grandz temi, i bez irony tagova) :ziveli:

... ... ...
Ček, ček, ne mislite valjda da sam ja...?! :O.o:
8) :wink:
Pa zar ti izgleda kao da sam ljut jer me tjeraš sa teme?! Uzeo sam ja u obzir onaj smajli sa crvenom flekom na licu što si stavio na kraju jedne rečenice, ne brini. :) Ono "Vidi, Siniša" je samo bilo kao uvod za svu onu kontemplaciju... Čisto da negdje iznesem svoj doživljaj foruma, kad već nema tema "Vaš doživljaj 'foruma' kao sociološkog fenomena". :lol:

Naravno da nisu; pa čoveče, meni je "Don't shoot me, Santa" jedna od omiljenih pank pjesama! (ali stvarno onog lika sa brčićima i čudnim prezimenom ne podnosim, mada je ta grupa kao grupa prilično dobra :))!

... ... ...

Razočaraćete me... Samo još čekam da se Sirac oglasi... :grummel_2:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest