Sarajevski bend "Ultra", pesma "Novi početak"

Moderator: Trooper

depeche_mode
Posts: 2
Joined: 11 Sep 2008, 20:53

Sarajevski bend "Ultra", pesma "Novi početak"

Post by depeche_mode » 11 Sep 2008, 20:59

Jeste slusali za ovaj band iz sarajeva zove se ultra, oni rade na prvom albumu vec su snimili prvi singl, sad rade na spot ,a isto vremenom rade na album.http://www.youtube.com/watch?v=p2onjFAz8O0
na http://www.youtube.com kad se otvori stranica samo pisete ultra-novi pocetak

Da vidimo vase komentare.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: ultra-novi pocetak

Post by sinisake » 11 Sep 2008, 21:15

Nismo.
Odlicna pesma je izabrana, ali nije bas ponajbolje obradjena. (Dosta mi je tih obrada, gde se uglavnom samo ubaci distorzija, a izbace neki suptilni zvucni dodaci iz originala, pa na kraju sve zvuci kao jeftin cover nekog tezga-benda) :?
Nego, da li je to sto je tvoj nick depeche_mode, a ime benda Ultra samo koincidencija? :wink:

Pozdrav!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: ultra-novi pocetak

Post by dejankuki » 11 Sep 2008, 21:26

Ahhh. Wonderful, Wonderful life ...

Prvo.. moram da kazem da mi se stvar generalno svidja.. nije lose, eto mene je vratilo jedno 15-20 godina unazad i sto rece Doolio, drmnula me "zal za mlados' "

Ali...
ne znam gde i kod kog ste snimali.. ali bass mi je "mucan" i tezak, mada ima malo i sam groove da mi se ne svidja.. (odnosno samo sviranje..)

Dalje, glas mi je nekako van celokupnog dozivljaja pesme.. (ne mogu precizno da uperim na stvar, ali je van ostatka pesme..) a plus pogresna dikcija u nekim momentima da bi se ispratio original na engleskom...


Sve ostalo je djene-djene, slusljivo i pristojno...

Eto.. ja maaalkice rekoh moje vidjenje... nadam se da se ne ljutite... Black.. ovaj Ultra




Last edited by dejankuki on 11 Sep 2008, 21:27, edited 1 time in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: ultra-novi pocetak

Post by sinisake » 11 Sep 2008, 21:27

@dejankuki, spot je remek-delo, naravno! :D

placebo
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2008, 19:51

Re: ultra-novi pocetak

Post by placebo » 12 Sep 2008, 19:56

slusao sam pjesmu super zvuci, moderan band, zvuci evropski. dobra obrada.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: ultra-novi pocetak

Post by Doolio » 13 Sep 2008, 07:22

znaci identicno bih iskomentarisao kao dejan, neverovatno:) jedino sto se meni bas svidja (ne mislim tehnicki, cisto utisak).
i svidja mi se ono pratece 'eeeeee', to mi je najbolje u pesmi:)

placebo
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2008, 19:51

Re: ultra-novi pocetak

Post by placebo » 13 Sep 2008, 13:39

zvuk je londonski, ne zvuce balkanski, stvarno zvuce urbano, mi samo znamo kritikovati, kritike trebaju biti na mjesto.

zlatko
Posts: 1
Joined: 13 Sep 2008, 13:44

Re: ultra-novi pocetak

Post by zlatko » 13 Sep 2008, 13:50

Pesma je super. Bas zvuce moderno, samo napred.Jos jedan dobar band iz sarajeva.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: ultra-novi pocetak

Post by DrGreenthumb » 13 Sep 2008, 14:04

Uh, ako je snimano u kucnoj radinosti, onda nije lose, otherwise, gitara - Ultra-tanka kao da je snimano zoom-om 505 pa u komp, vokal - sve vreme u falsu i ima puno problema sa dikcijom i vibratom koga nema, prakticno, bass - nije los ton ali nedovoljno je precizan da bi napravio groove... Nije lose za pocetak, ali nije bas za MTV or smtg.

Bojana
Posts: 2
Joined: 13 Sep 2008, 14:35

Re: ultra-novi pocetak

Post by Bojana » 13 Sep 2008, 14:40

Meni se bas svidja, brza je pesma, zvuci hard rockerski,mozda na youtubu je zvuk pokvaren ne cuje se dobro. ali stvarno zvuce dobro, za razliku od bandova koji prave komercijalnu muziku ovdje kod nas, ovaj band je stvarno urban band.
Neki samo znaju kritikovati , lako je kritikovati i istrazivati tudje mane.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: ultra-novi pocetak

Post by dejankuki » 13 Sep 2008, 14:49

Ako ste fanovi, ili CAK i clanovi benda. ja vas razumem i uopste vas NE osudjujem... ali trazili su/ste kometare.. mi rekosmo nase misljenje i nas dojam..
E, sad... ako je ovo nacin "promocije" benda, pa se javljaju fanovi da nahvale bend, kako bi taj isti bend "imao opravdanje pred nekom drugom publikom" opet i to razumem, ali sestro i brate.. ili sestrE i bracO..

Ne mogu da precutim nesto sto cujem i sto ne cujem SAMO ja.. pogledaj da su svi "negativni" komentari maltene isti.. tako da bi trebali da se i zapitate..

Znci, generalno... stvar je slusljiva i ono... pristojna, ali produkcijski je losa..

No, kao sto rece DR. ako je home recording.. ok je, ali ako su dali pare... ovo nije dobro... dali su ih za dzabe.. ili u najmanju ruku preplatili su!! A ovo pretenduje da bude izdato... nije DEMO.. pa da moze "da prodje"


Pozdrav i bez ljutnje..

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: ultra-novi pocetak

Post by DrGreenthumb » 13 Sep 2008, 14:52

Bojana wrote:Meni se bas svidja, brza je pesma, zvuci hard rockerski,mozda na youtubu je zvuk pokvaren ne cuje se dobro. ali stvarno zvuce dobro, za razliku od bandova koji prave komercijalnu muziku ovdje kod nas, ovaj band je stvarno urban band.
Neki samo znaju kritikovati , lako je kritikovati i istrazivati tudje mane.
Hm, kritika je pozitivna stvar, trebalo bi da na osnovi istih napredujes i ispravis pomenute nedostatke. Uvek je lakse reci, bas je super, mislim da je to bas urban/moderan/najboljiji bend/pesma...
Mislim da postajem paranoican ali imam neki utisak da se bojana/zlatko/placebo/depeche_mode BAS dobro poznaju :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: ultra-novi pocetak

Post by sinisake » 13 Sep 2008, 15:00

DrGreenthumb wrote: Mislim da postajem paranoican ali imam neki utisak da se bojana/zlatko/placebo/depeche_mode BAS dobro poznaju :)
Jos ako imaju isti IP... :mrgreen:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: ultra-novi pocetak

Post by dejankuki » 13 Sep 2008, 15:01

A mozda su i iz istog banda. ili je to jedna podeljena licnost!!!.. ma nema veze... (sem ako je isti lik napravio par accounta, to vec podleze pravilniku foruma..)..

Kritika je bila dobronamerna... a oni neka to shvate kako hoce...

Meni ni u dzep, ni iz dzepa... a ako treba i ja cu da kazem da je F E N O M E N A L N O.... ovo je bajno-sjajno... maltene bolje nego original. super ste!!! samo tako nastavite..





ali istina je tamo negde.. ovo je produkcijski lose. Ili...ajde tako da kazem, Moze to i bolje!!!

Bojana
Posts: 2
Joined: 13 Sep 2008, 14:35

Re: ultra-novi pocetak

Post by Bojana » 13 Sep 2008, 17:43

ja sam iz beograda a ultra su iz sarajeva. ja volim taj stil koji oni sviraju.jedan tu kritikuje i van gogha kao navodno nisu vise urbani.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest