One Big Hell, Zaipods

Moderator: Trooper

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nenadnenad » 19 Oct 2009, 17:45

bas sam hteo pitati dal je koriscen EZ drummer :mrgreen:

:ziveli: za mornare i gdecity :metal:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nemanjavelimirovic » 22 Oct 2009, 12:31

http://www.mybands.co.nr/

Evo i zajednickog sajta.... :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nemanjavelimirovic » 22 Oct 2009, 16:36

A evo i nove pesme koju smo uradili u novoj postavi ONE BIG HELL sa zenskim vokalom...(sad su pola muski pola zenski vokali)
http://www.box.net/shared/ua2zykt5em

Ajde za ovo mi trebaju komentari, jer je sad novi koncept benda pa me zanimaju stavovi....

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by Kristijan » 22 Oct 2009, 17:42

Da ti pravo kažem, pesma mi se dopala kad je odmakla, u startu nisam bio oduševljen. Dok je stiglo do refrena - ihaaaaaa, veselje!

Ako ne zameraš prvo par zamerki. Ne znam čemu ona akustična gitara na početku. Kapiram da je ovo sve u sopstvenoj režiji, i da se radi sa sredstvima koja su na raspolaganju, ali baš zbog toga mislim da treba da se ide na zicer, da se ne rizikuje sa "ako prođe - prođe!" Ovo meni zvuči kao kad ja ubodem ozvučenu akustičnu u procesor pa onda preko usb-a u komp, pa onda snimaj... Mislim ne znam kako si snimao, ali meni to tako zvuči. I tu sve ono lepo što ima akustična gitara propadne. Uvek bolje ispadne clean električna nego "štap i kanap" akustična. Ne bh toliko tupio o ovom detalju da nisam inače jako osetljiv na akustičnu gitaru. Onaj setno dramatični bas na početku ima tu "najavljivačku" atmosferu, a ova gitara nema, i nekako mi ne stoje dobro jedno uz drugo.

Drugo, ovaj tekst je zahtevan ne što se tiče vokalnih sposobnosti, ali mora da se izlomi jezik dobro, da se akcenat ispegla i sve to redom. I čuje se da na tome može još da se radi. Mislim, baš se čuje. To mi je u suštini glavna zamerka. O tome možda najviše treba da se misli, jer najveći broj ljudi upravo registruje glas, ostalo manje više.

S druge strane, baš si lucky bastard, uopšte nije lako naći pevačicu koja je uopšte zainteresovana za ovakvu svirku, i ima odličnu boju glasa. Vrlo sugestivan glas.

Da se vratim na početak - baš ste ga lepo pocepali u refrenu! Ma žmarci me prošli. Evo slušam pesmu 7. put za redom, i baš jedva čekam da stigne do refrena.

Toliko za sada.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by sinisake » 22 Oct 2009, 17:57

Prvo slusanje.
Fina boja glasa (rock bitch style, nadam se da se koleginica nece uvrediti, to je kompliment), ali polosa dikcija, skoro nista se ne razume na pocetku, jbg, ali to se resava, sto rece Kristijan...
E sad iskreno, mora malo uverljivija harma da pane i narocito ubedljivija vokalna melodija, koleza.
Nek budu tri akorda, tako i treba (vidi se da si redovan posetilac chat-seminara "Teorija hita" :wink:) , ali nek budu neki drugi, ili da se drugojacije obrnu, ili da pevaljka ubaci neke atipicne fore (daj trilera malo:D), sta ja znam...

A glede prdukcije, vidi se da si eksperimentisao, ali mozda je bolje da se ipak malo procisti, pojednostavi i uravni, ako znas na sta mislim.
Eto. :)

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by vasko » 22 Oct 2009, 19:56

nemanja bravo,ovo je odlicno! :bambi:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nemanjavelimirovic » 22 Oct 2009, 20:11

Hvala ljudi, koristice i te kako komentari!

Pa eto mi se upgradujemo non stop, radimo na tome da pravimo dobre pesme. U potpunosti je Todora napisala pesmu, a muzika je naravno moja i aranzman.
Akustara je snimana direkt u miksetu imace je Aster...tako da...

Dramaticni deo sam smislio po uzoru na ideju basiste (razradio) tako da smo tu 50/50.

EZ Drummer je chudo :mrgreen:

Vasko! Hvala puno!!
:ziveli:

PS shto se tice dikcije i tako toga, ja cu joj probati preneti na shto bezbolniji nacin, jer iako to znam i iako sam joj obratio paznju, ona smatra da tako treba, e sad...vremenom ce sve leci na svoje mesto...bar se nadam :D

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nenadnenad » 22 Oct 2009, 20:50

postacete negativ, bougte!

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nemanjavelimirovic » 22 Oct 2009, 20:54

nenadnenad wrote:postacete negativ, bougte!
lol
Pa ove pesme koje pishe Todora ce i vuci na taj fazon... U skorije vreme cu poslati i nove demo snimke koje smo radili basista i ja...to je vishe nirvanski neki trip...mada jeste melodicno.... :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by Kristijan » 22 Oct 2009, 21:17

Pa ono, pošalji joj link do ove diskusije :D Možda promeni mišljenje.

Eh, onda sam prilično potrefio ovo za akustaru... To je taj osušeni ton piezo ozvuke...

Ali da znaš da je opšti utisak jako dobar.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by guv'nor » 23 Oct 2009, 00:44

Kristijan wrote:Ali da znaš da je opšti utisak jako dobar.
:1: :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nemanjavelimirovic » 24 Oct 2009, 05:08

Hvala svima na lepim recima... :ziveli:

Izveshtaj kratak....neplanirano smo svirali u NS u dvorishtu i Zaipods i One Big Hell. Sad se vratih pa da samo kazem da je bilo neocekivano dobro. Zaipods su svirali na kraju kao odjavu thunderstruck uz tekst ZAIPODS...A A A AAAAAA A A AAA AAAAA A :XD: ... Dakle smejurija.

Imali smo usput i jedan radni dogovor (One Big Hell), sad ce biti najmanje jedna do dve vishecasovne probe nedeljno, album se snima i ako sve bude kako treba zavrsava na prolece. Todori sam preneo vase pozitivne kritike i rekla je da ce poraditi na tome (za divno cude nije se nadrkala ni malo).

U svakom slucaju :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nemanjavelimirovic » 25 Oct 2009, 02:29

E da! Evo ga i spot prvi sa naseg drugog albuma ZAIPODS!!!!!!!!

POGLEDAJTE, Preslushajte!!!! HVALA!
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4hS21zKj8_s&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4hS21zKj8_s&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
:ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by Duane » 25 Oct 2009, 14:51

nemanjavelimirovic wrote:E da! Evo ga i spot prvi sa naseg drugog albuma ZAIPODS!!!!!!!!

POGLEDAJTE, Preslushajte!!!! HVALA!
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4hS21zKj8_s&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4hS21zKj8_s&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
:ziveli:
:lol: :lol: :lol: :lol: carevi ste, tita mi!

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: One Big Hell, Zaipods

Post by nemanjavelimirovic » 25 Oct 2009, 15:09

Duane wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: carevi ste, tita mi!
Hvala Duane!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest